🥀Санкціями на свого “колишнього” Зеленський остаточно показав, що він не в адекваті. Як писав Митець: “..ось він і &бонувся, бідолашний”.Ці “санкції” буквально означають, що скажений цар може накласти – на кого завгодно, абсолютно. Без будь-яких законних підстав – лише тому, що ти йому не подобаєшся. Написав щось у хвейсбуках неприємне для Найвеличнішого Лідера – ось тобі санкції. А вся його корупційна обслуга – навіть чітко усвідомлюючи абсурдність отриманих наказів – просто їх виконує, не думаючи про наслідки.Ще раз: геть неадекватний чувак керує армією, поліцією, СБУ, оборонкою, Кабінетом Міністрів, частково – Парламентом. І пох йому на закони. Пох на справедливість. На права людини. Пох навіть на логіку. Єдиний його мотив – “А шо ви мені зробите?”І тому він продовжує робити будь-яку невменяєму дічь - абсолютно безкарно.“Картонковий майдан” ненадовго вивів його з цього божественного стану катотонічного ступору, але вистачило ненадовго – тому що згодом він увірував, що переміг протестні настрої, відправивши молодь віком 18-22 за кордон.Але зараз різко актуалізується проблема можливої психічної вменяємості пацієнта. Бо пацієнт вже не відрізняє свої хворобливі емоційно зафарбовані “хотілки” від тих функцій, виконання яких покладені на нього народом України. Не усвідомлює, що не можна робити лише те, що хочеться, ігноруючи закони, логіку та критичне мислення. У власну “божественість” увіровали вже навіть підлеглі Зеленського, наприклад, Михайло Федоров.Маленьких дітей навчають де проходять кордони дозволеного – покаранням або погрозою покарання. Діти та тварини розуміють ці кордони, лише “обпікшися” – ну так це працює.Дорослі ж чоловіки мали б свідомо розуміти що можна - а чого не можна робити у сучасному суспільстві, еге ж? Але виходить, що ні. Дорослим чоловікам теж треба “бити по рукам”. Попри те, що вони пищать “ви не можете, у нас війна”. Чомусь та сама війна не заважає зеленським з мінідчами “красти так, наче завтра не настане” (с). А проти викривачів вигадувати кримінальні провадження. Для особливо неприємних і хто за межами досяжності татарівської системи кривосуддя – вводити “санкції”.І до речі, я трохи не розумію - а які реальні ризики відставки Зеленського? Армії буде від цього лише краще – не буде дебільно-політичного втручання у військову діяльність. Отих Ставок, які взагалі неясно для чого проводяться.Давати вказівки Голові СБУ має той, хто його туди призначив – тобто Парламент.МЗС лише з полегшенням видихне коли припиняться хаотичні вибрики з Офісу. Ну тобто без неадеквата на Банковій усі державні інституції - лише вИграють.Так, їх потрібно координувати між собою. Але ж у нас досі парламентсько-президентська республіка, чи не так? То чому б Парламенту не повернути собі реальну владу? Оголосити імпічмент та передати владу Спікеру ВРУ. Перед тим обрати іншого Спікера, більш відповідного умовам воєнного стану. Парламент – єдине, що дійсно важливо для країни насправді. Він є достатньо легітимним, що прийняти будь-яке нестандартне рішення. Навіть таке, яке не передбачене жодним існуючим законом. Головне – щоб у такому рішенні була легітимність, тобто схвалення та прийняття більшістю суспільства.Хтось скаже, що під час війни колективне керівництво – менш ефективне, ніж одноосібне. Мовляв, “рішення приймаються повільно коли їх треба приймати швидко”.Але що краще: швидка влада безумця чи повільніша влада адекватних людей?Вигодонабувачі перебування Зеленського при владі верещать, що без скаженого наполеончика “Україна програє війну”. І це тупо сеча в очі. Зеленські готові були здати країну на початку 2022-го. В Омані було досягнуто таємних домовленостей, можливо - передано перший транш у валізі. І лише волелюбність українського народу завадила їм це зробити – тому боенвіткам довелося “очолювати боротьбу”. Яка почалася без їхньої участі та без їхнього бажання. Усі ж начебто розуміють, що країною керує небезпечний псих - але чомусь ми все це досі терпимо і дозволяємо. Чому? Ми ж наче не скрепостанці з рабським мисленням та потребою у царях? Я не розумію.📝Костянтин Корсун
