Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Корисна газета міста Самар 🇺🇦
Añadido 06 dic. 2025

Корисна газета міста Самар 🇺🇦

@poleznaya_samar
Número de suscriptores: 1 332
Fotos: 21,200
Videos: 1,210
Enlaces: 8,000
Descripción:
Актуальні новини міста Самар - poleznaya.dp.ua

👥 Número de suscriptores

1 332
Promedio/Día:: -2
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: +41

👁️ Vistas promedio por mensaje

290
Promedio/Día:: 255
Promedio/Tiempo:: 370
ERR: 21.77%

📊 Mensajes por Día

6.2
Último día: 13
Promedio semanal: 8
Promedio por día: 6.2

Historial de cambios de nombre

Корисна газета міста Самар 🇺🇦 2026-03-20
Корисна газета міста Самар/Новомосковська 🇺🇦 2025-12-06

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

Енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі повернули світло у 39 населених пунктів, що постраждали від обстрілівЗа останні дві доби аварійні бригади ДТЕК Дніпровські електромережі відновили електропостачання для понад 7 тисяч родин Дніпропетровщини, домівки яких були знеструмлені в результаті російських атак. Попри загрози, фахівці продовжують відновлювати електромережі за дозволом Збройних сил України та ДСНС. Наша мета – забезпечити міста та села електроенергією, необхідною для нормального життя мешканців регіону.Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі продовжують відновлення електропостачання після останніх російських ударів.Протягом останніх двох діб, 23 та 24 березня, енергетикам вдалося повернути електроенергію для 7 059 родин у 39 містах і селах області, які були повністю або частково знеструмлені.Наразі без електрики в регіоні залишається ще 18,7 тисяч домівок. Роботи з відновлення у прифронтовій зоні ускладнені через безпекову ситуацію. Проте енергетики працюють, аби якомога швидше повернути електропостачання в кожну домівку.Аварійні бригади стають до робіт, як тільки отримують дозвіл від Збройних сил України та Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Обігрівачі, лампи та сонячні павербанки: садочки Самара отримали нову допомогуЗаклади дошкільної освіти міста Самар отримали спеціальні комплекти обладнання для роботи під час можливих відключень електроенергії. Ініціативу реалізовано за підтримки Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за участі голови Самарівської районної організації ТЧХУ Наталії Резнік.До складу кожного комплекту входить обладнання, яке допоможе забезпечити безперебійну роботу закладів у разі перебоїв з електропостачанням. Зокрема, садочки отримали: • газово-електричний обігрівач з керамічними пластинами; • композитний газовий балон; • сигналізатор газу; • настільну плиту; • сонячний повербанк із п’ятьма панелями; • світлодіодні акумуляторні підвісні лампи; • портативну літієву станцію Power Bank.«Ці набори дуже необхідні для нашого закладу. Завдяки обладнанню ми зможемо працювати з дітьми навіть у разі відсутності світла. Сонячний повербанк дозволяє заряджати пристрої, а акумуляторні лампи забезпечують освітлення приміщень. Ми вже використовували станцію та повербанк для проведення методичних заходів без електрики. Це обладнання допомагає створити безпечні та комфортні умови для дітей», — розповіла Директорка КЗ ЗДО №4 «Росинка» Світлана Дудакова. Така підтримка є важливою для стабільної роботи закладів дошкільної освіти та забезпечення безпеки дітей навіть у складних умовах.
У м. Самар відбулося чергове засідання розмовного клубу української мови «ГовориЩЕ»У центральній бібліотеці м. Самар відбулося чергове засідання розмовного клубу української мови «ГовориЩЕ». Під час зустрічі учасники в невимушеній атмосфері практикували розмовні навички та розширювали словниковий запас.Захід пройшов в інтерактивному форматі. Містяни добирали українські відповідники до поширених мовних кальок, тренувалися робити компліменти українською мовою, розігрували побутові ситуації у мінісценках та вчилися аргументовано висловлювати власну думку. Окремим елементом зустрічі стало творче завдання — адаптація народних приказок у сучасному форматі.Такі мовні зустрічі допомагають мешканцям громади вдосконалювати українську мову, спілкуватися в дружньому колі та відкривати нові можливості для особистого розвитку.Міська влада м. Самар підтримує ініціативи, спрямовані на популяризацію української мови та створення відкритих культурно-освітніх просторів для мешканців громади.Розмовний клуб «ГовориЩЕ» працює у центральній бібліотеці за адресою: вул. Паланкова, 17-Б. Долучитися до наступних зустрічей можуть усі охочі.
