Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Скрижаль: Історичний HUB
Añadido 14 jul. 2024

Скрижаль: Історичний HUB

@skrizhalua
Número de suscriptores: 7 531
Fotos: 6,830
Videos: 694
Enlaces: 3,560
Descripción:
Твій 🇺🇦 просвітницький HUB: 🌻 Історія України 🌻 Факти, які вщент розбивають пропаганду московитів 🌻 Архіви, фото, авторські відео, міфологія 🌻 Донат на канал 5375411207947347 https://send.monobank.ua/jar/97cTdJStwi

👥 Número de suscriptores

7 531
Promedio/Día:: -27
Promedio/Tiempo:: -43
Promedio/Mes:: -96

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 931
Promedio/Día:: 2,820
Promedio/Tiempo:: 1,706
ERR: 25.64%

📊 Mensajes por Día

0.4
Último día: 0
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.4

Historial de cambios de nombre

Скрижаль: Історичний HUB 2024-08-15
Скрижаль: ➔ Історичний HUB 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

🌻 Чорнобильська катастрофа сталася 26 квітня 1986 року під час планового тесту на 4-му енергоблоці — експерименту із зупинки турбогенератора для перевірки системи аварійного живлення. Через помилки персоналу та конструктивні недоліки реактора й системи аварійного гальмування його потужність різко і критично зросла, а після натискання кнопки аварійної зупинки —стався вибух.О 1:23 ночі пролунали два вибухи — спочатку паровий, а потім хімічний (водневий), які зруйнували реактор і викинули в атмосферу десятки тонн радіоактивних матеріалів, зокрема цезій-137, стронцій-90 та плутоній. Загорівся графітовий уповільнювач, пожежа тривала кілька днів. Радіоактивна хмара поширилася над Україною, Білоруссю, московією та значною частиною Європи.Безпосередньо під час вибуху загинули двоє працівників, але ще десятки отримали смертельні дози опромінення в перші дні. Серед перших жертв були пожежні та люди, які спостерігали за «пожежею» з мосту поблизу станції. До ліквідації наслідків аварії було мобілізовано понад 600000 людей. Інформацію про катастрофу радянська влада одразу засекретила. Уже 26 квітня КДБ запровадив контроль кореспонденції та обмежив міжнародний зв’язок, щоб не допустити «витоку інформації». Попри початок евакуації Прип’яті 27 квітня, офіційні ЗМІ мовчали. Лише 28 квітня в програмі «Врємя» коротко повідомили про «аварію», намагаючись створити враження незначної події.29 квітня КДБ наказав посилити боротьбу з «панічними чутками». 30 квітня газета «Правда» повторила офіційну версію, зазначивши евакуацію та «контроль ситуації». Попри реальну небезпеку, 1 травня в Києві провели масовий парад — щоб продемонструвати світу, що все під контролем. І не тільки в Києві.На ранок 3 травня в Україні було госпіталізовано 911 людей із симптомами радіаційного ураження, а вже наступного дня — 1345, серед яких 330 дітей. Лікарні швидко переповнилися.Інформаційну блокаду підтримували на всіх рівнях: навіть місцева преса не повідомляла про трагедію. КДБ засекретив причини аварії, масштаби руйнувань, рівень радіації та реальні наслідки. Навіть після встановлення причини вибуху, вони не поспішали змінювати конструкцію аварійної зупинки на інших АЕС в радянському союзі, ця аварія могла повторитися, проте СРСР це не сильно хвилювала, їх хвилювала тільки репутація.Щоб приховати масштаби катастрофи, лікарям наказували не вказувати діагноз «променева хвороба», замінюючи його на «вегетосудинну дистонію».Зруйнований 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС. 27 квітня 1986 року. Фото: В. Євтушенко.🌾Підписатися | Чат 🌾
🌻 Вам теж здається, що “Красна гірка” — це щось суто про поїздку на кладовище і більше притаманне Донбасу? Бо багато хто звідти саме так це пам’ятає з дитинства.Але насправді ця традиція значно глибша — і спільна для різних регіонів України. Просто з часом частина сенсів стерлася, і залишилося те, що найбільше закарбувалося в пам’яті. Тож поринемо у тіні забутих предків …Розповідаю трохи передісторії 👇🌻 Красна гірка (Антипасха / Фомина неділя/ Ляля, словʼянське) — це перша неділя після Великодня. У Євангелії цей день пов’язаний з апостолом Фомою, якого не було серед учнів під час воскресіння Христа.