🥀Адепти влади прокинулись і намагаються довести нам «шкідливість» корупційного міндіч-скандалу шляхом відвертання уваги на Fire Point. Мовляв, начебто зірвали європейський проект «Фрея», який уже 2027 року мав запуститись, а тепер от зустріч не відбулась. Гарна спроба, але не зараховано.По відкритих джерелах можна побачити лише плани про плани. Але якщо насправді «мега гіпер проект» можна зірвати публікацією в медіа - значить, не такий він уже мега і гіпер. Бо з погодженими і тим більше запущеними в серію проектами воно так не працює. На Заході свідомі того, що медіа можуть використовуватись у промислових змаганнях, і зазвичай подібні речі ігнорують, якщо все рухається. Попробуйте з допомогою медіа зірвати виробництво, скажімо, морських дронів. Чи існуючих ракет. Отож.Тож або це просто підбір не повʼязаних між собою подій, або міндічі щось зірвали, перед тим наобіцявши європейцям «міліард гігаватт дерев», а тепер намагаються все спихнути на НАБУ і розголос.Якщо проект справді існує, і ви в ньому - то дайте відповіді на питання суспільства, вичістіть корупцію, і реалізовуйте. Воно працює так. Час, навіть за вашою версією подій, є.До того ж, скандал не обмежується і не вичерпується Fire Point. А корупція в енергетиці? А Сенс-Єрмак-банк? А виплати депутатам? А інші оборудки в оборонці? А призначення чи непризначення міністрів на догоду своїм бізнес-партнерам?..Щоб репутація України більше не страждала від викриття правди про правлячу «Династію» - то цю династію треба від влади усунути. Відповідно до Конституції. І хай кожен робить своє. Президент - очолює ставку, коаліція єдності в парламенті - приймає закони, професійний уряд - реалізовує програму дій. Тоді і «Фрею», і інші проекти можна буде втілити в житті, а не на екрані📝Ростислав Павленко
🥀Сьогодні 12 років, як одесити придушили спробу росіян перетворити Одесу на Донецьк чи ЛуганськЗараз росіяни намагаються перекрутити історію, показавши ворогів України та власних агентів беззбройними янголами. Але, як завжди, правда інша. Взяли зброю в руки проти України - здохли в Україні.Боцмана, що з автоматом, замочили ще в СІЗО. Але більшість верхівки та їх поплічників втекли до росії - це очільник ментів Фучеджі Дмитро та голова МНС області Син Володимир. "Журналістку" Олену Гліщинську і її співмешканця Віталія Діденка хуйло обміняв на Геннадія Афанасьєва (світла пам"ять Герою) і Юрия Солошенка.2 травня загинули корисні ідіоти, яких організатори затягли в Будинок профспілок, а потім їх там і підпалили, бо на вебкамері з будинку навпроти чітко видно, як пожежа почалась на 3-му проверсі, із середини, за зачиненими вікнами. А кидати пляшки з сумішшю почали вже пізніше і ще невідомо хто це робив. Кацапам було начхати, що їх симпатики загинуть, головне — зробити картинку про "звірства" бандерівців.
🥀Про ОПГ Династія. 1. Оприлюднені журналістом Ткачем роздруківки розмов Міндіча - копії офіційних матеріалів обвинувачення, які пройшли всі необхідні експертизи і надані обвинуваченим для ознайомлення. Відтак, це підтверджені розмови і підтверджені особи. 2. Стиль розмов 100% співпадає з поведінкою бандюків з 90-х. Смотрящі, общак, криси, поняття. Тільки це опг складається не з рекетирів та злодіїв у татуюванні, а з друзів президента і призначених ним посадових осіб. А грабують вони не окремих громадян, а всю країну. 10% або Шлагбаум на всіх державних грошових потоках. 3. Найгірше в цій історії те, що банда чітко усвідомлює: для них все закінчиться із закінченням війни. Тому вся енергія йде на освоєння небачених в мирний час коштів. Боротьба за виживання країни - не для них. 4. Тема близької Міндічу фірми Фаєр поінт потребує спокійного аналізу. Не можна з брудною водою корупції вилити підприємство, яке випускає дуже добрі дальнобійні дрони. Не можна і гальмувати їхню програму розробки ракет. Треба взяти це підприємство під фінансовий контроль і припинити наживу опг на військових замовленнях. 5. Кооператив Династія - верхівка айсберга опг. Тут вони заливали бетон набагато краще, ніж на фортифікаціях. За краденими коштами на ці будинки для Вови, Андрія, Чернишова і Міндіча слід виведе на схеми всеукраїнського масштабу. Включно з "двушечкою на Москву". Впевнений, далі буде. 6. Реакція Офісу незмінна - "Незнайка на Луне". Провладні медіа теж традиційно діють по 2 напрямкам: російська гра "а ви докажите". І класичне звинувачення усіх, хто говорить про цю справу в підтримці російських інтересів. 