Краматорськ будує, Дружківка благоустроює, Костянтинівка вивозить: пріоритети фронтового тилуУ прифронтових містах Донеччини тривають бюджетні закупівлі, проте їхній характер помітно різниться. У Краматорську кошти витрачають на реконструкцію підвальних приміщень під протирадіаційні укриття — понад 18,1 млн грн.Майже 11,7 млн грн спрямували на капітальний ремонт підвалу під укриття. Паралельно реалізується проєкт будівництва модульної твердопаливної котельні на території міської лікарні №3 — близько 550 тис. грн. Загалом у будівництво та захист у березні вкладено близько 30 млн грн.У Дружківці переважає благоустрій. На ліквідацію стихійних звалищ та вивезення сміття виділили 1,1 млн грн. На матеріали для утримання об'єктів благоустрою у березні завершено кілька тендерів на суми від 50 до 76 тис. грн кожен. 1 359 738 грн спрямовується на підтримання порядку та інфраструктури міста.У Костянтинівці ж бюджетні витрати зосереджені переважно на послугах логістики та пересилання. Управління освіти, культури та соціальної політики уклали низку договорів на поштові послуги, перевезення відправлень та оренду транспорту.Суми порівняно невеликі — від 9 до 37 тис. грн за контракт, і таких закупівель декілька. По суті, йдеться про системні витрати на вивезення, доставку та організацію пересилань.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
Україна могла діяти в Лівії проти «тіньового флоту» РФЗа даними видання RFI, Україна нібито розгорнула обмежену присутність у Лівії для протидії російським операціям. Понад 200 офіцерів і експертів можуть працювати в Місраті, Завії та Триполі, зокрема поблизу нафтового комплексу Мелліта — як бази для запуску морських і повітряних дронів.Україна також допомагає готувати місцеві підрозділи та розглядає довгострокову співпрацю — від оборонних контрактів до інвестицій у нафтовий сектор.Джерела припускають, що українські підрозділи можуть бути причетні до ударів по російському «тіньовому флоту» у 2025–2026 роках. Під час однієї з операцій у грудні нібито було ліквідовано високопоставленого представника російської розвідки, який перебував на борту судна під прикриттям.Приблизно в той самий період також повідомлялося, що внаслідок атаки безпілотників СБУ на танкер «тіньового флоту» РФ у Середземному морі міг загинути генерал ГРУ Андрій Авер’янов.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
З карток пенсіонерів зникали кошти: «Ощадбанк» отримав штрафПопередня частинаОльга одразу повідомила про це «Ощадбанк», але установа від проблеми відхрестилась, порадивши звернутись у поліцію, що Ольга й зробила.«Вони написали, що це моя провина, що ми надали шахраям свої дані, хоча в нас картки на руках не було. Ми написали в НБУ, вони нам теж відповіли, що не можуть нам зарадити в цьому питанні, але провели своє розслідування», — каже Ольга.В результаті «Ощадбанк» оштрафували на 170 тисяч гривень за порушення прав споживачів.«Там були інші такі, як у нас, махінації. Такі транзакції були виключно по картках пенсіонерів. Мені написали і в поліції говорили, що це тільки працівниками “Ощадбанку” таке можливо зробити, бо знали номер мобільного і номер картки, щоб підключитися. Я взагалі не знаю, як це було можливо, бо в кабінеті ця карта, яка є основною, яка була офіційною, вона світилася як додаткова і вона була навіть не активована», — каже Ольга.Тобто, карта не була активована, вона лежала в касі, але з неї на інші рахунки переказували гроші. Транзакцій було дуже багато. Причому, кошти перекидали на рахунки інших переміщених осіб-пенсіонерів з Донецької області, картки яких були перевипущені.«За 2022, 2023 роки на картки 15 держателів перераховано з карток інших держателів (167 осіб) близько 2 млн 32 тис 262 грн. Крім цього, за 2022, 2023 роки на картки 15 держателів зараховано власних 2 млн 431 тис 317 грн пенсійних виплат/грошової допомоги/субсидій/пільг. Усі операції проводились виключно через застосунок “Ощад 24”, що може свідчити про те, що картки також, як і користувачем (тобто, бабусею Ольги — ред.), цими держателями отримані не були, проте були активовані з подальшою реєстрацією у мобільному застосунку “Ощад 24”. Така поведінкова модель непритаманна пенсіонерам. Як зазначає АТ “Ощадбанк”, ймовірно, картки 15 держателів використовувались як транзитні», — йдеться у розслідуванні НБУ.Хто саме ці 15 осіб — невідомо, але ясно, що, крім бабусі Ольги, ще у 167 пенсіонерів знімали їх кошти.Читати статтю повністю: https://open.substack.com/pub/adayintheoccupation/p/300-6d2?utm_campaign=post-expanded-share&utm_medium=webФото з відкритих джерел / ілюстративнеПідписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
