якщо знаєте, що таке Асоціація КВН України і дитячий фестиваль «Жарт-птиця» то знаєте і Шемета. не памʼятаю його по батькові, бо для нас піздюків це завжди був просто Шемет)веселий дід, який спав в жюрі під час виступів команд і за 50 гривень міг продати відеозапис вашого позорного "прівєтствія".останній раз ми говорили, здається, в 2015. мені 17. я жоско образився, бо нас засудили і віддали перемогу якійсь команді з заходу України)там діти співали в три голоси, танцювали синхронніше ніж к-pop гурт, їбашили на трембітах.але не смішно жартували)ми ж були рагулями, які нічого не вміли, але жартували достойно. в той день зал аплодував нам стоячи. спочатку, я як сучка ревів в концертному залі. потім влаштував організаторам розбір польотів. з усіма посрався. зранку Шемет покликав попиздіти. як зараз памʼятаю його фразу в бєсєдке, в пансіонаті «Рута», в Затоці: «ти смішніший за всіх тут але дуже злий». хай життя розсудить, чи дійсно я смішній за усіх тут і чи дійсно я злий, але Шемету бажаю легкої дороги в кращий світ. легенда української комедії 🙏🏻
дуже емоційно на мене вплинули ці «плівки».хуй зна кому ще не зрозуміло, що кєнти Президента крадуть гроші. очевидно, Президент про це знає, бо є «каса», є «будинок Вови», а самі корупціонери це найближчі до Президента люди, яких намагались «врятувати»розформовуючи минулим літом НАБУ і САП. нарешті склався пазл чому керівництво держави закриває очі на срачі всередині країни. а що може бути легше ніж красти у розділеного суспільства?)російська мова/українська мова, УПЦ/ПЦУ, виїхав/не виїхав, служив/не служив. патрулі моралі з інтернетів, які качають вищевказані теми для влади на вагу золота. поки народ среться, можна в стороні, спокійно забезпечувати життя своїм коханкам, дітям і родинам. найсумніше, що якщо не дай Бог станеться піздец, інтелектуальний прошарок заробивши бабос на «антиколоніальному дискурсі» поїде розповідати з Канади, яку насправді треба було б будувати Україну, бариги з владної кормушки поїдуть в Ізраїль у вже придбані елітні маєтки, а прості люди деморалізовані і між собою посварені, будуть далі жити в розграбованій, розбитій країні. дай Бог Україні мудрості і сил, впоратись вперше чергу з зовнішнім ворогом, а потім і з внутрішніми проблемами.
дозвольте вилити душу) незважаючи на радість сьогодні, прекрасно розумію, що завтра всім буде похуй. якщо вже зараз не похуй)нічого після цієї поїздки в моїй карʼєрі не зміниться. НІ-ЧО-ГО.але!я робив це не для того щоб по всім шоу тягати регалію ПЕРШОГО КОМІКА в Антарктиді.на кожного першого, знайдеться первіший)я робив це заради шляху який мені довелось здолати. досвід отриманий в процесі боротьби за мрію, цінніший в сто раз, будь якого виступу, в будь якому місці.хто я? (голосом Зеленського)син військового і бібліотекарки, який в 11 років пішов грати в КВН і от через 17 років опинився з концертом в Антарктиді. хто вчився і ріс зі мною в Сумах, не дасть збрехати, я був пацан без золотої ложки в роті. звичайний клас, звичайна школа, звичайна вулиця. хто опускає руки через невдачі, послухайте уважно.я ніколи не був першим. хай згадають аксакали стендапу який статус Фелікс Редька мав на фоні топ імен?комік на підхваті, хвилин 7 виступити, якщо всі захворіли)незважаючи на те що вважаю себе найоригінальнішим, найхарактернішим і найнепередбачуванішим коміком українського стендапу, я досі не лідер індустрії і жодного року ним не був)навіть в трійці не був) біля мене завжди талановитіші, успішніші, ті кого більше любить аудиторія та тусовка. але мене НІКОЛИ це не деморалізує. Бог не обділив терпінням. не обділив бажанням.коли треба жерти лайно, навідміну від тих хто йде по життю поруч, не кидаю ложку, а прошу добавку) перевірено часом, за тисячами спроб, ховається вдача, а з вдачею під руку завжди мандрує успіх. спочатку було соромно зізнатися, але… я впевнений в собі. і це самозакоханість, а внутрішня установка, що я тут саме заради того чим займаюсь і що кожна перепона, не для того щоб мене збити з шляху, а щоб цікавіше йти було)дякую Вам, що раділи за мене і підтримували весь цей місяць.хай мій шлях стане натхненням для Вас. якщо жебрак з Сум зміг, то і Ви зможете.наснаги. здійснення всіх мрій. обіймаю!
