Fuente
Тернопільоблвідкат | Петриківський «будинок-привид»: як усе починалосяІсторія з так званим ...
2 510 Vistas/Alcance
2025-09-23 16:31
Mensaje №2912
🚨Петриківський «будинок-привид»: як усе починалосяІсторія з так званим «петриківським будинком-привидом» бере початок із конфлікту навколо встановлення меж земельної ділянки. Як з’ясувалося, на захист встановлення стовпчиків на ділянці приїхала не хто інша, як представниця Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Оксана Трут. І не випадково: адже земельна ділянка, через яку розгорівся скандал, виявилася власністю її чоловіка.30 листопада 2024 року він звернувся до директора ТОВ «Землеексперт» Івана Мороза (раніше ми вже згадували у своїх публікаціях про цього земельного генія) із заявою про виготовлення технічної документації щодо встановлення меж ділянки площею 0,0511 га для будівництва та обслуговування житлового будинку в селі Петриків, на вулиці Миру, 24-А (Тернопільський район). Підставою для звернення стало свідоцтво про право власності на житловий будинок №142 від 01.08.2001 року, видане рішенням Петриківської сільської ради №107.У документах зазначено, що право власності зареєстроване на ім’я Володимира Орестовича Трута. В реєстровій книзі №98, стор. 3, під реєстровим №142 значиться запис від 1 серпня 2001 року, засвідчений підписом начальниці Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації О.Й. Залецької.На плані, поданому паном Трутом, зображено житловий будинок площею 50,4 кв. м, прибудову та погріб. Однак як з’ясувалося: ані будинку, ані прибудови, ані погреба на ділянці не існує. Це ставить під сумнів достовірність самого свідоцтва про право власності, яке, ймовірно, було виготовлене для заволодіння землею.Додаткові питання виникли й до декларацій Оксани Трут. Як посадовиця, вона зобов’язана відображати у своїй декларації нерухомість, що належить чоловікові. У декларації за 2024 рік з’явилася сама ділянка, однак жодного будинку там не зазначено. І логічно: декларувати просто нічого. Цей аспект уже в компетенції НАЗК, яке має надати правову оцінку.Очевидно, подібні «проекти» не обходяться без участі чиновників різного рівня. Водночас той, хто мав би пояснити ситуацію суспільству скажімо голова громади (Андрій Галайко), як бачимо, уникає публічної відповідальності. Тепер діло за правоохоронцями…