Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - НІНА ЮЖАНІНА
Añadido 14 jul. 2024

НІНА ЮЖАНІНА

@ninayuzhanina
Número de suscriptores: 12 122
Fotos: 660
Videos: 9
Enlaces: 821
Descripción:
Про податки, економіку і не тільки від першої особи

👥 Número de suscriptores

12 122
Promedio/Día:: -4
Promedio/Tiempo:: -23
Promedio/Mes:: -30

👁️ Vistas promedio por mensaje

3 201
Promedio/Día:: 2,380
Promedio/Tiempo:: 3,837
ERR: 26.41%

📊 Mensajes por Día

1.9
Último día: 1
Promedio semanal: 1.7
Promedio por día: 1.9

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 2,800 24-11-12 11:02
🏢 💰 До другого читання державного бюджету-2025 все ж таки додали 2 млрд грн видатків на «Нову українську школу» (НУШ). Збільшити видатки на НУШ в рази пропонувала разом із колегами☑️ У першій редакції бюджету на наступний рік на це було заплановано лише 150 млн грн,☑️ фінансування НУШ у 2024 році — 1,5 млрд грн,☑️ у 2023 році (приблизно з другої половини) — 473,3 млн грн. ℹ️ Відразу після початку повномасштабного вторгнення рф фінансування реформи базової середньої освіти відповідно до Концепції НУШ було призупинено. Тепер замість однієї буде дві бюджетних програми (головний розпорядник Міністерство освіти і науки України): 🔸 2211850 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», на яку передбачено виділити 2 млрд грн; 🔸 2211230 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» з фінансуванням у 150 млн грн. Сподіваюся, у владі вкладають правильний зміст у додані слова (а не лише в кошти), адже навчання гідних громадян нашої країни сьогодні — це дійсно інвестиція в майбутнє.Найнеобхідніша.
👁 3,100 24-11-06 11:00
🙇‍♀️ Підготовка до запровадження клубу білого бізнесу триває повним ходом. Була і є робота з великими платниками податків, яким також нібито забезпечена координація діяльності з персональним податківцем офісу великих платників податків. До чого тоді оце збільшення (як зрозуміло з повідомлень і перших кроків реалізації проєкту) ще на нових комплаєнс-менеджерів, яких буде понад 5 тисяч і які також будуть приставлені до кожного члена «клубу доброчесного бізнесу»⁉️ Вже призначено особу, відповідальну від ДПС за забезпечення координації діяльності комплаєнс-менеджерів. 😀 Проте із субсайту ДПС ми дізналися чіткі дати: 🔸 розраховані середні показники критеріїв будуть оприлюднені для отримання «членства» в клубі будуть оприлюднені 5 грудня 2024 року, 🔸 а перший Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства буде оприлюднено на п’ятнадцятий робочий день з дня його затвердження 19 грудня 2024 року. Висновки одні: замість налагодження сервісу для ВСІХ, автоматизації процесів, знову те ж саме – ТЕРИТОРІЯ ВИСОКОГО РІВНЯ ЦІН❗️😉 Саме для того цей проєкт, так вважаю.
👁 9,500 24-11-04 17:02
⚠️Влада зробила черговий крок до ОБКРАДАННЯмісцевих бюджетів!!! Кабінет Міністрів України при підготовці до 2 читання проекту Державного бюджету на 2025 рік повинен опрацювати питання зарахування частини єдиного податку з юридичних осіб та єдиного податку с/г виробників до загального фонду державного бюджету. Таке доручення міститься у прийнятих ВРУ пропозиціях до проекту Закону про Державний бюджет України на 2025 рік. Це при тому, ℹ️що відповідно до Податкового кодексу єдиний податок належить до місцевих податків та згідно Бюджетного кодексу 100% зараховується до місцевих бюджетів. За 2022 рік до місцевих бюджетів надійшло 14,3 млрд гривень єдиного податку від юридичних осіб та с/г виробників, а у 2023 році 📈такі доходи склали вже 17,8 млрд гривень. Пропозицією народного депутата, яку підтримали члени бюджетного комітету, є намір  забрати з місцевих бюджетів від 40 до 60 відсотків такого єдиного податку – а це потенційно від 7 до 10,5 млрд гривень, і спрямувати їх, зокрема, на оплату праці митників та податківців. Знаю, що ця пропозиція ніби -то пов’язана зі збільшенням мінімального податкового зобов’язання з 1 га землі, яке запропонував цей же депутат до ресурсного закону (вже три тижні на підписі президента). 👆Але збільшення сплати податків деякими аграріями з 1 га не перекриє прямих втрат місцевих бюджетів від перерозподілу єдиного податку.. Тобто, влада не зупиняється збільшувати зарплатупрокурорам, суддям, Рахунковій палаті, БЕБ, НАБУ, НАЗК, повністю забувши про лікарів, вчителів, пенсіонерів. ‼️А бюджетна децентралізація під черговою загрозою скорочення.
👁 3,100 24-11-04 11:20