У м. Самар понад 70 років виховують таланти: як працює школа мистецтв ім. М. БровченкаУ м. Самар уже понад сім десятиліть діє школа мистецтв імені Миколи Бровченка — заклад, де діти відкривають для себе світ музики, живопису та сцени.Як розповідає директор школи Олександр Коневецький, історія закладу розпочалася у 1951 році:«Саме тоді у нашому місті відчинилися двері музичної школи. Микола Харитонович Бровченко та Григорій Іванович Павліченко навчали дітей гри на баянах. Згодом відкрилися класи фортепіано і скрипки».Сьогодні у школі навчається близько 340 учнів, із якими працюють 28 викладачів. Більшість педагогів — випускники цього ж закладу. Вихованці школи реалізують себе у професійному мистецтві як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, Роман Ткаченко працює у Харківському театрі опери та балету, Даниїл Риндін — в Одеському оперному театрі, а Сергій Гурін виступає у складі симфонічного оркестру в німецькому Дюссельдорфі.У школі діють два основні напрямки — музичний і художній. Учні опановують гру на різних інструментах, займаються вокалом, а також беруть участь у конкурсах і концертах, де регулярно здобувають призові місця.Як зазначає заступниця директора з навчально-методичної роботи Альона Шеховцова, навчання у школі є комплексним:«Окрім музичних дисциплін — хору, ансамблю, музичної грамоти та практичного музикування — учні також відвідують заняття з малювання. Вони вивчають основи історії європейського мистецтва та українських традицій і обрядів».Потрапити до школи мистецтв можуть усі охочі діти. Для цього необхідно подати заяву навесні (у квітні-травні) та пройти конкурсні прослуховування. Навчання є доступним, а для пільгових категорій — безкоштовним.За словами педагогів, мистецька освіта має значно ширший вплив, ніж може здатися:«Існує науково підтверджена база, що музична освіта розвиває нейронні зв’язки в обох півкулях мозку. Діти швидше опановують іноземні мови, інші дисципліни та загалом стають успішнішими. Ми вчимо їх сприймати красу світу, а музика допомагає бути більш емпатичними».Школа мистецтв ім. М. Бровченка і сьогодні залишається місцем, де народжуються таланти та формується майбутнє української культури.
Удари по енергооб’єктах: за добу енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі відновили світло у 85 населених пунктах областіЗа останню добу фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі повернули електропостачання у домівки 98,5 тисяч родин Дніпропетровщини, які залишилися без світла через російські удари. Попри загрози фахівці продовжують відновлювати електромережі за дозволом Збройних сил України та ДСНС. Наша мета – забезпечити міста та села електроенергією, необхідною для нормального життя мешканців регіону.19 березня на Дніпропетровщині серія ворожих атак на енергооб’єкти повністю або частково лишила без світла 85 населених пунктів області. Працівники енергооб’єктів не постраждали.Щойно дозволила безпекова ситуація, аварійні бригади ДТЕК Дніпровські електромережі приступили до відновлення електропостачання в постраждалих районах. До ранку повернули світло у 98 527 домівок жителів, що були знеструмлені.Наразі без електрики в регіоні залишається ще понад 37 тисяч домівок. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі лагодять пошкоджені ворогом лінії та обладнання та роблять усе можливе для того, аби повернути електропостачання в найкоротші терміни. Енергетики розпочинають ремонти одразу, щойно отримують дозвіл від ДСНС та ЗСУ.Роботи з відновлення у прифронтовій зоні ускладнені через безпекову ситуацію. Проте енергетики працюють, аби якомога швидше повернути електропостачання в кожну домівку.
У м. Самар провели рейд проти спалювання сухої рослинностіУ Самарівській громаді відбувся спільний рейд із контролю за дотриманням заборони на спалювання сухої трави, листя та сміття.Захід організували працівники відділу з питань надзвичайних ситуацій Самарівської міської ради разом із офіцером-рятувальником та поліцейським офіцером громади. Під час рейду фахівці проводили роз’яснювальну роботу з мешканцями та нагадували про відповідальність за підпали.Фахівці підкреслюють, що спалювання сухої рослинності шкодить довкіллю, здоров’ю людей і створює ризик масштабних пожеж.❗️ Відповідно до законодавства України передбачені штрафи:- для громадян — від 3060 до 6120 грн;- для посадових осіб — від 15300 до 21420 грн.Крім того, Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за знищення або пошкодження вогнем лісів і зелених насаджень. В умовах воєнного стану навмисні підпали можуть кваліфікуватися як диверсія, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.‼️ Рятувальники нагадують: спалювання сухої трави — це не спосіб прибирання, а небезпечне правопорушення. Альтернативою є компостування або вивезення рослинних залишків на спеціально відведені майданчики.📞 У разі виявлення підпалів слід повідомляти за номерами 101 або 112.Бережімо довкілля та безпеку громади разом.
