У Дніпрі розвивають цифрову медицину: «Відкрита мапа» допомагає знайти заклади обстеження, а «єДніпро» — переглядати свої даніВідтепер на міському порталі доступний новий тематичний шар – «Міські медзаклади зі скринінгом 40+», який дозволяє легко знайти медзаклади, які беруть участь в державній програмі «Скринінг здоров’я 40+».Також завдяки модернізації міської медичної інформаційної системи інформація про проходження скринінгу автоматично передається до електронної системи охорони здоров’я, що спрощує роботу лікарів і надає більше часу на обслуговування пацієнтів.Окрему увагу приділено інтеграції медичних сервісів із міською електронною системою — завдяки цьому мешканці можуть переглядати власну медичну інформацію просто зі смартфона. Наразі «Відкрита мапа Дніпра» перебуває на етапі активного наповнення та бета-тестування, але вже доступна для всіх користувачів.Завантажуйте застосунок «єДніпро»:App Store: https://shrt.ednipro.dp.ua/zTn22IvLRGoogle Play: https://shrt.ednipro.dp.ua/u2toAsbB-🏙Наше місто Дніпро
Я просто хочу вибачитися.Перед усіма, хто сьогодні бачив мене на місцях «прильотів», і з ким я не встиг нормально поспілкуватися чи бодай просто вислухати. Я відчуваю провину, бо не можу приділити увагу кожному та кожній, хто зіткнувся з бідою……Але, користуючись нагодою, хочу передати декілька вітань.Інзі, вчительці та колишній «оперній співачці», котра просила відкрити паркінг. Олександру, що мешкає в квартирі, куди надвечір поцілив ворожий дрон, і який дивом вцілів, бо пішов лікувати зуби. І ще одному пану Олександру, котрий серед гудіння важкої техніки просив допомогти синові влаштуватися на роботу. Завтра з Вашим Олексієм уже зустрінуться.…Мені відверто шкода, що я теж…звичайна людина. Складна, вперта, із запеклим норовом й іноді непотрібно матюклива.Але – людина. У якої також є межа можливостей. Бо я, як і ви, уже пʼятий рік не сплю ночами. Бо біля мого будинку теж падав шахед. Бо я все ж продовжую тягти свого возика з купою відповідальності та всього того божевілля, яке Дніпро змушений переживати в цій війні. …І навіть не знаю, звідки в мене на це ще є сили. Тож пробачте мені. І не бійтеся підходити, сталеві люди сталевого Міста.Щоб просто підтримати одне одного. Словом чи, як хочете, навіть обіймами.
СБУ попередила Андрія Денисенка про підготовку замаху з боку російських спецслужб. Загрозу вдалося нейтралізувати.За словами заступника міського голови, інформація про підготовку замаху надійшла до нього 8 місяців тому. Інформацію про це він оприлюднив лише зараз з міркувань безпеки, оскільки ризики для життя, на його думку, можуть зберігатися й надалі. Денисенко також наголосив на тому, що не має державної охорони й, на жаль, має піклуватися про свій захист самотужки.«Сьогодні я оприлюднюю цю інформацію передусім з міркувань власної безпеки, бо усвідомлюю, що замовлення на моє вбивство з боку ворога може виникати і в подальшому.А я не маю державної охорони і розумію, що справа мого захисту - це передусім мій власний клопіт.Насправді, я давно навчився жити і працювати в умовах постійної фізичної небезпеки. Особливо - починаючи з подій Майдану 2014 року, коли брав участь у відсічі «русскай вєснє», формуванні добробатів та в операціях зі звільнення українського Донбасу, зокрема, у зачистці тодішнього Красноармійська (Покровська). Втім, я радію, що добряче залив сала за шкуру м-лям і заливатиму надалі»,
– написав Андрій Денисенко.Він також заявив, що й надалі продовжить роботу з очищення міста від російських символів і підтримки Сил оборони.🏙Наше місто Дніпро
