Fuente
Тернопільоблвідкат | ЗЕМЕЛЬНІ ІГРИ У ЗБАРАЖІ: ЯК «ПІДВАЛ» МАМИ ДЕПУТАТІВ ЛЕДЬ НЕ СТАВ 20 СО...
2 860 Vistas/Alcance
2025-07-06 15:26
Mensaje №2415
ЗЕМЕЛЬНІ ІГРИ У ЗБАРАЖІ: ЯК «ПІДВАЛ» МАМИ ДЕПУТАТІВ ЛЕДЬ НЕ СТАВ 20 СОТКАМИ В ЦЕНТРІ МІСТАУ Збаражі вже давно не дивина, що земельні питання вирішуються не на користь громади, а в інтересах окремих “обраних”. І в перших рядах цих “обраних” — добре відомі у місті брати Дмитришини. Ці досвідчені політичні гравці не вперше опиняються в центрі земельних скандалів і, схоже, не збираються зупинятися.Ще зовсім нещодавно громадськість обговорювала спробу оформити 5 гектарів землі під виглядом “сінокосу і випасу худоби” на тещу одного з братів. Але, як виявилося, це були лише “квіточки”.Місцевим добре знайоме місце під назвою “Витребеньки” — зручна локація в самому центрі Збаража. Підприємці, які розташовані поруч, неодноразово зверталися до міської ради з проханням передати ділянку в оренду або виставити на аукціон для заїзду, стоянки. Але відповідь завжди була одна — відмова або мовчання.Сьогодні ж стає зрозуміло, чому: ділянку просто “притримували” для своїх.І от — через публічні торги мама депутатів Ігоря та Юрія Дмитришиних, Марія Зіновіївна, придбала нежитлове приміщення площею 80,2 кв. м, що знаходиться в підвалі за адресою: м. Збараж, майдан Івана Франка, 32. Сума угоди склала 81 тисячу гривень. Формально — все прозоро: державні торги, приватна особа, нежитловий фонд.Але проблема — не в самій покупці, а в тому, що було далі.Незабаром після укладання угоди з’являється звернення до міської ради з проханням надати аж 20 соток землі в центрі міста “для обслуговування нежитлової будівлі”. Ігор Дмитришин та його мама просять дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під «будівництво та обслуговування інших будівель громадської забудови» — і все це терміном на 49 років у спільну оренду.Щоб було зрозуміліше: йдеться про ділянку в центральній частині Збаража, де квадратний метр землі — на вагу золота.Поки що, за нашою інформацією, депутати не підтримали цю ініціативу. Але це зовсім не означає, що історія завершена. Схоже, гра тільки починається.Місцева громада заслуговує на чесне управління, прозору політику і рівні правила гри. Історія з “підвалом” та 20 сотками у Збаражі — ще один приклад того, як важливо контролювати дії місцевої влади та вимагати реальної відповідальності. Бо кожен такий випадок — це не просто приватна вигода, це прямий збиток для міста та його мешканців.Далі буде ще цікавіше…