👀Федоров методично будує цифрову вертикаль контролю над кожним українцем - і робить це під виглядом зручності та модернізаціїСтворена під його патронатом платформа "Дія" вже давно перестала бути просто “додатком для держпослуг”. Сьогодні через неї можна одружитися й розлучитися онлайн, отримати свідоцтво про народження дитини, не виходячи з дому.У системі акумулюються всі ключові документи громадянина - від шкільного атестату та диплому про вищу освіту до закордонного паспорта й водійського посвідчення. Один акаунт, одна точка входу, одна людина у кінці ланцюжка. ▪️Але це лише початок. Михайло Федоров вже заявляв про плани перетворити "Дію" на процесинговий центр і систему розрахунків. Що це означає на практиці? Він отримає повну картину фінансового життя кожного: звідки гроші, куди витрачаються, яка частота транзакцій, які магазини, які звички. Такий масив даних - це не просто персональна інформація, це готовий інструмент для профайлінгу, а на його основі - ймовірного тиску, примусу, шантажу.І все це - в руках системи, яка вже демонструвала критичні вразливості: витоки персональних даних з "Дії" фіксувалися неодноразово!На цьому тлі ідея електронного голосування на базі "Дії" виглядає як реальна загроза самим засадам держави. Дірява платформа, яку контролює по суті одна людина, - і їй пропонують довірити найчутливіший і найважливіший процес у демократичній країні. Це перекреслить всі надбання України за час незалежності, визвольної війни.І, схоже, до цього Федоров і прагне. Варто лише згадати, що він
хоче повторити досвід
російського державного месенджера Max, інтегрувавши подібний в ту ж “Дію”. На болотах цей Max спочатку просували як зручну альтернативу
, потім конкурентів - Telegram та інші - почали методично обмежувати. Підсумок: єдиний канал комунікації, підконтрольний державі. У випадку реалізації у нас через “Дію” - взагалі одній людині.
💥Минулої доби під ворожим дроновим терором, авіаційними ударами та артилерійськими обстрілами перебували Берислав, Біляївка, Бургунка, Веселе, Гаврилівка, Дніпровське, Дудчани, Зміївка, Золота Балка, Інженерне, Кізомис, Комишани, Львове, Микільське, Михайлівка, Милове, Молодіжне, Новодмитрівка, Новокаїри, Новорайськ, Новотягинка, Ольгівка, Осокорівка, Придніпровське, Приозерне, Республіканець, Розлив, Саблуківка, Садове, Софіївка, Станіслав, Токарівка, Томарине, Тягинка, Українка, Урожайне, Чарівне, Черешеньки, Янтарне та місто Херсон.російські військові били по критичній та соціальній інфраструктурі; житлових кварталах населених пунктів області, зокрема пошкодили 4 багатоповерхівки та 14 приватних будинків.Також окупанти понівечили стільникові вежі, адмінбудівлю, приватні автомобілі та карету "швидкої".Через російську агресію 2 людини загинули🕯️, ще 14 - дістали поранення.Вчора зі звільнених громад регіону евакуювали 3 людини. Нагадую, якщо ви бажаєте виїхати до більш безпечних місць, звертайтеся до обласного контакт-центру: 0800 101 102 та 0800 330 951.
Упродовж дня ворог на Херсонщині вбив двох цивільних, ще дев’ятьох травмував За процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1, 2 ст. 438 КК України). За даними слідства, 11 квітня 2026 року російська армія била по населених пунктах Херсонщини авіацією, артилерією та БпЛА. Станом на 17:30 зафіксовано, що від наслідків російської агресії загинуло двоє людей, ще дев’ятеро отримали поранення. Вранці внаслідок дронових атак Херсона та Федорівки загинули чоловік та жінка. В обласному центрі, через використання ворогом БпЛА, впродовж дня постраждало шестеро цивільних, серед них медична сестра дитячої лікарні, водії міського маршрутного таксі та тролейбусу. Також від наслідків артилерійських обстрілів Херсона дістали травм ще троє місцевих жителів. Крім того, пошкоджено приватні та багатоквартирні будинки, заклади освіти, приміщення приватних підприємств, кафе, громадський та цивільний автотранспорт. Прокурори спільно зі слідчими продовжують фіксацію наслідків обстрілів та документування воєнних злочинів, скоєних збройними формуваннями держави-агресора.
