❗️Як військові, так і цивільні полонені українці, викрадені та «засуджені» рф за будь-яких вигаданих приводів, щоденно проходять пекельні випробовування. У неволі більшість з них зазнають тортур, як фізичних так і психологічних. Люди позбавлені нормального харчування та надання медичних послуг, навіть попри те, що більшість полонених гостро потребують лікування. Українців постійно перевозять з місця на місце, з регіону в регіон. Тож відслідкувати, де знаходиться людина, вкрай важко.До прикладу. Жителя Енергодара Сергія Спартесного, який працював на ЗАЕС начальником зміни турбінного відділення, ефесбівці викрали ще 18 липня 2023 року. Тільки 19 вересня 2024 року йому винесено вирок за ст.276 кримінального кодексу рф (шпигунство) та засуджено до 12 років колонії суворого режиму. Виїзне засідання так званого «запорізького суду» відбувалося в Криму. Спочатку, після оголошення підозри, чоловіка утримували в Мелітополі. Все літо його возили на допити в СІЗО в Донецьк, звідти знову повертали в Мелітополь. З 2 по 9 вересня чомусь тиждень утримували на Чонгарі. Після відвезли до СІЗО в Сімферополь, де він перебуває зараз. Але не виключено, що найближчим часом чоловіка можуть знову етапувати у невідомому напрямку. Нагадаємо, що Сергію Спартесному іде 63 рік. Після майже 1,5 років перебування в нелюдських умовах в полоні він потребує якісного лікування. Та росіяни не зважають ані на вік, ані на стан здоровʼя увʼязнених. Натомість, в спробах залякати людей, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, вони масово «штампують» підозри, карні справи та вироки, намагаючись максимально закріпити тоталітарний режим та звести нанівець міжнародне право та права людини.
🇺🇦 ДО УВАГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЇХ РІДНИХ!➡️ Громадська організація «РАЗОМ,ЮА», яка опікується питаннями захисту прав ветеранів, родин загиблих, полонених, зниклих безвісти в російсько-українській війні, закликає військовослужбовців та членів їхніх сімей пройти опитування стосовно нагальних проблем та питань, якІ потребують вирішення та втручання центральної або місцевої влади.🇺🇦 Засновниками організації є професійні військові, які на власному досвіді неодноразово стикалися з великим обсягом питань юридичного, медичного та соціального характеру, питаннями вшанування пам’яті героїв та їх поховань. Діяльність ГО спрямована на те, аби донести до органів влади Запорізької області ті наявні проблеми, які щодня лягають на плечі діючих військовослужбовців, ветеранів, родин полеглих військовослужбовців, зниклих безвісти військових. Метою такої роботи є виявлення та спільне і невідкладне вирішення найбільш притаманних ветеранській спільноті викликів, які виникають під час реалізації їх прав та пільг. ❗Для виявлення переліку таких проблематик та питань просимо ветеранів, їх рідних, родичів загиблих та полонених військових заповнити надану форму. ➡️ Посилання на опитування: https://docs.google.com/forms/d/1zS6wm66m04Oxv_4TNltpQ0r4kvzMDImP7qmXmbQ_jGE/viewform?pli=1&pli=1&edit_requested=true
🇺🇦Понад 20 000 гривень на підтримку ЗСУ зібрали на «Осінньому ярмарку» енергодарські школярі та освітяни в Запоріжжі.Днями в освітньому хабі для вчителів з тимчасово окупованих територій, який працює на базі наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», створеного за підтримки USAID, відбувся традиційний для України, затишний, динамічний та дуже добрий захід - осінній благодійний ярмарок «Разом - ми єдині!». Його організаторами виступили енергодарські педагоги, а учасниками - наші діти, їхні батьки та самі освітяни. Це нагадування про рідний дім, про мирний час, коли такі ярмарки проходили в кожній школі та в кожному дитячому садочку Енергодара. Під час заходу на донат для Збройних Сил України вдалося зібрати 20 435 гривень.Для гостей була проведення цікава розважальна програма, передбачення мольфарки, майстер класи з виготовлення жіночих прикрас. Відвідувачі ярмарку мали можливість придбати солодощі та сувеніри, виготовлені мешканцями Енергодарської громади. Приємно було бачити серед активних учасників ярмарку, організованого Енергодаром, Еріку Беркенпас, керівницю проєкту USAID/UCBI “Зміцнення громадської довіри 4» та ректора НУ «Запорізька політехніка» Віктора Грешту. Університет вже другий рік поспіль гостинно приймає в своїх стінах енергодарських педагогів та дітей. І ми щиро вдячні за це Віктору Леонідовичу. Дякую також нашим освітянам, які попри всі очевидні складнощі та виклики сьогодення не втрачають натхнення, енергії та продовжують сумлінно виконувати свою надважливу справу.