Він не повірив у диво — звідси і “Фома невіруючий”. Але вже на восьмий день Христос з’явився йому особисто, і після цього Фома став одним із найвідоміших проповідників.Назва “Антипасха” з грецької означає “замість Великодня” — тобто фактично продовження свята.А от “Красна гірка” — ще давніша історія, з часів слов’янських предків. Так називали гарні, сонячні пагорби, де люди збиралися зустрічати весну.Червона гірка — це свято з язичницькими традиціями. Воно пов’язане зі святкуванням весни, тому супроводжується хороводами та піснями. Така назва через те, що гуляння проводилися на пагорбі або на верхівці гори. Взагалі гори мають особливе значення в народних традиціях, вони вважаються початком життя та цивілізації. Дохристиянські обряди проводилися у той же період, що й наступна неділя після Великодня. Свято в народі ще називали Ляля або Леля, через те, що дівчата проводили особливий обряд. Вибирали з-поміж себе найкрасивішу дівчину. Убирали її у вінки, обмотували квітами та листям руки, ноги й усе тіло. Навколо неї водили хороводи, а вона співала й роздавала подружкам вінки й смаколики. Імовірно цей обряд був поклонінням язичницькій богині весни.🌚 Як святкували раніше:— ще до світанку розпалювали багаття на височинах — водили хороводи, співали веснянки — влаштовували гуляння і ярмарки 💍 Окрема традиція — так звані “оглядини наречених”:незаміжні дівчата одягали найкращий одяг і приходили з родинами, а хлопці придивлялися і засилали сватів. Вважалося, що це один із найкращих днів для шлюбу — “хто на Красну гірку одружиться, той не розлучиться”.🪦 А до чого ж тут кладовище? Те, що багато хто пам’ятає сьогодні — це не випадковість. Після Великодня люди йшли до могил рідних, щоб “поділитися” з ними радістю Великодня. Несли писанки, солодощі, пироги. Потім збиралися всією родиною вдома на поминки. І до християнства нашої землі і після, бо загалом Великдень змінив образ, але не сенс. Люди ділилися з рідними, яких немає, своїми радощами та почуттями. 🚫 Що не робили цього дня:— не сварилися і не ображалися — не пліткували — не сиділи вдома і не проводили день на самоті — не викидали їжу (краще віддати тваринам) — не прибирали на кладовищі (це робили заздалегідь) 🥚 Цікаві звичаї та прикмети:— катали крашанки з гірки: якщо не розбилося — до щастя, тріснуло — до труднощів — закохані могли котити яйця разом, щоб “перевірити” стосунки — багато птахів цього дня до врожайного року — холодний вітер до дощового червня — беззоряна ніч до швидкого тепла — сни з померлими родичами до хороших новин 💧 Дівчата вірили, якщо вмитися дощовою водою цього дня можна довше зберегти молодість.І тепер цікаво, чипам’ятаєте ви назву “Красна гірка”? Чи у вас це був просто “день, коли їдуть на кладовище”? І з якого ви міста — чи були у вас такі традиції?🌾Підписатися | Чат🌾
🌻 На першій світлині доньки Сергія Скадовського у національному строї — засновника міста Скадовська на Херсонщині! Марія, Єлизавета, Ольга і Ніна.Жодна з них не пережила приходу до влади в Україні московських більшовиків. Тікаючи від нових «визволителів», були вбиті у січні 1920 року. Про цю трагедію 20 квітня того ж року написала «The New York Times».У Сергія Скадовського також було ще чотири сини: Олександр, Лев, Сергій та Юрій. Перед вами друга світлина з ними.Московсько-більшовицьку окупацію пережили лише двоє: Сергій та Олександр. Син одного з них — Борис Сергійович (1921-2010), онук засновника Скадовська — першим взявся досліджувати таврійських гілку свого роду.Вважав, що вона була українською, бо засновник цієї гілки одружився з українкою Марією Квашенко. Цей же онук, який народився у Швейцарії, став одним із творців того, що ми тепер знаємо як Європейський Союз.Він був засновником і першим президентом (1967-1972) Європейського об'єднання виробників механізації офісів та інформаційної техніки (European Association of Manufacturers of Business Machines and Information Technology - EUROBIT), а також представником Європейського об'єднання при Європейській комісії в Брюселі. Пізніше був почесним Президентом EUROBIT.Ви знали про трагічну історію родини Скадовського ? 🌾Підписатися 🌾
