Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - | Mother of QA |
Añadido 06 dic. 2025

| Mother of QA |

@motherofqa
Número de suscriptores: 1 831
Fotos: 346
Videos: 35
Enlaces: 298
Descripción:
Привіт! Я Аміна 🙋🏼‍♀️ 📍4 роки в QA (Startups/Product/Outsource). 📍Домени: Payments, CRM, iGaming, E-commerce. 📍Будую/ вдосконалюю процеси, веду за собою команди. ✨Тут ділюся досвідом без «галочок» та допомагаю іншим QA рости в IT! Рада знайомству! ✨

👥 Número de suscriptores

1 831
Promedio/Día:: -4
Promedio/Tiempo:: -3
Promedio/Mes:: -9

👁️ Vistas promedio por mensaje

854
Promedio/Día:: 870
Promedio/Tiempo:: 668
ERR: 46.64%

📊 Mensajes por Día

0.4
Último día: 0
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.4

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 351 26-06-18 08:06
Вітаю друзі! Останнім часом трохи випадаю з каналу через завантаженість, та й літом хочеться трохи більше відпочивати, але я обіцяю зʼявлятись тут частіше! У вівторок, традиційно, був вебінар, який я вже переглянула і готова дати Вам вижимку! Забігаючи наперед, скажу, що дискусія та сам вебінар були дуже цікавими, то ж, гайда дивитись 👇👩🏼‍💻 Ріна Ужевко: «Розуміння бізнесу — секретна зброя QA»📝 Якість - це не відсутність помилок, а задоволений клієнт, де прибуток вищий за витрати на продукт. 🔍 QA - це не витрати, а інвестиція. Ми забезпечуємо, щоб бізнес ідея дожила до релізу і принесла дохід. ❗️QA має розуміти як ця фіча допоможе користувачеві, яка її бізнес цінність, і тд.💡 QA має знати: • Хто юзер, його болі, оточення, звички. • Як ми заробимо, де потік грошей (підписки, реклами, транзакції)? • Які ризики - втрата даних, грошей, юридичні питання?🔥 Якість - це коли повертається клієнт, а не товар. Це важливо і для нас як QA.⚠️ «Скільки коштує твій пропущений баг?» - це критично важливо розуміти.💡 Shift left - починаєтсья НЕ з того, що ми знаходимо баги до проду, а з того, що ми привентуємо створення багу в проді.Як почати думати правильно? • Ходіть на демо. • Читайте фідбеки про продукт в мережі. • Просіть доступ до аналітики. • Тестуйте не тільки те, що написали, думайте ще про конкурентів❗️Якість тестування не != якість продукту. Це комплексний показник. ❗️Нові інструменти != якісне тестування , будь-який новий інструмент це додаткові витрати і змінюючи щось - майте точку відкату. 🚗 Відсутність розуміння продукту -> відсутність якісного продукту -> відсутність прибутку -> скорочення витрат. 🫶🏼 Думаючи про бізнес - ви забезпечуєте бізнес цінність і дбаєте про себе в тому числі.А як Ви вважаєте, чи справді розуміння бізнесу так важливе? ❤️‍🔥 - надзвичайно важливе. 👍🏼 - важливе, але не надто. 🌚 - без різниці. 👎🏼 - не важливо.
👁 574 26-06-10 09:51
Середа - це маленька субота! То ж, всім гарної «маленької суботи» 😁Оскільки вчора у спільноті вебінару не було… то я мала змогу подивитись минулотижневий і ось про що там розповідали… 🧑🏼‍💻 Роман Марінський, «Як справи в аутсорс та продуктових компаніях з АІ» ❗️«Забороняю Вам НЕ навчатись» - саме така фраза прозвучала наприкінці доповіді Романа і я абсолютно з нею погоджуюсь! Бо якщо Ви хочете залишатись «на плаву», то Ви повинні швидко пристосовуватись до змін на ринку, які зараз надзвичайно часті. А тепер, поглянемо які ще тези були протягом цього виступу 👇🏼📍 Галюцинацій не існує - все залежить від того, які дані Ви даєте ШІ. Треба думати про те, якої якості дані. 📍 Промпт інжинірінг - мертвий. Контекст інжинірінг - новий король. 📎 QA по всьому світу найменше відчувають, що ШІ їм допомагає. Розглядали також вплив на кожну з ролей у різних організаціях і тут було багато прикольних тез. 📍 В AQA, здається, найбільша проблема зараз - бо MQA можуть нагенерувати тести самі за допомогою ШІ. Чи треба теорія - ні. Все можна згенерувати - треба лише виконати задачу. Питання потім лише в масштабуванні. ❗️Потрібно вайбкодити щось, на що не хватає часу. а не заміняти свою роботу. 📝 ШІ і всіх підсилює і всіх заміняє. Складність в деталях і масштабуванні. 👩‍💻 Ролі будуть потрібні, але калібр задач буде інший. А які у Вас відчуття щодо АІ і всього цього?) Діліться!
