Я став менше писати, тому що писати особливо нема про що. Війна перестала бути чимось сенсаційним та екстраординарним, про що людина жадібно шукає новини.З іншого боку, ця обставина змусила мене все частіше розглядати те, що відбувається з певної філософської позиції, що чудово позбавляє стресу, властивого роботі з інформацією про війну. Але такий підхід вимагає неспішного збирання з думками - тому, як ви вже напевно помітили, постів поменшало.А тепер - про що хотілося б сказати сьогодні, на тлі чергового масованого удару по Києву. Як я вже казав - наші удари по НПЗ ворога в глобальному плані ніяк не впливають на його боєздатність, і те, що сталося, - яскраве підтвердження цього. Потім, ще один неприємний факт для тих, хто в ударах по всяких Туапс і Усть-Лугам побачив надію на перемогу: обсяги відвантаження нафтопродуктів росіянами за місяць стали НАЙБІЛЬШИМИ з початку року. Так, вони все ще поступаються показниками минулого року, але тенденція очевидна: спалені НПЗ відновлюються набагато швидше, ніж ви думаєте. Тому план "Знищимо їм НПЗ - їхня економіка впаде - зникнуть кошти для ведення війни" - можна вважати безперспективним.А як щодо "логістичного локдауну"? Мирняку буде погано, наступальний потенціал знизиться – це факт. Але щоб ворожа армія "зупинилася" без палива – такого не буде. По-перше, із постачанням передових частин цілком справляються дрони, по-друге – задіяння бронетехніки на полі бою сьогодні мінімальне. Ну а по-третє – ми ж якось із цим справляємось вже приблизно як два роки!Так, якщо хтось не знав - наш передній край давно вже живе в режимі, коли ворожі дрони регулярно знищують нашу техніку постачання. І що - у нас звалився фронт?Ну і нарешті, навіть якщо нам удасться зупинити росіян, залишити їх без постачання – у нас просто немає людського ресурсу для наступа оперативного масштабу! Про стратегічний я взагалі мовчу.Який висновок з усього цього? Всі "геніальні" рішення і "лайфхаки" нашого керівництва і міноборони насправді ґрунтуються на розрахунку, що при їх застосуванні рфія не витримає, і почне розвалюватися якщо не до кінця цього року, то точно наступного.А якщо витримає та не почне розвалюватися? Про це ніхто не хоче думати. Бо цей варіант миттєво розбирає стрункий суб'єктивний план перемоги.@ombr93HY
Після "Орешника"...Нанесений у ніч із суботи на неділю масований удар здебільшого нашої території був настільки ж безглуздим, наскільки жорстоким. У військовому плані результат близький до нуля, але...Але для населення того ж Києва це був серйозний психологічний удар, який посилив упадницькі та панічні настрої. Бо простому громадянину, коли йому на голову сипляться навіть уламки, начхати, що "нашої боєздатності не завдано шкоди". І тим більше, йому вже начхати, що "наші дрони практично взяли під вогневий контроль сухопутну трасу до Криму", та й що "на Росії вже третій день горить Туапсе".Все це ніяк не впливає на безпеку та комфорт життя простої людини. А ось удари над його головою, навіть непотрібні у військовому плані, дуже впливають. І в людини виникає справедливе обурення - "А довго ще це триватиме і хто мені відшкодує хоча б розбите вікно?"Наша влада любить говорити, що росіянам треба показати, що на п'ятий рік війни замість перемоги їхніми містами б'ють наші дрони, тож припиняйте воювати! Ось тільки у нас абсолютно така ж ситуація: на п'ятий рік війни, замість розвалу рфії та її розгрому на полі бою, по Києву завдається чергового масштабного удару. І логіка "пора вже з цим закінчувати бо скільки ще можна" тут теж як ніколи до речі.Але ж думка звичайних громадян взагалі не ебет владу! - скажете ви, і будете майже праві. Майже – тому що саме на моральному стані населення, його готовності та бажанні воювати, будувати, розвивати країну, тримається вся система. Включно із самою владою.І одного разу маса тих, хто в серцях вигукує "Та ебал я в рот цю війну, цей Донбас і патріотизм - я просто хочу спокійно жити!" стане критичною. Тоді буде два сценарії - чи масові народні антивоєнні протести, чи розвал системи оборони.Такі справи.@ombr93HY
