Fuente
27 Печерська бригада Національної гвардії України | Що робити, якщо під рукою немає турнікета, а людина втрачає кров? Фель...
490 Vistas/Alcance
2026-03-18 11:35
Mensaje №1840
Що робити, якщо під рукою немає турнікета, а людина втрачає кров? Фельдшер Олександр Корнійчук на псевдо "Байкер" каже: не чекати — діяти тим, що є. Бо правильно накладена пов'язка може врятувати життя не гірше за турнікет.Компресійна пов'язка — це не складна медична маніпуляція. Байкер переконаний: впоратися з нею може кожен, хто заздалегідь знає кілька простих кроків.На рану кладуть марлевий відріз або чисту тканину — вона допомагає крові згортатися. Але сама по собі марля не зупинить кровотечу: її потрібно притиснути і щільно примотати еластичним бинтом, який є в будь-якій аптеці. Поверх серветки — елемент тиску. Це може бути телефон, чехол від окулярів або брусок мила. Головне — форма і тиск, а не матеріал. Бинт мотають від периферії до центру, щільно, без послаблень.Важливо не зупинятися, якщо пов'язка трохи підтікає — це нормально на початку. Якщо витікання продовжується, не потрібно знімати і перемотувати: це лише зашкодить. Достатньо додати ще один шар поверх.Падіння бинта на землю — не привід зупинятися. Зараз головне зупинити кровотечу. Антибіотики вирішать решту проблем потім.Ці знання рятують життя, і навчитися їм може кожен.