Fuente
Сповідь тестувальника | Привіт, мій щоденнику...Цей час настав і якщо щось з літерами "ШІ" пра...
600 Vistas/Alcance
2026-01-26 13:05
Mensaje №66
Привіт, мій щоденнику...Цей час настав і якщо щось з літерами "ШІ" працює гарно або принаймні цікаво, воно варте уваги.Всі, мабуть звикли, що я більше по критиці "ШІ", але критика не значить заперечення чи боротьба проти. Та й критика моя більше про огульне використання людьми, ніж про саму технологію. А ще я казав, що не можу назвати "ШІ" інструментом, якщо ми кажемо про LLM, бо потрібен опис цього інструмента. І це — генерація тексту. Дуже загально, дуже не спеціялізовано. Але коли ми починаємо обмежувати LLM та надавати йому спеціялізації, то з'являться як раз те, що можна назвати інструментом.Наприклад, NotebookLM — це інструмент.А ось ще цікавий приклад. Йтиметься про Windows та застосунок PowerToys (також від Microsoft). Точніше — лише про одну маленьку фічу, а саме — Advanced Paste.Advanced Paste розширює можливості вставки з буфера обміну. Базові опції:- Paste as plain text- Paste as markdown- Paste as JSONАле це лише початок. Ви можете увімкнути опцію "Paste with AI" і тоді буде змога написати моделі, що треба зробити з текстом, що копіюється. Наприклад, скопіювали шматок коду на C#, викликали Advanced Paste та написали, щоб він вставив вже код на Python. Вуаля! Кайф?В налаштуваннях все "по дорослому". Обираєте модель та вводите необхідний ключ. Доступні різні моделі від OpenAI, Google та інші.Але і це не все. Є можливість використовувати локальні моделі: Ollama та Foundry Local. Як відомо, їх використання не потребує оплати за токени, всі працює на вашій машині (хоча є вимога по продуктивності).Звісно, з цього можна зробити монстра та почати завантажувати моделі складними завданнями, але це буде не by design. Все ж, йдеться про Copy/Paste, хоча й просунутий. І це цікаво. "ШІ" не як оракул, але помічник саме там, де треба і саме так, як треба. Я "ЗА" такі інструменти, які заряджають з "ШІ". Обмеження = спеціялізація.Чи потребує це зміни того, як ми бачимо роботу з ПК? О так. І мені здається, стане не простіше користуватися ПК, але можливостей буде більше. Втім, саме ці можливості важливо використовувати, щоб комп'ютер майбутнього став тобі справжнім другом. Ніякого омріяного кіберпанку без цього не буде.