🌻 Чи знали ви, що син Сталіна був у полоні і загинув 14 квітня?16 липня 1941 року, менш ніж за місяць після німецького вторгнення в СССР, до полону потрапив рідний син Сталіна Яків Джуґашвілі.Це сталося під час плутанини, що панувала при відступі Червоної армії з Вітебська.Яків, тільки-но, встиг закінчити артилерійську академію старшим лейтенантом і служив у 14-ій танковій дивізії в артилерійському полку, де командував артилерійською батареєю. Його, як і сотень інших бійців, не дорахувалися після програного бою.У той час його зарахували до зниклих безвісти. Через декілька днів німці піднесли червоним сюрприз, розкидавши над позиціями красноармійців листівки, де був зображений Яків Джуґашвілі в полоні із наступними словами:«Син Сталіна, як і тисячі ваших бійців, здався військам Вермахту. Саме тому вони відчувають себе чудово, вони нагодовані, ситі»,… «Совєцькі воїни, для чого вам помирати, якщо навіть син вашого верховного командувача вже здався сам?»За поширеною версією в 1943-му Сталін відмовився обміняти свого сина на німецького високопоставленого офіцера, командувача 6-ою армією Вермахту генерала-фельдмаршала Фрідриха Паулюса.У документах збереглось листування щодо обміну сина Сталіна на німецьких полонених, проте Сталін відкидав таку можливість; «вождь» відказував: «на війні як на війні».Згідно з цією версію Яків не вибрався з полона. 14 квітня 1943 року помер у німецькому концтаборі Заксенгаузен. Він кинувся на колючий дріт під напругою. Його муки перервав постріл у скроню.Однак, існує й інша версія, за якою Сталін все ж таємно обміняв свого сина і вислав його в Сполучені Штати. Щось на кшталт версії, де Гітлер виживає і таємно тікає в Аргентину.🌾Підписатися | Чат🌾
​​🌻 Схоже, що угорці знову згадали, ким вони можуть бути. Як і тоді, сьогодні також чуємо «узкіє, додому».💥4 листопада 1956 року радянські війська розпочали операцію «Вихор», результатом якої стало придушення угорської антикомуністичної революції.Угорські повстанці розраховували на підтримку з боку країн НАТО, однак Захід обмежився політичною, дипломатичною та інформаційною підтримкою.🔥Восени 1956 року в Угорщині склалась революційна ситуація. Каталізатором цього якраз стала критика правління Сталіна, яка лунала від його наступника Микити Хрущова. Вона викликала ланцюгову реакцію опозиційних виступів у країнах Центральної Європи.22 жовтня 1956 року угорські студенти сформулювали 16 протестних вимог до влади. 23 жовтня вимоги були оприлюднені на демонстрації, яка швидко охопила центр угорської столиці. Йшлося про проведення вільних виборів, створення нового уряду і виведення радянських військ з Угорщини.💥В ніч на 24 жовтня до Будапешту було введено близько 6 тисяч радянських військових. Угруповання мало 290 танків, 120 бронетранспортерів, 156 гармат. Радянські військові одразу приступили до "наведення ладу". У Будапешті почалась операція під кодовою назвою "Компас". 61 людина була вбита і майже 300 осіб було поранено у перший день боїв в угорській столиці.Рано вранці 4 листопада почався штурм Будапешта радянськими військовими частинами знову. Основні бої розгорнулись у робочих передмістях угорської столиці, де місцеві ради зуміли очолити організований опір окупантам.✍🏻Проти 50 тисяч повстанців було кинуто радянське військове угруповання загальною чисельністю 31 550 осіб, яке підтримували угорські робочі дружини (25 тисяч) і працівники органів держбезпеки (1,5 тис. осіб).До 10 листопада збройний опір було придушено. Робочі ради і студентські групи врешті-решт звернулися до радянського командування з пропозицією про припинення вогню.💥Після придушення антирадянського опору в Угорщині почалися масові репресії. Лідер революціонерів Надь і міністр оборони Угорщини Пал Малетер були засуджені до страти. Всього було страчено, за окремими оцінками істориків, близько 350 людей.Близько 26 тисяч повстанців було піддано судовому переслідуванню, з них 13 тисяч було засуджено до різних термінів тюремного ув'язнення. Після поразки революції країну залишило майже 200 тисяч людей, що становило 5% від загальної чисельності населення країни. В Австрії для угорських біженців довелося створити два великі табори. Захід так і не втрутився в цю ситуацію, бо був наляканий радянськими погрозами, які лунали з різних приводів.🌾Підписатися🌾
