Щонайменше 13 тис. незаконно зрубаних дерев. Понад 248,6 млн грн мільйонів збитків державі. 29 підозрюваних. Практично всі вони саме ті, хто мав захищати природу. У більшості випадків, організаторами та учасниками схем були колишні та чинні працівники лісової галузі, зокрема, представники надлісництв ДП «Ліси України», головні лісничі, майстри лісу та керівники агролісогосподарських підприємств. Також серед фігурантів – посадовці Держгеокадастру, голова однієї з територіальних громад, підприємці та інші учасники організованих злочинних груп.Підозрювані допускали не випадкові порушення, а вчиняли системні злочини проти довкілля та держави:– незаконні рубки на територіях природно-заповідного фонду, заказників і регіональних ландшафтних парків, зелених насаджень населених пунктів;– підробка документів, лісорубних квитків та заяв на отримання деревини;– вирубки під виглядом санітарних та лісовідновних заходів;– незаконна реалізація, транспортування, зберігання та легалізація деревини;– продаж необробленої деревини за заниженими цінами;– незаконне відчуження та приватизація земель лісового фонду;– зловживання службовим становищем в інтересах організованих груп та приватного бізнесу.Одним із найзухваліших прикладів такої «діяльності» стала нещодавно ліквідована масштабна схема легалізації деревини цінних порід. Організатори через фіктивні записи в державній електронній системі обліку намагалися «відмити» близько 19 тисяч кубометрів лісу – це орієнтовно 10 тисяч незаконно зрубаних дубів, які планували експортувати за кордон під виглядом легально зрубаних. За 2022–2025 роки ця оборудка охопила понад 100 суб’єктів господарювання, серед яких були й найбільші експортери країни, а загальна сума операцій перевищила 147 млн грн. Шістьом учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру. І в усіх інших викритих випадках йдеться про десятки, сотні, а іноді – тисячі незаконно зрубаних дерев. Частина з них – особливо цінні породи для відновлення яких потрібні століття. Це не просто збитки державі, а непоправна шкода для природних популяцій, екосистем і майбутніх поколінь.Кожен, хто наживається на екоциді власної країни і вчиняє системні злочини отримає системну відповідь.Працюємо далі
Музичні гастролі як схема виїзду за кордон. Підозра ексмініструКолишньому т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України повідомлено про підозру в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України.Схема виглядала як виїзд на благодійні концерти за кордон. На папері ці чоловіки були учасниками музичного гурту. Фактично – до музики жодного стосунку не мали. Саме тому спочатку прикордонники відмовили їм у перетині державного кордону.Але після цього керівник міністерства повторно направив лист до Державної прикордонної служби України з проханням сприяти виїзду цих самих осіб уже як учасників музичного гурту. Саме цей лист став документальною підставою для перетину кордону.У результаті 8 чоловіків призовного віку виїхали з України і до цього часу не повернулися.Під час війни будь-яке рішення посадовця, яке стосується виїзду військовозобов’язаних за кордон, – це не формальність. Це питання державної безпеки, довіри до інституцій і справедливості щодо тих, хто виконує свій обов’язок перед країною.Посада не дає права обходити закон.Державний документ не може бути прикриттям для схеми.І під час війни відповідальність високопосадовців має бути не меншою, а більшою.Досудове розслідування за ч. 2 ст. 332 КК України здійснюється Національною поліцією.Розслідування триває. Встановлюються додаткові епізоди та інші особи, які можуть бути причетні.Працюємо далі