📢 ГО "Освічена ініціатива"💡 оголошує старт тренінгу з Microsoft Excel та Word вже з 15 жовтня 2024 рокуТривалість курсу: 10 тижнів. Щотижня (вівторок та середа) ви можете обирати для відвідування одне з двох занять. Ці заняття ідентичні, це зроблено для того щоб члени Органів місцевого самоврядування розподілили час так, щоб це не відобразилось на роботі і кожен зміг відвідати навчання. 🔴Зручний формат для всіх — кожне заняття буде записано і завантажено на Google Диск, тож ви зможете переглянути його в будь-який час!✅ Що отримуєте:🟢10 практичних занять🟢Доступ до записів🟢Підтримку в особистих питаннях стосовно роботи програми у досвідченого тренера. 🟢Сертифікат після успішного завершення курсу, умови:1. Після проходження 10 занять вам буде надано тестування для перевірки навичок.2. Обов'язкове відвідування 60% занять курсу.📅 Старт: 15 жовтня 2024, кожні вівторок-середа.🕰Час: 11:00 - 12:00📆 Тривалість: 10 тижнів (щотижня 1 заняття)💻 Доєднатись до навчання -------> Посилання.На перше заняття просимо вас доєднатись за 10хв до початку!#ОсвіченаІніціатива#Навчання#Excel#Word#Сертифікація
⚡️Від хобі до бізнесу: історія переселенки з Енергодара, яка відкрила свою справу у КаневіДо війни Олена Собко мешкала у наразі окупованому Енергодарі та працювала на Запорізькій атомній електростанції.❗️Через окупацію міста була змушена переїхати до Канева на Черкащині. Саме тут вона вирішила реалізувати своє давнє захоплення — зайнятися виготовленням натуральної косметики.Шлях до власного бізнесу розпочався з пошуку фінансової підтримки. Олена підготувала бізнес-план і подала його на конкурс грантів для переселенців. Згодом отримала фінансову допомогу від благодійного фонду «МХП — Громаді».❗️Грантові кошти дали змогу закупити необхідне обладнання, офіційно зареєструвати бізнес і розпочати виробництво. Натуральна косметика швидко почала користуватися попитом серед покупців.У виробництві жінка використовує лише натуральні інгредієнти, частину з яких виготовляє власноруч. Наразі в асортименті її продукції вже налічується приблизно 80 видів косметичних засобів.❗️Олена планує розширювати виробництво і мріє придбати власний будинок із ділянкою, де зможе вирощувати рослини, які використовуватиме для виготовлення своєї косметики.📲 Мінреінтеграції
🕯Зі скорботою та болем повідомляємо важку звістку, що надійшла сьогодні. За інформацією голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, на території рф, в ув’язненні окупантів, померла українська журналістка Вікторія Рощина. Дівчина не була мешканкою нашого міста, але для багатьох залишиться в памʼяті та сердцях. До повномасштабної війни Вікторія вже була досвідченою талановитою журналісткою, спеціалізувалася на темах правового та судового процесів. У березні 2022 року дівчина цілеспрямовано поїхала у вже окупований тоді Енергодар, щоб розповісти про ситуацію в захопленому місті та на Запорізькій АЕС, яка перебувала під контролем російських військ. Журналістку не зупинили ані страх за своє життя, ані можливі ризики від перебування в окупації. Саме тоді ми познайомилися з Вікторію, розповіли про весь той жах, які принесли з собою окупанти в наше місто. Добре памʼятаю свої відчуття тоді - неймовірного здивування, коли побачив Вікторію на порозі свого кабінету. Адже в ці дні більшість українців їхали з Енергодара, і тільки одиниці, серед яких виявилась і ця дівчина, намагались потрапити в окуповане місто. Вона приїхала, щоб виконати свою журналістську роботу і розповісти світові про те, що відбувається. В надзвичайно важких та напружених умовах Вікторія поспілкувалася з нашими мешканцями, представниками громадськості та АЕС. Результатом цієї роботи стала її публікація на сайті Громадського "Місто світла. Репортаж з окупованого Енергодара".Приблизно тоді, по дорозі вже до іншого окупованого міста, журналістка вперше потрапила в полон до росіян. За даними Офісу ГПУ, 15 березня 2022 року представники ФСБ затримали Вікторію Рощину в окупованому Бердянську. Тоді вона готувала матеріали про воєнні дії на сході та півдні України. Але 21 березня того ж року окупанти її відпустили.Ще одна публікація Вікторії була присвячена відзначенню "дня росіїї" в окупованому Енергодарі. Для цього журналістка у червні 2022 року повторно приїхала до Енергодара та знову поспілкувалася з енергодарцями, які лишилися у місті. Тоді окупанти вже активно розпочали переслідування та катування проукраїнські налаштованих громадян. Але можливі ризики та загрози не зупинили дівчину.Вже пізніше Вікторія побувалаі в нашому Центрі допомоги, який розташований в Запоріжжі. Це була дуже тепла зустріч. Не міг подумати тоді, що вона стане останньою…У серпні 2023 року, під час чергової поїздки на тимчасово окуповані території, журналістка пропала безвісти. І сьогодні стало відомо про її смерть у полоні. росіяни продовжують безкарно щоденно чинити безпрецедентні злочини на території України, захоплюючи у полон, катуючи та вбиваючи цивільних громадян. Такі трагедії - чергове нагадування світу, що росія - це країна терористів та вбивць, для якої не існує ніяких цивілізованих законів та міжнародних норм. Віримо, що вбивці Вікторії та всі російські злочинці обов'язково понесуть справедливе покарання.Вічна пам'ять сміливій та талановитій журналістці, співчуття рідним, близьким та колегам дівчини.
