Fuente
Old York Times / OYT | Фейсбук чи тікток чимось схожі до тютюнових корпорацій.І ті, і ті — вп...
3 140 Vistas/Alcance
2025-11-01 07:17
Mensaje №830
🚬Фейсбук чи тікток чимось схожі до тютюнових корпорацій.І ті, і ті — впливові великі компанії, які просувають дешевий/безкоштовний продукт, що викликає залежність.Але якщо за останні півстоліття наші суспільства навчилися регулювати сигарети, то в регулюванні адиктивних техноплатформ ми десь на рівні 1950-их років, коли банальне зараз твердження «сигарети шкідливі для вашого здоров’я» було контроверсійним. (Ремарка на полях: раджу подивитися мій безумовно улюблений серіал Mad Men. Серед його багатьох тем — те, як тютюнові компанії заправляли американським рекламним ринком п’ятдесятих і шістдесятих).За останні кілька років ситуація з техноплатформами лише погіршилася. Головний фактор — розвиток ШІ, який значно спрощує створення дешевого низькоякісного контенту, що заповнює платформи. Технокомпанії цим активно користуються, особливо Meta: фейсбук і інстаграм зароджувалися як мережі, де можна стежити за друзями і знайомими, але зараз це все більше платформи для споживання контенту від кріейторів, для котрих це є основним заняттям.Тому в Америці й інших країнах стають голоснішими заклики регулювати технокомпанії не як економічних монополістів (що було модно років п’ять тому), а як загрозу для системи охорони здоров’я.Раджу прочитати дві найкращі статті, які я зустрічав на цю тему в американському медіапросторі:📍“Treat Big Tech like Big Tobacco” юриста і політичного консультанта Джоеля Вертгаймера — з фокусом на конкретні регуляторні пропозиції📍“Platform Temperance” техножурналіста Макса Ріда — більш загальний огляд тренду