Fuente
NEZLAMNA | Якби не війна, я б працювала патрульною»: пілотеса БпЛА на псевдо Ерід...
265 Vistas/Alcance
2025-10-31 13:10
Mensaje №2120
«Якби не війна, я б працювала патрульною»: пілотеса БпЛА на псевдо Еріда28-річна патрульна поліцейська із Закарпаття служить у бригаді «Хижак» операторкою БпЛА. Спершу Еріда розвідувала й коригувала цілі для артилерії з Мавіка, потім з нього — бомбила. А нині керує великим ударним дроном «Вампір». «Коли почалася повномасштабка, я чергувала біля кордону. Бачила сімʼї з дітьми, у яких було дві сумки — і більше нічого. Вони виїжджали в нікуди. Серце просто розривалося від болю. Тоді я зрозуміла, що хочу піти на фронт», — пригадує вона.
Позивний вона обрала не випадково. У грецькій міфології Еріда — богиня чвар і розбрату, сестра війни. А ще це персонаж з улюбленого мультфільму «Синдбад». Сьогодні дрони Еріди працюють на 5–8 км від лінії зіткнення.«Летиш, шукаєш ціль, а бачиш залишені будинки, де все застигло. Але ми мусимо робити свою роботу. Якби не війна, я б працювала патрульною, створила сімʼю і вже думала про дитину. А зараз просто хочу, щоб усі мої побратими та посестри повернулись додому».