🫂Бездіяльність урядовців призводить по податкового терору.Цього разу для бізнесу та громадян у деяких населених пунктах на територіях активних бойових дій. Що ж відбулося? З початку 2022 року Законом №3050 на територіях активних бойових дій (згідно переліку Мінреінтеграції) платники податків ЗВІЛЬНЕНІ від плати за землю та податку на нерухоме майно (до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії).Потім, в травні та липні 2023 року, були урядові зміни щодо включення нової категорії територій активних бойових дій, яка НЕ визначена Податковим кодексом🙅‍♀️ Це призвело до того, що платники податків у таких населених пунктах з червня та липня 2023 року ВТРАТИЛИ ПРАВО на пільгу. Лише у травні 2024 року КМУ вносить зміни до Порядку визначення переліку територій та для цілей оподаткування. Як наслідок податкова вважає, що протягом 10 місяців(до прийняття КМУ таких змін до Порядку) платники не мали право на пільги, про що зазначає у своїх податкових консультаціях, та активно приймає рішення про донарахування плати за землю та податку на нерухоме майно, посилаючись на аналогічну позицію Мінфіну.Уряд та податковий комітет роблять вигляд, що не помічають проблему. А платників податків змушують платити за землю та нерухомість на територіях, де активні бойові дії не зупинялися ні на день.  П.С. Як вирішити проблему? 💁‍♀️постанова КМУ, яка прирівняла для цілей оподаткування нову категорію територій до територій активних бойових дій, повинна застосовуватися з дня введення такої категорії (чого ще досі не зроблено).
👁 3,300 24-11-01 10:50
🗓 Як зазначили в Мінекономіки щодо запровадження режиму експортного забезпечення (адже текст документа поки відсутній на урядовому порталі), Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність та прийняття всіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону 3706,  ❗️а також ПІСЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ, ВИЗНАЧЕНОЇ ЦИМ ЗАКОНОМ, В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ. Тобто дата набрання чинності цим режимом залишається відкритою, хоча уряд повинен був упорядкувати свої нормативно-правові акти в цій частині ще до 1 жовтня. НУ, ЩО Ж, ПОДАТКОВА ОТРИМАЛА ЩЕ ОДИН ІНСТРУМЕНТ ЗУПИНКИ БІЗНЕСУ, А ВІРНІШЕ, ЕКСПОРТУ❗️  Ну і, звісно, для того щоб Кабміну надати право на запровадження нового механізму експорту зазначених товарів навіть скасували експериментальний проєкт з верифікації експортерів зерна, який був запроваджений 31 жовтня 2023 року Постановою 1132 і мав діяти до кінця 2024 року.  Очевидно, найкращим контролером у даний час є не системи, а особистості. І таким влада вважає саме голову податкового комітету. Шкода.2/2
👁 2,800 24-10-30 17:31
У Мінсоцполітики повідомили, що працюють над впровадженням нової системи соціального страхування осіб з інвалідністю. Вона називатиметься (не повірите 😉) єПотенціал. Ключова зміна – замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за висновками мультидисциплінарних команд з використанням цифрових інструментів.  Планується збільшити страхові виплати для людей, чиє здоровʼя зазнало істотних втрат і які втратили працездатність. 🩺 Крім того, подовжити захист людини від звільнення через непрацездатність з нинішніх 4 місяців до можливості оплачувано відновлювати своє здоров’я та проходити реабілітацію більш ніж рік. 💳 Передбачається збільшити страхову виплату під час реабілітації (реабілітаційний лікарняний типу Б) до 70-100% середньої заробітної плати. Також закріплено можливість працювати частково, якщо реабілітація амбулаторна, зі збереженням лікарняних реабілітаційних виплат. 📄 Усе це і багато іншого – в уже розробленому Мінсоцполітики законопроєкті, який наразі надіслано на погодження до інших ЦОВВ. Побачимо, що за документ вийде в результаті.
👁 4,700 24-10-30 09:13
⚡️Внесення змін до закону про Рахункову палату та обрання її членів є однією з вимог наших міжнародних партнерів.Але, як завжди, влада обдурила і партнерів, і найголовніше — українців. 💸 Запропонована редакція до другого читання потребуватиме більше півмільярда гривень додаткових витрат бюджету на утримання РП у 2025 році. Конституція України наділила Рахункову палату повноваженнями щодо контролю від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до державного бюджету України та їх використанням. Верховна  Рада  України, будучи пов'язаною цим Законом,  має  право  вищого  контролю  за  станом дотримання законності у фінансовій діяльності держави, тому визначення Рахункової палати вищим органом фінансового контролю суперечить Конституції України. ⭕️ Виведення працівників РП (до 450—500 осіб) із категорії посад державних службовців призведе до повної втрати відповідальності за результати проведеного ними аудиту. 🫰 РП перетворюється на ЗАКРИТИЙ клуб покровительства використання владою бюджетних коштів, платою за яке є встановлення захмарного рівня заробітних плат. Річна заплата голови РП в розмірі 4,3 млн грн, членів РП – по 3,8 млн грн, радників – по 1,9 млн грн коштуватимуть платникам податків 150-160 млн грн. P.S. Закон підтримали 240 нардепів: СН – 182, колишня ОПЗЖ – 22, «Голос» – 8, «За майбутнє» – 8, «Довіра» – 16, позафракційні – 4.