У Новокодацькому районі Дніпра внаслідок атаки дрона-камікадзе знову пошкоджено житлові будинки, – заступниця голови районної адміністрації Анжела ГаращенкоЗа її словами, на місці удару суттєво пошкоджено два приватні будинки, ще у понад десяти вибито вікна та пошкоджено покрівлі. Окремі домівки зазнали серйозних руйнувань.У районі вже працюють комунальні служби міста, профільні підприємства та благодійні організації. Людям надають будівельні матеріали для тимчасового відновлення осель, зокрема OSB-плити та плівку, а також допомагають із закриттям вибитих вікон.Тим, хто не може самостійно виконати ремонт, допомагають комунальні бригади. Також мешканцям надають консультації щодо оформлення допомоги та компенсацій.Загалом у Новокодацькому районі та селищі Діївка цього дня зафіксовано близько 50 пошкоджених будинків, один із яких, за попередніми оцінками, повністю зруйнований.Адміністрація Новокодацького району: просп. Сергія Нігояна, 77, каб. 11. 📞 Телефон для довідок: (056) 720-99-23.🏙Наше місто Дніпро
Сюрреалістичне та огидне.…Є така давня й відома багатьом мудрість, мовляв, кого Господь хоче покарати, того Він спочатку позбавляє розуму. Попри всю абстрактність виразу, саме це зараз відбувається з деякими депутатами ВР. Сьогодні на слуханнях Конгресу місцевих та регіональних влад довго й емоційно обговорювалося питання «законопроєкту», який по всій країні заборонить зносити кляті ларьки. Тобто ті гнидники та підпільні наливайки, які ми тисячами викорчовували у Дніпрі упродовж останніх 10 років. Вкрай чарівно, що ініціаторами законопроєкту стали сумнозвісна депутатка Галина Третьякова, котру бентежать діти «дуже низької якості», Марʼяна Безугла, за яку й казати нічого, а ще резидент країни «рожевих україномовних поні» та двійко інших парламентарів. І я навіть готовий підтримати шановних колег. Але виключно після того, як вони дадуть свої домашні адреси, аби розквіт цього ларькового підприємництва почався саме з їхніх дворів та присадибних ділянок.…Якщо серйозно, то це суцільний жах і знущання над здоровим глуздом. Просто уявіть, що коли ця компашка«протягне» свій «законопроєкт», то хто завгодно і де завгодно пачками розставлятиме свої кіоски. По всій країні. Щоб торгувати всілякою гидотою біля шкіл і дитячих майданчиків. Та й просто спотворювати вулиці та двори. А в результаті – під ширмою захисту малого бізнесу – на цьому наваряться лише хитрючі ділки. …Ще раз. Без жодних претензій до реального малого підприємства.Але суто у Дніпрі роками сидять пройдисвіти, які натикують сотні цих ларьків по всьому місту. Бо навчилися реєструвати їх на підставні ФОПи.Ось вам цифри для порівняння. У 2015-му році, коли шановний Іван Іванович залишив посаду мера, а до виборів залишалося ще пів року, то кількість ларьків у місті зросла втричі – із 2 до 6 тисяч (!). Вони просто почали розмножуватися як ракові клітини, користуючись тим, що в Місті немає влади……Якщо зараз відкрутити ці гайки назад, то не лише Дніпро, а вся країна перетвориться на суцільний базар. І не допоможуть ані Конституція, ані цивільний, ані земельний кодекси.Бо спочатку це буде килимок тротуарі. Далі він виросте до стійки з роздрібною торгівлею. А там уже й перетвориться на ларьок, котрий обхідним маршрутом зареєструють недоторканою нерухомістю. І ті-таки малі підприємці, якими нібито так «опікуються» нешановні депутати, працюватимуть там ( у кращому випадку ) як суборендарі. …Бо це не лише огидне корупційне гівно, а й добре відомий всім нахабний високомаржинальний бізнес. І він має свою мережу інтересантів та кланів. Бізнесюків, силовиків, депутатів, суддів і ще бозна-кого.…Тим, хто зараз лобіює цей ганебний законопроєкт, варто чесно сказати, що вони захищають не багатостраждальний малий бізнес, а свої шкурні інтереси. Ну або вони просто взяли гроші у торгової мафії. Та хто ж таке визнає. Тому далі не продовжуватиму. Я на слуханнях вже все сказав. Відео додаю.