Викрито учасників ОЗГ, підозрюваних у схемі заволодіння лісом біля «Буковелю». Серед них – працівник прокуратуриЗа попередніми даними, організована злочинна група незаконно заволоділа 17 гектарами земель лісового фонду неподалік відомого комплексу «Буковель». Йдеться про 14 земельних ділянок, розташованих у Поляницькому лісництві ДП «Ворохтянський лісгосп». Їхня ринкова вартість складає майже 38 млн грн. Учасниками схеми виступили колишній керівник відділу Держгеокадастру в Яремче, експосадовці правоохоронних органів, інженери, геологи, геодезисти, місцеві підприємці та забудовники. На жаль, серед них виявився і діючий працівник прокуратури. Це ще раз доводить, що очищення системи не декларативне. Воно триває і цей процес є незворотним.Спільники підробляли документи та використовували фіктивну технічну документацію, присвоювали ділянкам кадастрові номери та реєстрували їх на підставних осіб. Кінцевою метою була подальша комерційна забудова цих територій.Наразі сімом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру. Водночас це не перший епізод цієї схеми. Раніше правоохоронні органи вже притягнули до відповідальності шістьох інших учасників. Їх визнано винними та засуджено. Загалом до суду скеровано 13 обвинувальних актів. 26 незаконно привласнених земельних ділянок прокурори повернули державі через суд.І йдеться не лише про державний ліс, який намагалися перетворити на приватний актив. А про людей, які вирішили, що можуть це зробити безкарно. Не можуть. Відповідальність буде невідворотною. Моя позиція однозначна – для закону немає «своїх» і «чужих». Працівник прокуратури, правоохоронець чи будь-який посадовець, причетний до злочину, відповідатиме на рівні з іншими. Злочин викрито прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно з Нацполіцією.Слідство триває.Працюємо далі
На Первомайщині судитимуть колишню бухгалтерку за незаконне привласнення понад 340 тис. грн бюджетних коштівПрокурорами Первомайської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишньої бухгалтерки Управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міської ради за фактом привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191 КК України).Слідством встановлено, що обвинувачена, діючи за попередньою змовою з колишнім головним бухгалтером управління, упродовж 2019–2020 років незаконно отримувала бюджетні кошти шляхом їх безпідставного перерахування на власний банківський рахунок та рахунок спільниці під виглядом виплати заробітної плати.Для реалізації протиправної схеми до електронних відомостей щодо нарахування заробітної плати вносилися недостовірні відомості про суми виплат, на підставі яких здійснювалося незаконне перерахування грошових коштів.Унаслідок протиправних дій місцевій громаді завдано матеріальної шкоди на суму понад 340 тис. грн. У ході розслідування завдані збитки відшкодовано у повному обсязі.Крім того, триває судовий розгляд аналогічної справи стосовно обвинуваченої щодо заподіяння збитків державі на загальну суму понад 500 тис. грнДосудове розслідування здійснювалося слідчими Первомайського районного відділу поліції ГУНП у Миколаївській області.Санкція ч. 3 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністюта строк до 3-х років .Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
Насті у серпні мало б виповнитися 18 років. Вона мріяла стати кондитером. Будувала плани. Хотіла жити.Але її життя обірвалося у власному будинку. Там, де дитина повинна почуватися найбільш захищеною.За даними слідства, на Київщині мати залишила трьох дітей самих удома та пішла вживати алкоголь у компанії знайомих. Вночі один із них згадав, що був ображений на дочку приятельки. 28-річний чоловік узяв ніж, прийшов до будинку приятельки та вбив 17-річну дитину.Чоловіка оперативно затримано. Він визнав свою причетність до злочину. Йому повідомлено про підозру за фактом умисного вбивства (п.13 ч. 2 ст. 115 КК України). За даними слідства – це військовослужбовець, який самовільно залишив військову частину. Раніше він уже був засуджений за умисне вбивство.Для прокуратури тут немає жодних компромісів. Людина, яка взяла до рук ніж і вбила дитину, повинна понести максимально суворе покарання.Але в цій історії є й інші питання. Чому дитина роками залишалася сам на сам із небезпекою? Як сталося, що поруч не виявилося жодного дорослого, який би її захистив?Якщо відповідні служби знали про неналежне виконання матір’ю батьківських обов’язків, зловживання алкоголем чи небезпечні умови для дітей, але не реагували належним чином – правову оцінку отримають і ці дії або бездіяльність.Бо справедливість полягає не лише у покаранні того, хто вбив. Вона у встановленні всього ланцюга рішень, бездіяльності та байдужості, які зробили цю трагедію можливою.Двох молодших дітей 11-ти та 8-ми років уже вилучено із сім’ї та передано під опіку служби у справах дітей.Настю повернути неможливо. Але ми зобов’язані чесно відповісти суспільству на запитання, чому держава не змогла захистити цю дитину.Якщо хтось роками закривав очі на небезпеку, в якій жили діти, відповідальність нестиме кожен.Бо коли дитина гине через байдужість дорослих, то це не лише особиста трагедія. Це вирок системі, яка не спрацювала.І наше завдання зробити все, щоб такого вироку більше не було.Працюємо далі
