СБУ викрила російського агента, який на замовлення фсб підготував схрон зі зброєю для замовних убивств в ОдесіСлужба безпеки запобігла серії замовних убивств в Одесі. За результатами комплексних заходів у портовому місті затримано агента фсб, який облаштував там схрон з боєприпасами та вогнепальною зброєю. Припаси із цієї схованки планували використати для підготовки резонансних ліквідацій. Затриманим виявився безробітний мешканець Полтави, завербований рашистами, коли шукав «легкі заробітки» у Телеграм-каналах.Після вербування агента «відрядили» в Одесу. Прибувши до міста, він отримав від фсб геолокацію схованки, з якої забрав бойову гранату «Ф-1», автомат Калашникова та 30 набоїв до нього.У готельному номері фігурант перевірив їх боєздатність, доповів про це куратору з рф і отримав від нього наступне завдання: закласти схрон з озброєнням у новий «тайник».Після проведення дорозвідки на місцевості агент заховав засоби ураження у сміттєвих контейнерах центрального парку та надіслав відповідні координати фсб.Далі російські спецслужбісти планували завербувати потенційного кілера, який мав використати тайник для замаху на очільника одного з районних ТЦК обласного центру.У разі вбивства військового посадовця ворог сподівався розширити «список» жертв.Співробітники СБУ завчасно викрили наміри рашистів, задокументували злочини агента і затримали його за місцем проживання у Полтаві, куди він повернувся після закладки схрону.Під час обшуків у затриманого вилучено смартфон, з якого він контактував з російським спецслужбістом. Його особу вже встановлено Службою безпеки.Слідчі СБУ повідомили агенту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
▪️ ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).Обвинувальний акт скеровано до суду. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.Також заочно повідомлено про підозру куратору від фсб. Його дії кваліфіковано як підготовка теракту, закінчений замах на умисне вбивство та незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами.Тривають комплексні заходи, щоб притягнути його до відповідальності.Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.Служба безпеки України закликає громадян бути пильними. Якщо до Вас звертаються із сумнівними пропозиціями, Ви побачили підозрілі предмети та осіб або ж отримали інформацію про діяльність російських спецслужб, сторінки в Інтернеті та соцмережах, які вони використовують для вербування, повідомляйте про це СБУ:Чат-бот «Спали» ФСБшника» – t.me/spaly_fsb_botТел.: 15-16 або 0 800 501 482Email:
[email protected]
⚡️⚡️Уражено нафтовий термінал "Усть-Луга Ойл". Результати пошкодження інших об’єктів нафтопереробки рф⚡️У ніч на 7 квітня Сили оборони України завдали ураження по нафтовому терміналу "Усть-Луга Ойл" (Слободка, Ленінградська обл., рф).Попередньо підтверджено ураження трьох резервуарів, які належать підприємству "Транснефть-Балтика". Зазначений об’єкт є важливим елементом експортної інфраструктури нафтопродуктів рф, кошти від функціонування якої йдуть на продовження збройної агресії проти України.Масштаби завданих збитків уточнюються.⚡️Крім того, уточнено результати уражень від 5 квітня 2026 року - встановлено пошкодження об’єктів нафтотранспортної та нафтопереробної інфраструктури противника.Зокрема, в результаті ураження порту "Транснефть-Порт Приморск" пошкоджено три резервуари типу РВСП-20000 з подальшим займанням нафтопродуктів. РВСП-20000 – резервуар об'ємом 20 000 м³. Це типова конструкція, яку використовують для тривалого зберігання нафти, нафтопродуктів та інших легкозаймистих рідин.⚡️Також уточнено, що під час ураження 5 квітня ООО "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез" пошкоджено елементи установок первинної переробки сирої нафти АВТ-6 та АВТ-1 та установки 19/6, задіяної у виробництві нафтових бітумів.💪Сили оборони України продовжать уражати важливі об’єкти противника як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території російської федерації, до повного припинення збройної агресії проти України.💥Далі буде! Слава Україні! 🇺🇦
