Є рішення для того, щоб у нашої держави, у нашої оборони був достатній фінансовий ресурс. У тому числі за рахунок того, що Україна має колосальну безпекову експертизу, сильні можливості виробляти зброю. Є в нас зараз напрями виробництва, які мають профіцит виробничих спроможностей 50%. Експорт української зброї буде реальним. Українські військові завжди матимуть право першого і достатнього обсягу: військові візьмуть те, що потрібно, а понад цей обсяг – експорт. РНБО України на основі міжурядових угод із партнерами буде визначати рамки співпраці – просто щоб українські технології, українська зброя не дістались росіянам. Урядовці разом з РНБО, разом із нашими спеціальними службами готові спростити бюрократичні процедури, умови роботи в Україні, зберігаючи необхідний експортний контроль. Потрібні також автоматичні дозволи на експорт у такому режимі, щоб час отримання дозволу був чітким і не створював ґрунту для корупції. Наш особливий формат роботи з партнерами, які допомагають Україні, – Drone Deals – уже в роботі з країнами із трьох частин світу: Близький Схід та Затока, Європа та Кавказ. Є пропозиція на столі в наших американських партнерів. І це про дрони, про системи оборонні, наші інші види зброї, які потрібні, щоб у повітрі, на землі та на морі можна було будувати реальний захист. Ще раз: умови мають бути вигідні Україні, має бути чіткий контроль, і гроші за експорт мають допомагати Україні захищатись. Так і буде. Говорили сьогодні також із Премʼєр-міністром України Юлією Свириденко про роботу державних компаній. Будуть зміни. Частина державних компаній працює досі не в державних інтересах і не на державний бюджет. Кабінет Міністрів України та самі компанії повинні це виправити. Слава Україні!
Коли ми говоримо, що агресор не повинен отримати жодної винагороди за війну, щоб мир був справді тривалим, кожен має розуміти: це не просто слова. Світ, на жаль, уже мав змогу перевірити це 12 років тому. Російська війна проти України почалася з окупації нашого Криму, і світ фактично заплющив очі на це. Тодішніх лідерів не зацікавили мітинги й спротив у Криму та загалом почуття України. Світ радив Україні мовчати. Саме тому Путін повірив, що він може дозволити собі значно більшу війну та жорсткіше протистояння із Заходом. Тепер щороку 26 лютого – у День спротиву окупації Криму – ми згадуємо цей глобальний урок і шануємо тих, хто не мовчав та не пасував перед російською агресією. І наполягаємо, що відповідальність агресора за війну є однією з гарантій безпеки, однією з найбільш сильних передумов тривалого миру. Дякую всім у світі, хто підтримує нас у цьому, бере участь у роботі нашої Кримської платформи та в інших міжнародних форматах, які нагадують світу про Крим та про значення його окупації Росією. Дякую кожному, хто допомагає Україні протистояти російським репресіям у Криму, допомагає нам повертати людей з полону та не давати окупаційному режиму зміцнюватись. Російська присутність на нашому півострові служить тільки війні й нічому більше. Мир має бути, а отже, Крим – це Україна, і світ має визнавати цей факт незмінно. Qırım evine qaytmalıdır! Слава Україні!
Сьогодні Київрада має внести зміни до програми економічного та соціального розвитку та бюджету столиці.Зокрема вони стосуються фінансування будівництва та облаштування захисних споруд. Підготовки до наступного опалювального сезону, до нового навчального року. А також - фінансування оновлення та будівництва об»єктів транспортної інфраструктури. В тому числі і метро на Виноградар.Йдеться і про кошти на придбання рухомого складу для комунального громадського транспорту. Та про кошти на капітальні ремонти відділень у столичних лікарнях, на придбання медичного обладнання.Цей проект коригування включає й фінансування з бюджету міста тих 500 млн гривень, виділення яких ми ухвалили за програмою «Захисник Києва» на минулому засіданні.Також я давав доручення виконавчому органу підготувати зміни до програми «Захисник Києва» про подальше збільшення фінансування Сил безпеки та оборони.А саме - передбачити ще 2 млрд гривень на допомогу громади столиці нашим захисникам. Документ вже на фінальній стадії напрацювання і найближчим часом винесемо в зал для його обговорення і ухвалення.
Зараз у Києві ще триває розбір завалів після російського ракетного удару. Рідні й близькі людей, які можуть бути під завалами будинку, там – на місці рятувальної операції. Рятувальники, екстрені служби, усі, хто допомагає, працюватимуть, поки не з’ясують долю кожної людини, яка могла постраждати.За попередньою інформацією, росіяни застосували балістичну ракету виробництва Північної Кореї. Наші спецслужби перевіряють усі деталі. Якщо інформація про виробництво цієї ракети в Північній Кореї підтвердиться, це стане черговим доказом злочинності союзу Росії та Пхеньяна. Вони вбивають людей і знущаються з життя разом – тільки в цьому сенс їхньої співпраці. Росія постійно застосовує таку зброю – ракети, артилерію. Натомість Пхеньян отримав можливість у реальних умовах війни робити свою зброю більш смертоносною.Жодна країна світу не має залишатися наодинці проти таких загроз. Тільки за сьогодні російська армія в масованому ударі проти наших міст, проти наших цивільних застосувала більш ніж 200 засобів ураження – ракет і ударних дронів. Станом на цей час більше 100 людей поранено, 12 людей убиті. Мої співчуття...Потрібен реальний тиск на Росію, щоб це припинилося. Навіть у розпал міжнародних дипломатичних зусиль, щоб зупинити цю війну, Росія продовжує вбивати цивільних. Це означає, що Путін не боїться.Потрібне повне й безумовне припинення ударів, і Росія повинна піти на це. Потрібно справедливо завершити цю війну. І щоб реально гарантувати безпеку нашим людям, ми потребуємо зміцнення нашого повітряного щита. Дякую всім у світі, хто допомагає. Співпраця держав, які цінують людей і життя, має зупиняти союзи вбивць.
Віталій Кличко: Перевірив, як у Києві триває обов'язкова підготовка працівників комунальних підприємств до національного спротиву та цивільного захистуКМДА має досвід організації такої підготовки. Ще напередодні повномасштабного вторгнення у столиці створили комунальний підрозділ, що на постійній основі здійснює підготовку мешканців до нацспротиву. І цей досвід запозичили майже всі області України.Центр підготовки КО "Муніципальна охорона" має необхідну базу – навчальний полігон та 3 об’єкти для проведення занять на правому та лівому берегах Дніпра. Достатня кількість підготовлених інструкторів, чимало з яких нещодавно звільнилися з лав ЗСУ. Вручив їм Подяки Київського міського голови.Фінансування підготовки киян здійснюють за рахунок міської цільової програми "Захисники та захисниці Києва".Минулого року підготували близько 20 000 мешканців. Із них майже 3 000 – працівники КМДА. У 2024-му започаткували обов’язкову планову підготовку працівників КМДА та комунальних підприємств на 5-денних курсах. За підсумками контрольних навчань курсанти отримують відповідні сертифікати. Заняття проводяться за 2 напрямами. Перший – для заброньованих військовозобов'язаних працівників. Зокрема, всі вони мають бути готові за потреби знову стати на захист столиці, як це було у лютому 2022 року. Другий – для працівників, які можуть надати практичну допомогу населенню під час надзвичайних ситуацій. Акцент – на підготовці з цивільного захисту. Їх готують надавати домедичну та психологічну допомогу, організувати дії мешканців під час обстрілів, провести евакуацію.