🌻 5 квітня 1710 року була прийнята Конституція Пилипа Орлика«Договори і Постанови Прав і вольностей Війська Запорізького» — договір, що був укладений 5 квітня 1710 у місті Бендери між новообраним гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною і козаками Війська Запорозького, відомий також під сучасними назвами «Конституція Пилипа Орлика» та «Бендерська конституція».Це перший в світі документ, що визначав основи державного устрою, форми правління в якій окреслювались державні кордони. У ній вже тоді йшлося про цілісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою. Цей документ уперше описав Україну як повноцінну державу частину Заходу.Документ містить преамбулу, 16 статей та присягу гетьмана. Конституція Пилипа Орлика була укладена у двох примірниках — українською та латинською мовами, також має дві староукраїнські редакції. Оригінал, написаний рукою Пилипа Орлика зберігається у Національному архіві Швеції у Стокгольмі.📌 Пилип Орлик (1672-1742) гетьман України (1710-1742), наступний після Івана Мазепи, його найближчий соратник. Серед українських гетьманів він виокремлюється тим, що був першим великим українським політиком, змушеним діяти в еміграції. Пилип Орлик був українським державником, який ніколи не забував про справжню ціну москви:«Хоч би які великі були московські насильства, вони не дають московцям ніякого законного права на Україну»«московське жорстоке і в цілому світі небувале право – через нього часто багато невинних гинуть»«москва, узявши з вас присягу, як захоче, так і з вами і з Вітчизною нашою вчинить, і тоді присяга ваша й душу вашу, і Вітчизну в безодню кине, і вольности позбавить»«Що ви принесли Вітчизні, батькам, вашій братії; родичам і всьому народові українському, віддаючись під владу і панування московське?»«Природнім правом є визволятися від гноблення і трудитися, аби повернути те, що несправедливістю та переважною силою було забрано»«Кожна держава складається і стверджується непорушною цілістю границь» 🌾Підписатися 🌾
🌻 Перша авіакомпанія України була створена в Харкові понад 100 років тому 26 березня 1923 року в Харкові було організовано першу авіакомпанію цивільної авіації України, відому як акціонерне товариство «Укрвоздухпуть».51 % її акцій належали державі.✈️ В зв’язку з цим у Харкові почалося спорудження аеропорту, ангара, адміністративного будинку і авіаремонтних майстерень для обслуговування придбаних у Німеччині пасажирських літаків фірми «Дорн’є» типів «Комет» і «Меркюрі».Вже з 25 травня 1924 року почалися регулярні рейси на лініях Харків — Полтава — Київ та Харків — Єлисаветград (нині Кропивницький) — Одеса загальною протяжністю 1090 км.🛫 Відомо, що за чотири місяці авіакомпанія перевезла 760 пасажирів, 137 кг пошти й 519 кг вантажу. Переліт маршрутом Київ — Харків обходився одному пасажиру в 46 карбованців 80 копійок.До того-ж, безкоштовно можна було перевезти до 5 кг багажу, а понад це — за кожен кілограм потрібно було доплатити ще два карбованці. Крім того, «Укрвоздухпуть» 1924 року надавав клієнтам бонус: у ціну квитка входило й доправлення пасажира від квартири до трапа літака. ✈️В 1928 році з Харкова почали виконуватися перші міжнародні рейси за маршрутом Харків-Тегеран.Досить швидко харківські авіамайстерні стали великим для свого часу підприємством зі значним штатом працівників. В березні 1925 виробничі потужності зросли настільки, що дозволяли перейти від ремонту літаків до їхнього будівництва📌У середині травня 1926 року керівництво ВПС РСЧА видало авіаконструктору Костянтину Калініну дозвіл на організацію в Харкові авіаційного заводу.Джерело: Харківське державне авіаційне виробниче підприємствоФото: архів ХДАВП, Харківський аероклуб ім. Гризодубової, Віктор Козоріз🌾Підписатися 🌾
