📦 «Нова пошта» встановила понад 8 тисяч нових поштоматів за рікЛідер українського ринку експрес-доставки «Нова пошта» продовжує активно розвивати свою інфраструктуру.Станом на 6 жовтня 2025 року компанія має 44 983 точки сервісу, серед яких:🏢 14 336 відділень📮 30 647 поштоматів> «Лише за останній рік ми встановили понад 8 000 нових поштоматів, а за останній тиждень — ще 259», — повідомили в компанії.📈 Динаміка росту:* За перше півріччя 2025 року кількість поштоматів зросла більш ніж на 4 тис. — до 28,3 тис.* Для порівняння, у середині 2024 року їх було лише 18,4 тис.* До кінця 2025 року компанія планує інвестувати у розвиток мережі близько 1 млрд грн.> «Поштоматна доставка — це глобальний тренд. Ми бачимо, що відкриття поштомату одразу стимулює зростання онлайн-покупок у районі», — зазначив директор департаменту поштоматів Артур Куделін.🌞 Цікаві факти:* Понад 4 тис. поштоматів працюють на сонячних панелях.* Впроваджена послуга «Камера схову» — для тимчасового зберігання речей.* Якщо три роки тому через поштомати проходило менше ніж 10 млн відправлень на рік, то зараз — 46 млн, а до кінця 2025-го очікується 75 млн доставок.💰 У першому півріччі 2025 року виручка компанії зросла на 23%, до 24,6 млрд грн, а обсяг доставлених відправлень — на 7%, до 238 млн.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#НоваПошта #логістика #доставка #поштомати #онлайнторгівля #ecommerce #бізнес #bizagro
🌾 Американський кооператив CHS фактично йде з УкраїниОдин із найбільших фермерських кооперативів США — CHS Inc. — скорочує команду та згортає операційну діяльність в Україні, залишаючи лише представницький офіс. Про це повідомляє *Latifundist.com* із посиланням на джерела в компанії.> «CHS зберігає присутність в Україні. Водночас ми зменшуємо розмір команди через ринкові умови та операційні потреби», — повідомили в компанії.📉 За даними видання, акціонери CHS не схвалили повернення компанії до чорноморських портів, попри відновлення безпечного судноплавства після звільнення моря ЗСУ.Компанія залишилася працювати лише на дунайському напрямку та в румунській Констанці, тоді як ADM, Bunge та Cargill уже відновили роботу в Одесі, Чорноморську та Південному.> «Через кооперативну структуру CHS не змогла швидко ухвалити рішення. У воюючій країні профіль ризику — надто консервативний», — зазначив один зі співробітників.Окрім воєнних ризиків, на рішення вплинуло падіння маржі у світовому зернотрейдингу.Cargill скоротила близько 8 тис. працівників, а ADM — зменшує витрати на $300–500 млн.В Україні CHS залишить лише кількох співробітників для моніторингу ситуації та юридичних питань.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#CHS #зернотрейдинг #агробізнес #Latifundist #логістика #експорт #зерно #бізнес #bizagro
⚡️ Novus інвестував 385 млн грн в енергонезалежність мережі супермаркетівМережа Novus завершила підготовку до осінньо-зимового сезону, щоб працювати навіть під час тривалих відключень електроенергії.💡 Усі магазини вже оснащені генераторами загальною потужністю 33,7 МВт, а компанія створила запас у 168 тонн дизельного пального — цього вистачить на шість діб безперебійної роботи.🔋 Інвестиції:* загалом — 385 млн грн,* із них 272 млн грн — у генератори,* ще 78,6 млн грн — у сонячні станції, які з’являться до кінця 2025 року на 15 об’єктах мережі (3,34 МВт).Novus уже встановив газові генератори, що виробляють електроенергію, тепло й холод — вони екологічніші за дизельні.Також компанія впроваджує BMS-системи для управління освітленням і вентиляцією та закупила перші корпоративні електромобілі.🛒 Під час відключень магазини продовжать роботу і слугуватимуть пунктами підтримки — із можливістю зарядити гаджети та придбати свіжі продукти.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#Novus #енергонезалежність #рітейл #енергетика #бізнес #ForbesUkraine