У Києві засудили податківця за схему з електронними підписами для пенсіонерів з окупаціїШевченківський райсуд Києва виніс вирок працівнику Державної податкової служби, який організував незаконне оформлення кваліфікованих електронних підписів (КЕП) для громадян без їхньої присутності. Про це повідомляють «Новини Донбасу». За даними провадження, обвинувачений, працюючи держінспектором, налагодив схему: отримував копії документів пенсіонерів із тимчасово окупованих територій та передавав їх спільникам. Схема діяла у кілька етапів: отримання копій документів громадян; внесення даних у системи без їхньої участі; створення КЕП; передача готових ключів третім особам.Ті вносили дані в системи податкової служби й генерували електронні підписи без особистої ідентифікації людей. Надалі ці підписи передавалися стороннім особам.Згодом засуджений створив організовану групу, до якої залучив колег. Разом вони масово змінювали дані в державних системах і випускали фіктивні КЕПи. Загалом йдеться про тисячі підроблених електронних підписів, створених без присутності людей і без належних документів і з використанням їхніх персональних даних.У справі фігурують кілька періодів і обсягів незаконно створених електронних підписів: лютий 2023-березень 2024 — виготовлено 529 КЕПів; липень 2024 — додатково 314 КЕПів; березень 2024 — липень 2025 у складі організованої групи: один зі співучасників — 7549 КЕПів; інший — 1157 КЕПів.Окремо встановлено щонайменше 27 осіб потерпілих із Донеччини та Луганщини, на яких незаконно оформили підписи. У матеріалах справи встановлено 10 постраждалих із Донецької області: Макіївка (троє постраждалих), Оленівка, Зоря, Новоігнатівка, Донецьк, Красногорівка, Талаківка, Шахтарськ.Із Луганської області — 17 осіб: Октябрське, Зориківка, Сівєрськодонецьк, Півнівка, Олексіївка, Бабичине, а також Гладкове, Новоолександрівка, Михайлюки, Велика Чернігівка, Райгородка, Солідарне, Вільхове, Безгинове, Краснянка, Новомикільське.Постраждалі встановлені також і на інших окупованих територіях. За даними Кавун.City, серед постраждалих — сім мешканців окупованої частини Херсонщини.Суд визнав чоловіка винним у несанкціонованому втручанні в інформаційні системи та незаконному розповсюдженні даних. Йому призначили 5 років позбавлення волі з забороною обіймати посади, пов’язані з роботою з інформацією, але звільнили від відбування покарання з іспитовим строком у 2 роки.Крім того, засуджений має перерахувати 300 тисяч гривень на підтримку військових.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
Пушилін поширює фейк про «мінування» каналу «Сіверський Донець – Донбас» – ЦПДГолова угруповання «ДНР» Денис Пушилін заявляє, що ЗСУ нібито «замінували» канал «Сіверський Донець – Донбас». Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації.Пушилін стверджує, що навіть після його ймовірного захоплення Росією Україна нібито «перешкоджатиме ремонтним роботам, щоб шкодити цивільним».«Окупаційна влада не здатна забезпечити базові потреби населення, але наполегливо намагається переконати людей, що винна у всьому Україна. Характерно, що такі заяви з'являються на тлі руйнування саме російською армією інфраструктури каналу «Сіверський Донець – Донбас» на неокупованій території Донеччини. Таким чином російська пропаганда намагається створити інформаційне прикриття власних дій», – зазначили в ЦПД.За спостереженнями «Новин Донбасу», цю заяву Пушиліна зараз активно розповсюджують пропагандистські російські та місцеві проросійські ресурси, що може свідчити про сплановану інформаційну операцію окупантів.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
Ураження телецентру в Донецьку оголило слабке місце окупантівУ ніч на 23 березня в окупованому Донецьку був атакований телецентр, який знаходиться в Олександрівському (Ленінському) районі міста.За повідомленнями російських ЗМІ та місцевих телеграм-каналів, телецентр майже одночасно був атакований чотирма українськими дронами FP-2. Будівлі, куди влучили дрони, були практично повністю зруйновані. Про це пише видання релоковане з Донецька 62.ua.Нагадаємо, що ударний дрон FP-2 розробки української компанії Fire Point зі 105-кілограмовою бойовою частиною призначений для ураження прифронтових цілей. Дальність польоту дрона становить 200 км.Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді (з позивним Мадяр) заявив, що Сили безпілотних систем ЗСУ уразили низку важливих військових і логістичних об’єктів РФ та на окупованих територіях.«Серед чутливих цілей минулої ночі, що подзьобали пілоти 9 бату «Кайрос» 414 обр «Птахи Мадяра», опинилися: хаб-склад БПЛА «Shahed» у м.Донецьк; серверна магістральних операторів телекомунікацій у м.Донецьк, де сходяться волоконно-оптичні лінії зв’язку», — повідомив Мадяр.Детальніше про те, що відбувалось у будівлі до ураження — у матеріалі за посиланням: https://adayintheoccupation.substack.com/p/873Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
