Fuente
Реальний Енергодар | Україна 🇺🇦 | Чотири роки окупації ЗАЕС: виклик ядерній безпеці та відповідальність ...
989 Vistas/Alcance
2026-03-04 18:48
Mensaje №37919
🇺🇦🇺🇦Чотири роки окупації ЗАЕС: виклик ядерній безпеці та відповідальність за тисячі працівників4 березня 2022 року російські війська захопили Запорізьку АЕС – найбільшу атомну електростанцію Європи. Вперше цивільний ядерний об’єкт опинився в окупації, що створило безпрецедентний ризик для глобальної системи ядерної безпеки.У четверті роковини окупації в Енергоатомі наголосили: ситуація навколо ЗАЕС залишається одним із найгостріших ризиків для європейської енергетичної та ядерної стабільності.Керівник компанії Павло Ковтонюк підкреслив: «Захоплення ядерного об’єкта та його використання як інструмента політичного тиску – це руйнування фундаментальних правил галузі. Наше завдання – зберегти людей і бути готовими у будь-який момент відновити безпечне управління станцією».💬Генеральний директор філії ВП ЗАЕС Дмитро Вербицький заявив, що тривала окупація та спроби нелегітимного втручання створюють системні технічні ризики.«Будь-які заяви про перезапуск енергоблоків без участі законного оператора є технічно й регуляторно необґрунтованими. Лише повернення ЗАЕС під контроль Енергоатома дозволить відновити повноцінні стандарти ядерної та радіаційної безпеки», – наголосив він.💬Окрема увага – на соціальній відповідальності компанії. Понад 5 тисяч працівників ЗАЕС стали внутрішньо переміщеними особами. Із них 2316 забезпечені робочими місцями в структурі компанії, ще 1515 перебувають за кордоном.Виконавчий директор з персоналу Богдан Шмигельський зазначив: «Ми вибудували механізми релокації, працевлаштування та професійного розвитку для тисяч фахівців. Збереження кадрового потенціалу – це питання не лише соціальної відповідальності, а й майбутньої безпеки станції після її деокупації». 💬Заступник голови Атомпрофспілки Сергій Снітков акцентував на необхідності міжнародної реакції на порушення прав працівників, які залишаються в окупації.🇺🇦 Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що громада спрямувала понад 1 млрд грн на підтримку Сил оборони України. 🏠 В Енергоатомі наголошують: збереження команди та готовність до відновлення контролю над станцією – ключова умова її безпечного майбутнього.#ЗАЕСEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