Fuente
Сергій Каліман/Василівська територіальна громада | 15 червня — 250 років із дня зруйнування Запорізької Січі (1775)Рівно ...
1 300 Vistas/Alcance
2025-06-15 07:45
Mensaje №6090
15 червня — 250 років із дня зруйнування Запорізької Січі (1775)Рівно чверть тисячоліття тому російська імперія знищила Запорізьку Січ — серце українського козацтва. Це сталося 15 червня 1775 року, коли за наказом Катерини ІІ до Січі підійшло понад 60-тисячне російське військо. Січ оточили, а козакам запропонували скласти зброю. Щоб уникнути кровопролиття, кошовий отаман Петро Калнишевський наказав не чинити спротиву.Так завершилася історія Січі як політичного й військового центру запорозьких козаків. Імперія заборонила козацтво, арештувала його лідерів, а самого Калнишевського відправила на довічне заслання в Соловки, де він пробув понад 25 років.Але разом зі Січчю не зникло головне — український дух вільних людей, що не хочуть жити на колінах. Частина козаків втекла на територію Османської імперії й заснувала Задунайську Січ, інші згодом боролися в повстаннях, або влилися в рух опору імперії.Сьогодні, через 250 років, історія повторюється. І знову росія намагається стерти нашу свободу, культуру, самобутність. Але ми вже інші — і сильніші.Ми пам’ятаємо Січ не як втрату, а як символ сили, єдності й незламності.Наші козаки тепер — у ЗСУ, в добровольчих батальйонах, у волонтерах, у кожному, хто бореться за вільну Україну.