РФ обстріляла Донеччину авіабомбами, дронами та артилерієюЗа добу зафіксовано 1 082 атаки по лінії фронту та житловому сектору. Під вогнем опинилися 10 населених пунктів.Пошкоджень зазнали 122 цивільні об’єкти, зокрема 45 житлових будинків. У селі Ніконорівка загинув мирний житель.По Краматорську російські війська застосували авіабомби, ударні безпілотники та артилерію. Поранення дістали десять людей, серед них троє дітей.Зруйновано 32 багатоквартирні будинки, дві адмінбудівлі, сім магазинів, п’ять закладів освіти, 37 цивільних автомобілів.По Святогірську окупанти скинули дев’ять авіабомб. Унаслідок ударів пошкоджено чотири приватні та шість багатоквартирних будинків, адмінбудівлю, шість торговельних павільйонів, заклад освіти.У Дружківці через атаки безпілотників пошкоджено два житлові будинки та цивільний автомобіль.Загалом за добу війська РФ 30 разів обстріляли населені пункти області. Евакуйовано 356 людей, серед них 21 дитина.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
«Ми перемогли!»: стали відомі подробиці масового скорочення медиків у Донецькій областіМасового скорочення медпрацівників станції швидкої медичної допомоги Мирнограда не буде. Натомість буде звільнено кількох топ-чиновників охорони здоров'я Донецької області.Про це «Новинам Донбасу» повідомили працівники станції швидкої Мирнограда. За словами медиків, сьогодні, 28 лютого, у селищі Олександрівка Краматорського району у них відбулася зустріч із міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком, а також головою Донецької облдержадміністрації Вадимом Філашкіним.«На зустрічі міністр повідомив, що ніхто нас звільняти не буде. Натомість звільняють директора Департаменту охорони здоров'я Донецької області, керівника КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», директора станції швидкої медичної допомоги Мирнограда. Також міністр представив нам нового керівника Департаменту охорони здоров'я Донецької області. Завдяки розголосу ми перемогли! Правда є!», — розповіли медпрацівники.Підписатись | Надіслати новину | Підтримати НД
Із Дружківки вивезли подружжя та собаку: евакуацію провели спільно з капеланамиПоліцейські спільно з ГФ «Капеланський патруль» евакуювали з прифронтового міста літнє подружжя та їхнього собаку, яких вдалося переконати виїхати після тривалих обстрілів. Про це повідомляє пресслужба поліції Донецької області та публікує відео.Капелан Леонід їхав евакуювати родину з дитиною, однак, за вказаною адресою сім'ї не було. Натомість вдалось переконати виїхати сусідів родини — літнє подружжя та їхнього собаку. Евакуйованих доставили до безпечної локації. Далі вони попрямують до більш спокійного регіону України.«Сьогодні Дружківка — це понівечені будівлі, спалені внаслідок атак дронів автомобілі, канонада пострілів і постійна загроза безпілотників з неба. Попри масовані удари російських військ та відсутність комунікацій, у прифронтовому місті досі залишаються мирні мешканці. Поліція закликає громадян не зволікати та виїжджати в безпечніші регіони. Своєчасна евакуація допоможе зберегти життя та здоров’я», — наголосили поліцейські.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу
ЗСУ уразили пункти управління, склади та райони зосередження російських військ на окупованих територіяхУкраїнські війська уразили склад матеріально-технічних засобів російської армії поблизу окупованого села Можняківка Луганської області. Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу ЗСУ.Склади МТЗ також уразили біля села Лобанове у захопленому Криму та в окупованому селі Богданівка на Запоріжжі.Крім того, ЗСУ атакували пункт управління БПЛА біля села Златопіль та ремонтну базу поблизу села Розівка в окупованій Запорізькій області. Під удар потрапив і район зосередження живої сили ЗС РФ поблизу селища Степногірськ на Запоріжжі.У захопленій Херсонській області біля селища Любимівка та на Тендрівській косі атакували командно-спостережний пункт та зосередження російських військ.«Втрати ворога та масштаби завданих збитків уточнюються. Сили оборони України продовжують методично виснажувати бойові можливості агресора та руйнувати його військовий потенціал», – зазначили у Генштабі.Підписатися | Надіслати новину | Підтримати Новини Донбасу