Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Українська Православна Церква
Añadido 14 jul. 2024

Українська Православна Церква

@upc_news
Número de suscriptores: 22 749
Fotos: 18,800
Videos: 1,260
Enlaces: 15,300
Descripción:
Офіційний канал УПЦ в Telegram Зворотній зв'язок: [email protected] Сайт: church.ua

👥 Número de suscriptores

22 749
Promedio/Día:: +1
Promedio/Tiempo:: -15
Promedio/Mes:: +12

👁️ Vistas promedio por mensaje

3 928
Promedio/Día:: 7,440
Promedio/Tiempo:: 3,280
ERR: 17.27%

📊 Mensajes por Día

3.2
Último día: 5
Promedio semanal: 3.6
Promedio por día: 3.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

📄До питання про механізми створення автокефальних Церков (у контексті сучасного статусу Української Православної Церкви) — Бурега В. В.Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує доповідь проректора з науково-богословської роботи КДА професора Буреги Володимира Вікторовича на тему: «До питання про механізми створення автокефальних Церков (у контексті сучасного статусу Української Православної Церкви)».Протягом останніх десятиліть у світовому православ’ї точаться напружені дискусії навколо можливих механізмів створення нових автокефальних Церков. Ці дискусії показали, що, з одного боку, між Помісними Церквами немає принципових розбіжностей у розумінні сутності інституту автокефалії. Але, з іншого боку, у світовому православ’ї відсутня єдність у питанні про порядок надання автокефалії. Сьогодні у православному богослов’і та канонічному праві співіснують кілька різних поглядів на можливий механізм створення нових автокефальних Церков[1].У цьому повідомленні я спробую поміркувати про ті фактори, які впливають на створення нових автокефальних Церков і як це стосується сучасного статусу Української Православної Церкви?Розуміння церковної незалежності могло суттєво змінюватися в різні періоди історії. Наприклад, в правилах Першого Вселенського Собору усі митрополії представлені як канонічно незалежні. Як писав відомий візантійський каноніст патріарх Федор Вальсамон, «в давнину митрополити усіх єпархій були автокефальними (ὅτι τὸ παλαιὸν πάντες οἱ τῶν ἐπαρχιῶν μητροπολῖται αὐτοκέφαλοι ἦσαι) та приймали хіротонії від своїх власних Синодів»[2]. Очевидно, у IV ст. незалежні митрополії існували принаймні в межах імперських діоцезів, яких на початку IV ст. було 12, а до кінця століття їх стало 15. Однак, у V-VI ст. майже усі ці митрополії опинилася у підпорядкуванні п’яти великим патріархатам, сформувавши так звану пентархію.Читати далі.
⛪️У Луцьку освятили новозбудований Iоанно-Богословський храм.18 травня 2025 року, у Неділю 5-ту після Пасхи, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл звершив чин Великого освячення новозбудованого Іоанно-Богословського храму у Луцьку. Про це повідомляє пресслужба Волинської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.Після освячення керуючий Волинською єпархією очолив у храмі Божественну літургію.Його Високопреосвященству співслужили благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь, настоятель парафії протоієрей Іоанн Піпаш, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), клірики єпархії та гості у священному сані.На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія митрополит Нафанаїл відзначив настоятеля храму черговою богослужбовою нагородою та орденом Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого.Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, Захисників Батьківщини, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.Після богослужіння владика Нафанаїл звернувся до усіх присутніх з вітальним словом та подякував настоятелю, вірянам та благодійникам, які потрудилися над спорудженням Божого дому. Архіпастир нагородив благодійників орденами Української Православної Церкви, а активних парафіян – єпархіальними грамотами.На сайті, фото.