Згідно з даними Black Bird Group, у березні 2026 року чисті територіальні здобутки російських військ в Україні склали приблизно 25 квадратних кілометрів. Це трохи більше, ніж у лютому, коли показник взагалі був від'ємним.Водночас російський наступальний імпульс зменшився порівняно з кінцем 2025 року.Загалом за місяць російські війська захопили близько 100 квадратних кілометрів, переважно в районі Гуляйполя та на півночі Донецької області. Незважаючи на спроби механізованих атак, російським силам поки що не вдається досягти суттєвих успіхів і відновити стійкий наступальний темп.Слід зауважити, що на ці дані впливає інформація про масштаби українського наступу на північ від Гуляйполя у лютому та продовження боїв у цьому районі. Глибину деяких українських проривів підтвердили лише на початку березня, тому в першій половині місяця чисті здобутки росіян були негативними.Загалом за темпами просування 2026 рік поки що більше нагадує 2024-й, ніж 2025-й. Росія явно має труднощі зі здобутками взимку та навесні.Стратегічні цілі Росії суттєво не змінилися — зберігається чіткий політичний фокус на Донецькій області. Тому майже напевно російські сили продовжуватимуть наступальні операції в найближчі місяці, незалежно від того, чи вдасться їм відновити наступальний імпульс.
Незаконне утримання, антисанітарія та ігнорування хвороб: результати моніторингу в Ужгородському РТЦК та СП⏺Сьогодні система мобілізаційних заходів вибудувала власну модель вседозволеності. Приміщення ТЦК та СП фактично перетворилися на місця несвободи без жодних юридичних підстав. У суспільстві досі існує думка, що піднімати такі факти — означає підігрувати російській пропаганді. Насправді ж ворогу підігрує саме беззаконня, адже юридичні механізми захисту не працюють, і з кожним днем ситуація лише погіршується.Черговим підтвердженням системної проблеми став моніторинговий візит до Ужгородського РТЦК та СП, проведений моїм Представником у Закарпатській області Андрієм Крючковим. Попри перешкоджання з боку посадових осіб, вдалося зафіксувати кричущі порушення. Тут люди перебували тижнями — зафіксовано утримання протягом 21, 24, 30 і навіть 50 днів! На відео — ветеран, який демонструє посвідчення УБД, однак навіть цей статус не став підставою для його звільнення. У людей без належного оформлення вилучали документи та телефони, позбавляючи їх права на захист. Умови перебування принижують людську гідність: на 40–60 осіб — лише 3 кружки та 8 металевих тарілок, люди змушені їсти по черзі з одного посуду без обробки, відсутні підтвердження організації харчування. Повна антисанітарія — один туалет і один душ на таку кількість людей, відсутня постільна білизна.🗣Окремо — про стан здоров’я. Зафіксовано ігнорування очевидних хвороб. На фото — чоловік із явною фізичною вадою, яку неможливо не помітити, однак його продовжували утримувати. Лише після втручання мого Представника викликали швидку чоловіку з тиском 190 на 100, який декілька днів прохав про допомогу. Його госпіталізували із загрозою життю. Після цього не дивно, що ми отримуємо повідомлення про раптові смерті в приміщеннях ТЦК та СП. Якщо найближчим часом не буде внесено кардинальних змін у систему мобілізаційних процесів, а працівники ТЦК та СП не нестимуть жорсткої юридичної відповідальності за незаконні дії — ситуація лише погіршуватиметься. Ми й надалі бачитимемо конфлікти між громадянами та працівниками ТЦК та СП, адже обороноздатність не можна будувати на грубому порушенні Конституції. За результатами візиту направлено заяву про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 146, 127, 344 та 426-1 ККУ. Окремо хочу відзначити працівників Ужгородського зонального відділу ВСП за належну реакцію та сприяння моніторингу. Ситуація на моєму особистому контролі. ‼️Мобілізація необхідна, війна триває, але все має відбуватися виключно в правовому полі. Я засуджую і незаконні дії з боку ТЦК та СП, і водночас будь-які напади на працівників цих установ. І так, це дуже прикро, що держава не може навести лад у цій системі. Якщо ситуація не зміниться негайно, на нас чекає ще більше розшарування держави та ще більші порушення прав людини.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