🌻 На світлинах ми бачимо Свято Свободи, яке відбулося в Києві 19 березня 1917 року.Після цього маніфесту УНР проголосить автономію, суверенітет, а потім незалежність України.В середмістя Києва тоді вийшло понад 100 тисяч людей з українськими прапорами.З самого рання 19 березня 1917 року площа біля Володимирського собору, яка була визначена збірним пунктом учасників маніфестації, не могла вмістити всіх охочих.Учасники процесії заполонили увесь Бібіковський бульвар (нині бульвар Шевченка), вулицю Володимирську.Участь у маніфестації взяли близько 100 тисяч осіб — українці-вояки (назагал, участь у мітингу взяли 30 тис. військових), робітники, студенти, учні гімназій, діти з притулків, службовці, члени українських товариств. У якості учасників були задіяні 14 військових оркестрів, 5 хорів.Як згадував пізніше Михайло Грушевський:«Весь Київ, можна сказати, виступив: одні в процесіях, інші на них дивилися». Колони маніфестантів були прикрашені численними жовто-блакитними прапорами, транспарантами. Особливою окрасою стали близько 300 хоругв з національними символами, зображеннями Шевченка, архістратига Михаїла тощо. Особливо піднесений настрій був над колонами українських козаків.🌾Підписатися 🌾
🌻 Емпайр-Стейт-Білдінг - 102-поверховий хмарочос заввишки 1454 фути (443 метри), розташований між 33-ю та 34-ю вулицями на П'ятій авеню в центрі Мангеттена.Емпайр Стейт Білдінг будувався у 1929-1931 рр. Протягом майже чотирьох десятиліть, від завершення будівництва в 1931 році до завершення будівництва Північної вежі Всесвітнього торгового центру в 1970 році, він був найвищою будівлею в світі. Свого часу Американське товариство інженерів-будівельників назвало її одним із семи чудес сучасного світу.22 січня 1930 року розпочалися фундаменті роботи, а вже 17 березня почалося активне будівництво. Для завершення проекту знадобилося 3400 робітників, більшість з яких були європейськими іммігрантами.Будівництво вимагало величезної кількості матеріалів. Зрештою, знадобилося 200 000 кубічних футів вапняку, 10 мільйонів цегли і 60 000 тонн сталі.📌На світлинах процес будівництва. Будівельники без страховки. Процес будівництва на відео від 17 березня 1930 року.Перше фото: Робітник висить на крані під час роботи на Емпайр Стейт Білдінг, 29 жовтня 1930 року. 👀🌾Підписатися🌾
🌻 Сьогодні ми відзначаємо один з найважливіших днівДень добровольця України! Ця пам'ятна дата, встановлена ВРУ у 2017 році, вшановує мужність та героїзм захисників незалежності та суверенітету й територіальної цілісності нашої Держави.За часи московитської агресії у 2014 році десятки тисяч українських чоловіків і жінок добровільно відмовились від мирного життя, сімейного затишку, навчання, роботи, власного бізнесу, і вирушили на Схід України, щоб захистити свою державу від кривавого тирана і агресора. З початком повномасштабного вторгнення московії в Україну, людей, які вирушили захищати свою державу, стало ще більше!З добровольців у 2014-2015 роках під час АТО, ООС сформували батальйони і полки МВС і ЗСУ. Ці люди захищали нас протягом всього часу, захищають і донині.Особливо важливу і визначну роль добровольчий рух відіграв на початку війни, коли структура МВС була у значній мірі деморалізована, а армія після багатьох років розвалу і великої кількості зрадників в офіцерському складі не могла ефективно виконувати покладені на неї державою функції. Тоді добровольці взяли до рук зброю і в прямому сенсі у кросівках та спортивках на ідеї пішли нищити окупанта.Дату для цього — 14 березня, — обрали не випадково. Саме в цей день, у 2014 році на тренувальну базу на Київщині з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону, щоб зупинити окупанта на сході України.За всі ці роки безпідставної агресії ворога багато сімей так і не дочекалися своїх героїв додому, хтось повернувся на щиті або досі знаходиться в полоні у катів. Ми ніколи не забудемо і не пробачимо, через кого гине і страждає цвіт нашої нації. Тим не менш, безстрашні хлопці та дівчата і сьогодні обирають бути на варті України. Вони боронять нашу державу від ворога задля майбутнього країни, задля, бодай шансу, на спокійне життя наших дітей без московії і без її гніту. Честь і слава кожному і кожній. Слава нашим героям!🌾Підписатися 🌾