Парламентський саміт міжнародної Кримської платформи – звернувся до учасників і закликав: не мовчіть, не будьте пасивними спостерігачами історії, будьте її учасниками. Зараз важливо підтримувати Україну, і я дякую вам за цю підтримку. Важливо підтримувати переговорний процес, і я вдячний за кожну пораду та всю інформацію, яку ми отримуємо від європейських лідерів. І надзвичайно важливо відстоювати принципи, на яких заснована Європа: що кордони не можна змінювати силою, що воєнні злочинці не можуть уникнути правосуддя і що агресор мусить повністю заплатити за війну, яку він розпочав, і саме тому рішення щодо російських активів необхідні. Просимо підтримати ці рішення і – найголовніше – продовжувати тиск на Росію. Росія все ще вбиває людей. Щодня. Окуповані території залишаються окупованими. А отже, Росія все ще залишається країною-злочинцем. Сьогодні тут присутні майже 70 парламентських делегацій, і якщо парламенти в Європі, у світі не заплющуватимуть на це очі, то ніхто не заплющуватиме.
Дуже продуктивна та змістовна зустріч із Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.Говорили про подальшу оборонну співпрацю – про спільні виробничі проєкти та координацію для більш ефективного захисту життя. Також обговорили ситуацію в дипломатії, стараємося зробити так, щоб уся активність була спрямована на достойний мир і гарантовану безпеку. Ми з Туреччиною однаково це бачимо: мир і безпека мають бути гарантованими. Будемо й надалі тісно координуватися та працювати з усіма партнерами. Також працюємо, щоб до Нового року відновити обміни та повернути додому українських військових полонених, українських цивільних, які утримуються Росією, та викрадених українських дітей.Важлива й активна залученість Туреччини до Коаліції охочих, особливо до її військово-морського компонента. Всі розуміють значення безпеки в Чорному морі, і гарантувати таку безпеку можна тільки разом із Туреччиною. Я вдячний Туреччині та особисто Президенту Ердогану за цю допомогу. Ми цінуємо довіру, яка є між нами та між нашими державами, і розраховуємо на силу турецької дипломатії.🇺🇦🇹🇷
Зараз рятувальники працюють у Волочиську на Хмельниччині, де росіяни ракетою вдарили по звичайному швейному цеху. Станом на зараз відомо про трьох постраждалих. Це лише одне з місць сьогоднішнього масованого удару росіян: близько 415 дронів різних типів та понад 40 крилатих і балістичних ракет. Під атакою перебували 15 наших областей. На жаль, внаслідок обстрілу на Житомирщині загинула людина. Мої співчуття рідним та близьким.Москва завжди випробовує межі можливого і, якщо не зустрічає сильної реакції, залишається на новому рівні ескалації. Сьогодні був ще один ескалаційний крок – російсько-іранські «шахеди» діяли в повітряному просторі Польщі, в повітряному просторі НАТО. Не один «шахед», що можна було б назвати випадковістю, а щонайменше 8 ударних дронів, які були націлені в напрямку Польщі. Вкрай небезпечний прецедент для Європи. Чи будуть наступні кроки, повністю залежить від скоординованості та сили дій у відповідь. Росіяни повинні відчути наслідки. Росія повинна відчути, що війну не можна розширювати і доведеться закінчувати.Надто довго вже триває санкційна пауза. Відкладання обмежень по Росії та її спільниках означає лише збільшення жорстокості ударів. Потрібно достатньо зброї, щоб стримати Росію. Потрібна сильна відповідь, і це може бути тільки спільна відповідь усіх партнерів: України, Польщі, усіх європейців, Сполучених Штатів. Дякую всім, хто допомагає.