😳 Інвестори Кремнієвої долини фінансують вирощування людських тіл без свідомості для збору органів.Біотехнологічний стартап R3 Bio з Каліфорнії, який офіційно займається вирощуванням органних систем мавп для заміни лабораторних тварин у тестуванні ліків, має значно амбітніші плани. За результатами розслідувань Wired та MIT Technology Review, справжня довгострокова мета компанії — створення повноцінних людських тіл без мозку як джерела ідеальних донорських органів.Технологія називається «бодіоїд». З генетично модифікованих стовбурових клітин вирощується повноцінна органна система: серце, легені, нирки, печінка та інші органи. При цьому розвиток кори головного мозку навмисно блокується на генетичному рівні. Тіло «живе», органи функціонують, але свідомість, мислення та здатність відчувати біль відсутні.З вашої ДНК створюють ембріон, який виростає у генетично ідентичне тіло — ідеального донора без жодного ризику відторження. Інвестор компанії Боян Ван, керівник фонду Immortal Dragons, відверто озвучив, що створення таких тіл для людей стане чудовим джерелом органів. Серед інвесторів R3 Bio — впливові мільярдери Кремнієвої долини та міжнародні фонди, які розглядають це як реальну стратегію радикального продовження життя.Компанія наразі працює з версіями для мавп, однак у презентаціях, дорожніх картах та на закритих зустрічах, матеріали яких отримали журналісти, людські "бодіоїди" обговорюються цілком серйозно. R3 Bio розвивається на тлі політики адміністрації Трампа, яка активно просуває відмову від тестування на тваринах, що створює для компанії нові можливості.Примітно, що схожий сценарій детально описали ще у 1964 році фантасти Фредерік Пол та Джек Вільямсон у романі «Рифи космосу». У цьому антиутопічному світі, сформованому перенаселенням, жорстким технократичним контролем, людина оцінюється насамперед за своєю функціональною корисністю. Тих, кого система визнавала непотрібними або надлишковими, могли відправити до так званого «органного банку», де їхнє тіло фактично ставало сировиною для інших.Етичні питання очевидні. Де проходить межа між органною системою без свідомості та живою людиною?
СБУ затримала чиновницю Мінкульту, яка пропагувала рашизмСлужба безпеки викрила очільницю одного з відділів Міністерства культури України, яка вихваляла путіна та виправдовувала збройну агресію рф проти України.За даними кіберфахівців СБУ, чиновниця поширювала ворожу пропаганду серед своїх колег та знайомих.Серед іншого – посадовиця:▪️ схвально цитувала публічні виступи очільника кремля;▪️ виправдовувала російські обстріли критичної інфраструктури України, зокрема столичних об’єктів енергетики;▪️ розповсюджувала фейки про Сили оборони;▪️ поширювала дезінформацію стосовно оперативної ситуації на фронті.Ініційована Службою безпеки лінгвістична експертиза підтвердила факти інформаційно-підривної діяльності фігурантки на користь рф.Під час обшуків у неї вилучено 4 смартфони, 2 ноутбуки, жорсткий диск та інші матеріали із доказами злочинів.Слідчі СБУ повідомили чиновниці про підозру за ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).Зловмисниці загрожує до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники ГУ СБУ в м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
