Але ж немає карт...США прагнуть отримати технології українських дронів у рамках Drone Deal — Bloomberg
▪️CША прагнуть отримати від України передачу технологій та доступ до прав інтелектуальної власності в рамках угоди щодо дронів, яка очікує на затвердження на найвищому політичному рівні.▪️Міністерство оборони США попросило протестувати низку українських оборонних продуктів, зокрема дрони та системи радіоелектронної боротьби, оскільки Вашингтон розглядає можливість їхнього придбання для військового використання.▪️Під час переговорів зі США Україна стверджувала, що її зброя вже пройшла масштабні бойові випробування, але Вашингтон хоче оцінити продукцію на власній території з використанням власних сил, перш ніж рухатися далі. За словами джерела, США також, здається, зацікавлені в отриманні доступу до критично важливих технологій і, можливо, прав інтелектуальної власності, що дозволило б їм відтворити це обладнання.▪️Крім того, США можуть шукати технологічний рівень, унікальний для України: термінальне наведення з використанням штучного інтелекту, навігацію без GPS, стійкі до перешкод канали передачі даних та перевірену в бою доктрину, що супроводжує це, зазначив представник оборонної галузі.
OSINT-відділу «Телебачення Торонто» з неофіційних баз даних стало відомо, що Васильченков народився в Москві, але мав українське громадянство. Постійно мешкав в Бахмуті. У період 2015-2017 проживав у росії, у Рязані. Там він користувався російським номером телефону, став клієнтом російських банків. Також відомо:
▪️Пізніше повернувся в Україну, жив в Києві біля метро Деміївська, якраз біля місця, де влаштував стрілянину.▪️Сторінка Васильченкова у Facebook підписана “Бахмут В.Д.В.” і була активна з 2016 до 2019 року. Він публікував антиукраїнські та антисемітські дописи. ▪️Васильченков закликав до силової “зачистки” суспільства, посилаючись на методи Адольфа Гітлера. ▪️Також він заперечував легітимність України, використовував у публікаціях слова “так звана Україна”. ▪️Відкрито жалкував, що терорист Ігор Гіркін у 2014 році не знищив Бахмут повністю.▪️Васильченков – військовий пенсіонер України. Також у лютому 2024 року Голосіївський районний суд звільнив його від кримінальної відповідальності за умисне нанесення тілесних ушкоджень через те, що Васильченков помирився з жертвою.
На жаль, маємо ще одну болючу втрату для нашої авіаційної родини та всієї країни➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖Сьогодні вдень, 9 березня 2026 року, на Східному напрямку, в умовах значної переваги повітряного противника та потужної протидії ворожих систем протиповітряної оборони, загинув полковник Олександр Довгач – командир 39-ї бригади тактичної авіації, Герой України. Він вкотре виконав бойове завдання, на жаль, ціною власного життя...Олександр Довгач був не просто командиром. Він був справжнім лідером і бойовим льотчиком. Із перших днів повномасштабного вторгнення бригада під його командуванням завдавала ворогу точних і болючих ударів.Він здійснив сотні бойових вильотів, уражаючи пункти управління, техніку, засоби зв’язку ворога. Неодноразово забезпечував прикриття ударної та бомбардувальної авіації, знищував ворожі дрони та ракети. Він бився за Київщину, Харківщину, Херсонщину, острів Зміїний.Першим ішов у бій, брав на себе найризикованіші завдання та надихав своїх підлеглих на сміливі й рішучі дії.Обставини встановлюються.Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким...Честь Герою!
З командою паралімпійської збірної росії на Паралімпіаду-2026 їдуть колишні «гєроі СВО». Днями про це сказав скелетоніст Владислав Гераскевич, а вчора підтвердили журналісти Суспільного. Ось хто готується до Паралімпійських ігор в Мілані: ▪️Владіслав Шинкарь — воював проти України з 2014 року у складі батальйону «Восток». Втратив ноги на Донеччині. Зараз займається фехтуванням на візках і входить до паралімпійської збірної РФ. ▪️Ніколай Бондарєнко — воював проти України з початку повномасштабного вторгнення. Втратив руку під Попасною, після чого почав займатися стрільбою з лука. Заявляв про наміри брати участь в літніх Паралімпійських іграх.▪️Циден Гєнінов — лейтенант армії РФ, служив у 5-й окремій гвардійській танковій бригаді, яка наступала на Київщину та вчиняла жорстокі воєнні злочини проти цивільних. Втратив ногу. Паралімпійський комітет росії номінував його на звання кращого атлета 2025 року. ▪️Антон Бушмакін — колишній морпіх і сапер, втратив ноги під Авдіївкою. Після цього став займатися веслуванням на байдарках. В січні цього року казав, що готується до Паралімпійських ігор. ▪️Рінат Васільєв — воюєвав проти України понад 10 років. У 2022 році втратив ноги під Мелітополем. Він є параспортсменом-пауерліфтером, членом паралімпійської збірної Москви. У березні 2025 року російські медіа писали, що Васільєв тренується мінімум тричі на тиждень, готуючись до Паралімпійських ігор.▪️Рустам Сайфуллін — полковник, командир інженерно-саперного полку, герой так званої росії. Воював у складі окупаційних військ у Чечні, Сирії, Грузії. Активно розповсюджував російську пропаганду, розповідаючи, як мешканці окупованих територій України дякували йому за порятунок від бандерівців. Розповідав, що втратив ногу, самостійно форсуючи Десну. Зараз він, хоча й не входить до паралімпійської збірної, однак бере активну участь в тренуванні російських спортсменів та заходах Паралімпійського національного комітету РФ.