У Мукачівському духовному училищі відбулося підсумкове засідання педагогічної ради.16 травня з благословення митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора в Мукачівському духовному училищі пройшло підсумкове засідання педагогічної ради. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Мукачівської єпархії.Засідання педагогічної ради очолив ректор училища архімандрит Лука (Томишинець).Під час заходу було розглянуто ключові питання, пов’язані з завершенням навчального року. Учасники підбили підсумки успішності вихованців і обговорили нагальні освітні виклики. Також було представлено новий зразок диплома, який невдовзі вручатиметься випускникам училища.Наприкінці засідання архімандрит Лука висловив щиру подяку викладачам за самовіддану працю, терпіння і любов, з якими вони виховують майбутніх служителів Церкви.“Педагогічна рада стала гідним підсумком ще одного плідного навчального року, сповненого духовних та наукових здобутків”, — додають у єпархії.
7 травня – вшанування святині Сумщини — Молченської ікони Божої Матері☘️Історія цього прекрасного образу розпочинається з XIІІ століття. Після чергового набігу татарів два монахи із Києво–Печерської обителі прийшли до Путивля і оселилися на пагорбі. Та місцевість мала назву «Молча». Ченці принесли із собою ікону Богородиці, перед якою молились. Після кончини, подвижників поховали разом із образом в облаштованій ними печері. З часом про це всі забули.☘️Лише у 1405 році один чоловік випадково став свідком неземного сяйва. У височині між деревами він побачив образ і почув голос, що заповідав звести храм Божий на цьому місці.☘️Невдовзі усі жителі стали очевидцями дива. Віряни благоговійно приклонилися до святині, а недужні відразу ж удостоїлися зцілення. Згодом було побудовано церкву Різдва Пресвятої Богородиці та засновано монастир.☘️Упродовж століть паломники в бідах і в радощах поспішали вшанувати благодатний лик Діви Марії. Після закриття богоборчою владою обителі у 1925 році чудотворний образ зник. Осиротілі путивляни довгі роки молили Царицю Небесну відкрити їм місцезнаходження святині.☘️Промислом Божим ікону повернула благочестива прочанка, що оберігала її роками від наруги безбожників. Навесні 1995 року хресною ходою образ Богоматері урочисто перенесли до Спасо-Преображенського собору Молченського Путивльського монастиря.☘️«О, Всемилостивая, человеколюбивая Владычице наша Богородице! Смиренно просим Тя: святую Церковь Православную защити от неверия и расколов. Ты бо еси всесильная христиан Заступница».
❗️Відбулося захоплення Андріївського храму у Черкасах.6 травня 2025 року духовенство та парафіяни Андріївського храму у Черкасах були позбавлені можливості звершувати богослужіння у своєму храмі. Про це повідомляє пресслужба Черкаської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.Представники влади та клірики ПЦУ проникли до святині та взялися за проведення опису майна Андріївського храму. У той самий час працівники поліції заблокували православним вірянам доступ до церкви.На місце подій прибув митрополит Черкаський і Канівський Феодосій. Керуючий Черкаською єпархією вступив у діалог із мером Черкас Анатолієм Бондаренком, котрий є безпосередньо причетним до вказаної ситуації. В ході спілкування у присутності парафіян Андріївського храму Анатолій Бондаренко, виправдовуючи свої дії, намагався посилатися на рішення зборів певної громади. Котра саме громада проводила збори, міський голова пояснити не зміг.Вислухавши мера, владика Феодосій зазначив, що жодної громади в майнових питаннях стосовно цього храму ніколи не було, адже покійний митрополит Софроній, який керував Черкаською єпархією до 2020 р., побудував цей храм на земельній ділянці, яка виділена Черкаській єпархії. Сам храм функціонував як архієрейське подвір’я.Згодом, надаючи коментар стосовно захоплення храму, митрополит Феодосій зауважив, що спілкування з міським головою та секретарем Черкаської міської ради Юрієм Тренкіним було також і всередині церкви у присутності юриста Черкаської єпархії.“Ми пояснювали і вони нас розуміли, що за законом вони не можуть у нас зараз відібрати наш храм. Вони нам показували документи, які не мають жодної сили щодо майнових прав на цей храм і на земельну ділянку. Ми пропонували вирішити це питання у законний спосіб, через суд, через інші юридичні процедури, на що ми отримали відмову, пряму відмову”, – поділився ієрарх.