На Донецькому напрямку загинув захисникУ боях за Батьківщину героїчно загинув молодший сержант, командир 2 протитанкової роти вогневої підтримки - Колісник Микола Сергійович, 1987 року народження. Його життя обірвалось 6.07.2025 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Котлярівка Донецької області.Микола Сергійович має сім’ю, яка проживає у с. Великі Бучки Великобучківського старостинського округу.За час проходження військової служби зарекомендував себе з позитивної сторони. Обовʼязки військової служби виконував зразково, користувався авторитетом серед військовослужбовців. Був добре підготовленим, мав високий рівень мотивації до військової служби та професійного самовдосконалення. Показував особистий приклад зразкового виконання військового обовʼязку. Завжди був ввічливий та чуйний до оточуючих не пасував перед труднощами. Проявивши мужність та героїзм, до останнього залишався вірним Військовій присязі та українському народові.Селищний голова, депутатський корпус та виконавчий комітет Сахновщинської селищної ради висловлюють щирі співчуття сім'ї, родичам, близьким, друзям та побратимам з приводу смерті Героя. У цю гірку мить поділяємо ваше горе та схиляємо голови в глибокій скорботі!Помолімося за Царство Небесне душі нашого захисника, померлого воїна, новопреставленого раба Божого Миколи!Прощання із загиблим захисником України відбудеться 13.07.2025 року о 12:00 у селі Великі Бучки. Світла пам’ять Герою! Слава Україні!
Відбулось пленарне засідання LХI чергової сесії VIII скликання10 липня 2025 року відбулося пленарне засідання LХI чергової сесії Сахновщинської селищної ради VIII скликання. Сесія пройшла під головуванням селищного голови Володимира Суєцького, за участі 15 депутатів, заступників селищного голови, секретаря селищної ради, керівників та спеціалістів структурних підрозділів і комунальних підприємств.Пленарне засідання сесії традиційно розпочалось з Гімну України та хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих захисників України.Депутатами були розглянуті такі питання порядку денного:1. Про внесення змін до «Програми утримання та розвитку благоустроюнаселених пунктів Сахновщинської селищної ради на період 2022-2025 роки». 2.Про внесення змін до цільової Програми «Місцева програма «Питна вода» на 2023-2025 роки».3.Про внесення змін до «Програми утримання та ремонту автомобільнихдоріг загального користування місцевого та державного значення Сахновщинської селищної ради на 2023-2026 роки».4.Про внесення змін до Програми розвитку вуличного освітлення населених пунктів Сахновщинської селищної ради на 2023-2025 роки.5.Про затвердження Програми сприяння створенню та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території Сахновщинської територіальної громади на 2025 – 2027 роки.6.Про затвердження Програми фінансової підтримки комунального підприємства охорони здоров’я «Центральна районна аптека №102» Сахновщинської селищної ради на 2025-2026 роки.7.Про внесення змін до рішення Сахновщинської селищної ради Берестинського району Харківської області № 13 -VIII від 04.12.2020 року «Про затвердження старостинських округів Сахновщинської селищної ради».8. Про внесення змін до рішення ради №4 від 4 грудня 2020 року «Про затвердження складу постійних комісій Сахновщинської селищної ради та їх голів».9.Про безоплатне прийняття із державної власності до комунальної власності Сахновщинської селищної територіальної громади електричного скутера.10.Про затвердження умов продажу об’єкта малої приватизації - нежитлова будівля гуртожиток. 11.Про безоплатне прийняття майна у комунальну власність Сахновщинської селищної територіальної громади.12.Про затвердження Програми для кривдників на 2025-2027 роки у Сахновщинській селищній раді.13.Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Сахновщинської селищної ради на 2025-2028 роки. 14.Про внесення змін до рішення сесії селищної ради від 24 грудня 2024 року №4274-VIII «Про бюджет Сахновщинської селищної територіальної громади на 2025 рік» та додатків до нього.15.Земельні питання. За всіма питаннями порядку денного прийнято відповідні рішення. Інформація про ухвалені рішення та відеозапис засідання буде опублікована на офіційному вебсайті громади після їх підготовки.
