Fuente
Смоловий | Динамо 3:1 Зоря 🤍Єдиноборства 🇺🇦Тяжко вже вдруге чути про молоду коман...
2 750 Vistas/Alcance
2026-04-18 15:17
Mensaje №9478
💙 Динамо 3:1 Зоря 🤍Єдиноборства 🇺🇦Тяжко вже вдруге чути про молоду команду та звʼязки, що награються. Якщо це побачить хтось - передайте, будь ласка, Костюку просту річ: команда не може існувати лише за рахунок награних звʼязків. Чому? Бо будь-яка звʼязка - це тимчасова конструкція. Сьогодні вона є, а завтра:• когось продадуть• хтось зламається і вилетить на півроку• хтось сяде через дискваліфікаціюІ що далі? Якщо вся модель тримається на конкретних поєднаннях - вона розвалюється. Ми це вже бачили. Але важливо інше: проблема не в самих звʼязках. Вони потрібні. Вони дають швидкість рішень, автоматизм і “хімію” на полі. Проблема в тому, коли звʼязки підміняють собою систему.Натомість гравці повинні розуміти ігрові принципи в кожній фазі. Задача тренера - чітко їх сформулювати та донести. Тоді будь-який гравець з лавки чи дублю, потрапляючи в склад, розумітиме логіку власної поведінки у конкретному контексті, а не буде ламати структуру. Так це працює у всьому світі. Згадайте, як працювала трійка Кабаєв-Шапаренко-Дубінчак, і як недолуго виглядали ротації в цьому трикутнику, якщо виходив Вівчаренко замість Дубінчака чи Шола замість Кабаєва. Але справа тут не лише у порушеній хімії, а в тому, що нові гравці не встигали за швидкістю і логікою цих взаємодій. Ми цього прагнемо?А тепер до матчу. Побачили неформатний з точки зору Костюка футбол:• великий відсоток володіння (74% на початку другого тайму)• відносно тривалий контроль (біля 20 секунд)• помітно більше глибоких передач (на 30% більше, ніж зазвичай)Це футбол, який тренер системно намагається викорінити після Луческу. Перші матчі були про інше - лонгболи, втрати, боротьбу і мінімум контролю. І от ледь не вперше за нового тренера Динамо виходить із “золотою” трійкою півзахисту: Бражко, Шапаренко, Буяльський.Що змінюється? Динамо показує найменшу кількість єдиноборств при Костюку - 131. Це на 50+ менше за середнє значення. Частка довгих передач у першому таймі - лише 5%, після перерви - 8%. Це не випадковість. Це наслідок довших володінь та кращого контролю темпу.Кожен вже встиг побачити дві версії Динамо:• нову аграрну - з акцентом на боротьбу, кроси, дальні удари і рандом• стару - більш гнучку, варіативну і завʼязану на якостях гравців (чи сильно Буяльський завадив при голах Моті чи Редушка? Препреасист та преасист)При цьому “старий” сетап теж має свої обмеження, що було видно в перші 15 хвилин:• команда застрягала під тиском на власній половині• ця модель не працює біля своїх воріт• але на чужій половині нарешті одразу зʼявилася якістьІ тут виникає логічне питання. Чому проти простіших суперників не використовується трійка, яка найкраще розкриває позиційну гру (особливо якщо додати Ярмоленка)? І навпаки - чому проти інтенсивних суперників, де потрібна фізика і боротьба, не грає більш “аграрний” склад?Динамо програло боротьбу (57 на 74), але чи було відчуття, що гра виглядає погано або беззмістовно? І навпаки - коли виграли єдиноборства проти Металіста 1925 (94 на 77), чи було відчуття контролю і задоволення від гри? Кількість боротьби - це часто не сила, а симптом. Симптом хаосу, втрат і відсутності контролю. Це не складна математика. Це про пріоритети.Якщо Динамо хоче грати в Європі, доведеться:• проти низьких блоків грати через якість і мислення• проти інтенсивних суперників - через фізику і прямолінійністьІ відповідно ротуватися під сценарій, а не під ідеологію. Бо інакше отримуємо класичні перекоси Шовковського:• потрібні мізки Ярмоленка і Буяльського - грає силовий склад• потрібні мʼязи та витривалість - грають Ярмоленко і БуяльськийСтаном на зараз Костюку логічніше розвивати своє “аграрне” ядро. До рівня Буяльського і Ярмоленка вони все одно не дійдуть - занадто різні школи і якості. Але поки є можливість використовувати цих гравців - їх потрібно максимально вбудовувати у ті сценарії, де вони дають різницю. Матч проти Зорі показав, що це працює. Питання лише в тому - це був крок вперед чи випадковість через обставини. Схоже це сталося випадково через Яцика та Михайленка поза складом.#ДКмікроскоп #ДинамоЗоря #УПЛ