💥ССО: знищили місце зберігання «Іскандера», пункт пілотування «Рубікона» та об’єкти противника на ТОТ УкраїниПідрозділи Сил спеціальних операцій завдали успішних вогневих уражень дронами FP-2 по об’єктах тилової та оперативної інфраструктури противника на тимчасово окупованій території України.У селі Пасічне, на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, ССО поцілили в місце зберігання оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер». На місці влучання зафіксовано потужні вибухи.Пункт дистанційного пілотування підрозділу «Рубікон» було знищено у селі Високе на тимчасово окупованій території Запорізької області. Кілька дронів досягли цілі.Загалом за період із 9 по 14 лютого підрозділи ССО успішно уразили понад 10 військових об’єктів противника на ТОТ України. Зокрема, йдеться про місця зосередження особового складу, склади боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів, місця стоянки військового автомобільного транспорту та інші об’єкти.Сили спеціальних операцій продовжують здійснювати асиметричні дії з метою зниження наступального потенціалу росії.Сили спеціальних операцій: Завжди за межею!🕊Instagram 😎Facebook📹YouTube 🧵Treads👥X 🔗 Вакансії в ССО
⚡️⚡️Уражено арсенал ГРАУ, оборонне підприємство та склади боєприпасів противникаУ рамках системних заходів зі зниження наступального потенціалу російського агресора підрозділи Сил оборони України, в ніч на 12 лютого у районі н.п. Котлубань (Волгоградська область, рф) уразили арсенал комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових речовин Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони рф. Даний арсенал є одним з найбільших майданчиків для зберігання боєприпасів російської армії. Удару по арсеналу завдано українськими засобами дальнього ураження FP-5 "Фламінго"Зафіксовано потужні вибухи на території об'єкту з подальшою вторинною детонацією. Масштаби збитків уточнюються.⚡️Крім того, у н.п. Мічурінськ (Тамбовська область, рф) уражалось підприємство з виробництва високотехнологічного обладнання для авіаційних і ракетних систем — "Мічуринський завод Прогрес". Підприємство задіяне в забезпеченні армії рф.За попередньою інформацією, на території заводу виникла пожежа. Результати й масштаб завданих збитків уточнюються.⚡️Також, на ТОТ Запорізької області, у районі н.п. Терпіння та у районі н.п. Розівка, уражено склади боєприпасів ворога.⚡️Окрім того, підтверджено, що в результаті ураження 11 лютого нафтопереробного заводу "Волгоградський" у Волгоградській області рф пошкоджено основну установку первинної переробки нафти ЕЛОУ-АВТ-1, пошкоджено елементи АВТ-3 та інфраструктурні об'єкти на території. На інших об'єктах, зокрема вторинної переробки, знижено навантаження або відбулась зупинка.🔥🧐Втрати противника та масштаби завданих збитків уточнюються.💪Сили оборони України й надалі системно здійснюватимуть заходи, спрямовані на послаблення бойового потенціалу російського агресора.Далі буде. 💥🇺🇦 Слава Україні!
Запускаємо верифікацію терміналів Starlink в УкраїніУряд ухвалив постанову про впровадження «білого списку» для терміналів супутникового Starlink. Незабаром в Україні працюватимуть лише перевірені й зареєстровані термінали. Усе інше буде відключено. Це реакція на використання росіянами Starlink. Російські дрони, оснащені терміналом, складно збити. Вони летять на низькій висоті, стійкі до РЕБ та керуються оператором у режимі реального часу навіть на великих відстанях.Єдине технічне рішення для протидії — запровадження «білого списку» та авторизація всіх терміналів. З ініціативи українського уряду ми втілюємо його у взаємодії зі SpaceX. Процес реєстрації Starlink для українців буде максимально простим. Лише один візит у найближчий ЦНАП — безоплатно, швидко й без зайвої бюрократії. Для бізнесу також буде простий та зручний алгоритм верифікації терміналів Starlink — онлайн на порталі Дія. Військовим звертатися до ЦНАПу не потрібно — для Сил оборони вже діє окремий захищений канал через DELTA. Також вам не треба ставити власні термінали на баланс військової частини чи передавати дані облікових записів — лише убезпечити свій термінал від блокування, внісши його в «білий список». Завдяки «білому списку» ми зберігаємо стабільний звʼязок для українців, посилюємо безпеку й позбавляємо ворога технологічних переваг. Це вимушений крок уряду, щоб зберегти життя українців та обʼєкти нашої енергетики.Детальну інструкцію щодо реєстрації терміналів надамо найближчим часом.
