Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Захист в'язнів України
Añadido 14 jul. 2024

Захист в'язнів України

@ngoauu
Número de suscriptores: 480
Fotos: 398
Videos: 173
Enlaces: 1,320
Descripción:
Правозахист в місцях позбавлення волі

👥 Número de suscriptores

480
Promedio/Día:: +1
Promedio/Tiempo:: +3
Promedio/Mes:: +10

👁️ Vistas promedio por mensaje

334
Promedio/Día:: 367
Promedio/Tiempo:: 297
ERR: 69.58%

📊 Mensajes por Día

1.2
Último día: 0
Promedio semanal: 0.4
Promedio por día: 1.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

П’ятий рік війни. І ми самі блокуємо тих, хто готовий воювати.Країна виснажена. Найкращі добровольці або загинули, або воюють без ротацій. Паралельно держава ловить тих, хто уникає служби.І в цей момент — люди з колоній самі просяться на фронт. Мотивовані. Відібрані підрозділами ГУР. Готові ризикувати життям.Але їх… не відпускають.20 березня 2026 року прокурор у Кривому Розі виступив ПРОТИ звільнення засудженого, якого вже відібрали до підрозділу ГУР.Позитивні характеристики? Є.Підтримка ДКВС? Є.Мотивація? Є.Рішення прокурора — «ні».І це не поодинокий випадок.У Замковій колонії №58 чотирьох добровольців, відібраних до ГУР, заблокували «листами від СБУ».Адвокат зробив запит — СБУ відповідає: ми нічого не надсилали.Тоді питання просте:👉 ХТО блокує добровольців?👉 ХТО підробляє документи або діє від імені держави?👉 І ЧОМУ держава сама відмовляється від мотивованих бійців?Ми реально можемо дозволити собі таку «розкіш» на п’ятий рік війни?Суд по одному з таких добровольців — 27 березня.Сподіваємось, розголос включить здоровий глузд.Бо зараз це вже не про процедури.Це про виживання країни.Докладніше читайте тут:👇https://ngoauu.org/pyatij-rik-vijni-koli-derzhava-shukaye-lyudej-ale-ne-vidpuskaye-tix-xto-gotovij-voyuvati/#добровольцізвязниць #патріотизаколючимдротом #правозахист
ДБР посилює роботу з розслідування катувань та порушень прав людини🔴 Розслідування фактів катувань, перевищення повноважень правоохоронцями та інших порушень прав людини стало одним із важливих напрямів роботи Державного бюро розслідувань у межах виконання Дорожньої карти з питань верховенства права, затвердженої Кабінетом Міністрів України ⬇️🔹 Щоб посилити цю роботу, у структурі Головного слідчого управління ДБР створено спеціалізований підрозділ, який розслідує злочини, пов’язані з катуванням та іншим неналежним поводженням з людьми з боку правоохоронців і суддів.🔹 Крім того, у територіальних управліннях Бюро визначено 157 слідчих, які спеціалізуються саме на таких кримінальних провадженнях.🔹 Для контролю за розслідуваннями ДБР також запровадило електронну систему моніторингу скарг і повідомлень про катування та неналежне поводження. Вона дозволяє відстежувати рух кожного звернення, контролювати строки реагування та аналізувати інформацію про можливі порушення з боку правоохоронців.🔹 Окремо ДБР долучилося до оновлення державної системи звітності органів досудового розслідування. Тепер у статистиці роботи Бюро окремо відображаються результати розслідування катувань і порушень прав людини.🔹 Водночас для слідчих, які працюють із такими складними справами, у ДБР запроваджено систему професійної та психологічної підтримки. Вона передбачає консультації, тренінги та інші форми допомоги для працівників, які розслідують злочини, пов’язані з насильством, смертю потерпілих або іншими травматичними обставинами.🔹 Такі кроки дозволяють посилити спроможність ДБР ефективно розслідувати факти катувань та забезпечувати належний захист прав людини.👉 Детальніше за посиланням
