Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Валентин Наливайченко
Añadido 14 jul. 2024

Валентин Наливайченко

@nalyvaichenko
Número de suscriptores: 4 398
Fotos: 2,300
Videos: 2,560
Enlaces: 2,470
Descripción:
Мій офіційний Telegram-канал Народний депутат України 🇺🇦 Секретар Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства Укра nalyvaichenko.org facebook.com/nalyvaichenko.valentyn twitter.com/Nalyvai_V

👥 Número de suscriptores

4 398
Promedio/Día:: -5
Promedio/Tiempo:: +9
Promedio/Mes:: +33

👁️ Vistas promedio por mensaje

585
Promedio/Día:: 442
Promedio/Tiempo:: 586
ERR: 13.3%

📊 Mensajes por Día

7.1
Último día: 9
Promedio semanal: 8.3
Promedio por día: 7.1

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

🇬🇧 🇳🇴 Велика Британія та Норвегія провели тривалу військову операцію з метою стримування російських шпигунських підводних човнів поблизу підводних кабелів у Північній Атлантиці.Про це заявив у четвер міністр оборони Великої Британії, звинувативши москву у використанні війни в Ірані як відволікаючого маневру для активізації ворожих дій проти Європи. Міністр оборони Джон Хілі заявив, що фрегат Королівського флоту, літаки та сотні військовослужбовців брали участь у стеженні за російським ударним підводним човном та двома шпигунськими підводними човнами, що діяли на північ від Великобританії, і не дали шпигунським суднам здійснити «злочинні» дії проти підводної інфраструктури. Він зазначив, що російські судна зрештою пішли після операції, яка тривала понад місяць. За його словами, немає жодних доказів пошкодження кабелів чи трубопроводів. Велика Британія повідомила, що в операції також брали участь інші союзники, але не назвала їх. Країни НАТО неодноразово висловлювали занепокоєння, що росія може використати свій флот шпигунських суден для саботажу підводних кабелів, від яких залежить глобальний зв’язок. Росія відкинула ці звинувачення. Гілі зазначив, що його повідомлення до президента Росії Володимира путіна було таким: «Ми бачимо вашу діяльність над нашими кабелями та трубопроводами, і ви повинні знати, що будь-яка спроба їх пошкодити не буде терпітися і матиме серйозні наслідки».  Міністр оборони Норвегії Торе Сандвік заявив у своїй заяві, що російська операція відбувалася в морських районах Норвегії та Великої Британії та поблизу них протягом останніх тижнів. Норвегія та Велика Британія заявили, що ця діяльність координувалася Головним управлінням глибоководних досліджень Росії, відомим як ГУГІ, яке входить до складу російських збройних сил. Ця діяльність нагадує про те, що Росія продовжує розвивати свої можливості з картографування та саботажу критичної західної інфраструктури на глибинах океану, зазначило Міністерство оборони Норвегії. Гілі заявив, що ці підводні човни «призначені для обстеження підводної інфраструктури в мирний час та її саботажу під час конфлікту».У листопаді Велика Британія повідомила Росії, що готова реагувати на будь-яке вторгнення на свою територію після того, як шпигунське судно «Янтар» було виявлено на межі британських вод на північ від Шотландії. Гілі зазначив, що діяльність підводних човнів відбувалася в виключній економічній зоні Великої Британії, яка простягається на 200 морських миль (230 миль, 370 кілометрів) від берега, але не в її вужчих територіальних водах.
🇺🇸🇮🇷 США та Іран домовилися про двотижневе перемир’я, яке дозволить відкрити Ормузьку протоку незадовго до закінчення терміну, встановленого Дональдом Трампом для Тегерана, щоб той виконав його вимоги або зіткнувся з ударами, які, за його словами, знищать «цілу цивілізацію», - FT  Ціни на нафту різко впали після того, як Трамп заявив, що Вашингтон припинить свої атаки в рамках «двостороннього перемирʼя!», якщо Іран дозволить відновити судноплавство через цей важливий водний шлях.  Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі підтвердив, що Тегеран дозволить два тижні «безпечного проходу» в протоці, через яку проходить п’ята частина світового нафтового транзиту, поки США та Іран розпочнуть переговори щодо більш довгострокової угоди.  