🔻 Росія продовжує тероризувати Запорізьку область: загиблі, поранені, зруйнована інфраструктураПротягом минулої доби ворог здійснив 672 удари по 14 населених пунктах Запорізької області.📍 У Пологівському районі поранення дістала 81-річна жінка внаслідок артобстрілу.📍 10 авіаударів завдано по населених пунктах: Біленьке, Залізничне, Білогірʼя, Малинівка, Новоандріївка.📍 461 дрон (переважно FPV) атакував: Малокатеринівку, Кам’янське, Гуляйполе, Оріхів, Щербаки, Новоданилівку, Малу Токмачку, Чарівне.📍 12 обстрілів з РСЗВ зафіксовано в: Григорівці, Камʼянському, Щербаках, Малій Токмачці, Чарівному.📍 189 артударів влучили по: Камʼянському, Гуляйполю, Оріхову, Щербаках, Новоданилівці, Малій Токмачці, Чарівному, Солодкому та Преображенці.🏚 Зафіксовано 24 випадки руйнування цивільної інфраструктури: квартири, приватні будинки, господарчі споруди.❗ Масштабний воєнний злочин — удар по виправній колонії🔺 28 липня 2025 року, орієнтовно о 23:28, російські війська завдали авіаційного удару по Біленьківській виправній колонії. Використано 4 керовані авіаційні бомби (КАБ).Внаслідок удару:☠️ Загинуло 17 осіб серед засуджених.🤕 42 — поранено, серед них важкопоранені госпіталізовані до медичних закладів МОЗ.🩻 Ще близько 40 осіб дістали тілесні ушкодження різного ступеня.🛡 Один співробітник установи отримав осколкове ураження обличчя.🔸 Повністю зруйновано їдальню, серйозно пошкоджено адміністративний штаб і карантинну дільницю.🔸 Периметр колонії не пошкоджено, загрози втечі немає.🔸 До стабілізації ситуації залучено близько 50 співробітників охорони ДКВС України.⚖️ Обстріл пенітенціарної установи — це пряме порушення норм міжнародного гуманітарного права, яке кваліфікується як воєнний злочин.«Ворог продовжує тероризувати мирних жителів та обстрілювати міста. Щоденні атаки по тилових громадах мають стати дзвінким сигналом для міжнародної спільноти — агресор не зупиниться, поки його не зупинить світ», — наголосив голова Запорізької обласної організації «Слуга Народу» Павло Мельник.
Зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів, був також Генеральний прокурор. Дуже потрібна зустріч, відверта й корисна розмова, яка дійсно допомагає. У нас усіх спільний ворог – російські окупанти, і захист Української держави передбачає достатню силу правоохоронної та антикорупційної систем, а отже – реальне відчуття справедливості. Кримінальні провадження не мають тривати роками без законних вироків, а ті, хто працює проти України, не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання. Я вдячний усім учасникам нашої сьогоднішньої зустрічі: СБУ, НАБУ, САП, НАЗК, ДБР, МВС, Генеральному прокурору. Дякую за готовність працювати в команді – у команді України. І заради інтересів України. Ми домовились, що всі працюватимуть виключно конструктивно. Всі ми чуємо, що каже суспільство. Бачимо, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості та ефективності кожної інституції. Обговорили необхідні адміністративні, законодавчі рішення, які дозволять зміцнити роботу кожної інституції, вирішити наявні суперечності, зняти загрози. Всі працюватимуть разом, на політичному рівні підтримаємо. Домовились, що наступного тижня буде глибока робоча зустріч щодо плану загальних дій. А за два тижні має бути готовий спільний план – які кроки потрібні та будуть реалізовані, щоб зміцнити Україну та зняти наявні питання, дати більше справедливості й реально захистити інтереси українського суспільства.
Вночі росіяни масовано вдарили по Одесі, Харкову та їхніх передмістях понад 20 ударними дронами. Поранено близько 20 людей, серед яких двоє дітей: дівчата 12 та 17 років і троє рятувальників ДСНС, які прибули на місце обстрілу. На жаль, відомо про одного загиблого в Одесі. Мої співчуття рідним та близьким.Всього по Україні цієї ночі було запущено 86 дронів, більшість із яких російсько-іранські «шахеди». Знову горіли житлові будинки, звичайні бізнеси, цивільна інфраструктура та автомобілі. Дякую рятувальникам: 132 працівники та понад 30 одиниць техніки було розгорнуто на місцях. На Харківщині роботи тривають досі.Росія продовжує тактику цілеспрямованого терору проти наших людей. І конкретно за цю тактику має отримати сильну відповідь, яка відчутно вдарить по всій Росії та її можливостях продовжувати війну. Країни «сімки» та ЄС знають рецепт: сильний тиск, санкції проти енергетики та тіньового флоту, прайскеп 30 доларів за російську нафту. Що швидше хворі в Кремлі втратять можливість фінансувати війну, то більше життів зможемо врятувати в Україні.