🕯 Помер співзасновник телеканалу “1+1” Борис ФуксманУ Німеччині на 79-му році життя помер Борис Фуксман — бізнесмен українського походження, співзасновник телеканалу “1+1”. Про смерть повідомив у Instagram його двоюрідний брат і бізнес-партнер, продюсер Олександр Роднянський.> «Не тільки війни, а й хвороби беруть своє. Щойно пішов мій брат… Він був успішним німецьким підприємцем, який прожив у Європі понад пів століття. Брат завжди підтримував мене і мої шалені проєкти, головним із яких було створення українського телеканалу “1+1”», — написав Роднянський.📺 Довідка:* Фуксман народився в Україні, закінчив Київський торгово-економічний інститут.* Працював асистентом оператора на Київській кіностудії документальних фільмів.* У 1974 році емігрував до Німеччини, де розпочав власний бізнес.* У 1995 році разом із Роднянським заснував телеканал “1+1”, який став одним із лідерів українського телебачення.* Згодом партнери продали свої частки компанії CME, а контроль над каналом перейшов до Ігоря Коломойського.🏨 Борис Фуксман був також співвласником мережі кінотеатрів “Сінема-Сіті” та готелю Hilton Kyiv, а ще — почесним президентом Єврейської конфедерації України.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#Фуксман #1плюс1 #Роднянський #медіа #індустрія
🏭 Фонд держмайна продав контрольний пакет акцій Рівненського радіотехнічного заводуПісля 17 невдалих аукціонів Фонд держмайна нарешті продав 50% + 1 акцію ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод». Покупцем стало ТОВ «УТ ЕВОЛЮШИН», яке придбало пакет за майже 31 млн грн на «Голландському аукціоні» в системі *Prozorro.Продажі*.📉 Для порівняння: у липні стартова оцінка цього пакета становила 121,56 млн грн.🔹 Підприємство має 55,3 млн грн боргів, з них понад 15,8 млн грн — із зарплати та перед бюджетом.🔹 Новий власник має 6 місяців, щоб погасити заборгованість і зберегти колектив.ФДМУ зазначає, що це “не просто продаж акцій — це шанс на нове життя для активу, який довго не використовувався”.🏗 Завод розташований за 4 км від траси М-06 “Київ–Чоп”, має 7 об’єктів нерухомості загальною площею 68 795 м², підключений до всіх комунікацій і не має цільових обмежень.📻 Раніше підприємство виробляло радіоапаратуру для авіації, магнітоли та приймачі, але з 2013 року не працює й перебуває у стані банкрутства.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#приватизація #ФДМУ #РівненськийЗавод #ProzorroПродажі #інвестиції #економікаУкраїни
🟠 Новим CEO «Фокстроту» став Юрій ПоліщукЗ 6 жовтня мережу електроніки та побутової техніки «Фокстрот» очолив топменеджер компанії Юрій Поліщук, повідомила пресслужба ритейлера.📈 Новий етап розвитку:Поліщук зосередиться на підвищенні ефективності, прибутковості та цифровізації бізнесу, а також на розвитку омніканальної екосистеми для клієнтів.🧑💼 Досвід:* понад 10 років управлінського досвіду у ритейлі;* 15 років у фінансовому менеджменті;* у 2019–2020 рр. був комерційним директором «Фокстрот»;* до цього шість років працював фінансовим директором компанії.👥 Поліщук змінив Олексія Зозулю, який керував мережею шість років.🏪 Контекст:«Фокстрот» — найбільший омніканальний ритейлер електроніки в Україні.* 125 магазинів у 68 містах* сайт Foxtrot.ua і мобільний застосунок* у 2024 році виторг компанії зріс до 14,9 млрд грн, прибуток — 6,7 млн грнЗасновники мережі — Геннадій Виходцев і Валерій Маковецький.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#Фокстрот #ритейл #електроніка #менеджмент #бізнес #новопризначення