👁 2,700 24-10-27 10:02
🫡 Значним викликом для Пенсійного фонду під час повномасштабного вторгнення стало те, що борги підприємств, установ, організацій перед ним зросли до 50,3 млрд грн, тоді як чисельність найманих працівників зменшилася, а прогнозні показники зростання фонду оплати праці – не досягнуті(чомусь у Мінфіні та й уряді загалом сподіваються, що ці показники зростуть після підняття військового збору 🙆‍♀️). 💳 Пенсії виплачуються вчасно, ПРОТЕ половину з необхідного обсягу коштів Україна отримає від партнерів, зокрема через проєкт РЕАСЕ та від уряду США. Власні надходження Пенсійного фонду, наприклад, у 2024 році складають 563,9 млрд грн від 863,7 млрд грн необхідних, тобто лише 65%. ❗️Вдумайтеся: завдяки залученню позик і грантів за проєктом РЕАСЕ (основний донор якого уряд США) отримані 12,7 млрд дол. дали змогу відшкодувати видатки на виплату всіх пенсій за 2022 та 2023 роки.Важливо, що порядок підтримки за проєктом передбачає спочатку дотацію з державного бюджету Пенсійному фонду необхідних коштів на виплату пенсій, потім Держказначейство надає Мінфіну звіти, потім Мінфін перевіряє інфо, потім надсилає Світовому банку агреговані звіти щодо здійснення видатків, і вже після верифікації даних Світовий банк відшкодовує до загального фонду держбюджету кошти. 😏 На мій погляд, якось не зручно виходить перед урядом США. Бо в Україні не знайшлося відповідального, щоб ідентифікувати схему зі зростаючих видатків з Пенсійного фонду на інвалідів-держслужбовців (прокурорів та інших силовиків і «контролерів»).2/2
👁 2,700 24-10-26 06:31
⚖️ У суді платникам легше знайти правду, ніж у податковій. Такий висновок можна зробити за результатами аудиту ефективності на тему «Оскарження рішень ДПС: вплив на економічну активність платників податків», затвердженому на засіданні Рахункової палати 22 жовтня. 🔎 Період аудиту охоплював 2021–2023 роки та І півріччя 2024 року. За цей час платники оскаржили понад 44 тис. податкових рішень в адміністративному порядку, а суди розглянули майже 73 тис. таких справ.  Причому результати оскарження рішень ДПС в адміністративному та судовому порядках суттєво різняться.  Якщо в адміністративному порядку лише 27% рішень (на 34,5 млрд грн) було задоволено на користь платників податків, то в судовому – 75% (на 127,5 млрд грн). 📉 Відповідно, і податкові надходження, сплачені за рішеннями судів, поступово зменшувалися: 1,3 млрд грн у 2021 р., 0,8 млрд грн – у 2022 р., 0,5 млрд грну 2023 р.  Крім того, за цей період ДПС сплачено 800 млн грн судового збору (від себе скажу, що це просто жах 😱 – бо не тільки про ефективність перевірок/доказів податкової, а й про марнотратство, про безвідповідальне витрачання коштів податковою йде мова). Тобто більша частина роботи податківців у цьому напрямі лише шкодить платникам податків і, як наслідок, економіці, адже відволікає час і ресурси обох сторін. 😒 1/2 ⤵️
👁 2,900 24-10-24 08:31
📑 Вже три парламентських комітети (з питань цифрової трансформації, соцполітики, освіти) рекомендували ухвалити в першому читані урядовий законjпроєкт №11377 про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС).  У Мінсоцполітики наполягають, що ця ініціатива є важливою для спрощення громадянам доступу до соціальної підтримки та сприяння підвищенню ефективності надання соціальних послуг і виплат. Законопроєкт про ЄІССС, зокрема, внормує:  🔸- належний облік використання бюджетних грошей (ведення фінансової звітності для нівелювання нецільового використання коштів); 🔸 пришвидшення інформаційних обмінів між базами даних та реєстрами; 🔸 верифікацію даних про отримувачів соціальної підтримки; 🔸 виключення дублювання (задвоєння) виплат у різних районах одній людині;  🔸 припинення існування паперових документів; 🔸 автоматизацію прийняття рішень; 🔸 захист персональних даних громадян. Вчитайтесь, усі питання надто актуальні, то чому законопроєкт, зареєстрований ще в червні, досі не розглядався в заліЧи є шанс для таких змін🤔