⚰️✅Некролог для КПСумне повідомлення.Після довгої та прибуткової роботи КП «Спецкомбінат» переходить у кращий світ комунальних реформ. 👻Причина смерті: оптимізація. Підприємство наразі ліквідовують шляхом приєднання до іншого КП «Спецсервіс». 🥂За останні роки життя «Спецкомбінат» досяг «значних» успіхів 😊:✔ збільшив доходи на 47% (у час війни, коли важко НЕ показувати ріст, бо кількість поховань росте сама); 📈✔ навчився розповідати про клієнтоорієнтованість; 🙌✔ майже переконав усіх, що залучення працівників до будівництва власних котеджів — то цілком нормальна справа. 🧘♂️Останніми словами директора Максима Лашутки стали: «У нас покращився підхід до людей».😆Клієнти, щоправда, згадують інші цитати. Наприклад, вдові загиблого Захисника назавжди врізалися слова «трудівниці» 💋 з КП «Ви ж труну не найдешевшу обрали». Так коротко і «по-людяному» вона пояснила дорогі ритуальні послуги…Та не будемо про сумне. Лише відзначимо, що за КП найголосніше плаче той, кому тепер доведеться жити без улюбленої годівнички 🌟— кум Лашутки, депутат Акпєров. 😳Не плач, Вадік, ми віримо у твою віртуозність, дипломатичність і в те, що ти вже успішно шукаєш інші фінпотоки. 😨😎
⚰️ Схоже, сумське КП «Спецкомбінат» офіційно вийшло далеко за межі ритуальних послуг і тепер може організувати не лише урочистий останній шлях, але й новий приватний котедж під Сумами. 🏠Поки сумчани шукають у бурʼянах могили родичів 🌿 , обурюються занедбаним станом кладовищ і неповагою до клієнтів, КП зводить у робочий час приватні будинки. Використовує при цьому комунальну спецтехніку і самих комунальників. 🧱Правоохоронці відкрили провадження — уже не перше з цим керівником Максимом Лашуткою. Як бачимо, у чиновника не склалося з репутацією чесного директора 😇, бо людина вже має цілий кримінальний «плейлист»🌾. До цього Лашутку обвинувачували за трьома статтями🌟: привласнення та розтрата майна у великих розмірах, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, службове підроблення, тепер ще й використання працівників як безоплатної робочої сили.Але пан Лашутко продовжує впевнено керувати КП, проявляючи феноменальну живучість на чиновницькому кріслі. 💺Сподіваємося, що з таким креативним директором 🤡 і жагою до багатофункціональності «Спецкомбінат» все ж утримається від монтування натяжних стелей і проведення весільних церемоній. 🌟
🤑 Директор Центру зайнятості заробив 1300 грн на харизмі і прогулах 🧑⚖️Сумський суд офіційно підтвердив: харизма — сильніша за математику. Він скасував догану керівнику центру зайнятості Сахнюку, який регулярно тікав з роботи раніше 🏃♀️і платно тренував дітей у Лебедині. 🤑Це якась сахнючна магія, але працівники Феміди повірили у надможливості Віталіка😶 , який до 17:15 нібито був на роботі в Сумах, а вже о 17:30 «боровся» з дітьми в Лебедині. Яким чином, на думку суду, сенсей долав 50 км за 15 хв — лишається тайною. Мабуть, знову спрацював режим каратиста-спокусника💪, від якого посипалася навіть прожжонна суддя. 🫣Ось така зворушлива історія про держслужбовця, який замість пошуку роботи людям, активно знаходив її самому собі. 🤩 І, судячи з фіналу, дуже успішно. «Людина-Праця-Карате» заробляв на дітях, не втрачав зарплату в центрі зайнятості 😔 і по ітогу ще отримав бонус за моральні страждання від догани — 1331 грн судового збору. 💰Тепер роботодавцям перед службовими розслідуваннями варто перевіряти не лише табелі,а й рівень харизми працівників. 🌟 Бо проти деяких сахнюків безсила навіть сувора Феміда.🤦♂️
🐿 Як Акпєров вигулював білку Після публікацій про незадекларовані позашляховики 🤩 пана Акпєрова той вирішив показати свою близькість до народу і піти пішки на роботу 🐐. Звичайно, взявся за телефон, щоб зафільмувати цю рідкісну подію і викласти в Фейсбук.🤳 Чим би займався середній депутат, коли б раз на 100 років зіткнувся віч-на-віч із живими виборцями та проблемами міста. Мабуть, спілкувався би з людьми 🤝, знімав побачені недоліки 📸. Але організм депутата був настільки неготовий до зустрічі з реальністю 🤢, що на фоні стресу помітив зовсім інше…Замість прямого контакту з людьми Акпєров почав ганятися за білкою 🏃♂️🐿 і знімати, як та від нього тікає. Погодьтеся, справа рівня депутата 😄Як зазначив сам обранець, налякана білка тричі змінила маршрут і дивилася на Акпєрова тривожним поглядом 👀 Напевне, була в курсі «відреставрованого» пам’ятника цукру, замку та інших невдалих ініціатив обранця, тож вирішила не ризикувати — і зникла 👻Як бачимо, у кожного свої методи депутатської роботи: хтось воює з проблемами, хтось полює на білок. Але у гонитві за народним піаром такими способами головне не забувати: можна не просто наздогнати білку… а реально її піймати. 😄 А це вже діагноз, а не контент.(*відео з фб-сторінки Вадима Акпєрова)