Зрештою, духовенство та віруючі вимушені були покинути храм.“Ми з благоговінням забрали з престолів святі антимінси. Духовенство винесло частку мощей святого великомученика і цілителя Пантелеймона, яка тимчасово у нас перебувала в Черкасах, а саме в Андріївському храмі. З молитвою, зі сльозами на очах парафіяни прийняли ковчег із цією часткою мощей, який передали через зачинені поліцією ворота, та ми пішли з храму.Ми не жаліємося, що так попускає нам Бог, тому що весь український народ терпить. І у всіх біда. І всі чекають, коли це все закінчиться, коли в країну повернеться спокій, свобода і коли віруючі люди повернуться до своїх храмів. Це обов’язково буде”, – сказав архіпастир.In English.
🕊Століття чернечого життя у Липчі: Різдво-Богородична обитель відзначила віковий ювілей.4 травня 2025 року, у Неділю жон-мироносиць, у селі Липча Хустського району відбулося святкове богослужіння з нагоди 100-річчя заснування жіночого монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Про це повідомляє пресслужба Хустської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.Божественну літургію з нагоди урочистого ювілею в обителі очолив митрополит Хустський і Виноградівський Марк. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, архієпископ Угольський Симеон, єпископ Скадовський Веніамін, численне духовенство Хустської єпархії та гості у священному сані.“На святкове богослужіння зібралася велика кількість парафіян та паломників, які розділили духовну радість із сестринством обителі”, – зазначають у єпархіальній пресслужбі.На сугубій єктенії були піднесені до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архієреї, духовенство, насельниці обителі, парафіяни та паломники монастиря просили у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.Після Літургії митрополит Марк звершив чин освячення води й привітав ігуменю, сестер монастиря та вірян з віковим ювілеєм обителі.
#ПроповідьПредстоятеля Кожній християнці слід уподібнюватися святим мироносицям.У своїй проповіді у Неділю 3-тю після Пасхи Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів віруючим про подвиг святих жон-мироносиць, яких сьогодні молитовно вшановує Церква, та привітав православних вірянок із сьогоднішнім святом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.За словами Його Блаженства, День святих жон-мироносиць традиційно вважається жіночим днем для віруючих людей.«Кожній жінці варто намагатися бути схожою на святих мироносиць, адже їй слід любити Бога, служити Богу, а також служити своїй сім’ї, любити свого чоловіка, своїх дітей та виховувати їх у страсі Божому та вірі», — підкреслив Архіпастир.Блаженніший владика також відзначив, що бувають у сім’ях ситуації, коли дружині здається, що її чоловік не є таким, яким вона бажала б, щоб він був. Внаслідок цього виникають спокуси розлучень та розпаду сімей. Утім таким спокусам слід протиставляти приклад святих жінок-мироносиць, одна із яких, Іоанна, була дружиною домоправителя Ірода Хузи — чоловіка, який міг не увірувати у Христа. Попри це свята Іоанна уміла розумно поєднати вірність Спасителю із тим, щоб бути хорошою дружиною Хузи.Вітаючи православних жінок із їхнім святом, Блаженніший Митрополит Онуфрій також звернувся до чоловіків та закликав їх уподібнюватися праведним Іосифу та Никодиму, пам’ять яких сьогодні також вшановує Свята Церква. Іосиф та Никодим, хоча й були членами Синедріону, але, разом з тим, вони були таємними учнями Іісуса. У найскорботніші часи для Господа вони двоє проявили неймовірну мужність та відкрито заявили про свою любов до Спасителя, віддавши шану Його бездиханному Тілу.«Нехай Господь укріпляє всіх нас і допомагає нам бути кращими, уподібнюватися до святих та бути причасниками того вічного блаженства, яке Господь дарував світу через Свої Воскресіння», — побажав Першосвятитель.Відео: https://youtu.be/hXJe-Jnv8lQНа сайті.
