За два дні сходив на два івенти від Deepmind. Один з них був в партнерстві з Lightspeed (інвестор в Anthropic та Mistral).Що я можу сказати - FOMO максимальне.Про що говорять:1. Аплікейшн layer варто будувати тільки у випадку, якщо ви можете отримати данні, до яких не буде доступу у моделі, або якщо ви фасилітуєте роботу, яку модель поки що не може зробити. 2. On-device модель, типу Gemma, на 18 місяців позаду по перформансу великих frontier моделей. Тобто, все, що зараз роблить умовни Fable, скоріше за все через два роки може запускатися на девайсі. Це, звичайно, зриває мозок. On-device моделі будуть під контролем або вендорів девайсів, або big tech.3. Великий тренд - це world models, симуляції реальності, які можуть допомогти спрогнозувати реакцію на те, чи інше рішення, а також створювати синтетичні данні під тренування моделей для робтотехніки.4. Стартапи, які рейзять нормальні раунди і не роблять foundation layer, або AI supply chain - це часто вирішення дуже специфічних проблем, наприклад, в логістиці, де команди в середині компанії просто не мають технічної експертизи, щоб просто почати це робити.5. Human data market продовжує бути хорошею нішею, але достатньо швидко консолідується.
Всі мабуть чули про Mercor - це платформа, яка де-факто стала операційним аутсорсом для tier-1 AI лабораторій. Вони роблять все - від найму ex FAANG людей для створення coding agent evaluations до покупку Fallen Angels (інфраструктур стартапів, в яких тренуються агенти на long horison tasks) до просто роботи з кастомер фідбеком для PM в лабах (на вхід отримують спредшіт з фідбеком від користувачів, валідують його, передають PM’ам).Звісно, Mercor - вражаюча компанія, яка була в правильний час в правильному місці.Вони побудували супер ветінг систему для supply - фактично, вони на скейлі можуть ветити будь-який саплай - від Goldman Sachs фінансистів до FAANG інженерів без скейлінгу операційних витрат.Вони платять анотаторам вище ринку (в середньому 100 баксів за годину, у порівнянні з більш низькою оплатою у конкурентів).Вони змогли забрати купу клієнтів Scale, коли останніх купила Meta (великі лаби не хотіли, щоб їх данні були в доступі у Цука).Але, що найцікавіше, секрет їх росту в тому, що вони в правильний час найняли людину з OpenAI, яка відповідала за human data operations. Джекпот. Вони не тільки отримали супер інсайт в те, що потрібно лабам, але й змогли відразу отримати доступ до всіх функцій в OpenAI, яким потрібна була human annotated data. Це, на мою думку, і простимулювало їх супер швидкий ріст.
шановні підписники каналів dev.ua, павла педенко, improve your product, product market fat✋цей пост тільки для вас, тому якщо ви бачите його, то краще зверніть увагу я,віталій рожевский, фаундер numo.ai (numo adhd) вирішив навчити весь інтернет тому що я навчився за останні 55 днів (а саме тоді я вперше спробував Claude Code і юзав десь 10 годин в день в середньому).він мені оптимізує десь 5 годин роботи в день (по підрахункам ~пальцем в небо).зрізав все що я ненавиджу робити. скучну рутину і гавно. я сидів в 17 програмах, а тепер тільки 2 (claude code + calendar) я просто хочу щоб люди не займались хуйньойі щоб русня здохлахіба забагато?збираєм 420к на КОЛО (там вони знають що з ними робити). як взяти участь?1. Задонатити на КОЛО від 400 грн, я знаю що в вас є, ви айтішники2. Зареєструватись на івент3. А поки чекаєте подію 12 березня о 17:00, слідкуйте за цим збором.4. А найкращі люди цієї країни пишуть коменти під цим постом, і лайкають, і розганяють, що дай боже. ви ж знаєте як воно працює(там розказую як воно закрутилось)👁 а напівбоги роблять пости в соцмережах своїх і зʼєднуються з космосом і з намилюди, ви неймовірні. Як ви цього не бачите? 🫰це післязавтра. чт 17:00 по нашій столиці. чекаю всіх! буде інгліш! не рідненькою
І з того ж мітапу - продукти робити простіше, дистрибутувати - важче і на це треба все більше грошей.І якщо в b2c ми вже це добре знаємо, то в b2b, фактично, те саме і стає тільки гірше.Наприклад, в Лондоні кілька великих станцій метро повністю забрендовано Lovable. Це b2b, яке просувають як b2c.Fyxer, британська комапнія, що фактично робить драфти імейлів в аутлуці та gmail, зарейзили 30 мільйонів, просувається як b2c (креативи як в типовій b2c воронці) і вони палять на це купу грошей, бо google вже скопіював їх ключову фічу 1:1.Один з успішних британських стартапів останніх трьох років - Granola. Це ще один meeting note taker, з красивим дизайном. Чому зарейзили вони, а не ще десятки інших ноут тейкерів?Вони робили продукт під VC і робили всі юзер тести з VC. Це була їх аудиторія і з точки зору таргет юзера, і з точки зору маркетингу. Цей фокус дозволив їм зарейзити і, як результат, мати пальне на маркетинг.Тому, якщо ви вайбкодите ще один ноут тейкер цих вихідних, то подумайте, як про нього дізнаються люди.AI допомагає створити продукт, але не допомагає зробити value that is easy to capture.