росія воює не лише проти українських людей і міст. Вона воює проти нашої пам’яті, культури та права бути собою.Вночі рф вдарила по Києво-Печерській лаврі, одній із найважливіших святинь і символів української історії.Це не просто пошкодження архітектурної пам’ятки. Це удар по нашій духовній, культурній та історичній спадщині. По тому, що формує українську ідентичність і пам’ять поколінь.Сьогоднішні цілеспрямовані дії держави-агресора проти Києво-Печерської лаври черговий воєнний злочин росії. За цим фактом розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 438 КК України – порушення законів та звичаїв війни.Удар по Лаврі знаходиться в одному ряду з ударами по Спасо-Преображенському собору в Одесі, музею Григорія Сковороди на Харківщині, Іванківському музею з колекцією робіт Марії Примаченко, кіностудії Довженка в Києві, Будинку органної та камерної музики у Дніпрі та іншими символами української культури.Це свідома політика держави-агресора. Знищити те, що формує українську ідентичність. Стерти нашу історію. Вкрасти нашу спадщину.Близько 01:30 російські війська завдали удару по території Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка у Києві.За попередніми даними, відбулося влучання. На місці вилучено уламки, ймовірно, двох балістичних ракет. Знищено двоповерхову будівлю костюмерного складу, пошкоджено прибудову до знімальних павільйонів, адміністративні та виробничі будівлі. На щастя, без загиблих і поранених.Це ще один удар по українській культурі та нашій історичній пам’яті.Від початку повномасштабного вторгнення пошкоджено або знищено майже 2 тисячі пам’яток культури. Понад сотня з них – об’єкти під егідою ЮНЕСКО.Те, що росія не може знищити ракетами, вона краде. З 2014 по 2026 рік агресор викрав або привласнив понад 7,8 млн об’єктів культурної спадщини України з музеїв на тимчасово окупованих територіях. Реальні масштаби втрат можуть бути ще більшими, адже доступу до багатьох фондових колекцій досі немає.Ми документуємо кожен такий злочин. Понад 240 кримінальних проваджень. Уже 15 підозрюваних. І це лише початок.Злочини проти культурної спадщини – це також воєнні злочини. Вони не мають терміну давності.Росія намагається знищити нашу пам’ять. Наше завдання зберегти докази, встановити винних і притягнути до відповідальності.Кожен удар. Кожне пограбування. Кожен вивезений експонат.Усе буде зафіксовано. Усе матиме правові наслідки.Працюємо далі
Прокуратура оскаржила запобіжний захід підозрюваному у смертельній ДТП в Миколаєві — замість застави тримання під вартоюЗа апеляційною скаргою прокурора Окружної прокуратури міста Миколаєва Миколаївський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та обрав 53-річному жителю Миколаєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.Чоловік підозрюється у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керувала транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).За даними слідства, 23 травня 2026 року підозрюваний, перебуваючи за кермом автомобіля у стані алкогольного сп’яніння, рухався проспектом Богоявленським у Миколаєві. Проїжджаючи перехрестя на заборонний сигнал світлофора, він здійснив наїзд на 36-річного чоловіка, який перетинав проїзну частину по пішохідному переходу на дозволений сигнал світлофора.Унаслідок отриманих травм потерпілий помер у лікарні.Раніше ухвалою Інгульського районного суду міста Миколаєва у задоволенні клопотання сторони обвинувачення про тримання під вартою було відмовлено, а до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави.Не погодившись із таким рішенням, прокурор оскаржив його в апеляційному порядку. 11 червня 2026 року апеляційний суд підтримав доводи прокурора та задовольнив апеляційну скаргу.Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 10 років.