Перемир'я відвертає загрози Трампа щодо масштабних ударів США по Ірану та обіцяє стабілізацію світових енергетичних ринків.  Однак довгострокове вирішення конфлікту залежатиме від того, як розвиватимуться переговори протягом найближчих тижнів.  Вища рада національної безпеки Ірану заявила, що переговори зі США розпочнуться в п'ятницю в Ісламабаді для обговорення 10-пунктної пропозиції Ірану, яка включає збереження контролю над судноплавством у Ормузькій протоці та скасування санкцій.  Трамп у своєму дописі в соцмережах заявив, що погодився на перемир’я на прохання прем’єр-міністра Пакистану Шехбаза Шаріфа та фельдмаршала Асіма Муніра, оскільки США «вже досягли та перевищили» всі свої військові цілі і «дуже наблизилися до остаточної угоди» про більш постійне припинення війни.  Він зазначив, що 10-пунктна пропозиція Ірану є «реальною основою для переговорів» і що «майже всі суперечливі питання минулого вже узгоджені між США та Іраном». Лідери Ірану також заявили у вівторок ввечері, що американці прийняли «принципи» їхнього 10-пунктного плану «як основу для переговорів».  Окрім збереження контролю Ірану над протокою, 10 пунктів передбачають повне припинення військових дій з боку США та Ізраїлю проти Ірану та його «Осі опору», до якої входять такі групи-сателіти, як ліванська «Хізболла».  Ці пункти також передбачають «виведення бойових сил Сполучених Штатів з усіх баз і пунктів дислокації в регіоні», зазначив Верховна рада національної безпеки у своїй заяві. Керівництво Ірану вимагає розмороження іранських активів та закріплення своїх вимог у вигляді обов’язкової резолюції Ради Безпеки ООН.  Іран заявив, що братиме участь у переговорах не більше 15 днів, і попередив, що припинить війну лише в тому разі, якщо його пропозиції будуть закріплені під час переговорів. Арагчі, який очолював два попередні раунди непрямих переговорів зі США, перш ніж їх перервали американські та ізраїльські бомбардування, як очікується, виступить головним переговірником Ірану в Ісламабаді. 
🇷🇸 Вище військове керівництво Сербії заявило, що Україна не причетна до інциденту з вибуховими речовинами поблизу газопроводу з Угорщиною, тим самим давши відсіч прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, який натякав на причетність Києва, - Politico  Президент Сербії Александар Вучич, близький соратник Орбана, заявив у неділю, що влада виявила «вибухівку руйнівної сили» поблизу газопроводу, який транспортує російський газ із країни до сусідньої Угорщини, за тиждень до загальних виборів в Угорщині 12 квітня. Орбан заявив у неділю після скликання екстреного засідання Ради національної оборони, що сербська влада викрила «диверсійну операцію» у Воєводині, Сербія, і, здавалося б, пов’язала її з Україною, яка, за його словами, «роками працювала над тим, щоб відрізати Європу від російських енергоносіїв» і становила «пряму загрозу для Угорщини», хоча він офіційно не звинувачував Київ. Але Джуро Йованіч, директор белградської контррозвідки — Агентства військової безпеки (VBA), заявив у неділю ввечері, що «неправда, що українці намагалися організувати» цей замах, до якого були залучені «спеціально упаковані, герметично закриті вибухові речовини та детонатори».«Виробник вибухівки не обов’язково є тим, хто її замовив або використав», — сказав він, додавши: «Маркування на вибухівці свідчить, що її виготовили у США».  
🇺🇦💥 Атаки українських дронів у Балтійському регіоні заважають росії скористатися зростанням цін на нафту, спричиненим війною на Близькому Сході, та викривають слабкі місця в системі протидії дронам у цій країні, - FT  Кремль визнав, що росія має обмежені можливості захистити свої ключові об’єкти з експорту енергоносіїв від наслідків вторгнення президента Володимира Путіна в Україну.  Надприбутки москви від війни в Ірані залишаються високими, оскільки нафта марки Brent торгується вище 100 доларів за барель, але атаки на два основні експортні центри Росії в Балтійському морі можуть скоротити надприбутки Кремля.  П’ять атак на Приморськ та Усть-Лугу з початку минулого тижня коштували російським експортерам енергоносіїв близько 970 млн доларів доходів за тиждень до 29 березня.  