3 травня – пам’ять преподобної Серафими, ігумені Корецької☘️Угодниця Господня народилася в середині XVI століття і походила зі знатної родини князів Корецьких. У ті часи обитель, яку заснував у 1064 році ігумен Києво-Печерського монастиря Варлаам, часто піддавалася руйнівним нападам збоку татар.☘️Дівчинка ще змалку виявляла потяг до чернечого життя. У 1579 році праведниця стала першою настоятелькою Свято-Вознесенського Корецького жіночого монастиря, що перебував у власності благородних князів, які, зокрема, й займалися його відновленням.☘️То був смутний період: прийняття Брестської унії, гоніння на православних. Тих, хто не хотів ставати уніатом, убивали. Представників знаті вивозили до Варшави, де піддавали всіляким тортурам і вимагали відректися від істинної віри. Православні храми так само, знищували, спалювали, здавали в оренду під мечеті, корчми.☘️Корецький монастир – єдина обитель, яка так і залишилася православним центром і куди звідусіль стікалися люди, які зберегли віру своїх предків. ☘️Однак у 1622 році в турецький полон потрапив місцевий князь – ревний сповідник православної віри. Його брат, під тиском поляків, прийняв католицтво і передав їм частину жіночої обителі. Іновірці підговорили князя-розкольника віддати їм також плащаницю Богородиці і чудотворний образ Цариці Небесної «Споручниця грішних».☘️Божим промислом, преподобній Серафимі, вдалося повернути святині і того ж року хресною ходою їх було перенесено в обитель. Зрадника віри Христової не оминула кара Господня: Всевишній не дав йому нащадків і рід князів Корецьких на ньому перервався.☘️За час свого керування монастирем блаженна ігуменя повністю відновила обитель, заснувала притулок для дівчаток-сиріт, відновила роботу майстерень з живопису та позолоти куполів. Також подвижниця почала будівництво нового великого монастиря, оскільки Свято-Вознесенський не вміщав усіх черниць, які прагнули нести послух в обителі. Головним благодійником будівництва став святитель Петро Могила. Так був заснований монастир на честь Пресвятої Трійці, який діє і понині.☘️Після плідних подвигів на благо Церкви Христової преподобна Серафима мирно спочила у 1633 році.
⚡️У Броварах відбулося захоплення Петропавлівського собору УПЦ.Вранці 30 квітня невідомі молодики у спортивній формі у супроводі осіб, котрі називають себе капеланами ПЦУ, зрізали замки та повісили ціпки на воротах Петропавлівського собору міста Бровари, повідомив настоятель собору протоієрей Олександр Левчук.Коли парафіяни прийшли до свого храму на богослужіння за Захисників України, які звершуються на парафії щодня, храм уже був під контролем вказаних осіб. Вони не змогли потрапити на храмову територію.Згодом поліція дозволила віруючим лише винести свої особисті речі.Представники ПЦУ заявили, що вони закривають храм на три дні для проведення інвентаризації, після чого будуть звершувати там свої богослужіння.Раніше релігійну громаду незаконно перереєстровали на користь ПЦУ. Однак, парафіяни одноголосно проголосували за те, щоб залишатися в лоні Української Православної Церкви під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія.Коментар митрополита Бориспільского і Броварського Антонія.Докладніше.
🙏🕊Соціальний відділ УПЦ відвідав Святошинський інтернат та організував благодійний обід для безхатьків.25 квітня 2025 року співробітники Синодального відділу з соціально-гуманітарних питань Української Православної Церкви спільно із волонтерами завітали до Святошинського дитячого інтернату для хлопчиків. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал «Церква допомагає».За підтримки благодійників працівникам Соціального відділу УПЦ вдалося створити справжнє свято для дітей: привезли солодощі, паски, соки, а також роздали необхідні речі.Аніматори провели веселі ігри й майстер-класи.«Ми вже не вперше приїжджаємо до хлопчиків і кожного разу бачимо, як багато для них значить проста увага, добре слово і щире спілкування. Вони чекають на нас, і ми завжди раді бути поруч», — діляться волонтери.Також у рамках щотижневої акції підтримки бездомних біля залізничного вокзалу Києва було проведено благодійний обід для 150 осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.Долучитися до благодійних акцій: 4246 0010 0436 1857