⚡️Ганна Скороход пише про епічний срач між Федоровим та Сирком під час обговорення оборонних закупівель. Срач цей був неминучим не через молодість Федорова і тупість Сирка, а через зростання конфлікту між традиційним і новим способом ведення війни.Думаю, нікому пояснювати його суть не треба – є старі добрі штурми, арта, броня, яка воює в полях, а є дрони. Але хто з них сьогодні важливіший?Федоров як головний лобіст дронової війни вважає, що дрони, а всі ці танки-піхота-артилерія вже нахуй не потрібні. Сирок, як старий совковий чобіт такого підходу ніколи не потерпить... Але, судячи зі зняття з посади двох представників саме Сирка серед заступників Федорова - Головком таки програв.Ухил Федорова в дрони загрожує тим, через що був проебан Покровськ: дроноводів там вистачало, а ось піхоти не особливо, внаслідок чого російські штурмовики, що просочилися, влаштовували просто різанину дроноводам. Тому що дрони - це зброя ПРИКРИТТЯ та ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, але не наступу - і зробити наступ до кордонів 1991 року вони не можуть. Війна виграється, як і раніше, бійцем на полі бою, який ставить крапку в битві.А Федоров вирішив максимально скоротити їхнє фінансування - можливо, все з тієї ж помилки щодо термінів завершення війни - по суті, пішов ва-банк. Ось тільки гра і близько не підійшла до фінальної партії!@ombr93HY
Думки щодо подальших подій...Зізнайтеся, у ці травневі дні ви потайки знову чекали на "договорнячок". І в глибині душі засмутилися, коли його вкотре не сталося.Проте, напевно, багато хто підняв настрій, коли низка західних ЗМІ написала про перелом у війні на нашу користь — і знову повірив, що тепер-то вже точно скоро переможемо і все закінчиться!Ось тільки насправді все не так просто. Я навіть опущу той момент, що про перелом у війні на нашу користь написали ті самі, хто пророкував неминучий розгром росіян під час контрнаступу 2023 року... Справа в тому, що в результаті перелому на нашу користь, максимум, що ми можемо отримати — це... поточний стан противника. Я маю на увазі — безповоротно тупикове і безперспективне. Тому що ЄДИНИМ засобом перемоги у цій війні залишається рішучий і успішний наступ на землі. Не взяття умовної Малої Токмачки, а саме або прорив до Криму (з нашого боку), або вихід до Запоріжжя та Харкова (з боку росіян). Такої можливості у нас, природно, немає — при всіх ударах по об'єктах на ворожій території та створенні дронової кіл-зони, що перемелює підарів.Чому?Як ви, НАВЕРЕШТЕ, встигли помітити — росіяни бомблять всю нашу територію з першого дня війни. Але ми не замерзли, заводи в нас не зупинилися — розрахованого ворогом повернення до кам'яного віку не сталося. Те саме буде і з життям росіян — точніше, так само нічого вирішального не зміниться. Що ж стосується дронової кіл-зони — то вона працює в обидва боки, і в разі нашого наступу ми просто міняємося місцями з тими, хто щодня навалюється на нас. А додайте ще нестачу у нас саме людського ресурсу, через що навіть в обороні у нас два зеки з «Алькатраса» сидять по півроку на опорному пункті — які тут рішучі наступи???То що ж нас чекає далі?А далі, з огляду на згадані причини, нас чекає найгірший варіант подій — більше м'ясорубки на передовій і більше ударів по тилах. І це триватиме рівно до того моменту, поки обидва Вови не зрозуміють, що розходитися треба по поточній лінії фронту, бо жоден з них не має жодних можливостей змінити поточну ситуацію. Але це відбудеться дуже нескоро, судячи з усього...@ombr93HY