Нардепи, які жаліються на втому від роботи, за останній рік накупили нових автівок на 100 млн грн і оформили їх на дружин чи компанії, — «Bihus.infо».Наприклад: Олег Кулініч узяв Mercedes-Benz V300D 2025 року за 5,4 млн. Олександр Сухов — BMW X5 2025 року за майже 5 млн грн (вартість перевищує весь річний дохід його родини). Борис Приходько задекларував відразу 2 авто: Lexus LX 600 2023 року і Porshe Panamera 2024 року (ціна — $60 тис, хоча в 2023 році це ж авто продавалося за $138 тис). Таку різницю вартості депутат пояснив «здешевшанням». Купівлю нового Lexus він аргументував необхідністю роботи з виборцями. Сергій Лабазюк і Петро Юрчишин показали по Range Rover 2025 року (~ 8 млн грн). Володимир Гевко — Audi Q8 2024 року (понад 4 млн грн). Юрій Кісєль, який має підозру від НАБУ, вказав у декларації 2 Lexus 2024 років випуску. Сукупно автопарк родини торік оновився орієнтовно на 160 тис-200 тис $. Вадим Столар — Mercedes-Benz G 580 2025 року (8,8 млн грн) і Lexus LM350H 2025 року (~5 млн грн). Окрім цього, у його користуванні є ще 5 авто. Сергій Тарута пересів на електричний BMW I7 xDrive60 2024 року за майже 5 млн грн.
Вивозив рідкісних тварин з «Асканії-Нова» - окупаційного «директора» засуджено до 15 роківВ Україні вперше за час повномасштабної війни ухвалено вирок за воєнний злочин проти природно-заповідного фонду.За публічного обвинувачення прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури суд визнав винним так званого директора біосферного заповідника «Асканія-Нова». Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати посади в органах влади і працювати у сфері публічних послуг строком на 15 років.Прокурори довели, що після окупації заповідника у 2022 році він очолив створену загарбниками псевдоустанову та разом із представниками заповідників рф організував незаконне вивезення рідкісних і зникаючих тварин. Серед них - зебри Чапмана, американські бізони, олені Давида та кінь Пржевальського, занесений до Червоної книги України. Окремо було переміщено тварин до кримського парку левів «Тайган».Загальна сума збитків становить 85,2 млн грн.«Асканія-Нова» є природоохоронною установою міжнародного значення, входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО та перебуває під захистом міжнародного гуманітарного права. Незаконне вивезення тварин кваліфіковано як воєнний злочин, зокрема - порушення норм Женевської та Гаазької конвенцій.
🔴Минулої доби під ворожим дроновим терором, авіаційними ударами та артилерійськими обстрілами перебували Томина Балка, Берислав, Білозерка, Золота Балка, Українка, Степанівка, Микільське, Новорайськ, Антонівка, Бургунка, Веселе, Гаврилівка, Дніпровське, Кізомис, Львове, Новотягинка, Осокорівка, Придніпровське, Токарівка, Чорнобаївка, Софіївка, Іванівка, Михайлівка, Новокаїри, Новотягинка та місто Херсон.російські військові били по критичній та соціальній інфраструктурі; житлових кварталах населених пунктів області, зокрема пошкодили 17 багатоповерхівок та 28 приватних будинків.Також окупанти понівечили аптеку, господарчу споруду, стільникову вежу, складське приміщення, приватний гараж та автомобілі, автівку "швидкої".Через російську агресію 4 людини загинули🕯️, ще 21 - дістала поранення, з них - 1 дитина.❗️Вчора зі звільнених громад регіону евакуювали 1 людину. Нагадую, якщо ви бажаєте виїхати до більш безпечних місць, звертайтеся до обласного контакт-центру: 0800 101 102 та 0800 330 951.