🏗 Фонд держмайна продав 100% акцій “Укрбуду” за 805 млн грнФонд державного майна 2 жовтня підписав договір купівлі-продажу АТ “Будівельна компанія “Укрбуд” із переможцем червневого аукціону в Prozorro.Продажі — компанією “Техно-онлайн”.📄 Умови угоди:* збереження профільної діяльності;* погашення боргів по зарплаті та перед бюджетом упродовж пів року;* заборона на звільнення працівників;* виплата дивідендів державі за 2024–2025 роки.🏢 Об’єкт приватизації включає 88 будівель і споруд, 17 земельних ділянок, зокрема 19 об’єктів у Києві площею понад 27 тис. м², а також нерухомість у Львові, Харкові, Одесі й Дніпрі.📉 У 2024 році “Укрбуд” отримав збиток 13,5 млн грн, а виручка впала до 67 млн грн, із яких понад 40 млн грн забезпечила оренда понад 42 тис. м² нерухомості.📊 Нові власники — Євген і Василь Астіони (по 33%) та Марина Айаб (34%).📌 Державний “Укрбуд” не має стосунку до приватного девелопера “Укрбуд Девелопмент”, який залишив після себе 25 недобудов у столиці.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#Укрбуд #ФДМУ #приватизація #держмайно #Prozorro #будівництво #інвестиції
⚡️ "Газорозподільчі мережі України" залишили EasyPay єдиним варіантом онлайн-оплатиДочірня компанія "Нафтогазу" — "Газорозподільчі мережі України" — у своєму "особистому кабінеті" дозволяє оплачувати послуги доставки газу лише через приватну систему EasyPay.📌 Альтернативні варіанти оплати, які обіцяли додати ще в серпні (Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк, Монобанк), так і не з’явилися.📌 У чат-боті компанії теж працює виключно EasyPay.📌 Комісія залежить від суми:* до 200 грн — 2%,* 200–300 грн — 3 грн,* понад 300 грн — 1,1%.Для порівняння: інша "дочка" Нафтогазу — ГК "Нафтогаз" — дозволяє сплачувати за газ одразу через 5 платіжних систем, у тому числі державні банки.У "Газмережах" радять українцям користуватися банківськими додатками чи касами банків та "Укрпошти".📎 Власником EasyPay є ТОВ "ФК Контрактовий дім", співвласники — Олексій та Антон Антоненки. Засновником компанії був Олексій Авраменко, син бізнесмена та співвласника АВК Володимира Авраменка.Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#Нафтогаз #Газмережі #EasyPay #енергетика #платежі
🔥 «Нафтогаз» веде переговори про прямі поставки LNG з СШАГолова правління групи Сергій Корецький в інтерв’ю Bloomberg підтвердив: компанія домовляється з окремими американськими виробниками щодо прямих поставок скрапленого природного газу в Україну.📊 Наразі LNG зі США уже складає 10% українського імпорту.🇺🇸 США та 🇺🇦 Україна створюють спільний фонд у $150 млн (по $75 млн від кожної сторони) для підтримки проєктів у видобутку, енергетиці та критичних мінералах.📌 «Нафтогаз» пропонує інвесторам (зокрема Chevron і Shell) відновити зупинені після 2014 року проєкти, включно з Олеським родовищем сланцевого газу.⚡️ Контекст:▪️ у 2025 р. через російські атаки «Нафтогаз» втратив 42% добового видобутку;▪️ Україна імпортує рекордні 6 млрд куб. м газу;▪️ у сховищах на середину вересня — 12,055 млрд куб. м;▪️ до зими потрібно накопичити 13,2 млрд куб. м.💵 У 2025 р. «Нафтогаз» уже імпортував понад 400 млн куб. м американського LNG разом із польським концерном Orlen. Загалом на закупівлю газу спрямовано $2,5 млрд (власні кошти, ЄБРР та уряд Норвегії).Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#Нафтогаз #LNG #енергетика #США #Україна
⚽️ ПриватБанк продає «Дніпро-Арену» та тренувальну базуНаприкінці вересня ПриватБанк виставить на аукціон один із найбільших спортивних об’єктів Дніпра – стадіон «Дніпро-Арена» та тренувальну базу в Придніпровську. Продаж відбудеться через «Prozorro.Продажі» у межах стратегії скорочення непрофільних активів.🏟 Що входить у лот:* стадіон на 31 003 місця (відкритий у 2008 році, вартість будівництва ≈ €200 млн);* тренувальна база з трьома штучними та чотирма трав’яними полями;* критий манеж на 506 місць;* котеджне містечко для футболістів;* офісно-житлові корпуси з медико-відновлювальним центром, басейном, тренажерним залом та сауною.💰 Стартова ціна стане відома після оголошення аукціону. Нагадаємо, у 2023 році об’єкт вже виставляли за 113 млн грн, але торги скасували.🏆 Стадіон використовувався для матчів УПЛ, фіналу Кубка України-2009, ігор Ліги Європи, а нині лишається домашньою ареною клубу «Дніпро-1».Історія українського бізнесу ✈️TG| 👥FB#ПриватБанк #ДніпроАрена #Prozorro #спорт #аукціон