Fuente
Наші 1920-ті | Тамара і Майстер корабля— А хіба у вас тепер немає шхуни? — запитав ...
3 130 Vistas/Alcance
2025-08-09 19:23
Mensaje №697
Тамара і Майстер корабля— А хіба у вас тепер немає шхуни? — запитав я. — Нам сказали, що ви хазяїн шхуни й трамбака?— Трамбак у мене ще є, але це стара вже калоша, хоч я його й люблю, а шхуну мені потопили й спалили у війні.— Одначе дозвольте нам і надалі називати вас хазяїном шхуни.Моряк мовчки переждав час, потрібний для відповіді на моє запитання, і розповідав далі.— У мене є на приміті дубок «Тамара». Це було колись прекрасне судно. Та йому попався поганий хазяїн. Він сидить нині за історію з дітьми. «Тамару» робив першорядний майстер, її можна легко перебудувати, впорядкувати трюм, зробити кіль, поставити нові щогли — дві, як личить кожній порядній двомачтовій шхуні-бригові.— Ви думаєте, що саме таке судно потрібне нам? — запитав задумливо Сев, оддихуючись після бійки з рибалкою.— Тільки шхуна-бриг. Ми його завтра й оглянемо — той дубок. Тільки дозвольте мені бути близько до ремонту й відбудови.Ми підняли склянки з вином: хазяїн шхуни, Сев, Поля, Стелла, Муха і я. Кав’ярня нагадувала чомусь кузню, в якій мусив був ворожити казковий коваль. Хазяїн кав’ярні сказав слово, що його всі чекали:— Я п’ю за кров і вогонь. За заморських дівчат. За шхуну-бриг і чорну пахучу турецьку каву.Юрій Яновський. «Майстер корабля»На фото: Тамара Жевченко і Юрій Яновський. Одеса, 1929.#наші20#vivatclassic