Fuente
ПЛАЙ | Думаю, в цьому чаті є олди, які пам’ятають моторошну совєцьку пісеньку...
3 490 Vistas/Alcance
2026-01-30 18:38
Mensaje №599
Думаю, в цьому чаті є олди, які пам’ятають моторошну совєцьку пісеньку про “потолок лєдяной-двєрь скріпучая”. Моторошну, бо якщо в куплетах вона ще видається зимовою казкою, то вже на приспіві із засніжених кущів на тебе зненацька вистрибує Ктулгу, щоб зжерти твої колись промиті руснявою пропагандою мізки.Музику до цієї пісні написав Едуард Ханок – білоруський композитор, що наклепав чимало шлягерів для “Пєснярів”, “Сябрів” та інших своїх співвітчизників. Однак ще до того, як увійти в естрадний мейнстрим, Ханок вважався своїм чуваком в Україні. Зараз у це важко повірити, але в 1967-му Едуард Семенович закинув московську консерваторію, щоб перебратися до рідного міста його тодішньої дружини і нашого нинішнього Гаранта – Кривого Рогу. Молодий композитор швидко влився в місцеву музичну тусовку, а Ігор Поклад та Юрій Рибчинський допомогли йому вписатися у Спілку композиторів України.У 1971-му, із піснею “Зима” aka “Потолок лєдяной”, Едуард Ханок потрапялє до шортлисту призерів радянської “Пісні року”. Нагадаю, що тоді ж і туди ж таки зі своєю “Червоною Рутою” залітає Володимир Івасюк. Тепер співати українською на радянській сцені – більше не крінж, а краш. Тож свою “ЧР” вже визнаному Ханоку замовляє московський ансамбль “Самоцвєти”. Едуард Семенович пробує працювати із різними українськими поетами, але заметчитися у нього виходить тільки зі вже згаданим Рибчинським.Трек Ханока-Рибчинського отримує назву “Верба”. Його няшний поп-роковий вайб не змогли зіпсувати навіть москалі, які чомусь виконували пісню з ідіотськими усмішками Гарольда та роснявощелепною артикуляцією типу “каліна-дівчіна”.До речі, з Івасюком Ханок тоді таки познайомився. У 1975-му навіть гостював у нього у Львові. Щоправда, ледь не відхопив за свій вєлікій і могучій від місцевих батярів. Але то вже таке.https://www.youtube.com/watch?v=o4dxsP2defg&list=RDo4dxsP2defg&start_radio=1