Fuente
Клуб дослідників Толкіна | Гобіт чи хоббіт?Від початку часів у спільноті Толкіністів точиться зап...
1 120 Vistas/Alcance
2025-12-08 16:00
Mensaje №2174
🚬 Гобіт чи хоббіт?Від початку часів у спільноті Толкіністів точиться запекла битва за власні назви. Ґандальф чи Гендальф? Торбин чи Беґґінз? І, врешті, гобіт чи хоббіт?У пошуку відповіді на ці питання варто опиратися на два великі стовпи: вказівки самого Пана Професора та українські правила транслітерації.📖 Дж. Р. Р. Толкін власноруч лишив докладні інструкції щодо вимови й перекладу назв у своїх творах. У них він зазначив, що Gandalf читається саме через відкритий звук «а» у першому складі (як у слові «father», наприклад); а прізвище Більбо в перекладі обов'язково має містити елемент зі значенням «мішок, торба» — власне, переклад слова «bag». Отже, маємо перші відповіді.🙂 Щодо слова «гобіт», все просто: англійський придиховий звук [h] українською передається за допомогою літери «г», а подвоєння приголосних у запозичених власних назвах не зберігається (крім кількох винятків). Також це справа тяглості — перший український переклад Олександра Мокровольського мав назву «Гобіт», тож для збереження зв'язку важливо дотримуватися встановлених термінів.💨Споживаймо улюблений контент українською і називаймо все правильними іменами!#лінгвістика #перекладацька_справаНе чини гріхопадіння, підписуйся!