🇺🇦Вже четвертий рік поспіль у першу неділю жовтня відзначається День Сил територіальної оборони. Сьогодні в підрозділах Сил ТрО несуть службу чимало мешканців Енергодара, які мужньо та самовіддано стоять на передовій, захищаючи нашу свободу та майбутнє.Переважна більшість цих Героїв - люди мирних професій (енергетики, освітяни, службовці й працівники різних галузей, підприємці), які взяли до рук зброю, аби боротися за наше повернення додому - в рідний Енергодар. Серед них, впевнений, є і ваші знайомі: родичі, друзі, колеги, однокласники або сусіди. Тож скажіть їм «Дякую!» за таку надзвичайно важку працю та самопожертву. За відданість своїй країні. За те, що вони щоденно ризикують своїм життям заради життя інших людей. Нехай кожен день наших Захисників - воїнів ТрО буде сповнений впевненістю у кращому майбутньому і силою, щоб крок за кроком рухатись вперед, до Перемоги, до повернення додому. Нехай береже вас Бог. Нехай для кожного з вас настане той день, коли ви обіймете своїх рідних, складете зброю та повернетеся до мирного й щасливого життя у вільній Україні.
У вересні 2024 року слідчими Управління СБ України в Запорізькій області було оголошено підозру громадянці України Бехтєєвій Юлії Сергіївні, за частиною 3 статті 111-1 КК України, за «впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти». Бехтєєва при окупантах обійняла посаду директорки 4-ї школи в Енергодарі. І сам факт притягнення її до кримінальної відповідальності був би лише одним з багатьох аналогічних випадків, якби не одне «але».Значну, а може й навіть провідну роль у цьому зіграла державна корпорація країни-агресора, а саме «Росатом». Корпорація, яка мала б опікуватись безпекою ядерних об’єктів, а натомість прийняла пряму участь у окупації Запорізької АЕС. Але й участю в окупації ядерного об’єкту діяльність «Росатому» на шкоду Україні не вичерпується. Школа №4 м. Енергодара, якою окупанти поставили керувати Бехтєєву Ю.С., стала майданчиком для впровадження так званих «атомкласів», проєкту, який керується корпорацією «Росатом».Спочатку «педагогів» неодноразово возили на болота та навчали як «родіну любіть».Потім «Росатом» взявся активно готувати майданчики для розвитку підконтрольних їм осередків агітації та «промивки мізків», одним з яких і стала школа №4 міста Енергодара.Ну а вже коли у 4-й школі почали працювати «атомкласи» від «Росатому», почалось те, заради чого все і робилось.Директорка школи почала активно використовувати як школу, так і учнів з батьками в якості пропагандистського майданчика під час так званих «референдумів» та «виборів» у місті Енергодарі. Не цуралась вона й більш брудних кроків, як то змушувати дітей робити листівки окупантам, які сама ж «відважно» відвозила на позиції військових рф, які розташувались навколо Запорізької АЕС.Представники «Росатому» навіть особисто брали участь в пропагандистських заходах в закладах освіти (звичайно ж, саме в тих атомкласах), зокрема проводячи там «разговори о важном». Що це таке - всім вже добре відомо: відверта агітація за підтримку так званої «сво», виправдування російської агресії і інші злочинні наративи російської злочинної влади.Тож історія з притягненням до кримінальної відповідальності директорки є лише одним з багатьох шматочків пазлів, склавши які до купи, необхідно буде ще і ще раз піднімати питання перед світовою спільнотою про те, що державна корпорація країни-агресора «Росатом» займається на тимчасово окупованих територіях чим завгодно шкідливим і небезпечним для України, але аж ніяк не безпекою Запорізької АЕС.