👁 528 26-06-09 13:59
Всім привітик! Як проходить Ваш тиждень?) Вже хочеться пʼятниці? 😁Бо минулої пʼятниці, на жаль, мені не вийшло приєднатись на вебінар, який я Вам поширювала… але сьогодні я мала змогу його передивитись і ось мої тези: ❗️ Тестування і його процеси є, навіть якщо тестувальників немає.📎 Команди по 4-5 людей - це норма, бо вони краще координуються та краще сфокусовані.👉🏼 Робота знайдеться для всіх - питання лише в тому: • скільки за цю роботу будуть платити. • над чим Ви будете працювати. 📍Найбільша проблема - це стосунки, комунікація.📝 З цікавого ISTQB- шного - Agile Testing сертифікація тепер у нас входить до Core Advanced.🔍 Третина сертифікації присвячена Exploratory і це найкраще зі всіх сертифікацій ISTQB: • tours• test charters • mnemonics• heuristics📎 User Story - це історії, це не спосіб написання документації.Додали Assisted Testing, який складається з 3-х: • mob testing - уся команда на одній задачі, а mob роль за цим спостерігає. Окрім Mob ролі є ще Moderator, Navigator, Driver. • pair testing - двоє тестують один і той самий обʼєкт у реальному часі. З ролей у нас Driver та Navigator. Дуже круто робити це developer + tester. • vibe testing - нова, неформальна, АІ-асистована методика.Вона виросла разом з vibe coding і відповідає на питання: «як тестувати код, який згенерував LLM?».🥴 Test smells - ознака погано спроектованого тесту.Тут є 7 різних категорій симптомів по яких треба апдейтити тести.Все по анології з code smells.💡 Кросфункційна команда - це команда в якій сумарний набір компетенцій покриває всі необхідні функції та навички для створення Е2Е інкремента продукта для будь-якого елемента нашого беклогу.Це був дуже цікавий вебінар! 1,5 години пролетіли просто непомітно!! 🔥Через це я дуже раджу ходити на івенти від Certified Unicorns, бо тренерка Саша вміє зачаровувати 😍
👁 693 26-06-04 17:15
Всім продуктивного четверга! Поки я дивлюсь запис вебінару, хочу з Вами поділились чимось цікавим 😁 Колись мене запитали, як часто я передивляюсь записи різних конференцій/ вебінарів і тд. - насправді передивляюсь їх періодично і от Вам наглядний приклад… Ще на далекому «Party Hard 10» була одна доповідь яку я пропустила -> потім я її звісно що передивилась -> написала вижимку -> і забула викласти 🫠 Нещодавно я натрапила на цю вижимку і з початком роботи у новій компанії різко відчула, що пора б передивитись доповідь і заодно викласти її! І скажу я Вам так цікаво прослуховувати інформацію вже з іншої перспективи та з іншим бекграундом… Вибач Олег, що так довго, але витримка з твоєї доповіді просто мала «настоятись» 😁🧑🏼‍💻 Олег Дмитренко, «Горизонти планування». Горизонт планування - це часовий проміжок, протягом якого спеціаліст здатен ефективно приймати рішення. Навіщо воно? • Яскравий макет вашого рівня компетенції, відповідальності та овнершіпу. • Чітке розуміння себе як спеціаліста. • Допомагає в розумінні корнер кейсів під час прийняття рішень. • Підсвічуються слабкі сторони в ухваленні рішень. • Допомагає в селф ассесметнті. ⏱️ Короткостроковий горизонт планування: • Проміжок приблизно тиждень. • Плануємо тасками і сабтасками. • Здебільшого притаманний джунам. • Зумовлений нестачею знань, контексту та досвіду. • Розширення горизонту відбувається із набуттям компетенції. 🕰️ Середньостроковий горизонт планування: • Проміжок приблизно місяць - півтора. • Плануємо епіками. • Наявне усвідомлення, що робити для цієї фічі. • Достатньо для більшості проєктів. ⌚️ Довгостроковий горизонт планування: • Проміжок часу від одного року. • Планується проєктами. • На початку майте нічого не зрозуміло. • Залучаємо багато інших інженерів. • Багато зусиль, але багато результатів. Як розширити горизонт? • Зрозуміти, що це необхідно. • Мати час і натхнення. • Глибший аналіз та аналітика проєкту, домену та pain points. • Озвучувати плани із поліпшенням та чіткими майлстоунами. • Драйвити міжкомандні ініціативи. 