🎞Зйомки фільму «Аврора» у Дніпрі9 травня на станції метро «Металургів» зняли фрагмент повнометражного художнього фільму «Аврора» — драматичної історії з елементами наукової фантастики про ветерана, який після війни намагається повернутися до життя через взаємодію зі штучним інтелектом.У центрі сюжету — художник Ігор, який після фронту втрачає сенс життя та талант. Постійні кошмари, психологічні травми та залежності поступово руйнують його зсередини, а шансом на порятунок стає експериментальна технологія реабілітації та ШІ на імʼя Аврора.Фільм поєднує драму, трилер і наукову фантастику та досліджує тему післявоєнної адаптації, пошуку ідентичності та відповідальності за власне життя.Зйомки повністю проходять у Дніпрі, який у стрічці постає окремим персонажем — простором між минулим і майбутнім, де сучасна архітектура поєднується з індустріальними пейзажами та атмосферою постіндустріального мегаполіса. До проєкту залучена переважно місцева команда, що покликана розвивати дніпровську кіноіндустрію, до якої входять:🎥 Продюсер та режисер — Денис Борисовський🎬 Режисер — Олег Стахурський📷 Оператор — Вадим Задорожний🎭 "Аврора" — Ольга Козина🏙Наше місто Дніпро
У Дніпрі вперше з початку повномасштабного вторгнення проходить Чемпіонат України зі скелелазіння Дня участі у ньому у Дніпрі зібралися понад 70 скелелазів з різних міст віком від 13 до 21 року. Змагання триватимуть до 5 травня.Протягом чемпіонату учасники змагаються у різних дисциплінах, долаючи складні траси та технічні маршрути.Чемпіонат України зі скелелазіння проводять у Дніпрі, адже наше місто має одну з найкращих та найбільших скелелазних баз в Україні. Вона відповідає міжнародним стандартам та дозволяє проводити змагання найвищого рівня.«У Дніпрі є чудовий скалодром, де тренуються вихованці наших спортивних шкіл. Саме тут вчилася скелелазінню учасниця Олімпійських ігор Євгенія Казбекова та призерка міжнародних змагань Рафаель Казбекова. Ми дуже пишаємося тим, що у такий складний у країні час, маємо змогу приймати у місті спортсменів з різних міст України», - зазначив заступник директора департаменту - начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики ДМР Олександр Осипов.
Закриваючи тему. Цікаве чтиво вихідного дня для мешканців Слобожанського. …Напередодні я написав цілком коректний та дуже спокійний пост. У ньому я лишень закликав ваше керівництво спрямувати свій чималий бюджет на розвиток власної інфраструктури ( як належить будь-якому окремому місту ) та підготовку до опалювального сезону. Натомість багато хто з вас побіг генерувати гидотні коментарі, мовляв, «крадії та баньдюки зазіхають на бюджет нашої громади».…Для розуміння, ось вам порівняння річних зарплат керманичів вашого «міста» на 15 тисяч мешканців із мільйонним Дніпром:– Голова ТГ Слобожанське Камінський - 1 625 358 грн;– Секретар ТГ Слобожанське Лагода - 1 425 823 грн;– Міський голова Дніпра Філатов – 393 850 грн;– Секретар міськради Дніпра Санжара – 1 035 725 грн.Також у Дніпрі заступники мера в середньому отримують на пів мільйона менше ніж у Слобожанському!І я вже не кажу про те, що від своїх премій та зарплат я давно відмовився на користь ЗСУ і безуспішно закликав інших колег зробити те саме. Але не про це. …Я не змушую нікого з вас зайвий раз напружувати мізки для роздумів про те, чому очільник Слобожанського заробляє у понад чотири (!) рази більше (!!) за мера Дніпра (!!!).Тут важливо збагнути інше. Ще раз.Усі котельні у вашому Слобожанському належать Дніпру.Так само, як мережі водопостачання і транспортні маршрути.І якби не повномасштабна війна та моя повага до керівництва обласної військової адміністрації, то я б із радістю реалізував для вас всі правила життя анклаву. Тоді б вам довелося ходити пішки та опалювати дровами. Але ви продовжуйте далі бити в барабани та кривлятися.Бо мене щиро тішать коментарі ваших бюджетників, котрі розповідають про оазу Слобожанського, але фотографуватися чомусь їздять у дніпровські сквери та парки. …І так, мене дійсно «тригерить» вся ця історія. Бо я не хочу, щоб на шиї у Дніпра сидів такий собі малесенький клоп, котрий смокче соки з нашого Міста, користується його благами, але при цьому не платить та ще й смердить. Бо ви й ваша так звана територіальна громада вилізли на теріторію обласного центру та ще набудували там купу торгівельних центрів. І коли, приміром, до великої війни Дніпро вводив обмеження на нічний продаж алкоголю, ви це дозволяли. А потім від душі отоварювали там усіх міських пʼяниць. …Тож можете скільки завгодно ображатися й клясти мене. Але, рано чи пізно, дорогенькі, вам доведеться сплачувати рахунки по повній.Бо, повторю, зима не за горами.І ніхто вам не допоможе. Навіть не сподівайтеся.
