Fuente
[☧]Чумацьким Шляхом | Козаки — найманці.•---------------------•Кількість контенту на нашому ...
601 Vistas/Alcance
2025-02-15 12:06
Mensaje №7179
Козаки — найманці.•---------------------•Кількість контенту на нашому каналі про найманців доволі велика, але, це ще не кінцева точка, тож, продовжуємо її розгляд...Справді, до початку Хмельниччини і побудови власної держави, козаки самі виступали в якості найманої сили. Але, в яких випадках? Все дуже просто: війни проти Османської Порти.Більшість передових європейських монархій, а також Московське князівство і Річ Посполита були зацікавлені в тому, аби розгромити османів, зупинити їх просування та експансію.Для цього, їм потрібні були війська та люди і, безпосередньо, ними виступали козаки. Перевага козацьких збройних формувань в якості найманців була доволі видною, зокрема, більшість з цих переваг називає ще Еріх Лясота — посол австрійського імператора Рудольфа II до запорожців. 1) Козаки мали власну артилерію, тобто гармати і до того ж, самі вміли ними користуватись, що було неабияким плюсом!;2) Вони самі могли добувати собі "лицарський хліб", і для цього відправлялись в постійні походи на територію дунайських князівств, а також на територію Криму і Османської порти;3) Ціна за військові послуги була також помірно низькою, в порівнянні з найманцями інших народностей;Були втім і мінуси, про які Еріх Лясота також писав: Козаки були достатньо мінливі: вони змінювали власні рішення по декілька разів в ході перемовин через свою "демократичність", від цього з ними бувало важко домовитись.Втім, самі по собі, козаки були завзятими і хоробрими вояками, що показували великий рівень професіоналізму та навиків, від чого заручитись їх підтримкою було достатньо бажаним для багатьох монархів.•---------------------•[☧]Чуʍᴀцьᴋиʍ Шᴧяхᴏʍ[☧]Зʙ'яɜᴀᴛиᴄь ɜ ᴀдʍініᴄᴛᴩᴀцією