Кривий Ріг...Дніпровщина...Сумщина...Тернопільщина...Одещина...Харківщина...Дніпро...Запоріжжя...Херсонщина...Донеччина...Чернігів... Київ...Щодня й щоночі цей тривожний перегук: «Що у вас? Знову гучно? Ви цілі?»І відповідь, що розбиває надію: «Вбиті». Мирні українці знову вбиті Росією.Діти і батьки. Зовсім молоді і старші. Цілі родини. Вимушені переселенці від війни, які шукали і не знайшли безпеки.Люди у своїх містах, будинках, на своїх подвір’ях, на своїй землі.«Що там в Україні? Вже тихіше? Ми чули щось про перемир’я», – питають десь далеко далекі від війни іноземці.Ми теж «щось» чули, авжеж. Звуки тривоги. Наближення ракет і дронів. Крики і плач. Ми їх чуємо й зараз. Вони назавжди з нами.У нас просто зараз 6 дітей і 10 дорослих, убитих Росією щойно в Кривому Розі.Десятки вбитих Росією лише за останні тижні.І сотні, тисячі – за роки.Боляче жити в країні, яку хочуть убити. Але боляче жити у світі, де злочини проти людяності перестають обурювати й стають «нормою».Нам потрібні не тільки слова співчуття. Україні потрібні дії співчуття, доки вони не знадобилися всьому світові.
Сьогодні ще один день, коли Україна повертає своїх. 175 наших захисників звільнено з російського полону. Ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких Росія переслідувала за вигадані злочини. Усім невідкладно буде надана необхідна медична та психологічна допомога. Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках – у Маріуполі, на «Азовсталі», на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині. Дякую нашій команді, яка займається пошуком українських полонених та обмінами, за цю важливу роботу, за результати, які дають надію. І ми вдячні всім нашим партнерам, особливо Об'єднаним Арабським Еміратам, за те, що сьогоднішній обмін став можливим. Україна пам’ятає кожного й кожну з наших героїв, і ми обов’язково повернемо всіх наших людей додому.🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Детальна доповідь української делегації про зустріч із представниками Сполучених Штатів у Саудівській Аравії. Хід перемовин, ключові аспекти. Добре, що розмова була максимально конструктивною. Україна налаштована на швидкий рух до миру, і ми готові виконати свою частину роботи для того, щоб створити всі можливості для надійного, тривалого й достойного миру. Команди – молодці: була відновлена оборонна допомога та допомога розвідданими. Наші представники поінформували американську сторону щодо принципових українських позицій. Україна була готова до тиші в небі та на морі, але американська сторона запропонувала тишу й на землі. Україна сприймає цю пропозицію. Важливе питання – це контроль, і ми вдячні американській стороні за готовність організувати технічні аспекти контролю. Обговорили потребу в гарантуванні безпеки. Обговорили взаємодію з європейськими партнерами та подальші спільні кроки. На жаль, уже понад добу світ не чує змістовної відповіді з Росії щодо пропозицій, які пролунали. І це знову підтверджує, що саме Росія прагне продовжувати війну та намагатиметься максимально відтягнути настання миру. Сподіваємося, що тиску Сполучених Штатів вистачить, щоб примусити Росію до завершення війни. Наша команда готова й надалі конструктивно працювати з усіма партнерами в Америці, Європі та інших частинах світу, які прагнуть допомагати наблизити мир. Вдячний Саудівській Аравії та особисто Спадкоємному принцу за організацію майданчика для роботи наших делегацій.🇺🇦🇺🇸🇸🇦
Запорізька область: курс на стійкість та розвитокГолова Запорізької обласної ради від «Слуги Народу» Олена Жук взяла участь у діалоговій платформі «Запорізький регіон 2025: Стійкість та розвиток», присвяченій майбутньому відновленню регіону в умовах викликів.🔹 Форум “Запоріжжя-2025: стійкість та розвиток”, що відбувся в Києві, об’єднав понад 100 учасників, серед яких — представники міжнародних організацій, місцевої влади, дипломатичних місій та громадянського суспільства. Серед ключових спікерів:✔️ Олена Жук, голова Запорізької обласної ради✔️ Катаріна Матернова, посол ЄС в Україні✔️ Координатор системи ООН та гуманітарний координатор в Україні🔹 Учасники обговорили ключові аспекти відновлення регіону:✅ підтримка ВПО✅ зміцнення освіти та охорони здоров’я✅ енергетична безпека✅ впровадження ефективних проєктів для розвитку громад🔹 «Висловлюємо вдячність нашим партнерам, зокрема ПРООН та ЮНІСЕФ, за підтримку й допомогу в організації форуму. Завдяки їхнім зусиллям цей майданчик став важливою можливістю для напрацювання спільних стратегій розвитку Запорізької області»,- розповідає Олена Жук.Разом будуємо сильне майбутнє! 💙💛