Гороховський, яскравий приклад розумної людини, яка потрапила в тусовку богообраних опініон-мейкерів і просякла їх тупорилою комунікацією типу: «пітух», «чорт», «іді нахуй», далі по списку. коли бачу «пітух»/«іді нахуй» просто хуєю з рівня виховання і культури наших моральних орієнтирів. оця вся українська «псевдоеліта», що складається з конкретних (не всіх) власників тг-каналів, правозахисників, активістів, волонтерів, журналістів, культурних діячів — зброд, який я взаємно зневажаю. ходять в білих пальтах, людей жити вчать, а потім то звітів за збори немає, то бронювання в органах отримано. завдяки війні дорвались до корита і будують тут культуру неаргументованого приниження, виправдовуючи це патріотизмом.ніхуя Ви не патріоти. Ви лицемірна шобла йобла, яка ще вчора з ЧБД уссикалась, а тепер вивчила слова «антиколоніалізм», «меншовартість», «малороси» і ходить дрочить один одному по подкастах. як збігтись кинути камнем в жебрака з Сум, так кожен шакал вилізе, а як прокоментувати пройоб свого друга, який на всю країну помилково назвав колаборанткою біженку, у якої батько пройшов війну, так всі язик в жопу засунули. скільки терпів, слова підбирав, але вже доїбали до ручки. мудак, на мудаку і мудаком погоняє.
6 049 253 гривні ми з вами передали на армію і гуманітарні потреби в 2025 році! ⚡️ 1 100 000 грн. на ГУР ⚡️ 968 210 грн. на різні підрозділи третьої штурмової⚡️ 868 986 грн. на підрозділи ССО (в/ч А5011, А5018, А4788 та ін.)⚡️ 581 000 грн. на лікування, реабілітацію, операції поранених дітей під час обстрілу Сум 24.03.25 і 13.04.25.⚡️ 474 819 грн. на різні підрозділи ДШВ (77, 80 бригада та ін.)⚡️ 349 520 грн. на 633 батальйон⚡️ 150 000 грн. на Kraken⚡️ 150 000 грн. на центр реабілітації ветеранів Титанові⚡️ 100 000 грн. на Азов⚡️ оплачена операція по відновленню слуху пораненому військовослужбовцю через БФ Півник⚡️ оплачена операція пораненому військовослужбовцю Іллі Глущенко⚡️ передано НРК 117-ій сумській бригаді⚡️ зроблено туалет в сумському дитячому театрі "Реп'ях"⚡️ 620 165 грн. було витрачено на різноманітні гуманітарні потреби (переважно на дітей) і точкові невеликі зборирозширену звітність шукайте за хештегом #звітдякую WhiteBIT за великий донат на операцію дитини, інженерам Overland Defense за можливість заробити НРК і всім хто купляв квитки, лоти, донатив на концертах.працюємо далі.
