Fuente
Нотатки бентежного стратега | Кейс різдвяної реклами McDonald’s в НідерландахРолик згенерований за д...
438 Vistas/Alcance
2025-12-23 14:58
Mensaje №216
Кейс різдвяної реклами McDonald’s в НідерландахРолик згенерований за допомогою AI розповідає, що Різдво — найгірший період року. Бо є купа проблем і додаткових ніби як задач, які ми маємо закривати в цей період.Олди пам'ятають, що я не надто люблю святкову рекламу і в цілому зимові свята. Бо насправді, вгадати усім з подарунками, вчасно їх замовити, лишившись в межах бюджету, все прикрасити, всіх привітати, і зберегти хоча б крихту енергії на безпосередньо святкування — часто задача із зірочкою для багатьох. Словом, насправді Різдво і Новий рік не такий вже і казковий період. В цьому є людська правда, виразний конфлікт. І саме оцей кейс McDonald’s добре ілюструє, що одного тільки інсайту мало щоб зробити класну комунікацію.На поверхні, цей ролик захейтили тому що він створений за допомогою ШІ — і це дуже помітно. Хоча це рекламне відео набрало на YouTube лише 20 000 переглядів, хвиля негативної реакції в коментарях була настільки сильною, що McDonald’s спершу вимкнув коментарі на вихідних, а згодом узагалі зняв відео з публічного доступу (пише Wilkins для Futurism). Та інтернет пам'ятає все, тому трохи нижче ділюсь посиланням)Давайте чесно, настільки сильний рівень хейту не наздоганяє прямо усі ролики згенеровані за допомогою ШІ. Тому мені здається, що насправді тут найбільшою є проблема невідповідності інсайту до контексту в якому існує бренд. McDonald’s — це сімейний фаст фуд, з дитячими майданчиками і Happy meal. Різдво — родинне свято, і попри всі незручності і болі, який приносить цей період, для людей яким важлива родина — це привід зібратись разом. А отже, він вартий усіх незручностей і додаткових зусиль. Я вірю, що навіть якби цей ролик був знятий з повноцінним продакшеном і живими акторами, він би все одно викликав хвилю хейту. Бо такий негативний погляд на зимові свята надто сильно протиречить тому образу, який McDonald’s вибудововав сторіччами.Разом із тим, як би Burger King вийшов з таким інсайтом, але у ліпшому виконанні (не в лоб називати зимові свята жахливим часом в році, наприклад) — це могло б спрацювати. Ризиково, але точно більш природньо ніж від McDonald’s.P.S. Вітаю всіх вас з прийдешніми святами і хай вони будуть для вас якщо не святом, то хоча б можливістю дати собі трохи відпочити!P.P.S. Не забуваємо за донати, бо ми можемо святкувати тільки завдяки зусиллям наших військовихЗбір на два комплекси МАРА-2М