На Приморськ та Усть-Лугу припадає понад 40 відсотків морських потужностей Росії з експорту нафти. Тільки в Приморську внаслідок атак згоріла нафта на суму 200 млн доларів, за даними західного представника служб безпеки. Ремонт переробних ліній на терміналі «Новатек» в Усть-Лузі може тривати понад місяць. Губернатор Ленінградської області написав у Telegram, що ситуація в районах, де розташовані об’єкти, що зазнали ударів, «залишається складною».  Українські Сили безпілотних систем, підрозділ збройних сил, що спеціалізується на війні з використанням дронів, заявили, що ці атаки мають на меті створити тиск через «накопичення нафти та дефіцит потужностей» з метою «змусити ворога зупинити видобуток [нафти]».  Нещодавні хвилі атак свідчать про те, що українська галузь виробництва безпілотників дальнього радіусу дії випереджає російську, незважаючи на постійні повітряні удари росії по українських виробниках безпілотників.  Підприємства змушені самостійно оплачувати засоби захисту від дронів, замість того щоб держава їх фінансувала, що посилює невдоволення.
🔥 Сьогодні росія завдала масованого терористичного удару.Вдарили своїми терористичними дронами, іранськими шахедами, терористичними ракетами по всій Україні.Били по Київській області: Васильків, Обухів, Чабани, Біла Церква...Багато постраждало і зруйновано цивільних об'єктів. Харків був під ударом, Вінниця, Бердичів, Житомир теж.російські терористи це зробили вранці та вдень. Перше, з метою налякати, друге ‑ з метою завдати більше жертв серед цивільного населення. Для нас і для наших міжнародних партнерів, для, насамперед, американських партнерів, дуже важливо, щоб в їхніх оборонних бюджетах для України було замовлено більше сучасних систем ППО.Більше сучасних літаків та систем придушення дронів, РЕБів. 🇺🇸Т акий бюджет сьогодні представлятиме президент США.Обриси цього бюджету на наступний рік для Сполучених Штатів Америки можуть сягати 1,5 трильйони доларів. І місце в цьому величезному бюджеті, величезних закупівлях для України, для нашої ППО, для наших Збройних сил.Для захисту українських міст, сіл, насамперед для захисту людей.
⚡️ Зіткнувшись з економічними та політичними труднощами через місяць після несподіваного нападу на Іран, президент Дональд Трамп у середу ввечері виступив на захист цього конфлікту, що стає дедалі менш популярним, але запевнив націю, що військові дії на Близькому Сході «наближаються до завершення», - WP  У промові з Білого дому Трамп заявив, що Сполучені Штати «незабаром, дуже незабаром» досягнуть усіх своїх військових цілей, але спершу настане період нарощування військової сили: « Ми завдамо їм надзвичайно сильного удару», — сказав він. «Протягом наступних двох-трьох тижнів ми повернемо їх у кам'яний вік».  Захист президентом своїх дій та його пряме звернення до американського народу відбуваються на тлі спроб Білого дому стримати наслідки конфлікту, який спричинив стрімке зростання цін на бензин та погіршив ставлення американців до Трампа та економіки за шість місяців до проміжних виборів. Трамп намагався запевнити американців, стурбованих зростанням цін на бензин, що стрибок вартості палива є «короткостроковим». Однак він не надав конкретних деталей щодо того, як Білий дім вирішуватиме проблеми виборців, лише натякнувши, що ціни «швидко повернуться до попереднього рівня», щойно конфлікт закінчиться. Хоча він сказав, що переговори з Іраном «тривають», Трамп не згадав про список із 15 вимог, який він надіслав Тегерану, або про те, що, за його словами, раніше в середу іранський президент Масуд Пезешкіан запропонував перемир’я. Іранський уряд заперечив, що така пропозиція була зроблена, і висунув свої власні вимоги, зокрема контроль над Ормузькою протокою та військові репарації за руйнування, спричинені авіаударами США та Ізраїлю. Трамп направив у цей регіон тисячі додаткових сухопутних військ, але, незважаючи на погрози наземних ударів по різних іранських об’єктах, він не повідомив жодних подробиць щодо того, чи планує він їх застосовувати і де саме. Підготовка військових планів для цих операцій може зайняти тижні, якщо він їх схвалить. І хоча