Fuente
Old York Times / OYT | Цікавий феномен — як молоді і круті технокомпанії за 10-15 років перет...
2 580 Vistas/Alcance
2025-08-11 13:17
Mensaje №801
Цікавий феномен — як молоді і круті технокомпанії за 10-15 років перетворилися у найпотужніші корпорації світу з величезними бюрократичними апаратами.Як пише в недавньому матеріалі The New York Times, робота в FAANG-компаніях зараз далеко не настільки приваблива, як колись:🗣«Минули часи, коли Google, Apple, Meta та Netflix були омріяними місцями роботи для фахівців техсфери, пропонуючи високі зарплати, розкішні офіси та культуру, де можна було говорити і робити все, що завгодно. Тепер ці гіганти перетворилися на великі бюрократичні структури. Хоча багато з них і досі забезпечують безкоштовне харчування та добре платять, вони без вагань звільняють працівників, запроваджують обов’язкову роботу з офісу та обмежують внутрішні дискусії».🗣«Переломний момент настав у 2022–2023 роках, коли Ілон Маск придбав Twitter (пізніше перейменований на X) і скоротив три чверті його співробітників, а генеральний директор Meta Марк Цукерберг звільнив тисячі працівників у межах так званого “року ефективності”. Масові скорочення провели також Google та Amazon. Багато компаній пояснювали це тим, що під час пандемії найняли забагато працівників…».Ще один фактор у тому, що в компаній зараз більше важелів впливу на працівників — розвиток ШІ, який збільшує цінність невеликої кількості найбільш обдарованих технічних геніїв, але дозволяє автоматизовувати простіші завдання.