Знаєте, що найкрутіше в нашій нинішній реальності? Це виїхати за місто, подалі від цивілізації й ближче до природи — і на тиждень просто відключити інтернет та всі джерела інформації! Відчуття, ніби телепортуєшся з цього світу в якийсь інший, спокійний, у якому час тече повільно і мудро, і де всі звичні питання сприймаються з точки зору фаталізму і вічності...Ось, наприклад, війна: у нашій дійсності — страшна і вичавлює з тебе соки реальність. А на природі, коли ти сидиш без шуму та інтернету, під чистим вечірнім небом, ти починаєш розуміти війну як неминуче, але звичне явище для людської природи — як алергію, хворобу, не знаю... Тому що людина недосконала! А ось це небо і цей ліс були до війни і будуть після війни, та й після будь-якої іншої війни теж будуть! І ми, люди, теж частина цієї природи — тож чому ми не можемо бути такими ж спокійними, як ця природа? Війна — це погано, але вона, як будь-яка недуга, мине... Але найголовніше — в умовах цього єднання з природою ти починаєш відчувати нікчемність усієї цієї політики та переговорів навколо війни. Якась смішна і незначна метушня, яка не дає нічого, крім зайвого головного болю! Ось цьому лісу і небу взагалі байдуже, хто там і що на яких умовах — вони просто були, є і будуть! І людина так само може — але чомусь не хоче... Ми всі, мабуть, дурні.Ось такі думки, панове...@ombr93HY
☝️Ось тільки, на відміну від попередньої ситуації, з огляду на яку наші експерти скептично ставляться до ідеї зближення США з Москвою, цього разу ситуація інша, і позиція Москви залишається останнім засобом впливу США на Китай.Для тих, хто не зрозумів, стратегія Трампа була такою: швидко розгромити Іран, який є головним джерелом ресурсів для Китаю після Венесуели, після чого вести з Пекіном переговори з позиції економічних санкцій. З Іраном, як ви вже зрозуміли, не вийшло... Залишається російсько-китайська зв'язка, розрив якої є єдиною можливістю тиску на Москву або Пекін залежно від того з ким США будуть "дружити" і проти кого. Формула, розроблена ще покійним Кіссінджером і відпрацьована Вашингтоном у 70-80-ті роки минулого століття. Тепер ситуацію потрібно повторити, тільки цього разу вже "дружити" з Москвою проти Китаю. І якщо хтось сумнівається в можливості розвороту Кремля в бік Заходу — той просто став жертвою пропаганди і повірив у щирість російської еліти щодо побудови "Русского мира". @ombr93HY
Як перемога може обернутися зрадою - деякі думки з приводу допомоги для США з безпілотниками...У прагненні отримати підтримку і, найчастіше, виїхати на чужому спині, наше керівництво любить пропонувати закордонним партнерам критично важливі розробки і досягнення. Наприклад, безпілотники-перехоплювачі зараз. Аргументи - вони будуть будувати і собі, і нам, тому ми будемо в плюсі!Ось тільки практика весь час показує трохи інший результат. Так, будувати вони будуть, але не щоб нам дати, а щоб нам ПРОДАТИ. Згадати історію з тим же броньовиком "Дозор-Б", який своїми силами якісно зробити не виходило - його віддали на виробництво Польщі... яка в результаті стала продавати нам наш же "Дозор-Б" у своєму виконанні під назвою "Онцилла"!З безпілотниками для США, до речі, теж була схожа історія - якщо хто не в курсі, свої технології ми пропонуємо Вашингтону не вперше! У підсумку у американців з'явився дрон-перехоплювач STING, розроблений нашою командою "Дикі Шершні"... як ви вже зрозуміли, ніякого напису «Зроблено українцями» там і в помині немає. Тож чим може обернутися наша технологічна допомога Вашингтону? Американці просто отримають власний безпілотник, виробництво якого в силу американських можливостей заполонить світовий ринок озброєнь до такої міри, що нам самим буде простіше їх купувати, ніж розвивати власні технології. Підсумок - наша безпілотна галузь буде розчавлена і помре, а самі ми потрапимо в критичну залежність від США їх поставок...@ombr93HY
