Fuente
Old York Times / OYT | У The Economist вийшла стаття про те, чому так багато колумбійців воюю...
3 210 Vistas/Alcance
2026-02-28 07:05
Mensaje №858
🇨🇴У The Economist вийшла стаття про те, чому так багато колумбійців воюють у інших країнах, зокрема і в Україні.Якщо коротко, то це поєднання двох факторів:▪️у Колумбії десятиліттями тривала війна, і є багато військових з великим реальним досвідом (зокрема і знайомих зі стандартами НАТО, бо Колумбія співпрацює зі США);▪️разом з тим колумбійський уряд погано піклується про ветеранів — немає достойного грошового забезпечення і хорошої реінтеграції в суспільство. 🗣«Пропозиція доступних бійців зростає. Колумбія має другу за чисельністю армію в Південній Америці після бразильської — понад 260 тисяч військових. Армія стрімко зросла на початку 2000-х, у найгострішій фазі кампанії Колумбії проти партизанських угруповань; це покоління військових зараз наближається до пенсійного віку. Солдати, як правило, звільняються після двадцяти років служби або після досягнення 45 років. Офіцерів, яких обійшли при підвищенні, також змушують піти. Результат — постійний потік підготовлених чоловіків, які залишають збройні сили у відносно молодому віці.На відміну від інших країн із великою кількістю ветеранів, як-от Сполучені Штати, Колумбія не має комплексної державної політики підтримки ветеранів під час переходу до цивільного життя, каже [колумбійський безпековий експерт Маріо] Уруенья-Санчес. Звільнення зі збройних сил часто означає раптову втрату житла, медичного забезпечення та інституційної підтримки. Мало яка робота потребує військових навичок. Пенсії скромні — зазвичай близько 400 доларів на місяць. Іноземні контракти обіцяють у рази більше».