Fuente
Новини Чернігівщини | Ломако виїхав до США напередодні вручення йому підозриЕкс-секретарю Че...
5 080 Vistas/Alcance
2026-06-18 11:19
Mensaje №37305
Ломако виїхав до США напередодні вручення йому підозриЕкс-секретарю Чернігівської міськради Олександру Ломако, який певний час був в.о.мера хочуть вручити підозру. За наявною інформацією з правоохоронних джерел, щоб уникнути цього і подальших процесуальних дій з арештом та обранням запобіжногозаходу Олександр Ломако покинув Україну і наразі перебуває в Сполучених штатах Америки.Одразу відзначимо, що це вже не перша спроба підписати підозру Ломако, яку здійснюють правоохоронні органи. Вперше, ще в жовтні минулого року, дана підозра опинилася на підписі в обласній прокуратурі. Тоді Ломако підписав всі необхідні документи на виїзд з України у Віктора Геращенко і певний час перебував в Європі, поки дану справу намагалися замʼяти. Друга спроба підписання підозру відбулася зовсім нещодавно - наприкінці травня. Але і тоді в прокуратурі не зважилися на це. Бо, коли підозра потрапила на підпис, Ломако опинився на ТСК (тимчасової слідчої комісії - ред.) під головуванням нардепа Олексія Гончаренко, де дав свідчення проти війської адміністрації і не тільки. А тому, підписання підозри відклали, як ми сподіваємося, бо її могли сприймати, як політичну розправу над Ломако. Наразі підозра знову опинилася на столі і як ви вже знаєте, Ломако покинув Україну і не зрозуміло, що тепер стане на заваді її підписати.А тепер відносно того у чому звинувачують Ломако і за що йому світить підозра, арешт та суд. Справа стосується будівництва сімох двоповерхових будиночків на 112 квартир для переселенців по вулиці Дрозда в Чернігові- (84 - однокімнатні (28,7 м2) і 28 - 2-кімнатних (38,6 м2) загальною площею 3491,6 м2, які обійшлися на 2023 в 232 мільйони гривень або 66 тис 445 грн за один м2.Для їх зведення були використані міжнародні кошти Червоного Хреста, який вклав у будівництво та умеблювання квартир - близько 157 млн грн, а Чернігівська міськрада займалася питаннями підготовки території під роботи, підведенням комунікацій та благоустроєм, спрямувавши з бюджетублизько 75 млн грн. Всі роботи від міськради виконувала компанія наближена до екс-мера«УТБ-інжиніринг».Коли почали випливати подробиці розкрадання і участь в цьому посадових осіб Чернігівської міської ради і Ломако зокрема, представники «Червоного Хреста» звернулися до правоохоронних органів з заявою про вчинення злочину. Бо, як вони порахували, то за 232 мільйони загальних вкладень при зведенні тимчасового житла, можна було купити 200 гарних квартир і не обкрадати людей, які втратили все. Але це не про Чернігівських мародерів при владі і як встановило слідство, Ломако відігравав в цьому головну роль. Саме тому є підозра, але за дивних обставин і досі вона не підписана. Можливо, цього разу всі зірки над Чернігівською прокуратурою зійдуться.