🙄 Сахнюк набрид центру зайнятості зі своєю харизмою🤔 У Зарічному суді міста Суми намагаються з’ясувати, чи існує телепортація?👾Бо у цьому намагається всіх переконати директор філії обласного центру зайнятості Віталій Сахнюк.Він закінчує робочий день о 17-й у Сумах 😎 і вже о 17:30 🦸♂️у формі сенсея веде тренування в Лебедині. Раніше заняття стартували взагалі о 16:30. Така накладка у робочому дні бентежить усіх, окрім самого Сахнюка, який в цей час отримує дохід відразу в двох місцях 🤑, причому в другому – неофіційно.Служба зайнятості чомусь не вірить у надздібності швидкого пересування свого працівника 🚀 і вліпила йому догану🤦♂️ Тепер у суді з’ясовують: це службова недбалість або просто висока самооцінка Сахнюка? 👑Сам позивач на засідання не з’явився і навіть не телепортувався🏃. Хоча говорив, що догану склали несправедливо, — без його присутності. У той же час не ходити на судові засідання — для нього, мабуть, справедливо, бо правила і графіки — для простих смертних, а не для сенсеїв 😎.У суді також звучало, що одна з мам посміла бути невдоволеною діями тренера 🙌, за що її дитину Сахнюк вигнав із секції (бо не можна критикувати нарциса 😘). Той на свою підтримку зробив документ із підписами батьків ✍️, частина яких до лебединської секції жодного стосунку не має.Як бачимо, якщо довго жонглювати посадами, рано чи пізно одна з них падає 🤹. Бути одночасно керівником філії, помічником нардепа, депутатом, головою комісії, тренером — це талант. Питання лише в тому, в якій із цих ролей ти реально працюєш. Бо тут більше схоже на людину-оркестр, яка заплуталась у трьох нотах 🎶😀
🧳🏃 Як сумський чиновник-каратист подорожував до кордону і назад Мойсей районного масштабу, чемпіон по егоїзму і тренер із чорного ринку праці — це все сумський держслужбовець Віталій Сахнюк. Справжня людина-оркестр, бо він встигає працювати помічником нардепа🧹, обранцем райради 💼, тренером із карате 👊, керівником центру зайнятості 😎та навіть підробляти на чорному ринку праці 🤑Зараз цей багатозадачний депутат має ще одну задачу — іде до суду скасовувати догану .😫 Отримав її, бо під час держслужби тренував дітей в Лебедині «в темну» — без ФОПів, декларацій і докору сумління. Оплату брав прямо на особисту картку. Хоча вчинок не дуже, але догана, виявляється, псує імідж депутата-нарциса.😎 Не личить «сенсею» ходити на пару з чорним поясом і дисциплінарним стягненням.Але Віталій наривається, бо в суді можуть згадати іншу неідеальну історію з його життя. 🍿 Про те, як він «возив» дітей на чемпіонат в Румунію. Тоді Сахнюк, як завжди з пафосним виглядом, ніби ось-ось розсуне 😎 митний шлагбаум силою харизми, урочисто рушив у напрямку Європи. Але стався облом — кордон не розступився і Сахнюка розвернули 🥶. Замість того, щоб передати дітей тренерам-колегам із делегації, наш Мойсей районного масштабу повіз усіх назад у Лебедин. Бо головне ж не чемпіонат і діти, а щоб без тебе нічого не відбулося...😏Чи скасує суд догану, аби не образити тонку душевну організацію багатоверстатного управлінця — це вже у іншій неідеальній історії з життя сумського «сенсея» 🍔