7. Насправді у президента є 2 варіанти: мовчати і тим самим визнати причетність до безкарності опг або вибачитися і звільнити з посад всіх учасників опг та їхніх виконавців. Вірогідність останнього близька до вірогідності перетворення 95 кварталу в штурмовий батальйон. 8. Розраховувати на реакцію Європи не варто. Вона давно все знає про укр корупцію, але зацікавлена в продовженні війни, щоб отримати час на власну перебудову системи безпеки. 9. Питання імпічменту висить у повітрі. Тому українське суспільство має самостійно визначатися, чи можна виграти війну з таким керівництвом такими методами в такий час. Достатньо просто поставити поруч дві фотографії - будинків Династії і живих скелетів наших бійців, які тримали позиції без харчів.📝Юрій Луценко
❗️Військові витрати росії у 2025 році зросли до 190 млрд доларів і досягли 7,5% ВВП, що відображає подальшу мілітаризацію економіки на тлі війни, - ReutersДля порівняння, Україна витратила 84,1 млрд доларів, що становить близько 40% ВВП. Такі дані оприлюднив Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI).Загалом світові військові витрати у 2025 році сягнули 2,89 трлн доларів, збільшившись на 2,9% у реальному вираженні. Найбільші витрати традиційно припали на США, Китай і росію — разом 1,48 трлн доларів, або 51% глобального обсягу.Попри загальне зниження витрат у США (до 954 млрд доларів, –7,5%), інші регіони демонструють активне нарощування озброєнь: у Європі витрати зросли на 14%, а в Азії та Океанії — на 8,1%.Зростання військових витрат росії відбувається на фоні падіння цивільних секторів економіки та дедалі більшої концентрації ресурсів на війні. Частка 7,5% ВВП свідчить про критичний рівень навантаження на економіку, що обмежує можливості розвитку та посилює структурні дисбаланси.Водночас показник України у 40% ВВП відображає вимушений характер витрат на оборону в умовах повномасштабної агресії, тоді як росія продовжує спрямовувати значні ресурси на ведення війни, поглиблюючи власну економічну залежність від військового сектору.
21 квітня 1910 року в потязі дорогою з Одеси, крововилив у мозок обірвав життя Марка Кропивницького. Людина, чиїм прізвище нині названий наш обласний центр. Йому було 69. Микола Міхновський назвав втарту національним горем —бо пішов не лише актор чи режисер, а людина, яка наважилась бути українцем тоді, коли це не заохочувалося, а каралосяКропивницький жив у час, коли українську мову обмежували указами, коли культуру зводили до «побуту», а сам народ — до етнографії. І саме в цих умовах він зробив неможливе: у 1882 зібрав трупу, яка згодом увійде в історію як театр корифеїв—із Заньковецькою, Саксаганським, Карпенком-Карим. Але головне—це була сцена, де вперше системно заговорили українською про серйозне, складне і справжнє.Його театр їздив із гастролями, зокрема до Петербурга, і мав успіх навіть там, у центрі імперії. Але для Кропивницького це не було про славу. Він показував, що українська культура —не периферія, а повноцінна частина європейського світу. Він через сцену будувала українсьаку ідентичність
Влада намагається тиснути на сімʼю народного депутата Володимира Арʼєва. Незважаючи на засудження до 5 років умовно його доньки, прокуратура заявляє, що оскаржуватиме вирок в апеляції, як недостатній, спекулятивно звинувачуючи Ярину Арʼєву у тому, що вона скоїла ДТП, начебто, в стані наркотичного спʼяніння.Це очевидна неправда, бо саме це звинувачення було спростоване у суді. Адвокат Валерій Підчасюк пояснює, що наркотичне спʼяніння повністю спростовано показами усіх свідків, що були на місці події, в тому числі і показами працівника патрульної поліції.Під час розгляду в суді, було отримано ряд токсикологічних досліджень та отримано висновок токсикологічної експертизи, які не підтвердили стан наркотичного сп'яніння Ар'євої. Саме тому суд змінив кваліфікацію дій обвинуваченої.Між іншим Арʼєва не перевищувала дозволеної швидкості 50 км/год, але аварія відбулася умовах блекауту в 2022 році. Арʼєва також надала первинну допомогу потерпілій і в подальшому оплатила не лише її лікування в лікарні, але й надала повну матеріальну компенсацію, про що було підписано окрему угоду.Тому на нашу думку дії прокуратури є упередженими і виглядають як помста батькові Ярини – народному депутату фракції ЄС Володимиру Арʼєву, відомого своєю принциповою і різкою критикою корупції владоможців Зеленського.