Якої «інтенсивності» в роботі в Києві в надзвичайній ситуації президент не бачить, зокрема, останніми днями, як він сказав?Коли після руйнівної атаки, з шести тисяч будинків без тепла за кілька днів залишається близько 400? Коли комунальники цілодобово на лютому морозі лагодять пошкоджену ворогом критичну інфраструктуру, щоб повернути людям тепло і воду? Коли енергетики намагаються, теж працюючи 24/7, повернути хоч на якісь години світло в домівки киян? Коли ми підключаємо до автономних джерел соціальні заклади - лікарні, пологові, будинки для літніх людей, психоневрологічні диспансери, соц працівники розносять гарячу їжу одиноким лежачим киянам. Коли в пунктах обігріву цілодобову чергують працівники, щоб приймати киян? Коли заживлюємо від генераторів обʼєкти критичної інфраструктури. Такі заяви, насамперед, нівелюють самовіддану працю тисяч людей, фахівців. У них, хоч і немає зброї в руках, своїми невтомними зусиллями вони теж борються за свою країну.Тим часом - суцільний хейт. Аааа, Кличко порадив тим, хто має можливість, переїхати за місто. Щоб не замерзали. Без світла і тепла. Ті, хто мають можливість тимчасово виїхати. Я, принаймні, говорю чесно і попереджаю людей про надскладну ситуацію. І мені байдуже на якісь рейтинги і примарні вибори. І в цій надзвичайній ситуації я, як мер, всі міські служби роблять все, щоб утримати забезпечення життєдіяльності міста (як і в перші дні і тижні повномасштабної війни). Щоб зберегти здоровʼя і життя мешканців міста. І робитимемо це й надалі. Відповідаю вам, вибачте, публічно. Бо за останніх 4 роки ми з вами особисто, пане президенте, на жаль, жодного разу так і не зустрілися…
✨До уваги всіх угарівців, які вже подіставали свої пики зі святкових салатів та здатні мислити хоча б на рівні обізяни!❄️ Ми запускаємо перший зимовий неймовірний легендарний турнір з гри Civilization VI, який пройде 7-го січня (бо різдво у цей день святкують тільки лохи)Від вас потрібно:⭕️Базове розуміння стратегічних ігор⭕️Кампутер або ноутбук зі стабільним интернетом⭕️Та IQ на рівні хоча б 40-45 (якщо більше — це вже гарантована перемога)🤑 А тепер найголовніше — призи:🏆 1 місце (будь-який вид перемоги або лідерство по очках): 1500 українських гривнів прямо вам на карту, почесне звання чемпіона Угарової та уважуха від пацанів🤩2 місце по очках — 750 грн.🤩3 місце — 500 грн.⚔️ І персональний бонус від Діми: якщо хтось з учасників здобуде військову перемогу, захопивши столиці усіх суперників, Діма задонатить 1488 грн на будь-який збір на користь ЗСУ (Настя на Чінгісханє, пощаді).🍺 P.S. Кожен з учасників двіжухи перед початком отримає пляшечку лвівського різдвяного, щоб партія одразу пішла як треба.Для реєстрації писати @d_paliuchyi або @iwasamistake.
СБУ уразила підводний човен рф у Новоросійську"Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. Вперше в історії підводні дрони «Sub Sea Baby» підірвали російський підводний човен класу 636.3 «Варшавянка» (за класифікацією НАТО — Kilo). Унаслідок вибуху субмарина зазнала критичних пошкоджень і, фактично, виведена з ладу.На борту підводного човна розміщувалися чотири пускові установки крилатих ракет «Калібр», які ворог використовує для ударів по території України.Це була спільна операція 13-того Головного управління військової контррозвідки СБУ та Військово-морських сил України.Вартість підводного човна класу «Варшавянка» становить близько 400 млн доларів США. З огляду на запроваджені міжнародні санкції будівництво аналогічної субмарини наразі може коштувати до 500 млн доларів. Цей клас підводних човнів також відомий під назвою «Чорна діра» через здатність корпусу поглинати звуки та залишатися малопомітним для сонарів.Нагадаємо, підірваний човен вимушено перебував у порту Новоросійськ через успішні спецоперації надводних морських дронів «Sea Baby», які витіснили російські кораблі та субмарини із Севастопольської бухти в тимчасово окупованому Криму".