💙💛 Вчора у Києві відбувся благодійний вечір "Нескорені серця", організований Благодійним фондом «SAFE». 🏥 Захід мав на меті зібрати кошти на закупівлю медичного обладнання для запорізьких лікарень. Це сьогодні вкрай важливо, адже прифронтове Запоріжжя - найближчий пункт для наших воїнів, де можна отримати медичну допомогу.Вечір зібрав велику спільноту активних та небайдужих людей. До нього долучилися відомі українці, народні депутати, представники НАЕК Енергоатом та Атомпрофспілки, громад Запорізької області, Національного заповіднику «Хортиця», українські артисти, спортсмени, підприємці. Одним з генеральних партнерів заходу виступила НАЕК Енергоатом, яка передала до фонду кошти на медичне обладнання. Завітали на захід і військові - бійці підрозділу аеророзвідки. Для гостей виступили українські зірки Олена Тополя (Alyosha), Таяна Решетняк (TAYANNA), Максим Корнелюк (Kórnel). Ведучим заходу став Роман Міщеряков. 🇺🇦Гості вечора мали змогу побачити одну з сакральних українських національних традицій - посвяту в козаки у виконанні представників Запорізької ГО "Спас". 🇺🇦 Також присутні долучилися до участі у благодійному аукціоні, де були представлені ексклюзивні лоти: картини відомих українських художників, витвори мистецтва, національні прикраси, колекції шевронів бригад ЗСУ та поштових марок УНР, прапор, підписаний українськими олімпійськими чемпіонами. Одним з лотів аукціону була картина юної художниці Сабіни Колінько з Енергодара "Життя на межі". Також свої картини для аукціону передав Сергій Тєхов - відомий український художник родом з Енергодара.💰Всього під час заходу було зібрано 740 000 грн, які будуть направлені на підтримку медичної інфраструктури Запоріжжя. Зокрема, на закупівлю медичних приладів для Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань та Запорізької міської лікарні №9. Також частину коштів, виручених на аукціоні, буде направлено на допомогу нашим Захисникам.🕊️Благодійний фонд «SAFE» заснований у 2022 році. За цей час волонтерами фонду було організовано багато зборів, благодійних аукціонів, проєктів з надання психологічної допомоги дітям, постраждалим від війни, надано допомогу військовим, які обороняють Україну на передовій. Його голова - Юлія Фоміна, родом з Енергодара. Тому не може лишатися осторонь від долі рідного Запорізького краю та зосереджує допомогу саме на цьому напрямку.💙💛 Щиро вдячний організаторам, партнерам та учасникам за небайдужість, активність, єднання заради допомоги нашим військовим, золоті серця та добрі справи. Віримо в наших Захисників та робимо все можливе аби підтримати їх!➡️ Збір на підтримку медичних закладів Запоріжжя триває. Запрошуємо бажаючих долучитися до нього!https://send.monobank.ua/jar/7u82fHRa6o
Громадська організація «Лабораторія Військово-Політичних Досліджень та Реконструкції» разом з TATOhub.Запоріжжя запрошують психологів і психологинь, соціальних працівників і працівниць, громадських активістів та активісток, освітян на тренінг "ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО: ВИКЛИКИ ВІЙНИ".На тренінгу говоритимемо про:➪ роль батька в житті дитини: засади «відповідального татівства»;➪ батьківські ролі та їх можливий перерозподіл в умовах війни;➪ дорослішання дитини в умовах війни: шаблони та реалії. Ознаки психологічної травми в дітей;➪ родину в вимушеній розлуці;➪ підтримку чоловіків в умовах війни. Практики самопідтримки та збереження ментального здоров’я. ✅І ще багато корисної та практичної інформації для роботи з сім’ями.Ви можете обрати зручний для себе час: 🗓 26 або 27 вересня з 14.00 до 18.00. 🤝Тренінги триватимуть на базі Реабілітаційного простору ветеранів/ок українського війська «БЛОКПОСТ».Організатори забезпечують учасників роздатковими матеріалами та харчуванням під час тренінгу. 🎯Кількість місць обмежена, реєстрація обов’язкова:https://docs.google.com/forms/d/1zXcmqQow1hWH15yMvk8OiPsFUQigkG_eSCdbWoqeJtc/editБільше інформації за телефонами: ☎️ 0679417115 — Ольга, ☎️ 0971054522 — РП «Блокпост» 📌🇪🇺 🇱🇹 🇺🇦 Проєкт Реабілітаційний простір ветеранів/ок Українського війська «Блокпост» реалізується ГО «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції» в партнерстві з фондом «Відкрита Литва» за спільної підтримки Європейського Союзу та МЗС Литви.