як працює українська стендап індустрія?спойлер. вона дуже відрізняється від музичної. у жодного українського коміка немає продюсера. у жодного немає контракту. як продюсувати стендапера ніхто не знає. в тому числі самі стендапери. процес потрапляння в "Підпільний" або "Бродячий" виглядає наступним чином: тобі пише Свят або Вова, пропонує тусити разом, ти окаєш, отримуєш фотосесію і додаткові пару виступів+зйомок на місяць. документів підписаних не буде. обмежень не буде. знаю про прецедент коли зірки "Підпільного" їбали голову одному з коміків, щоб він не знімався в "Бродячому" і це закінчилось переходом цього коміка до "Бродячого".розриви стосунків проходять відносно легко. захочеш піти — напишеш Святу/Вові і підеш. в тебе не будуть забирати права на жарти, відео і т.д.коміки мало заробляють.90% живуть скромно. більшість працює на основній роботі, а виступи це вечірнє хоббі. коли ти зовсім ноунейм, виступаєш тільки на безкоштовній основі. з часом, якщо пощастить і ти себе нормально зарекомендуєш, почнуть з'являтися пропозиції виступів за +-500 гривень. скільки заробляють зірки? чесно — не знаю. але можу поділитися своїми припущеннями.від 100 000 гривень на місяць, стендапом заробляють: Мандзюк, Волкова, Тимошенко, Байдак, ще мабуть Пінчук, Бережко, Мартинюк, Яремій. я врахував тільки тих коміків, у яких стендап це основна стаття заробітків. умовний, Тютюн, який робить суперпопулярне шоу і заробляє котлету, але у якого стендап складає 7% місячного доходу, не потрапив в список. найбільше грошей приносять живі виступи.в залежності від організатора, отримуєш 60-90% чистого прибутку, що дуже справедливо.по перше організатору в 10 разів легше зробити стендап-концерт ніж музичний. по друге цінність гумористичної інтелектуальної власності в рази вища за музичну.Кажанна може отримувати 15% за кожне виконання свого треку і співати його наступні 50 років, хоч кожен божий день, а у стендапера є максимум рік розказати свою нову програму, після чого вона йде в смітник і треба починати все з початку.у нас немає роялті. заздрю співакам жоска. їх контент можуть прослуховувати раз за разом в машині, спортзалі, на вечірці і кожен раз платформи це монетизують. концерти коміків не передивляються, бо жарт сказаний двічі смішнішим не стає.капають сльози з YouTube і ще трошки можна дозаробити вставивши в контент рекламу, що в кращому випадку дозволяє відбити витрати на зйомку концерту.саме через це коміки останнім часом не викладають концерти в публічний доступ, а пропонують придбати їх.типу ось як я пропоную купити новий стендап без мату: redkafelix.com (це нативна інтеграція і там ахуєнний матеріал)всі пишуть собі жарти самостійно. навіть якщо були б бабки, нема кому їх платити. єдиний комік в Києві, який надавав якісні авторські послуги — Богдан Письменко. але нещодавно його мобілізували і я не впевнений, що він зараз з кимось працює.якщо маєте що спростувати, уточнити або запитати, запрошую в коментарі. буде чим поділитися, зроблю другу частину тексту або відповім прям під постом.
а ще сьогодні День народження мого концертмейстера Саші Сьоми!так його назвав власник закладу в Кропивницькому, де мали виступ, і ми подумали, що це класна назва для людини, яка займається концертами у Майстра гумору.знайти такого, як Саша, — вдача нереальна. ви не уявляєте, яка кількість організаційної роботи лежить на плечах цієї людини.квитки, готелі, зали, розсадка, податки, документи, ремонт уніцикла, викуп золотого піджака в орендодавця, відкачування з нервового виснаження — Саша вміє тупо все.не вміє тільки відпочивати, тому єдине, що сьогодні бажаю, — берегти себе.ми вже об’їхали разом півсвіту і одного дня виступимо навіть у Бразилії.особливий важливо для мене, що Олександр — сумчанин.сумчанин, до речі, і директор концертної компанії FCA Олексій Жолудь, у якій працює Саша. у Олексія також сьогодні День народження, але, на жаль, у нас нема спільного фото.виправимо це наступного року, а ви поки насипте лайків святим людям, яких не видно, але без яких магії комедії не відбудеться.