​​Запрошуємо взяти участь у круглому столі “Життя під загрозою: що робити з колоніями в зоні бойових дій?”. ГО “Україна без тортур” у партнерстві з ГО “Захист в'язнів України” та Харківською правозахисною групою за підтримки, EPLN - European Prison Litigation Network та DIGNITY – Danish Institute Against Torture запрошують взяти участь у круглому столі “Життя під загрозою: що робити з колоніями в зоні бойових дій?”. Захід присвячений ситуації, коли установи виконання покарань та слідчі ізолятори залишаються розташованими у зоні активних бойових дій або в безпосередній близькості до фронту, що створює постійну загрозу життю ув’язнених та персоналу.Метою є фахова дискусія між органами влади та громадськістю: 🔵стану евакуації установ у прифронтових регіонах; 🔵реальної придатності укриттів у колоніях та СІЗО; 🔵розслідування випадків бездіяльності посадових осіб; 🔵реагування держави на прямі загрози життю людей у місцях несвободи.Захід відбудеться 23 лютого 2026 року з 10:00 до 11: 30 у змішаному форматі в м. Києві. Адреса проведення та посилання для онлайн участі будуть надіслані після реєстрації.Для організаційного планування просимо зареєструватися через Google-форму.
Вибір, що рятує життя 🇺🇦Вони свідомо обрали шлях воїна — шлях захисту країни.Сьогодні в лавах Збройних Сил України пліч-о-пліч із кадровими військовими воюють добровольці, які ще вчора були за ґратами, а сьогодні — на найгарячіших ділянках фронту.Ці бійці пішли захищати нас за власним рішенням.Без примусу. Без гарантій залишитися живими.Для виконання бойових завдань і виживання на «нулі» потрібно значно більше, ніж може забезпечити держава.Ми відкриваємо збір для підрозділів «Артан Х», «Шквал», «Алькатрас», де служать колишні ув’язнені-добровольці.Ваша підтримка — це не просто гроші.Це визнання їхнього вибору, відповідальності й реального внеску в оборону країни.Кожна гривня — це захист для тих, хто без вагань змінив тюремну робу на піксель.Як допомогти:🔗 Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/9hM8st9ffB💳 Номер картки: 4874 1000 2291 7077Звіт про збір і витрати буде оприлюднено.Разом до перемоги! Все буде Україна! Героям слава! #патріотизаколючимдротом #добровольцізвязниць 🇺🇦
​​Спільнота моніторів Національного превентивного механізму України шукає нових учасників!ГО «Україна без тортур» спільно Офісом Омбудсмана, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» організовують відбір на навчання представників громадських організацій, які залучатимуться до відвідувань національного превентивного механізму (далі - НПМ).НПМ є система регулярних, незалежних відвідувань будь-якого місця, що перебуває під юрисдикцією та контролем держави, де утримуються чи можуть утримуватися особи, позбавлені волі, за розпорядженням державного органу чи за його вказівкою, або з його відома чи мовчазної згоди. Відвідування здійснюються з метою посилення, за необхідності, захисту таких осіб від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. НПМ України функціонує за моделлю «Омбудсман+», яка передбачає здійснення відвідувань до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмана спільно з представниками громадянського суспільства.Уповноваженим може бути залучений до відвідувань НПМ представник громадської організації, що досяг вісімнадцятирічного віку, є доброчесним, здатним за своїми моральними якостями та станом здоров’я виконувати покладені на нього обов’язки.Не можуть претендувати на отримання письмового доручення Уповноваженого для здійснення відвідувань НПМ особи:🔵визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;🔵які мають хронічні психічні захворювання;🔵які мають незняту чи непогашену судимість;🔵народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування;🔵особи, які не володіють державною мовою України.Навчання відбуватиметься у два етапи: у форматі онлайн і офлайн, участь безкоштовна.До участі у онлайн частині навчання запрошуються всі бажаючі, які відповідають визначеним критеріям.До офлайн частини будуть запрошені особи, які успішно пройшли онлайн навчання.Учасники, які успішно пройдуть обидві частини навчання, будуть рекомендовані для надання доручень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для здійснення відвідувань до місць несвободи в межах реалізації НПМ. Граничний термін подачі заявок: 31 жовтня 2025 року. ❗️Для участі у тренінгу необхідно заповнити форму за посиланням.Дата початку навчання буде визначена після реєстрації учасників.Телефони для додаткової інформації:+38 (096) 010-91-60;+38(096) 769-82-53або е-mail: [email protected]