Олександр Бригинець:"Династія корупції, брехні і лайна.Щойно велика і грошовита родина Зеленського виходить на світло в контексті чергового корупційного скандалу - хтось на Банковій натискає рубильник. І вмикає телеграм-лайномет з черговим "компроматом" на Порошенка. Знову в президентських помийках несеться: Порошенко збагатився, як казали ваші русняві колеги, в 82 рази. Вивів мільйони, мільярди на ОВДП Іспанії, Португалії, Угорщини і ще десятка країн.По-перше, не ганьбіться. Ми всі прекрасно знаємо, що ви погано вчилися у школах і університетах, хоча зараз і викладаєте еліті та копирсаєтеся в економіці. Гроші в облігації інших країн- інвестуються, і потім повертаються назад із відсотками. А ці відсотки, як вам відомо, Порошенко витрачає не на двушечки на Москву, іспанські канікули Юзіка, крадіжки Чернишова, оборудки Міндіча та особняки Династії Зеленського. А вкладає у Збройні Сили, розвиток технологій і посилення українського війська зброєю.Тепер вся країна знає ціну вашим словам. Коли куми відгребли буквально кожну жирну посаду. А ціна патріотичним лозунгам - буквально в руках зрадника і агента Єрмака. З яким разом, до слова, ваша дружина, перша леді Олена Зеленська, у 2023 році хрестила доньку міністра Чернишова, кума, якого ви відмазали від суду. Хрестили в церкві Московського Патріархату. В російській церкві.Тож нешановні медійні шавки Зеленського, змініть методички. Ці не працюють з 2019 року. А відповідати доведеться за кожну вкрадену гривню, в тому числі за мільйони, витрачені на чорні зливні бачки з потоками лайна на опонентів."
Кожна третя компанія в Україні втрачає більше працівників, ніж рік тому.А кожна четверта — нічого з цим не робить.📊 Динаміка плинності кадрів:• 35% — зростання• 51% — без змін• 14% — зменшення📌 Причини звільнень:• 31% — рівень зарплати• 24% — мобілізація• 16% — вигорання• 13% — небезпека та війна• 9% — релокаціяТобто маємо поєднання факторів:— економічних— безпекових— психологічнихІ це вже не просто “плинність кадрів”.❗️Це — системна зміна ринку праці.Як реагує бізнес?• 28% — застосовують комплексні підходи• 27% — підвищують зарплатиАле:❗️25% компаній взагалі не мають системної роботи з утримання працівниківІ ще показово:• лише 6% — роблять ставку на гнучкість• 7% — на навчання• 4% — на зворотний зв’язок• 3% — на психологічну підтримку❗️Тобто більшість рішень — короткострокові.І тут головне. Плинність кадрів сьогодні — це не проблема окремих компаній.Це:— демографія— війна— рівень доходів— і якість робочого середовищаІ якщо навіть бізнес у чверті випадків нічого не робить —питання стає ще ширшим:❗️чи є в держави політика ринку праці, яка відповідає цим викликам?Бо без системних рішень дефіцит кадрів буде лише зростати.І це вже ризик не для окремих компаній —а для економіки в цілому.
Ірина Геращенко:"Партія Петера Мадяра отримує конституційну більшість в парламенті. Відтепер вся повнота влади на «Тисі». «Фідес» Орбана розгромно програла вибори, не допомогли американські віп - агітатори і адмістративний та медійний ресурси. Друзі, які працювали в спостережній місії на цих виборах в Угорщині, говорять , що ввечері в Будапешті розпочався карнавал:) в країні побито рекорд електоральної активності, більше 80% виборців прийшли на дільниці. Орбан правив країною 16 років , прийшовши до влади в 2010 як євроінтегратор і борець з корупцією і став за ці роки європейською парією, нехтуючи європейськими принципами і будуючи свою останню виборчу кампанію на відверто антиєвропейських гаслах. Уявляю, скільки шампанського зараз випʼють в Брюсселі:) . Скажу відверто, враховуючи складну електоральну систему в Угорщині, розуміла, що партія Мадяра переможе по спискам, але думала, що люди Орбана пройдуть по округам, і він збереже велику фракцію в майбутньому парламенті. Рада помилитися. Демократія і здоровий глузд в Європейському Союзі живі, і це добрі новини:) Дуже дякую за професійне висвітлення виборчого процесу в Угорщині справжнім експертам Svyatoslav Xomenko Сергій Сидоренко, рекомендую всім їх статті. Щодо України і наших взаємин з Будапештом, то Петер Мадяр не проукраїнський політик. Він проугорський я захищатиме національні інтереси своєї країни. Але він бував в Україні вже після початку повномасштабного вторгнення, був вражений масштабами руйнувань і злочинів росіян, то ж будемо сподіватися на потепління у двосторонніх взаєминах між країнами, які точно відчули на собі рани від радянсько- російських танків."Ілюстрація не з її посту ;) але дуже вдала!