9 липня відбулося спільне засідання комісії з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури та спорту і комісії з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики. Пройшла вона під головуванням Володимира Яцини та за участі 5 депутатів. На засіданні було розглянуто такі питання порядку денного:1. Про проєкт рішення «Про внесення змін до рішення Сахновщинської селищної ради Берестинського району Харківської області №13 -VIII від 04.12.2020 року «Про затвердження старостинських округів Сахновщинської селищної ради»». 2. Про проєкт рішення «Про надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад щодо Комунального некомерційного підприємства «Берестинська міська лікарня».3. Про проєкт рішення «Про затвердження Програми для кривдників на 2025-2027 роки у Сахновщинській селищній раді».4. Про проєкт рішення «Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Сахновщинської селищної ради на 2025-2028 роки».5. Контрольні питання.Усі розглянуті депутатами питання порядків денних, з урахуванням пропозицій та зауважень членів комісій, рекомендовано на розгляд LХI чергової сесії Сахновщинської селищної ради VIII скликання.Протоколи засідань постійних комісій та їх відеозапис будуть опубліковані на офіційному вебсайті громади після їх підготовки.
Семінар-нарада «День поля 2025»: обмін досвідом, нові технології та партнерство в агросекторі Сахновщини27.06.2025 року Сахновщинською селищною радою була організована та проведена семінар-нарада «День поля 2025» (об’їзд полів) за участю селищного голови Володимира СУЄЦЬКОГО, першого заступника селищного голови Максима КАРПЛЮКА, секретаря селищної ради Віталія ЯКОВЕНКА доктора сільськогосподарських наук, головного наукового співробітника інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Сергія АВРАМЕНКА, представників філії АТ ДПЗКУ «Сахновщинський елеватор», керівників та спеціалістів сільгосппідприємств всіх форм власності громади.На початку роботи семінар-наради завідувач сектору агропромислового розвитку селищної ради Юрій МОСТОВИЙ ознайомив учасників з структурою посівних площ громади, планом проведення семінару та маршрутом руху обстеження полів сільськогосподарських підприємств всіх форм власності. В ході семінару було оглянуто посіви таких сільськогосподарських культур: озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшника, сої та ін. Свої посівні площі представляли такі підприємства, як СТОВ «Надія» – керівник Олександр МЕЛЬНИК, СВК «Україна» – головний агроном Микола КОРНІЄНКО, СФГ «Терещенко О. М.» - Олександр ТЕРЕЩЕНКО, ДП АФ «Вікторія» – Микола КУПРІЯНОВ, ТОВ АФ «Санрайз» - Роман КРИВЕНЬ та інші. При об’їзді полів керівники та спеціалісти господарств ділилися власним досвідом, знаннями щодо норми висіву насіння, внесення мінеральних добрив, застосування гербіцидів та використання техніки при обробці посівних площ.Завдяки злагодженій роботі колективів підприємств, використанню новітніх технологій та сучасної техніки, сільськогосподарські посівні площі знаходяться у доброму стані.В ході семінару в учасників було чимало питань до головного наукового співробітника інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Сергія АВРАМЕНКА, на які були надані повні, обґрунтовані, роз’яснювальні відповіді.Також заступником директора філії АТ ДПЗКУ «Сахновщинський елеватор» Сергієм ПІВНЕМ та представниками підприємства Almeida Group було запропоновано співпрацю і нові умови прийому сільськогосподарської продукції урожаю 2025 року.Хотілось би відзначити високо організовану, професійну роботу нещодавно призначеного, відповідального, завзятого керівника ТОВ АФ «Санрайз» Романа КРИВНЯ та спеціалістів господарства і подякувати за допомогу в організації проведення семінар-наради «День поля 2025».При підведенні підсумків наради-семінару голова селищної ради Володимир СУЄЦЬКИЙ дав високу оцінку роботі аграріїв громади та побажав успіхів і високих врожаїв при збиранні зернових та зернобобових культур.