На Полтавщині судитимуть шістьох працівників СІЗО, які катували ув’язненогоПрацівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо шести співробітників Полтавського слідчого ізолятора, які жорстоко катували ув’язненого. Обвинувальний акт скеровано до суду.За даними слідства, один з в’язнів висловлював невдоволення умовами утримання. Начальник відділу режиму й охорони вирішив провчити його та наказав створити «камеру тортур». Для цього на території медичної частини облаштували спеціальне приміщення. Потерпілого прикували кайданками до металевого ліжка, а ноги зв’язали мотузками. Його залишили без їжі, води та можливості скористатися туалетом понад добу.Керівник відділу спостерігав за катуванням через монітори відеоспостереження та особисто перевіряв процес, періодично заходячи у приміщення. Коли ув’язнений намагався послабити пута, начальник кликав підлеглих, аби ті знову їх затягнули.Щоб приховати злочин, працівники СІЗО намагалися видалити відеозаписи з камер спостереження, але слідчим ДБР вдалося віднайти копії. Загалом під час розслідування проведено 9 обшуків, 56 допитів, 8 експертиз та 19 оглядів відеозаписів і речових доказів.До суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника відділу, чергового помічника начальника установи, трьох старших по корпусу та молодшого інспектора відділу режиму і охорони. Всі вони обвинувачуються у катуванні (ч. 3 ст. 127 КК України).Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. Двоє фігурантів уже звільнені, решта відсторонені від посад.Процесуальне керівництво здійснює Полтавська обласна прокуратура.👉 Детальніше за посиланням
Прокуратура передала до суду справу стосовно семи співробітників Харківського СІЗО, які залишили помирати ув’язненого після побиттяТак, за даними слідства, у квітні 2025 року співробітники СІЗО вирішили «провчити» нещодавно доставленого підозрюваного. Усупереч вимогам закону, його помістили до камери з іншим засудженим.У результаті конфлікту останній жорстоко побив чоловіка. Потерпілому були завдані тяжкі тілесні ушкодження.Попри очевидні ознаки критичного стану, працівники державної установи не викликали медиків та не забезпечили йому допомогу.Щоб «легалізувати» свої незаконні дії, вони оформили рапорт про нібито необхідність переведення увʼязненого до камери іншого режимного корпусу для уникнення конфліктної ситуації.Потерпілого, який вже ледве тримався на ногах, обвинувачені під руки перенесли до іншої камери. Чоловік постійно скаржився на біль і просив про допомогу, однак співробітники ігнорували його стан. Увʼязненого залишили лежати на підлозі біля санвузла у камері, а через декілька годин він помер.Серед обвинувачених: т.в.о. начальника установи, двоє молодших інспекторів, старший по корпусу, черговий помічник начальника установи та двоє оперуповноважених. Їх посади вказано на момент вчинення злочину. Більшість з них на теперішній час звільнена. Залежно від ролі їх судитимуть за:— перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України);— залишення в небезпеці, що спричинило смерть особи (ч. 3 ст. 135 КК України);— службову недбалість, що спричинила загибель людини (ч. 3 ст. 367 КК України).Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура. Досудове розслідування — ТУ ДБР у м. Полтаві.Довідково: стосовно засудженого, який побив потерпілого, досудове розслідування завершено. Йому інкримінують нанесення тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України).
Безпека людей в місцях несвободи біля зони бойових дій: направив звернення до Прем’єр-міністра України та Міністра юстиції.ℹ️ Вночі Росія обстріляла Біленьківську виправну колонію №99 — загинуло 16 людей, близько 50 — отримали поранення. Зруйнована їдальня, два гуртожитки та інші приміщення. Вчергове країна-агресор вбила цивільних громадян України. Вчергове вчинила воєнний злочин!Проте в цій ситуації викликає обурення ще й безвідповідальне ставлення виконавчої влади до безпеки людей, які утримуються у місцях несвободи, наближених до районів бойових дій. Колонія, яку обстріляла РФ, розташована всього за 20 кілометрів із лінією зіткнення. І раніше, я як Омбудсман України, неодноразово звертався до центральних органів виконавчої влади, Кабінету Міністрів України задля того, щоб була організована евакуація людей із місць несвободи. Також я наголошував на важливості безпеки цієї категорії громадян у своїй Щорічній доповіді за 2024 рік і окремій Спеціальній доповіді, що були розглянуті народними депутатами України. Крім того подібні рекомендації були напрацьовані і низкою громадських організацій.