Fuente
QA Navigator Leadership 🎓 | Поділюсь з вами "нюансами" по оплатам і податкам, для тих, хто планує ...
449 Vistas/Alcance
2025-07-22 08:29
Mensaje №1101
Поділюсь з вами "нюансами" по оплатам і податкам, для тих, хто планує свої курси /тренінги тощо. (Дуже часте питання на консультаціях останнім часом)Якщо ви працюєте "в білу" і отримуєте все на рахунок ФОП, то маєте знати 2 важливих нюанси.1. Всі платформи платежів беруть комісію. І якщо ви хочете підключити оплату частинами, розтермінування, тощо, цей відсоток може сягати до 10% від вартості послуги. Цей відсоток комісії сплачуєте Ви, а не покупець вашої послуги.Умовно: Ваша консультація коштує 20 000, людина/юр компанія (не важливо хто) бере в розтермінування на 4 платежи, в цьому випадку комісія буде 5%. Тож на рахунок ви отримуєте : 19 000 2. Важливий нюанс який витікає з 1 пункту. Т.я. ви ФОП - ви платите податки від суми надходження на рахунок. І логічно порахувати податки від суми яка прийшла вам. (в прикладі 19 000) Проте - це не так. Ви сплачуєте від суми яку коштує ваша послуга. Комісії та інші "танці" це умвно "ваші партнери" з якими ви ділитесь, і податкову це не хвилює.Тож, якщо ви ФОП 3 групи, ви сплачуєте ще 6 % податків від суми в 20 000, а не 19 000В результаті цієї математики: Загальний мінус у нашому прикладі від вартості буде 11% Замість 20 000, ваш дохід буде 17 800 Я не стороник обхідних опцій та іншого, хоча вони існують. #податки #консультації #послуги