На Первомайщині судитимуть директора підприємств у привласненні бюджетних коштів Прокурорами Первомайської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора двох підприємств за фактом привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, а також за фактом видачі завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).Слідством встановлено, що директор товариств, у 2024 році під час виконання договорів з однією з територіальних громад Первомайського району щодо проведення капітального ремонту систем водопостачання вносив до офіційних документів завідомо неправдиві відомості.Зокрема, до актів приймання виконаних будівельних робіт і довідок безпідставно включалися витрати, які фактично не здійснювалися.На підставі підроблених документів на рахунки підприємств безпідставно перераховано бюджетні кошти, частину з яких підозрюваний привласнив і використав на власний розсуд.Загальна сума завданих збитків становить понад 150 тис грн.Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Довічне увʼязнення чоловіку за зґвалтування 11-річної падчеркиВітчим, який протягом восьми місяців ґвалтував малолітню дівчинку, отримав довічне позбавлення волі. Дівчинка – рідна донька героя України, який загинув на фронті захищаючи державу.У цій справі прокурори Харківщини довели шість епізодів злочину.Злочинець поступово завойовував довіру, увійшов у родину, тривалий час прикидався турботливим, а згодом вчинив насильство.Ґвалтівник свідомо і продумано обирав для наруги саме ті моменти, коли матері не було вдома і він залишався сам-на-сам з дівчинкою.Через пережите дитина замкнулася в собі, погіршилося здоров'я, впала успішність у школі. Вона довго мовчала, але зрештою наважилася розповісти матері. І навіть після цього шлях до справедливості виявився непростим.Мати, дізнавшись правду, не наважилася одразу звернутися по допомогу. Вона не вірила, що система спрацює, що її почують, що злочинець понесе покарання. Вони переховувалися, терпіли погрози з боку чоловіка, жили у страху. Зрештою дитина сама зателефонувала правоохоронцям.Довічний термін саме те покарання, на якому наполягала сторона обвинувачення.Для мене ця справа не лише про вирок конкретному злочинцю.Це вирок системі, в якій жертва вагаючись має наважитися шукати захисту та правди. Це має змінитися.Держава повинна захистити дитину навіть від можливості вчинення щодо неї таких злочинів і створити систему, яка спрацює на випередження і злочини проти дітей просто не матимуть місця.Систему, де кожна дитина захищена, сигнали про небезпеку не ігноруються, а допомога приходить вчасно.Працюємо далі
За суму у 29 тисяч доларів США обіцяла «вирішити питання» з ТЦК та інвалідністю: на Миколаївщині підозрюється адвокаткаЗа процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури повідомлено 44-річній адвокатів про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 369-2 КК України).За даними слідства, адвокатка з міста Південноукраїнськ налагодила корупційну схему, пов’язану із наданням допомоги військовозобов’язаним в ухиленні від мобілізації.Жінка пообіцяла громадянину за 29 000 доларів США «врегулювати» питання щодо зняття його з розшуку територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Крім того, вона зобов’язалася посприяти в оформленні документів для отримання II групи інвалідності, що надавало право на законну відстрочку від призову на військову службу.Правоохоронці затримали підозрювану в порядку ст. 208 КПК України безпосередньо після отримання нею другої, основної частини обумовленої суми — 24 000 доларів США.Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 655 600 тис грн.Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в Миколаївській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Миколаївській області.Наразі тривають невідкладні слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, зокрема посадовців, які могли бути причетними до вказаної протиправної діяльності.