❗️Ба більше, лише два місяці тому, мій Представник з прав людини в місцях несвободи Віталій Нікулін порушував це питання на окремій нараді із керівництвом Мін’юсту: заступником Міністра юстиції України Пікаловим Євгеном та начальником Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Горобцем Євгеном. Зокрема, щодо евакуації саме цього місця несвободи. І який результат? Працівники Міністерства взяли інформацію до уваги, організували наради на місцевому рівні, але своєчасних дієвих заходів щодо релокації установи або евакуації людей, як ми бачимо, не було вжито.І лише після смертей та десятків поранених, упродовж одного дня, у Мін’юсту знайшлась можливість евакуювати усіх утримуваних у Біленьківської колонії до інших установ виконання покарань. ☝️Саме тому сьогодні негайно направив листи:Міністру юстиції України з вимогою: 🔘по-перше, вжити невідкладних заходів щодо релокації установ (евакуації утримуваних осіб);🔘по-друге, провести службове розслідування, за результатами якого вжити заходів щодо притягнення винних до відповідальності; 🔘по-третє, надати оцінку попереднім діям відповідних службових осіб;Прем’єр-міністру України з вимогою:корегувати положень нормативно-правових актів щодо евакуації людей із місць несвободи. Зміни мають передбачати проведення оцінки стану безпеки перебування ув’язнених в місцях несвободи, а також встановлення безпечної відстані від зони бойових дій. Також потребує розширення перелік органів, які ухвалюють рішення про евакуацію утримуваних.🗣Наразі очікую невідкладного реагування влади. Нам потрібні конкретні дії та зміни тут і зараз, щоб убезпечити цивільних від воєнних злочинів росіян. Росія ж має понести покарання за черговий воєнний злочин, а чиновники — за невиконання службових обов’язків. 🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Коли у лютому 2022-го тікали "чисті" й "правильні", такі, як Віктор Журавель, пішли захищати країну. Він зібрав добровольців, озброїв їх і разом із побратимами зупинив ворога перед Броварами. Він зробив свідомий вибір: став Воїном світла — щоб врятувати Україну від рашистського рабства.Сьогодні Журавля судять. Конфлікт із поліцією, в якому не було пострілу, навіть патрона в патроннику, перекваліфікували у "замах на вбивство". Суд  відпустив під заставу — прокуратура оскаржила. Вже рік його тримають за ґратами, коли він так потрібен на фронті. Побратими та Громадські діячі просять про поруки - прокуратура заперечує.📍Наступне засідання: 10 липня о 15:30📍Києво-Святошинський райсуд Київської області., м.Київ, вул. Тараса Бульби-Боровця,1.❗️Ми не виправдовуємо минуле. Ми вимагаємо чесного ставлення до тих, хто захищав Україну, коли інші зрадили.📢 Приходьте. Підтримайте. Розкажіть іншим.Бо сьогодні судять не лише Журавля. Судять честь, гідність та самопожертву.https://www.facebook.com/share/p/16ooF9njkK/
15 років за ґратами проведе зрадник, який після деокупації Херсона спалив паспорт рф, аби уникнути відповідальностіЗа матеріалами ДБР Хаджибейський районний суд міста Одеси визнав винним у держзраді колишнього співробітника Дар’ївської виправної колонії №10.На початку 2022 року Дар’ївська колонія на Херсонщині опинилася під контролем окупантів. У травні цього ж року, коли на території колонії перебували російські військові та представники фсб, працівників установи зібрали та повідомили, що відтепер вони працюватимуть за законами рф. Подружжя місцевих мешканців — чоловік і жінка, які працювали молодшими інспекторами колонії, добровільно погодилися служити окупантам. Щоб заслужити прихильність «нової влади», вони активно здавали інформацію про своїх земляків, зокрема про учасників АТО.Перед колегами та сусідами зрадники хвалилися високими зарплатами. Але після деокупації частини Херсонської області перебіжчики спалили свої російські паспорти й намагалися переховуватися від правосуддя.Детальніше.