Навички, що рятують життя: освітяни Самара пройшли тренінг із домедичної допомогиЯк діяти у критичній ситуації та допомогти людині до приїзду медиків — таким навичкам навчалися педагоги Самарівської громади під час практичного тренінгу з домедичної допомоги. Навчання відбулося у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників. Тренінг провели представники благодійної організації «Золота година» у межах проєкту «Подих життя». Під час тренінгу учасники не лише ознайомилися з теоретичними основами, а й відпрацьовували необхідні навички на практиці. Освітяни тренувалися на спеціальних манекенах: виконували непрямий масаж серця, вчилися зупиняти сильну кровотечу та правильно накладати турнікети.Такі заняття допомагають педагогам впевненіше діяти у критичних ситуаціях. Адже у шкільному середовищі саме вчитель часто стає першою людиною, яка може надати допомогу до приїзду медиків.Розвиток навичок домедичної допомоги серед освітян — важливий крок до створення безпечного середовища у закладах освіти.
У Самарівському районі мобільний клас безпеки продовжує свою роботуРятувальники та поліцейські продовжують відвідувати заклади освіти, де у мобільному класі безпеки навчають дітей як запобігти надзвичайним подіям та як діяти у разі такої події.Так, 06.03.2026 р., мобільний клас безпеки відвідав заклад освіти Піщанської сільської ради. Дітям нагадали правила пожежної, мінної безпеки та правила безпеки на воді, роз’яснили правила дорожнього руху та значення дорожніх знаків.Офіцер громади зосередила увагу слухачів на алгоритмі дій при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних предметів. Розповіли про ознаки небезпечних територій, знаки що вказують на заміновану територію.Ця важлива інформація допоможе молодому поколінню уникнути небезпечних ситуацій та зберегти своє життя та здоров’я у майбутньому.Наостанок діти отримали корисну сувенірну продукцію, розроблені Міжнародним дитячим фондом ЮНІСЕФ спільно з ДСНС України.Подібні уроки безпеки – надзвичайно важливі в умовах сьогодення, адже вони сприяють підвищенню культури безпеки та попереджують виникнення трагічних випадків серед дітей.
За дві доби енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі відновили електропостачання для 7 тисяч родин регіону після атак рфПротягом 23 та 24 лютого аварійні бригади ДТЕК Дніпровські електромережі відновили електропостачання у 14 населених пунктах Дніпропетровщини, які були повністю або частково знеструмлені внаслідок російських атак. Попри загрози, фахівці продовжують відновлювати електромережі за дозволом Збройних сил України та ДСНС. Наша мета – забезпечити міста та села електроенергією, необхідною для нормального життя мешканців регіону.На Дніпропетровщині фахівцям ДТЕК Дніпровські електромережі продовжують роботи з відновлення світла після ворожих обстрілів. За останні дві доби енергетикам вдалося поновити роботу електромереж у 14 населених пунктах області. Світло повернули в оселі 7018 родин.Аварійні бригади розпочинають роботи одразу після отримання дозволу від Збройних сил України та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Попри постійну небезпеку та складну безпекову ситуацію, фахівці продовжують відновлювати пошкоджені лінії та обладнання, щоб якнайшвидше забезпечити міста і села електроенергією.На жаль, у вівторок під час відновлювальних робіт в прифронтовому місті один із енергетиків був поранений. Бригада ДТЕК Дніпровські електромережі мала відновити електропостачання від трансформаторної підстанції, пошкодженої через обстріл. Для цього енергетики мали встановити нову опору замість зруйнованої. Коли під’їхали до підбитої опори, поруч влучив ворожий FPV-дрон. Унаслідок вибуху бетонна конструкція травмувала електромонтера. Постраждалого оперативно доставили до лікарні. Стан стабільний, медики надають необхідну допомогу.Наразі без електропостачання в області залишаються ще понад 21 тисяча осель. Відновлення у прифронтовій зоні ускладнене через безпекові ризики, однак роботи тривають. Енергетики докладають максимум зусиль, щоб якомога швидше повернути світло в кожну домівку.
У місті Самар оприлюднили дані щоденного моніторингу гамма-випромінювання та питної водиЗа результатами щоденного моніторингу, проведеного 24 лютого 2026 року, спеціалісти повідомляють:- Питна вода у місті є повністю безпечною для споживання населенням. Результати мікробіологічних та фізичних досліджень підтверджують відсутність перевищень санітарних норм і забруднюючих агентів, що може впливати на здоров’я людей.- Рівень зовнішнього гамма-випромінювання становить 13 мкР/год, що значно нижче допустимого природного фонового рівня для Дніпропетровської області, який досягає 20 мкР/год за нормами НРБУ-96.Спеціалісти зазначають, що показники гамма-фону залишаються стабільними і не свідчать про будь-які аномалії чи підвищені ризики для здоров’я мешканців. Це означає, що мешканці міста можуть користуватися водопостачанням та перебувати на відкритому повітрі без побоювань.💧 Водночас фахівці наголошують на важливості регулярного контролю якості питної води та радіаційного стану у місті. Такий щоденний моніторинг допомагає своєчасно виявляти можливі відхилення і гарантує безпеку для громади.