він заявив, що США завдадуть ударів по енергомережах, він утримався від того, щоб назвати об’єктами для ударів опріснювальні установки, що широко засуджувалося як потенційний військовий злочин. Трамп також, здається, натякнув, що США не потрібно буде вилучати високозбагачений уран, який, як вважається, захований на іранських ядерних об’єктах, що зазнали удару США минулого року. «Їх було настільки сильно вражено, що знадобиться кілька місяців, щоб наблизитися до ядерного пилу», — сказав Трамп. На прохання Трампа Пентагон розробив ризиковані плани наземної операції США з метою захоплення майже 1 000 фунтів високозбагаченого урану, який, на думку експертів, захований глибоко під землею на одному або двох іранських ядерних об’єктах.  Але у своїх заявах Трамп, здається, натякнув, що США можуть відстежувати місцезнаходження ядерного матеріалу за допомогою «інтенсивного супутникового спостереження».
🔥 НАБУ підготувало запит про екстрадицію Міндіча. Того самого топ-корупціонера, який керував цілою зграєю топ-корупціонерів.Вони викрали з "Енергатому", з України, з нашого бюджету більше 100 мільйонів доларів. Нагадую, що у них тільки під час обшуків було вилучено 4 мільйони доларів хабарів. Вони відмивали гроші і крали. Запит про екстрадицію Міндіча з Ізраїлю зроблений правильно. Він має спрацювати, тому що на підставі Європейської конвенції про екстрадицію можна і треба це зробити. Україна приєдналася до цієї конвенції. Голосував "за" приєднання в жовтні 2022 року.Друге: в самому Ізраїлі питання екстрадиції вирішує міністерство юстиції. Так, окружний суд до цього залучається. Так, в разі потреби і Верховний суд Ізраїлю. А підписує міністр юстиції остаточне рішення про екстрадицію. Для скептиків та для топ-корупціонерів нагадую, що прецеденти такі були. З Ізраїлю в 2010 році вже видавали в Україну правопорушника, який був засуджений в Україні. І нам треба цей прецедент використовувати і через Європейську конвенцію, через двосторонні домовленості з Ізраїлем.Треба обов'язково витягнути сюди в Вищий антикорупційний суд Міндіча та інших. Вони мають постати перед судом.Має бути конфісковано все, що вони вкрали по всьому світові. Як і запит про екстрадицію має бути і до Ізраїлю, і до всіх європейських країн, до всіх країн сторін цієї Європейської конвенції про екстрадицію. Треба діяти і діяти негайно.
⚡️⚡️Під час закритих консультацій військових США та Ізраїлю щодо війни проти Ірану сторони розподілили цілі: ракетні батареї, бази, ядерні об’єкти.Водночас із самого початку було зрозуміло — місія з ліквідації іранського керівництва ляже на Ізраїль, - WP🇮🇱 Ізраїль реалізує цю стратегію з високою ефективністю: за даними військових, у першій фазі війни було вбито верховного лідера Ірану, а згодом — понад 250 високопоставлених чиновників. Останній приклад — ліквідація командувача ВМС КВІР. Ця «декапітаційна» кампанія спирається на інфраструктуру, яку Ізраїль будував десятиліттями, але суттєво посилив останніми роками. Йдеться про мережу інсайдерів усередині Ірану, масштабне кіберпроникнення (камери, платіжні системи, комунікації) та нову секретну AI-платформу, що аналізує масиви даних і відстежує пересування лідерів. Тактика також еволюціонувала: від закладених заздалегідь бомб до високоточних ракет і дронів, здатних вражати цілі у приміщеннях. Досвід був відпрацьований у конфліктах у Газі, Лівані та проти Ірану. Попри тактичні успіхи, стратегічний ефект залишається під питанням.Ліквідованих швидко замінюють більш радикальні фігури, а очікуваного внутрішнього повстання не відбулося — через страх репресій і триваючі удари. Іранський режим, за оцінками ізраїльських чиновників, ослаблений, але зберігає стабільність і навіть демонструє відчуття витривалості. Експерти застерігають: ставка на цільові вбивства як системну стратегію може створити небезпечну залежність і розширення переліку цілей. Також формується враження, що США делегують Ізраїлю «брудну роботу», хоча офіційно йдеться про розподіл ролей за можливостями. Ключовий удар був завданий 28 лютого — ізраїльські винищувачі знищили керівництво Ірану під час зустрічі так званої «Групи п’яти». Це стало результатом тривалого стеження та глибокого проникнення розвідки. США мали сили в регіоні, але саме Ізраїль виконав атаку. Вирішальну роль відіграли Моссад і підрозділ 8200, які роками будували доступ до «цифрової нервової системи» Ірану. Після хвилі кібератак сторони фактично перейшли до повномасштабної кіберборотьби: Ізраїль зламував усе — від телефонів до внутрішніх баз даних безпеки. Парадоксально, але спроби Ірану посилити контроль (централізація інтернету) створили нові вразливості — доступ до комунікацій самого режиму. Навіть обмеження на використання телефонів лише тимчасово ускладнили збір даних. Новим фактором стала AI-аналітика, що дозволяє обробляти раніше недоступні обсяги інформації. Завдяки цьому удари досягають безпрецедентної точності — ракети можуть коригуватися в польоті відповідно до руху цілі. Втім, трапляються й помилки: наприклад, удар по Раді експертів у Кумі не досяг цілі, бо засідання відбулося онлайн. Попри технологічну перевагу, залишається головне питання: чи здатна ліквідація керівництва зупинити ракетну програму, проксі-сили та ядерні амбіції Ірану — чи лише тимчасово дестабілізує систему без стратегічного перелому.
🇺🇲Сполучені Штати Америки - напередодні вирішального рішення щодо війни в Ірані. Це рішення про наземні війська, про морських піхотинців США.Вони вже прибули на військовому кораблі США в район Ормузької протоки.Насправді, зараз для залишків іранського режиму час вирішувати.Чи припиняти блокування Ормузької протоки, чи США з союзниками, з Великою Британією та країнами Перської затоки перейдуть до більш рішучих дій і вже на території Ірану. Для чого? Та для розблокування морського судноплавства: і танкерів, і продовольства, і хімії, всього того, на чому і тримається цілий регіон Перської затоки.Та по суті і глобальна економіка. Для українських інтересів, безумовно, найскоріше розблокування Ормузької протоки означатиме і ціни на пальне вниз, і можливості працювати з нашими партнерами саме для нашої безпеки і оборони від російської агресії.Тому в наших інтересах, щоб була якнайскоріше, розблокована Ормузька протока, а іранський режим перестав тероризувати регіон своїми шахедами і ракетами. Той самий тероризм ракетний та шахедний, який ми відчуваємо на собі майже кожної ночі. В наших інтересах підтримувати партнерів, щоб скоріше запанував мир в тому регіоні і скоріше була зупинена російська агресія проти України.
🇪🇺Головна дипломатка ЄС Кая Каллас звинуватила Росію в наданні Ірану розвідувальної інформації, яка допомогла Тегерану нанести удари по військових об’єктах США на Близькому Сході. «Ми бачимо, що Росія допомагає Ірану розвідувальною інформацією, щоб наносити удари по американцях, вбивати американців», — заявила Кая Каллас журналістам під час зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 на півдні від Парижа, - Politico  «Росія також надає Ірану безпілотники, щоб той міг атакувати сусідні країни, а також військові бази США».  Щонайменше 13 американських військовослужбовців загинули з того часу, як США та Ізраїль розпочали військові удари по Ірану, що занурило Близький Схід у конфлікт. Очікується, що війна на Близькому Сході буде домінуючою темою дводенних міністерських переговорів G7, до яких у п’ятницю має приєднатися держсекретар США Марко Рубіо. Каллас зазначила, що підтримка Ірану з боку Росії демонструє, чому Європа має продовжувати тиснути на Кремль щодо війни в Україні. «Якщо Америка хоче, щоб війна на Близькому Сході припинилася, щоб Іран припинив на них нападати, вона також має чинити тиск на Росію, щоб та не могла їм у цьому допомагати», — сказала вона. Європейці стали більш критично ставитися до рішення США завдати удару по Ірану та до подальшого стрибка світових цін на енергоносії. Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Берлін готовий підтримати мирні зусилля в Ірані, але попередив, що не бачить чіткої стратегії виходу з конфлікту. Конфлікт в Ірані є справді величезним ризиком для зростання та посилення нестабільності в регіоні, а це, як ми знаємо з історії, завжди має вплив на весь світ», — сказав Пісторіус.