Напередодні Дня Конституції у Сахновщинській громаді відбулись урочистості Щорічно 28 червня Україна відзначає День Конституції. Тож сьогодні, 27 червня, у переддень свята, вшановуючи Основний Закон, відбувся традиційний урочистий захід.Участь у заході взяли керівники та спеціалісти Сахновщинської селищної ради, працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту і КЗ «Сахновщинська централізована клубна система» та жителі громади.Право підняти Державний прапор України було надано — Марині Гупало, учениці комунального закладу «Катеринівський ліцей», одній з кращих баскетболісток фіналу шкільної ліги «Пліч-о-пліч», що проходив у місті Рівне, та Назару Ігнатченку, учневі комунального закладу «Сахновщинський ліцей №1», кращому гравцю фіналу Всеукраїнських змагань з футболу серед школярів «Шкільний м’яч», який відбувався в Києві.З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник селищного голови Максим Карплюк. Він наголосив на важливості Конституції України як основоположного документа, що гарантує права і свободи кожному українцю. Також він згадав про важку ситуацію в країні, подякував Збройним Силам України за їхній відданий захист і відстоювання незалежності держави та конституційних прав її громадян.Художню частину заходу забезпечили творчі колективи та виконавці Сахновщинської громади. Народний аматорський жіночий вокальний гурт «Сахновщаночка» виконав пісню «Про Україну». Емілія Пайдьом представила музичну композицію «Любіть Україну». Тріо у складі Ольги Удовіченко, Андрія та Ірини Синициних виконало пісню «Ми діти твої, Україно!».На завершення урочистостей усі присутні вшанували хвилиною мовчання памʼять загиблих Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України. Саме завдяки їхній мужності та незламності ми маємо можливість відзначати такі дати — як символи нашої державності та єдності.День Конституції — це не лише нагода згадати історичні події 1996 року, а й можливість замислитися над цінністю кожного з прав і свобод, які ми сьогодні маємо. Це день, коли ми вшановуємо не лише документ, а й людей, які щодня своїми діями втілюють його засади в життя.Сахновщинська громада продовжує гуртуватися навколо спільних ідей, підтримувати одне одного та працювати задля розвитку і добробуту. Урочистості до Дня Конституції стали ще одним підтвердженням того, що наша сила — у єдності, повазі до закону й любові до України!
🔥 1000 шкіл, понад 15 000 дітей і великий фінал!✅Цими вихідними завершився фінальний етап наймасштабніших шкільних футбольних змагань України – «Шкільний м’яч» де Харківщину представляли юні футболісти КЗ "Сахновщинський ліцей 1" на чолі з тренером Романом Какадієм та вчителем фізичної культури Романом Боюкою.⚽️Понад 1000 шкіл з усієї країни змагалися за шанс потрапити до фіналу, і понад 15 тисяч дітей стали учасниками цього великого свята футболу.💥 Фіналісти боролися за звання чемпіонів, але справжня перемога – це не лише місце на п’єдесталі, а й важливий досвід, нові друзі, командний дух і віра в себе. 💪Наші школярі з маленького селища Сахновщина потрапили до десятки кращих шкільних команд в Україні. Нам є чим пишатися але і є куди рости. 🎉Вітаємо нашу команду з новими досягненнями та бажаємо нових перемог та успішних стартів в майбутньому.🙏Дякуємо всім, хто зробив цей турнір можливим: учасникам – за натхнення, емоції та любов до гри; тренерам і вчителям – за щоденну працю, підтримку та віру в дітей; батькам – за мотивацію та віру в мрію кожної дитини; організаторам – за нову сторінку в історії українського шкільного футболу.🙏Дякуємо всім, хто допоміг в організації поїздки команди на змагання в місто Київ.💬Після кількарічної перерви «Шкільний м’яч», який свого часу виховав не одне покоління українських футболістів, повернувся з новою силою – з метою залучити дітей до футболу та підтримати здоровий і активний спосіб життя.🖇 Відновлення турніру стало можливим завдяки спільній ініціативі Асоціації аматорського футболу України, Української асоціації футболу, Міністерства освіти і науки України та Міністерства молоді та спорту України.
