- В укриття!- Ми своїх не залишаємо. - тихо та зосереджено промовив «Вовк» і кинувся під вогнем рятувати «Ворона». …Брудний окупант. Хворобливо блищать очиці. Хоче увірватися до наших мирних домівок. Диявольська темна сила. Тягне його грабувати та гвалтувати. Армія знищує зло, але завжди несе втрати. Щодня солдат робить подвиг.Тої ночі ворог масовано зосередив вогонь по підрозділах ЗСУ. Сержант «Ворон» з побратимом вибігли з позиції, аби надати допомогу підбитим в автомобілі військових з іншого підрозділу.Ворожий дрон поранив обох. Час спливав, необхідно було надати медичну допомогу. На порятунок висунулися з сусідньої позиції «Вовк» та медик. Під постійним вогнем ворога, метр за метром просувалися до поранених. Незважаючи на важкі рани, «Ворон» по рації спокійно переконував рухатися обережно, не ризикувати.Евакуаційний транспорт «Рейду» зазнав ураження, але екіпаж, попри поранення, доїхав до позицій. Однак там автомобіль остаточно знищив ворог. «Вовк» та медик дісталися побратимів, надали медичну допомогу та відтягнули «Ворона» в укриття. До останнього рятуючи життя товаришу, «Вовк» відтягував його, але сам зазнав ураження. Смерть була миттєвою.«Ворон» очікував евакуації, та через важкі поранення тихо відійшов на небеса. В останні хвилини життя знав, що задля побратимів зробив все, що міг. І вони зробили задля нього те ж. Завдяки сміливій допомозі екіпажу бригади «Птахи Мадяра», решта поранених дочекалися евакуації. Серед чотирьох поранених був боєць, в якого розпочалася внутрішня кровотеча. Евакуація допомогла врятувати йому життя. …💥Сержант Тарнавський «Вовк» Назарій. Доброволець. Молодий воїн мав маленького сина. Був очільником молодіжного руху «Основа майбутнього». Проводив вишколи для сотень юнаків та дівчат. Натхненно боровся з проросійськими рухами та наркоторгівлею. Воював в штурмовій роті Да Вінчі ДУК ПС. З початку повномасштабного вторгнення служив у ССО, пізніше успішно опанував практично всі типи БПЛА, від діпстрайку до ударних крил та ФПВ. За короткий час став одним з кращих пілотів полку «Рейд». Завжди був жертовним, ідейним. Неймовірно в ньому поєднувалася трошки соромʼязлива добросердечність до людей. Та водночас залізна сконцентрованість у бойовій роботі.💥Сержант Колошнюк «Ворон» Василь. Доброволець. Батько трьох дітей. Воював і був поранений в 68 єгерській бригаді. Переведений в мобільні вогневі групи, але попросився назад на передову, пройшов відбір у взвод ФПВ полку «Рейд». «Батько-Війна», вимогливий, надійний, як криця, спокійний до останньої секунди життя. Побратими згадують за «Ворона»:- Він ніколи не скиглив. Взагалі. Ніколи. Обидва герої родом з Волині. Прощання в Луцьку відбудеться у четвер, 2 квітня. Детальний час згодом. Слава козакам. Поширте. «Вовку» і «Ворону» на небесах буде приємно, що пам’ятаємо їхній завзятий чин.
Полк «Рейд» СБС безкоштовно для інших підрозділів організував короткий навчальний курс «Дроноцид» (дробовик проти фпв). Курс дуже толковий, рекомендую, у нас уже були десятки підрозділів та спецпідрозділів на обміні досвідом: https://raid.army/dronocyde/Взимку 2025 я бачив у поставках солдатам від ОТУ дробовики «Сафарі», українські бул-пап. Був приємно здивований як швидко держава пробувала хоч якось вирішити проблему. Коли немає нічого, а тоді саме починався розгул ворожого оптоволокна, то «Сафарі» було хоч щось. Хоч рази два-три-чотири ти з нього стрельнеш перед клином. Якийсь шанс. Зараз листопад 2025, пройшло більше півроку. У виробника ми не бачимо жодної роботи по ліквідації серйозних вад «Сафарі-105», які масово йдуть в Збройні сили. Про всі ці проблеми ми спокійно і неодноразово зверталися. Реакція була відсутня. «Ага-ага», «та то солдати дурні». Тоді я трохи пообивав пороги держави щоб донести критичну проблему. Це не моя робота, але це життя українців. Але з хера, я, млять, ще маю цим возитися? Я що барига, який стволи продає? Чи воєнний полігон стрілецької зброї? Тож я рішив нахер це терпіти. ПРОШУ РЕПОСТ. Бажаю усім підприємцям просто зробити все що маєте, а державі купувати надалі лише після виправлення браку. ДЯКУЮ. Це, життя, млять, наших. Життя які держава пробує врятувати, але не зможе, бо частина стволів закуплених за державні кошти у критичний момент підведуть солдата в бою. ТЕХНІЧНІ ДЕТАЛІ: Проблематика SAFARI-105M. ❕НЕСУТТЄВІ НЕДОЛІКИ:1. Тяги/рамка затвора. Тріщини і потім ламаються в місцях розташування газ.поршня/штовхача та затвора. 2. Гайка фіксатор ствола - різьба швидко стирається та починається люфт ствола. 3. Затворна затримка. При підʼєднанні магазина в більшості випадків не досилається патрон. Відбувається утикання. Для досилання потрібно подати трохи назад (витягти) магазин і тоді йде досилання. 4. Розкручується внутрішня гайка фіксатора затяжки ствольної коробки та губиться пін та пружина. Після цього фіксація ковпака гайки цівки відсутня. 5. Піни механічних прицільних вилазять та губляться при інтенсивному веденні вогню.6. Послаблюється гвинт M8, який фіксує нижню ствольну коробку з корпусом затвору. Як наслідок - з'являється зазор між ними та проблеми з автоматикою рушниці.7. Послаблюється гайка антабки на прикладі внизу і в результаті - губиться при стрільбі.8. Пружина рукоятки затвора розтягується та виходить з кріплень отворів. Як результат, тяги затвора не підпружинюються. Кардинально на стрільбу не впливає, але пружина може потім заважати досиланню набою.9. Після настрілу 300-400 набоїв спостерігалось, що вісь викидача затвора виходить з посадочного місця та блокує роботу затвора. Вирішується заміною вісі викидача. 10. Перекладач напрямної патрона при пострілах частково виходить з посадочного місця на 3-4 мм. На стрільбу не впливає.❗️СУТТЄВІ НЕДОЛІКИ:1. Виробник намагається усувати проблеми шляхом заміни зіпсованих вузлів та деталей на нові. Але це не впливає на результат. Рушниця працює нестабільно. Зберігаються проблеми з недосилом, подвійним утиканням та невикидом гільзи. 2. Рушниця непередбачувана в роботі. Через постійні проблеми з утиканням фактично унеможливлює роботу в напівавтоматичному режимі. При атаці FPV найбільш важливим є чітка робота автоматики і швидкість. 3. Проблеми з утиканням, недосилом чи інші проблеми також не вирішуються підбором якогось певного набою з переліку доступних на ринку.3. Змащування вузлів не вирішує жодну з перелічених вище проблем. 4. Неодноразові скарги бійців саме по цій рушниці та її роботі.5. Ця рушниця значно гірше себе зарекомендувала за місяці роботи, аніж інші рушниці такого ж типу. Такі як Typhoon Sierra чи Hatsan BTS 12, механізми та автоматика яких працюють злагоджено та без частих нарікань з боку власників цієї зброї.ПОШИРТЕ. Дякую.