Бюро економічної безпеки довивчили історію закупівлі Полтавською міськрадою дронів через «ЗЕД-Мобайл» для військових наприкінці 2023 року.Спочатку правоохоронці дослідили закупівлю DJI Mavic 3T, а тепер завершили розслідування ще щодо двох позицій — DJI Mavic 3 Fly More Combo та Autel EVO MAX 4T Protect+.За уточненими даними судової експертизи, із загальної суми закупівлі у 38,8 млн грн було розкрадено 7,6 млн грн — тобто майже класичні 20%.За даними слідства, схема виглядала доволі примітивно: фіктивний огляд ринку, підроблені комерційні пропозиції та фейкові послуги транспортної компанії, на які списали 5 млн грн. Насправді, за показами свідків, Юрій Коновальчук перевозив коробки з дронами зі складу Brain у Полтаві до міськради власним автомобілем.Попри очевидні ознаки корупційної історії, сама міськрада відмовилася визнавати збитки, тому цивільний позов прокуратура подала самостійно. А це яскравий аргумент на користь того, що на лаві підсудних когось не вистачає 🙊👍☝️Деталі: https://poltava.to/news/85621/
СБУ ліквідувала кілера гру рф та затримала його спільників - членів агентурно-бойової групи, які готували резонансні вбивства в УкраїніВійськова контррозвідка, Головне слідче управління, спецпризначенці ЦСО «А» Служби безпеки і співробітники Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях зірвали нову спробу рашистів здійснити серію замовних убивств в Україні.За результатами спецоперації, яку координував особисто Перший заступник Голови СБУ Олександр Поклад, нейтралізовано агентурно-бойову групу російської воєнної розвідки (більш відому як гру) та ліквідовано кілера, який зі зброєю чинив опір під час затримання. Понад 10 інших учасників осередку взято під варту.Як встановило розслідування, фігуранти готували вбивства відомих осіб у різних регіонах нашої держави.Серед них – радник Міністра оборони та волонтер Сергій Стерненко, а також росіянин Ілля Богданов, який з 2014 року воює за Україну Для здійснення вбивств зловмисники відстежували адреси й маршрути пересування військових та публічних осіб, а потім надсилали зібрані дані керівнику групи (резиденту).Ним виявився завербований гру рф судовий експерт з Полтави, який узагальнював розвідінформацію та «звітував» російській спецслужбі.Далі окупанти напряму передавали дані потенційних жертв агенту-ліквідатор, зокрема адреси проживання та маршрути руху «цілей».За матеріалами справи, кілер є вихідцем із тимчасово окупованої частини території Донецької області. Там він пройшов бойову підготовку на базі гру рф і згодом був переправлений на підконтрольну Україні територію.Встановлено, що він мав виготовити саморобні вибухові пристрої (СВП) та закласти їх під авто або біля помешкань своїх жертв.У разі «невдалого» підриву кілер отримав вказівку від куратора з рф розстрілювати потерпілих впритул.Під час обшуків у фігурантів вилучено вогнепальну зброю, боєприпаси, диктофони, комп’ютерну техніку та камери відеоспостереження із доказами роботи на російські спецслужби. Успіху операції значною мірою вдалося досягти завдяки агентурному проникненню в лави ворога та активній роботі контррозвідників УСБУ в Полтавській області, комплексу оперативно-бойових заходів на тимчасово окупованій території. Джерела Служби виведені на підконтрольну територію та перебувають у безпеці.Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб);▪️ ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану);▪️ ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до терористичного акту, вчинене за попередньою змовою групою осіб);▪️ ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Істєрічка Донні Трумп, бігає по екс союзниках з проханням допомогти розблокувати Ормузьку протоку, а в Інтернетах всі з нього глузують та навіть говорять що в нього «немає карт» 😂 🤔Цитуючи йому його ж заяви про те що перед початком війни добре було б мати план 🤭 Ніхто ж не очікував що «Тегеран за три дні з неба» провалиться, чи те що Іранці будуть блокувати протоку, як ПРЯМО І ОБІЦЯЛИ 🤌 це було ДУУУЖЕ несподівано 😉І навіть цитату Трампа до Європи про «Time to pay your bills» і те що він казав що не збирається допомагати ЄС у випадку нападу оркостану, а навіть має намір заохотити пиню «робити все що він захоче» згадують. Спробу анексії Гренландії і оце от всьо. І уявляєте : не дуже прагнуть допомагати Трампу 🤷♂️ бо готуються до самостійної війни з орками, адже втратили союзника в обличчі Америки, саме через заяви Трампа.