✅Проявивши характер та вольові якості у відбіркових етапах, команда КЗ "Багаточернещинський ліцей" Сахновщинської громади виграла обласний етап та дійшла до фінального етапу Всеукраїнських змагань шкільної ліги "Пліч-о-пліч" з волейболу серед дівчат, який проходив з 16 по 21 червня в м. Київ. 🏐Команда попала в групу до сильних команд з м. Полтави та м. Житомира. У першій зустрічі дівчата поступилися полтавчанкам, які не програвши жодної партії і стали переможцями цих змагань. В наступній грі з командою Житомира на площадці була рівна гра, але все ж поступилися з рахунком 1:2.💬 Незважаючи ні на що, наша команда отримала неймовірний досвід, нові знання та довела, що може змагатися з найсильнішими командами. До речі, наш заклад з 82 школярів є найменшим за кількістю учнів, що приймав участь у цих фінальних змаганнях.💥До Києва, щоб повболівати за своїх вихованців, приїздила також директор КЗ "Багаточернещинський ліцей" Світлана Пономаренко, яка завжди підтримує спорт та пишається командою дівчат свого закладу.🎉 Вітаємо наших спортсменок з новими досягненнями та здобутками!🤝Дякуємо вчителю фізичного виховання Олександру Пшикуну та тренеру і незамінному помічнику Едуарду Свердану за постійну допомогу та підтримку команди!🙏 Дякуємо також небайдужим людям, які допомогли у поїздці на змагання в м.Київ! Все буде Україна!!!💙💛🇺🇦
✅Упродовж 2024-25 років команда дівчат з КЗ " Катеринівський ліцей" взяла участь у Всеукраїнських змаганнях з баскетболу серед дівчат 5–9 класів під назвою “Пліч о пліч”. Змагання проходили у п’ять етапів і стали справжнім випробуванням на витривалість, згуртованість і майстерність.🏀 Наша команда з честю пройшла всі попередні етапи, демонструючи високий рівень гри, командну підтримку та жагу до перемоги. Дівчата впевнено представляли навчальний заклад на кожному рівні, вклали максимум зусиль і дійшли до фінального - всеукраїнського етапу, де боролися з найсильнішими командами з кожної області України. Попри напружену боротьбу, на цьому етапі їм трохи не вистачило, щоб вийти з групи і увійти у топ 8 команд України. Після перемоги над суперниками з Миколаївщини, програли господарям з м. Рівного та у рівній грі поступилися Переяславцям. У підсумку рівняни стали переможцями турніру, а переяславці увійшли до четвірки найкращих, а ми зупинилися на 9 місці. Попри це, участь у змаганнях стала безцінним досвідом для всіх учасниць. Команда отримала нові знання, зміцнила спортивний дух і довела, що може змагатися на рівні з найсильнішими🫡💪💬 Ми взяли коротке інтерв’ю в справжнього ентузіаста — людини, яка присвячує своє життя спорту та фізичній культурі. Вчителя, чия самовідданість дозволила сільському навчальному закладу досягти результатів на всеукраїнському рівні.Вчитель фізичної культури і тренер команди — Артем Афанасьєв:«У нас невелика школа — 120 дітей. На змагання змогли заявити лише двох дев’ятикласниць із дозволених п’яти. Основний склад — учні 7–8 класів та дві молодші представниці з 6-го класу. Шестеро дітей із цієї команди були учасниками чемпіонату ВЮБЛ України у складі збірної Харківської області. Результати цього року були не надто вражаючими… Але все ж ми здобули дві перемоги — над Ізмаїлом та збірною командою Хмельницької області. Також можемо занести до активу дві рівні гри з лідерами чемпіонату — одеською командою ДЮСШОР ім. Літвака та київською КСЛ.Щодо фінальної частини Шкільної ліги… Шкода, що програли Переяславу — могли виграти цей матч. Банально не влучали у вільних кидках, не реалізовували штрафні. У цьому винні лише ми самі.Одна з найсильніших у складі — Слюніна Софія — у фінальній частині грала лише на 30% своїх можливостей, бо щойно відновилася після пошкодження в матчі з майбутніми чемпіонами — Рівненською ДЮСШ. Окремо хочу відзначити Гупало Марину, яка увійшла до топ-10 кращих скорерів, набравши 52 очки за три гри фіналу. Від усієї команди не можу не відзначити допомогу мого колеги — Смірнова Віктора Володимировича. Він був другим тренером і справжнім другом для гравчинь нашого складу.