Сьогодні в селі Подорожнє Стрийської громади відкрили пост місцевої пожежної команди. Цей підрозділ забезпечуватиме захист від пожежної небезпеки та стихійних лих одразу двох старостинських округів: Подорожненського та Великодідушицького. Завдяки цьому, екіпаж прибуватиме на виклик в рази швидше, що дозволить зберегти майно, а головне - життя мешканців тутешніх сіл. Пожежна команда, яка складається з чотирьох осіб нестиме службу у приміщенні колишньої сільської школи. Тут, завдяки співфінансування місцевого та обласного бюджетів, відремонтували три кімнати та створили комфортні умови для рятівників, а також придбали моторний човен та реманент. Привітали громаду з відкриттям пожежного посту міський голова Олег Канівець, Начальник ГУ ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін та голова Стрийської РВА Богдан Янко.Створення ще одного підрозділу ДСНС, а саме окремого пожежного поста у с. Подорожнє сприятиме побудові ефективної системи цивільного захисту населення.Бажаємо рятівникам сухих рукавів!
Уже понад два роки Стрийський полігон захоронення ТПВ (тверді побутові відходи) в управлінні ТзОВ «Грінера Стрий». Усі зобов’язання, передбачені договором, виконані. Управитель завершив перешарування інертним ґрунтом площі, використаної під ТПВ; встановив 10 газовідвідних та 4 контрольні свердловини за якістю води; систему освітлення; облаштовує металеву огорожу та насаджує дерева та рослини. Щопівроку управитель звітує про виконану роботу перед міським головою та депутатами. Цього разу на зустріч приїхали також заступник голови ЛОВА Олександр Кулепін та директор департаменту ПЕК Богдан Кейван, адже поруч із полігоном запрацювала нова сміттєсортувальна лінія, яку обласна адміністрація передала в комунальну власність громади. За результатами електронного аукціону, лінія передана в оренду ФОП Андріїву. Відповідно до ЗУ «Про управління відходами», який набув чинності 9 липня 2023 року, сміттєсортувальна лінія дасть можливість повноцінно реалізувати норми Закону.Більше:👇https://fb.watch/n85pURxjWa/
Уряд називає допомогу для ЗСУ з місцевих бюджетів незаконною і хоче забрати 64% ПДФО, включаючи податок з грошового забезпечення військовослужбовців. Асоціація міст України подає чіткі аргументи, чому це неправильно. Статтю ми розмістили на нашому сайті:https://cutt.ly/ewllMxbtМісцеві громади опікуються силами оборони, які територіально належать до них. На місцях керівники військових частин чи батальйонів набагато швидше та ефективніше знаходять порозуміння, вирішення проблем і закриття потреб. Сумарно громади України витратили на оборону понад 52 млрд грн. Стрийська громада виділила понад 34 млн грн і планує і надалі підтримувати військових. Це військовий одяг, спецтехніка, дрони, автомобілі, запчастини до них та багато іншого для ТрО та інших частин, які локально наближені до нашої громади. Якщо Мінфін забере з місцевих бюджетів ПДФО, це значно ослабить спроможність органів місцевого самоврядування підтримувати збройні сили та надавати якісні послуги місцевим мешканцям. Сподіваємось на підтримку законопроектів, які мають легалізувати витрати муніципалітетів на оборону і заперечують вилучення податку на доходи фізичних осіб з місцевих бюджетів.Деталі у статті.
Інколи чуємо у відповідь на заходи, які ми проводимо - віддайте всі гроші на ЗСУ. Важливо розуміти, що Стрийська міська рада, як орган місцевого самоврядування, повинна дбати про різні сфери життєдіяльності громади. Жодним законом не передбачено витратити місцевий бюджет на зброю і залишити не захищеною соціальну, житлово-комунальну чи медичну сфери.Однак, без сумніву, пріоритет номер один для нас, як і для всієї країни - це Перемога. За останні 18 місяців за різними програмами з місцевого бюджету на потреби ЗСУ ми виділили понад 34 млн грн. Ще понад 2 млн 200 тис. - з благодійного рахунку міської ради, який регулярно поповнюється донатами самих же працівників міської ради.З нагоди Дня Незалежності ми провели благодійний аукціон, на який запросили підприємців громади і не тільки. Лоти надали наші митці, а також діти мистецьких шкіл і навіть футболісти. З аукціону виручили 450 тис. грн, які будуть передані на 65 батальйон Стрийської ТрО для закупівлі дронів та запчастин для них.Ми продовжуємо працювати і шукати нові можливості, щоб наблизити Українську Перемогу і утримати економіку та культуру. Тому стіймо гуртом і будьмо єдині.
«Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво…» 🙏У Стрию відбувся традиційний відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка знаходиться в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Протягом двох днів, 22-23 липня, прочани молитовно просили заступництва та опіки Богородиці в часі війни. Розпочався відпуст в суботу Великою Вечірньою з Литією, яку очолив Преосвященний владика Тарас (Сеньків). Опісля, священники разом з представниками влади, військовими та вірянами, несучи попереду Чудотворну ікону, пройшли вулицями міста. Разом молились за перемогу України та воїнів, які захищають нашу землю від загарбників. Завершився відпуст сьогодні Архиєрейською Божественною літургією.Довідково. Перші згадки про ікону Богородиці в м. Лісько (Польща) датуються 1570 роком. Лісько було великим відпустовим місцем. 25 січня 1946 року ікону перевезли до Стрия українцями-переселенцями. 24 травня 2014 року з благословення Папи Франциска ікона була коронована Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.