Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - порстÿр
Añadido 14 jul. 2024

порстÿр

@sashaelskardisco
Número de suscriptores: 124
Fotos: 1,960
Videos: 15
Enlaces: 155
Descripción:
нині
Fuente

порстÿр | Я зустрічав згадки, шо відомий берберський мандрівник 14 століття ібн ...

Logotipo de la comunidad de telegram - саша всесвіт порстÿр @sashaelskardisco
29 Vistas/Alcance 2024-07-29 08:59 Mensaje №1683
Я зустрічав згадки, шо відомий берберський мандрівник 14 століття ібн Баттута бував і в Криму і в причорноморських степах. Рішив коротко глянути, шо він пише, переказую своїми словами. Це 1330-ті роки.Відправлявся в Крим з Синопа на кораблі. Через шторми спочатку більше двох місяців чекав відправлення, потім на грецькому кораблі приплив до Керчі, але там не дозволили причалити. Він попросив висадити його хоч десь.Далі каже, шо в степах дуже гарна трава, але нема дерев, і топлять кізяками. Того навіть найшанованіші люди в степу можуть збирати кізяки і носити в полах.В степу найняв з попутчиками в кипчаків (половців) вози, шоб дойти до Каффи. Ці кипчаки були християни.В Каффі живуть християни, більшість – генуезці. Але він з компаньйонами найшов там мечеть і там зупинився.Там він перший раз в житті почув церковні дзвони і дуже з них дивував. А його компаньйони кажуть: раз дзвонять – треба і нам піти на мінарет читати Коран. Вони так і зробили, але несподівано до них вийшов чоловік в обладунках і з зброєю. Представився кадієм (суддею) тої мечеті."Коли я почув вашу молитву, я злякався за вашу безпеку і прийшов глянути". Але ніхто їм за це нічого не зробив.Очевидно це єдина мечеть була, бо каже, шо все місто населене невірними.А коли побачив гавань – то там було дуже багато човнів і кораблів. Ібн Баттута пише, шо це одна з найважливіших гаваней в світі.