Для нас дуже важливо, що є небайдужі люди, які допомогли нашій команді з поїздкою, а саме: Яцина В. В., Перкін Г. С., Коба О. О., Кущ К. О., Дьомін О. О., Черкас О. П. і, звісно, директор ліцею Рибас Р. Р. Ми щиро вдячні вам за цю можливість.Був приємно вражений організацією фінальної частини. Загалом Рівне — привітне місто, у якому нам було дуже комфортно. Окрема подяка Сергію Лещуку, який зустрів нас і допоміг адаптуватися на місці. Він навіть організував нам прогулянку містом.У перервах між іграми, ми з дівчатами мали можливість поспілкуватися з тренеркою U-15 — Мариною Максимчук. Говорили переважно про події в нашому регіоні та розвиток баскетболу в цей нелегкий час. Загалом — безцінний досвід для нас.Дітьми задоволений. Вони вперше виступали на такому рівні, але гідно себе проявили. Тепер є куди рости далі.» 🎉Вітаємо дівчат з цією важливою подією. Вперед — до наступних звершень та перемог!💙💛🇺🇦
ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ!Комунальна установа «Обласний центр підготовки населення до національного спротиву» Харківської обласної ради оголошує черговий набір слухачів для проходження курсу загальновійськової підготовки.Упродовж 2024–2025 років таку підготовку на базі Центру пройшли понад 1500 мешканців Харківської області та міста Харкова, серед яких державні службовці, службовці органів місцевого самоврядування, працівники бюджетних і комунальних установ, волонтери, громадські активісти тощо.Навчальна програма розрахована на 100 годин і включає теоретичну та практичну підготовку з 15 предметів. Основними з них є:• «Вогнева підготовка»• «Тактична підготовка»• «Інженерна підготовка»• «Домедична допомога»А також вивчення дисципліни «Основи застосування БПЛА» та інших.Початок занять — у серпні 2025 року. Навчання безкоштовне.Заняття відбуваються один раз на тиждень під керівництвом досвідчених інструкторів. Учасниками курсів можуть бути особи, які не проходять військову службу або звільнені від неї, як чоловіки, так і жінки віком від 18 років.По завершенню підготовки слухачі отримують сертифікати встановленого зразка.Громадяни України, які бажають пройти підготовку, мають заповнити відповідну анкету на сторінці Обласного центру підготовки населення до національного спротиву.
📩 Адреса для листування:
[email protected]📞 Телефон для довідок: (099) 68 34 662
🔔 Ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного вихованняМіністерство внутрішніх справ України за підтримки Уряду створило мережу ліцеїв для дітей військовослужбовців, поліцейських, рятувальників та інших працівників сектору безпеки й оборони — зокрема тих, хто загинув, зник безвісти, отримав поранення чи став особою з інвалідністю внаслідок війни.👥 Хто може вступати?Учні, які закінчують 9 клас у 2025 році та придатні за станом здоров’я, мають можливість вступити до Ліцеїв відповідно до пільгових категорій/квот, визначених постановою КМУ № 420 від 09.04.2024 р.📚 У ліцеях забезпечено:☑️повний пансіон (безоплатне проживання, харчування, формений одяг);☑️високий рівень навчання та виховання;☑️цілодобовий супровід педагогів, психологів, соціальних педагогів;☑️умови для всебічного розвитку та адаптації.🏫 Наразі функціонують 5 таких закладів у:➡️Івано-Франківську (150 місць),➡️Києві (100 місць),➡️Дніпрі (100 місць),➡️Кривому Розі (100 місць),➡️Вінниці (75 місць).📄 Вступ — за чіткими Правилами, затвердженими наказом МВС України від 24.05.2024 № 335. Оформлення особових справ кандидатів із числа дітей військовослужбовців ЗСУ та інших визначених категорій здійснюють підрозділи кадрового забезпечення територіальних органів Національної поліції України. Батьки або законні представники можуть звертатися до них за місцем проживання чи перебування.📌 Інформація за посиланням👇 https://lyceum.mvs.gov.ua