У Дніпрі ліквідовують аварії на водопровідних та каналізаційних мережах без відключення послугЗ початку цього року працівники КП «Дніпроводоканал» вже ліквідували понад 2,8 тисячі пошкоджень. «Ми успішно завершили ремонт магістрального водогону діаметром 1200/1000 мм. Це був стратегічно важливий етап підготовки мереж правобережної частини Дніпра до роботи в осінньо-зимовий період. Ми свідомо йдемо на такі масштабні ремонти зараз, щоб усунути потенційно слабкі місця системи до настання морозів та температурних коливань, через які можуть виникнути пориви. Наразі всі роботи завершені і водопостачання у дніпрян відновлено», - зазначив в.о. головного інженера КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради Микола Волошановський.
Щодня фахівці КП «Дніпроводоканал» опрацьовують близько 20 заявок щодо аварійних ситуацій на мережах водопостачання та водовідведення. Повідомити про аварію на мережах водопостачання та водовідведення можна цілодобово за Єдиним номером гарячої лінії міста Дніпра – 1530. Також заявки можна подавати онлайн на сайті Єдиної гарячої лінії https://hotline.dniprorada.gov.ua/.🏙Наше місто Дніпро
‼️ До уваги пасажирів: зміни у роботі громадського транспортуЗ 20 квітня по 4 травня 2026 року у зв’язку з тимчасовим перекриттям проїзної частини по просп. Науки на ділянці від вул. Архітектора Петрова до просп. Дмитра Яворницького для виконання робіт з ремонту дорожнього покриття зміняться схеми руху:🚌 АВТОБУСИ🔹 № 87Б, № 119: в об’їзд через вул. Архітектора Петрова – вул. Героїв Крут.🔹 № 124А: • до Яворницького: через вул. Архітектора Петрова – вул. Гоголя.• у зворотному напрямку: через вул. Олеся Гончара – вул. Архітектора Петрова.🔹 № 109К: скорочено до вул. Академіка Лазаряна (тимчасова кінцева).🔹 № 101А, № 127, № 146А (в напрямку просп. Науки): через вул. Олеся Гончара – вул. Архітектора Петрова.🔹 № 101А, № 127, № 146Б (в напрямку Яворницького): через вул. Архітектора Петрова – вул. Героїв Крут.🚎 ТРОЛЕЙБУСИСкорочені маршрути (до Університету науки і технологій):• № 9, № 16, № 21• «А» та «Б»: об’єднуються (кільцевий рух від Університету через пл. Соборну).⚠️ ВАЖЛИВО: Додаткові обмеження з 21 по 28 квітня(Щоденно з 09:00 до 18:00 через відключення контактної мережі по просп. Науки і вул. Севастопольській з боку енергопостачальної організації)🚎 Тролейбуси:• № 9: до майдану Космічного.• № 16: працюватиме за маршрутом № 19.• «А» та «Б»: від майдану Космічного до пл. Соборної (без заїзду на просп. Науки).🚃 Трамваї:• № 1: курсуватиме як № 1-К (Вокзал — Центральна) та № 1/7 (через вул. Архітектора Петрова — вул. Святослава Хороброго — пл. Старомостову).• № 5: скорочено (ж/м Західний — вул. Виконкомівська).📍 Плануйте свої маршрути заздалегідь!🏙Наше місто Дніпро