Лукава перемога на Дніпропетровщині - коли ворог окупував ті території, офіційно про це намагалися не говорити. Точніше - робили вигляд, що нічого не відбувається. Тепер же це "нічого особливого не відбувається" потужно перемогли...Але стежте за руками! Найнебезпечнішим було і залишається просування ворога в Запорізькій області - спасибі Маньку-ебаньку. Там просування вдалося лише уповільнити, але не зупинити, незважаючи на всі втрати. Чому ж так вийшло?Тому що те, що сталося, віддалено нагадує операцію зі зрізання "кишки" на Добропіллі, яку зрізали заради медійної перемоги але просрали Покровськ з Мирноградом. Російське командування просто прорахувало мислення зв'язки Зеленський-Сирський і почало створювати другорядні, але медійні напрямки наступу, на які ті рішуче кидалися, розпорошуючи сили і забуваючи про головне. Підсумок - медійна перемога з гучним заголовком і нульовою користю у військовому плані. І продовження ворожого наступу на дійсно важливому напрямку - але про це вже не скажуть. @ombr93HY
💥Ескалація конфлікту на Близькому Сході триває: ЦРУ вдалося купити частину курдів для війни з Іраном, Рютте заявив про готовність НАТО втрутитися в конфлікт, по Азербайджану прилетіла іранська (але чи так це?) крилата ракета, а духовне керівництво Ірану та Іраку оголосило джихад. (Спеціальна) військова операція "Тегеран за три дні" незмінно повторює шлях іншої ЕсВеО, підходячи до логічної необхідності проведення більш масштабного наземного вторгнення. Ось тільки події на нашому полі бою наочно продемонстрували, що з сьогоднішніми засобами ураження просування на землі може йти тільки зі швидкістю равлика і величезними втратами. Додайте сюди ще те, що Іран - це фактично гірська країна з фанатичним багатомільйонним населенням і можливістю отримувати тисячі добровольців з сусідніх країн Центральної та Південної Азії. Нагадаю, найгірше для нас тут те, що чим довше триває війна, тим вищі ціни на паливо і менше поставок нам зброї. А зашкалююче его Трампа всіляко сприяє її продовженню.@ombr93HY
💥Тільки-но я розслабився на вихідних, як почалася нова війна на Близькому Сході! Не буду нічого переказувати — думаю, ви всі вже в курсі, що там і як відбувається. Але я впевнений, що багатьох цікавить питання — а як ця війна може вплинути на нас і на нашу війну? Які плюси і мінуси вона нам несе?Однозначно, головний мінус для нас - це масове витрачання ракет ППО, переважно "Петріотів", відразу декількома країнами: Ізраїлем, ОАЕ, Бахрейном, Саудівською Аравією, Катаром і базами США в Іраку. Можливо, зараз вже і Оманом, Кіпром і Туреччиною. Як і на будь-якій війні, навряд чи така витрата була передбачена при закладці їх виробництва в цьому році, отже - всі партії на експорт в треті країни автоматично відправляються на відновлення запасів цих країн. Ну тобто партії "Петріотів", призначеної нам в цьому році, ми можемо і не побачити.А що буває при затримці нам "Петріотів" - ми прекрасно пам'ятаємо в кінці січня, коли наша енергетика мало не обвалилася. Тому тут надія на поступове скорочення ударів на тлі успішно просуваються переговорів...Другий мінус для нас - це плюс для росіян: ціна на нафту. Яка у зв'язку з війною лідерів з видобутку нафти і перекриттям Ормузької протоки природно пішла вгору. Якщо війна триватиме кілька тижнів, а протоку так і не розблокують - Москва отримає величезне полегшення для своєї економіки і купу додаткових коштів. А які плюси для нас?На мій погляд, єдиним поки що плюсом є поява нових озброєнь в ході конфлікту, які ми можемо потім запросити. Якщо конкретно - американські аналоги "Шахедів" з вбудованими терміналами "Старлінк", які перетворюють їх на практично невбивану ціль, здатну в прямому сенсі залітати у кватирки. Масова поява такої зброї у нас може цього разу дійсно змінити «правила гри» на дуже і дуже довгий час.Такі справи. @ombr93HY