🦸♂️Коли тільки-но зібрався в супергерої…Фракція «ЄС» у Сумській міськраді — як матрьошка 🪆 Не тому, що дехто з її членів мають російське громадянство, а тому що куди не копнеш — там сюрприз за сюрпризом.Так, звичайний зовні, скромний депутат Євген Івченко, який зайшов до ради восени минулого року, виявився бувалим наркоторговцем. 🌿 Довго обранець приховував своє кримінальне минуле 🙈, але через «щасливі» 13 років правда спливла на поверхню.Судові витяги свідчать, що в 2013-му Івченка засудили на 3 роки за незаконний збут психотропних речовин: обранець створив сайт, де рекламував і продавав амфетамін 🙄. Його ім’я також фігурує ще в одній справі, за яку депутат в 2016-му отримав 3 роки з конфіскацією... Цікаво, що прийшов Івченко у депкорпус на вже «зап’ятнане» 🖐 місце Марини Нагорної, яка довго приховувала зв’язки з Москвою 🏛 і російський паспорт.Як бачимо, кадри в ЄС такі собі й ті тікають із фракції🪳Чому не вживаються браття по інтересах з московськими прописками і наркоминулим — загадка. Але страшно, що саме ці люди вирішують, яким буде наше місто завтра✍️Політика — це про довіру. Довіра — про репутацію. І, можливо, настав час чесно відповісти: чи достатньо ми вимогливі до тих, хто вирішує, як нам жити?.. 😏
🤏 Про депутатський мінімалізмСумська депутатка Ірина Дяденко нагадала громаді про своє існування🎁. Не справами, не дай Боже, а звітом. Судячи з написаного, депутатський рік Дяденко минув «на лєгкє». Чотири ініційовані проєкти рішень — і ті переважно про почесні подяки та назви скверів. Декілька звернень до мера — про ті ж сквери, подяки та фіндопомогу. Напевне знає: велика політика починається з маленького звернення. Але тут на тому і завершилось 😄Окремий шедевр — 28 зустрічей із виборцями за рік. Це, мабуть, зустрічі поглядами 😳 у коридорах міськради або плідні розмови ☕️ за кавою, бо деталі відсутні — ні тем, ні результатів. Та й ніде їм зустрічатися: стаціонарної приймальні у пані Дяденко немає, бо це відповідальність, графік і ризик несподівано почути правду в очі 👀Найбільше уваги у звіті — подякам ❤️ за «плідну» співпрацю: половині міськради, ОВА та всім, з ким їй було приємно. Висновок простий: бути депутатом — це не завжди про відстоювання інтересів виборців. Іноді це — про кулуари, знайомства і перспективи особистого зростання. 💅 І, як бачимо, поняття «плідності» у всіх різне. Не будемо заважати пані Ірині сидіти в зручних для неї рамках депутатського мінімалізму 🏡. До наступного року — і до нових подяк. 🍿
🏰 😏 Будівельник повітряних замківЖурналісти провели моніторинг публічних заяв сумських політиків за минулий рік 👨💻. Його результати показали: з фантазією у наших депутатів все добре, а ось з виконанням якось не склалося 🤦♂️.Абсолютний чемпіон із «не склалося» — депутат Акпєров 🙈. Між судами, штрафами і поясненнями патрульним часу на роботу в нього не лишилося.Зокрема, кореспонденти «Цукру» зазирнули у бюджет Сум на 2026 рік у пошуках міської програми «Сумська родина — 2026» 🚼. Шукали довго — але не знайшли. Зате знайшли публічну заяву Акпєрова в кінці 25-го про бонуси, хаби й обіцяний демографічний прорив.Схоже, народжуваність обранець планував підвищувати лише силою слова у Фейсбуці (бо далі жодних дій не було). Як і збудувати замок у дитячому парку «Казка» 🏰 — гучно обіцяв, але збудував хіба що пост. Зате стабільно будує інше — імідж активності у соцмережах 🐐.Пане депутате, час виходити з онлайна і міняти будмайданчик: з віртуальних переписок — на суворі сумські реалії. Інакше всі ваші замки так і залишаться повітряними...😄💨
💼 Депутатство як бізнес-модельУ Сумах окремі обранці давно практикують свою депутську діяльність у якості підзаробітку. Не хочеш працювати з виборцями? Не проблема. Не маєш позиції? Ще краще. Наприклад, Ірина Дяденко давно обрала для себе ідеальний формат: бути депутатом не для людей, а для своєї зарплати 🤑. Партії змінюються, хазяїва теж, а роль її незмінна: мило підгавкувати 😋 тому, хто більше дає.Кількість політсил, де працювала Дяденко, з часів Мінаєва вже важко дослідити 🤔. Ще вчора вона топила за «Силу і честь», сьогодні — за «Євросолідарність», а завтра примкне туди, де ставки зростуть. Поки сидить особняком, але поруч з Акпєровим, уважно придивляючись 👀 у кого тепліше місце і жирніша «кучка». При цьому переписується під його постами, як чемний підлеглий, що знайшов нового шефа.Хоча, мабуть, зайняти роль блондинки в раді 👩🦳 — не найгірший варіант. Триматися осторонь, без власної думки, ініціатив і результатів роботи, але з постійною готовністю виконати команду — класичний зразок кишенькового депутата. Зручно, спокійно, без тягаря відповідальності і зарплата стабільно капає. Не така вже ця Дяденко і блондинка 😄.