системної критики зашкварів всередині країни від коміків, співаків, розважальних блогерів чекати не варто)українській шоу-бізнес єдина індустрія яка виграла від війни. шарю за що кажу. я частина цієї індустрії. ще не так давно нікому нахуй не потрібні тіпи і тіпесси, сьогодні суперзірки. більшість суперзірки не тому що чесно виграли конкуренцію за рахунок праці і таланту, а тому що вчасно почали кричати 5-6 лозунгів) що з себе уявляє світогляд середньостатистичної медійної людини? не влізай, заробляй на старість, якщо є можливість прилипни до когось сильного, щоб тобі потім порішали ті моменти, які тобі треба буде порішати. якщо лояльний, в тебе все топчік.будеш задавати питання, отримаєш жовту зірку «проросійського». рекламу не куплять, в шоу не запросять. ну хто в здоровому глузді буде обирати гірший варіант?)я не засуджую. більше того, ставлюсь з розумінням. просто відмічаю для себе особливих мудаків які вирішили не просто мовчати, а ще й танцювати на кістках своїх же співгромадян за миску супу. не будуйте ілюзій стосовно того, хто Ви для своїх улюблених зірок. гаманці)якщо платите за гучні крики «Слава Україні», значить будуть кричати 7 днів на тиждень)якщо за те щоб вписатись за аудиторію треба заплатити комфортом, ніхто за Вас не впишеться) артисти, переважно, не сильно відрізняються від секспрацівниць. в сенсі, вони дуже клієнтоорієнтовані)
я нікому не дозволяю зіпсувати моє життя.ні зетнікам, ні вестернам, ні вишиватникам.ніхто з них не має справжньої влади наді мною.мій прадід втік з нацистського полону в ніч перед розстрілом, мій дід мріяв подорожувати світом і вирвався з СРСР у Нігерію, мій батько все життя віддав військовій справі і лише в 50 років, після десятиліть принизливого ставлення з боку системи, виявився потрібним — отримав звання героя Сум, двічі вивівши підрозділи з оточення.мій шлях — сукупність моїх виборів. усе, що я отримаю, — наслідок моїх виборів.як і кожному, мені страшно не витримати удар, але витрачати життя на страх в очікуванні удару — ще страшніше.мені ніхто не винен. я також. світ не злий і не добрий до мене.я прийшов сюди радіти кожному дню, насолоджуватись різноманіттям, робити відкриття, ділитися відкриттями, сміятись і плакати, підтримувати і допомагати, рятувати, заспокоювати, вибачати.я відмовляюсь ненавидіти, мститись, повчати, плювати жовчю в своїх глядачів, накручувати і накручуватись, зациклюватись на злі.саме цей підхід відкриває для мене можливість створювати навіть в таких екстремальних ситуаціях, як стендап у бомбосховищі або конфлікт з глядачами у Львові.люблю, обіймаю, вимовляю слова підтримки кожному своєму глядачу і глядачці, кому це потрібно.немає таких випробувань які б людина не могла пройти з друзями і в любові. все пройдемо 🫂
на фото — мої прадіди: Кирило Поринос і Миколай Темченко.обидва — корінні слобожанці. селяни.обидва, як і мільйони інших українців, боролися з однією чумою — під знаменами іншої.Кірюші, як ніжно називали його в родині, пощастило втекти з німецького полону за день до розстрілу. через 80 років мій батько, такий же корінний слобожанець, поїде до Німеччини — на військові навчання.я мав би написати, що мені соромно за предків. що прадіди були злочинцями й ворогами.я міг би написати, що пишаюся предками. що вони визволителі й герої.ні перше, ні друге не є правдою.я просто дякую Кирилу й Миколі за те, що вони вижили в тій м’ясорубці — й дали мені шанс з’явитися на світ.у Другій світовій війні загинуло від 8 до 10 мільйонів українців: цивільних, військових, героїв, злочинців, ідейних, байдужих — у лавах Червоної армії, партизан, УПА, батальйонів СС.усі вони мали свої, різні уявлення про те, що відбувалося навколо.сьогодні, незалежно від того, чиї ми нащадки, — у нас спільний ворог. спільна Батьківщина.в 2015 році відбулося примирення ветерана УПА Степана Петраша з капітаном Червоної армії Іваном Залужним (фото в коментарях).пошук порозуміння на тлі спільного й складного минулого зробить нас сильнішими.глорифікація чи стигматизація — лише поглиблять прірву.бажаю нам мудрості триматися разом. щоб більше ніколи не розтягнули по різних таборах і не змусили стріляти одне в одного.