Fuente
Old School ✙ | Ну і давайте зараз дійдемо висновку, яким був результат кампанії Трамп...
4 370 Vistas/Alcance
2026-06-18 01:46
Mensaje №14600
Ну і давайте зараз дійдемо висновку, яким був результат кампанії Трампа в ІраніЗазвичай є дуже простий лакмус - факт виконання поставлених та, головне, публічно оголошених задач та цілей СВО. До прикладу, філігранна операція Буря в пустелі, який передував Щит в пустелі, була абсолютним успіхом, тому що Буш старший виконав оголошені ним задачі - звільнення Кувейту, безпека Саудівської Аравії та знищення наступального потенціалу Саддама. Все це було виконано та навіть перевиконано, Хусейна не скинули бо і не планували (а не завадило б), і операція була проведена зразково, з максимальною перевагою у силах, що, нажаль, зіграло проти Кувейту - поки одинадцять друзів Буша приймали закони и накопичували сили, Ірак майже півроку грабував та нищив Кувейт.Тепер беремо Трампа, який необережно пездонув, що змінить режим в Ірані (Кріс Кеппі тоді підкреслив, що тепер доведеться вивозити за базар), а також знищить ядерку, яка от-от з'явиться/вже є, Дональд так і не визначився. Також вимагав припинення репресій проти іранського народу, обіцяв винести весь ракетний потенціал, ліквідувати іранські проксі, а потім ще й пішла бійня за Ормузьку протоку (але в офіційних задачах цього не було). Як результат, Трамп досяг аж ніхуя, Хаменеї замінили на Хаменеї, ракетний потенціал не знищено, людей все одно репресують, проксі так і залишились, а від аятол добились тільки відкриття Ормузької протоки, яка і так була відкрита до початку операції, і контроль все одно залишається за Іраном.Звісно, США та Ізраїль завдали незрівнянно більше втрат Ірану, ніж Іран - їм, але нажаль, війна це не махач за гаражами, де "у кого їбало більше розбите, той і програв". За таким принципом і Росія у нас виграє, але от згідно поставлених Путіним задач, стратегічна перемога за нами ще з 2022 року, тому що ми не дали нас окупувати, поставити маріонеткову владу, перетворити нас на частину ресурсної федерації та репресувати всіх націоналістів. Ігнорувати слова Трампа "бо він завжди несе херню" теж не вийде, бо він президент та верховний головнокомандувач. Тому я ніяк не можу сказати, що США перемогли, добились своїх задач або хоча б не програли, хоча я з самого початку вірив в силу Дядька Сема та був впевнений, що утюжить Іран з усього - це лише початок великої складної операції, як і було в Іраку, а не вся операція. Тепер Трамп похилить голову, кашляне 300 мільярдів данини/репарацій, і буде думати, що сказати родичам загиблих вояків, заради чого все було. В той час як Іран отримав амплуа Роккі, який вистояв, літаки з китайською допомогою туди вже регулярно залітають, а Ормузька протока стала заручником на випадок всіх майбутніх розборок.Трамп дуже любить наслідувати Путіна та вчитись у нього, але здається, тут вже Путіну доведеться повчитись у Трампа. Як проковтнути гірку пілюлю, похилити голову і намагатись хоч якось продати результати провальної кампанії як перемогу (звісно, я тут не порівнюю, тому що у Путіна справжня катастрофа, на відміну від США).Але головне питання, чи довго протягне ця домовленість з Іраном? Чи дійсно завершилась війна? Тому що США на Близькому Сході, вони як сифіліс - завжди повертаються.