Масовані обстріли Херсонщини: четверо загиблих та 14 поранених, зокрема дітиЗа процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області розпочато досудові розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).За даними слідства, 07 квітня 2026 року військові російської армії масово використовували артилерію та дрони, а також впродовж дня кілька разів вдарили авіацією по населених пунктах області. Станом на 17:30 зафіксовано, що від наслідків російської агресії четверо людей загинуло, 14 – дістали травм.Близько 11:00 окупанти здійснили масований артилерійський обстріл Херсона. У зоні ураження була житлова забудова – загинуло четверо цивільних та ще сімом пораненим надали допомогу медики. Вдень від ворожої артилерії травмувалася ще одна херсонка. О 10:40 ворог вдарив КАБами по селу Степанівка. Тут постраждало п’ятеро цивільних, серед яких 14-літній підліток. Хлопець 9-ти років дістав легких травм та не потребував госпіталізації. Ввечері авіація рф спрямувала авіабомби на Херсон – за попередніми даними травмовано одну людину. Крім того, пошкоджень зазнали приватні будинки, будівлі навчальних закладів та лікарні, аптека, автотранспорт. Прокурори та слідчі поліції вживають усіх необхідних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених російськими військовими.
Мобілізовані масово хворіють у навчальних центрах, де проходять базову загальновійськову підготовку.Про цю проблему військова омбудсменка Ольга Решетилова розповіла в інтерв'ю РБК-Україна.Цього року стало відомо про смерть від пневмонії кількох військових 425-го штурмового полку "Скеля". Водночас, як зазначила Решетилова, це проблема не лише "Скелі"."Цієї зими загалом це була серйозна проблема. В грудні ми їздили в госпіталь, і я випадково почула про якусь колосальну цифру з одного з навчальних центрів по госпіталізації з ускладненням - пневмонією. Йшлося про сотні випадків лише з одного центру", - розповіла вона.Проте для надання своєчасної допомоги бракує лікарів."Чому був такий спалах? Бо приїжджали вже хворі військовослужбовці, які тривалий час перебували в ТЦК у неналежних умовах. Вони починали хворіти ще до того, як потрапляли в навчальні центри на БЗВП. Тому, як би це страшно не звучало, ця історія зі "Скелею" не показова: в них насправді таких випадків не найбільше", - пояснила вона.
🥀 Колектив поліції Херсонщини у скорботі – загинув капітан поліції Віталій Кухарчук Сьогодні вранці в Центральному районі Херсона ворожий FPV-дрон атакував службовий автомобіль бійців батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Херсонській області. На жаль, в результаті вибуху капітан поліції Віталій Кухарчук отримав травми, несумісні із життям. Службу в органах внутрішніх справ Віталій розпочав у 2010 році. У вересні 2021 року перевівся до роти поліції особливого призначення.Влітку 2024 року капітан поліції Віталій Кухарчук вступив до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Херсонській області та до сьогодні у складі мобільної вогневої групи захищав жителів міста від ворожих дронів. На його рахунку десятки знищених БпЛА.Без сина залишились батьки, без чоловіка – дружина. Колектив поліції Херсонщини висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого колеги. Йому назавжди 35. Вічна пам’ять.Назавжди в строю… 🕯🛡#назавжди_в_строю #поліція_на_війні
Останні дні російські терористи значно посилили інтенсивність атак безпілотниками на Херсонщині – особливо це стосується дронів на оптоволоконному керуванні. Цим покидькам байдуже, кого атакувати. У них одна мета – перетворити життя цивільних на пекло. Херсонці, зараз важливо максимально обмежити перебування на вулиці й уникати місць скупчення людей. Якщо є можливість – працюйте дистанційно.За посиланням — поради, як убезпечитися від дронових атак. І обов’язково підпишіться на телеграм-канал «Радар Херсон», де оперативно повідомляємо про рух ворожих БпЛА.Спільно з нашими військовими докладаємо максимум зусиль, щоб нейтралізувати цю загрозу. У звʼязку з погіршенням безпекової ситуації провів засідання Ради оборони Херсонщини. У фокусі – безпека під час Великодня та поминальних днів.Ухвалили рішення про заборону проведення богослужінь у культових спорудах та прилеглій території під час комендантської години, освячення приношень на вулиці та відвідування кладовищ, якщо це не стосується поховальних процесій.Окремо розглянули питання захисту критичної інфраструктури та мешканців Херсона. Надано дозвіл МВА на придбання необхідних засобів для облаштування підземного переходу в одному з медзакладів і ремонт критичних об’єктів для забезпечення життєдіяльності міста.Прошу всіх з розумінням поставитися до обмежень. Зараз головне – зберегти життя і здоров’я людей.