‼️Не подумайте, що ми зловтішаємось, бо Україні від того важче, адже ціни на нафту ростуть і від цього виграє паРаша. Але саме час виставляти рахунки за дрони перехоплювачі Трампу 😏 Нехай тепер купує по ціні x10, «через НАТО» бо як і він нам - на пряму ніхуя не продавав так і нам треба 😂 І доставка - ОБОВʼЯЗКОВО НАШИМИ ЛІТАКАМИ і логістичними компаніями, по максимальній ціні, як він робив, щоб наші люди заробили. Або «новою поштою» чи «укр поштою» щоб Український бізнес обслуговував всю логістику від початку до кінця 😉 але якщо серйозно:Популізм та булінг союзників повертаються до Донні катастрофічним падінням рейтингу і загрозою втратити сенат на виборах восени.🤨Логічно було б завершити операцію, розказавши всім про свою грандіозну, найбільшу в світі, перемогу і знищення режиму, але такі дії тільки посилять режим в Ірані і їх бажання добудовувати ядерку та використати ті 400 кг урану для 10 ядерних бомб. І от він в ситуації де не добити - катастрофа, а продовжувати війну на землі в Іранських горах - суїцид.🤡Венесуельський сценарій, де диктатора замінюють на свою маріонетку не спрацював в Ірані, через розвиненість інституцій радикального ісламу та відсутності самого плану заміни. А ще через те що Трамп і там кинув Курдів, та всіх союзників, які б могли допомогти, і вони це памʼятають.І шо в такій ситуації зробить Трамп? Припинить війну? Згадає що він обіцяв закінчувати війни, а не починати нові?Ви шо угараєтє? Він же маразматичний дід популіст з досвідом Ньйо-Йоркського рєшали забудовника який довів до банкрутства 6 бізнесів. Він піде до кінця і якщо не вийшла одна «маленька побєдоносна» війна - то він розвʼяже ще одну - на Кубі. Там вже все для цього готово : тиждень немає світла ні в кого в країні і люди вже підпалюють офіси правлячої комуністичної партії.Трампа затягує в болото, війн в яких не вийде отримати швидких результатів, і якщо весь флот задіяний в Ірані та на Кубі то нікому буде захищати Тайвань. А перед Тайванем - Китай дасть пинє команду «фас» на країни Балтії. І тоді вже повноцінна WW3. Хоча потім історики і будуть сперечатися щодо того, хто ж був тим «Гаврилом Принципом» з якого все почалось, ми б віддали цю премію терористу Гіркіну, який штовхнув першу доміношку. Субʼєктивно не точно і лише за версією мамкіних хакерів
🇺🇸 Репортер: Чи вважаєте ви, що настав час переосмислити відносини США з НАТО, можливо, вийшовши з Альянсу?Трамп: Мені не потрібен Конгрес для цього рішення, як ви, мабуть, знаєте, я можу ухвалити це рішення сам.Що ж, я розчарований у НАТО тим, що ми витрачаємо трильйони доларів на НАТО. Подумайте про це – трильйони протягом років. Багато трильйонів доларів.Це одна з причин, чому у нас виникає дефіцит бюджету, і ми допомагаємо іншим країнам. А коли вони не допомагають нам, я маю на увазі, що це, безумовно, те, над чим нам варто замислитися.Я працюю з дуже розумними людьми, і я завжди знайду, як домовитися з Конгресом у будь-якому разі, але для цього рішення Конгрес мені не потрібен.Але, знаєте, коли ви кажете "переосмислити", я нічого не маю на увазі зараз, але я скажу, що я не в захваті, коли ми допомагаємо їм з Україною.Слухайте, з Україною було б усе скінчено за один день, якби ми не допомагали.Відверто кажучи, з Україною було б усе скінчено в перший же день.У них було найкраще обладнання у світі – це було наше обладнання.Останній Капіталіст