🔥 Базворди, які працюють: • OKR для формалізації планів.• Середньострокова пріоритезація фокуса. • SWOT analysis. • Порівняна запланованого та фактичного у кінці середньострокового періоду. • Корекція курсу. • Розуміння різниці між технічними та бізнес потребами. ⚠️ Важливо розуміти: • На який проміжок ми можемо планувати свою роботу або роботу команди? • Хто контрибютить найбільше в робочу роадмапу і як? • Як я впливаю на формування роботи інших? • Які є обмеження для планування? 💡 Чим всеосяжніший горизонт - тим краще. 💡 Чим масштабніше - тим менше деталей. 💡 Створюйте ініціативи. 💡 Генеруйте корисну роботу для інших. 💡 Підвищуйте ваш овнершіп. 💡 Плануйте!То було дуже цікаво! Думаю, я почну заглядати в свою бібліотеку і буду шукати та передивлятися деякі доповіді 😁Бо «я не така👈🏼, я вот 👉🏼така👈🏼»
👁 698 26-06-01 08:52
Всім легкого понеділка! Принесла Вам дуже класний анонс!Ви знаєте, що я тепер амбасадор ISTQB 😅 і от чесно Вам кажу, я ледве втримуюсь від того, щоб не піти на черговий курс до Certified Unicorns… Бо та інформація, яку там дають - просто «діамант серед камінців»!!! І ось 5 червня буде відбуватись безкоштовний вебінар про оновлення у Agile сертифікації під назвою - «Agile навички тестувальника: сертифікація 2026 vs наболіла реальність». Я думаю, після цього вебінару, я таки не втримаюсь і піду на цей курс 😁Ну а Вам пропоную завітати та поглянути, що відбувається з Agile у 2026 і чому останнє оновлення сертифікації — одне з найцікавіших серед усієї лінійки ISTQB? 🌟 Зіркові спікери:• Артем Биковець — Agile-практик з тестувальницьким бекграундом. • Олександра Ковальова — BUG-иня ISTQB, що просмажить нові терміни і неочікувані зміни. 📝 На зустрічі обговорюватимуть таке:• Нескінченне «терміново треба» - чи так має працювати естімація в Agile. • Які coding-практики переповзають в навички Middle/Senior QA. • Чим Scrum курця відрізняється від Scrum здорової людини. • Що цікавого пропонує ISTQB в роботі з user stories — і до чого тут ковбаса. • Що нового ISTQB говорить про сучасну роль QA. 📌То ж мерщій реєструйтеся, щоб не пропустити івент та отримати запис зустрічі.⚠️ Повторюю: 🗓️ 5 червня, 17:00. 💰 Безкоштовно. Попередня реєстрація обовʼязкова!Всіх обовʼязково чекаю і до зустрічі! ✌️
👁 765 26-05-28 11:35
Четвер, це вже майже пʼятниця, то ж налаштовуємо себе на вихідні! 🔥Вчора переглянула вівторковий вебінар, тривалість якого мене шокувала (3 години 25 хвилин), але він був дуже легкий в перегляді! Та й інформації було не менше, гайда дивитись! 👇👩🏼‍💻 Дана Кондревич: «Make yourself huntable: як стати кандидатом, якого хочуть найняти»☕️ Хантять зазвичай: проактивних, T- shaped, гарні soft skills, думають системно, працюють з АІ, impact player, visibility, і тд.💪🏼 «Huntable» Model: • Visibility - нетворк, LinkedIn. • Clarity - позиціонування. • Proof - результати. • Accessibility - легко звʼязатись. 💡Компанії наймають людей, щоб заробляти гроші. Тому ми маємо себе презентувати та показати так - щоб пояснити компанії, що своїми знаннями та навичками ми допомагаємо заробляти гроші. 💰 Гроші - це дуже здорова мотивація. Потрібно лише мати щось іще окрім грошей, що буде тебе драйвити, коли ця гігієнічна потреба закриється. 🎙️ Якщо Ви дуже хочете в компанію, але на сайті нема вакансій - це не означає, що їх немає взагалі. Напишіть компанії, запитайте - просто стукайте. 💡 Рекрутинг - це НЕ оцінка Вас як людини. Рекрутинг - це пошук match під конкретну задачу. 👀 Рекрутер витрачає в середньому 6 секунд на перегляд резюме. 📃 Структура хорошого CV: • Header (Імʼя, Тайтл, Контакти). • Summary. • Skills. • Experience. • Education/ courses etc. 💡 В тайтлі має бути позиція, яку Ви хочете мати, а не та, яку Ви маєте зараз. 📜 В ідеалі резюме має мати 1 сторінку, максимум 2. 🫱🏻‍🫲🏼 PDF - золотий формат CV.💅🏼 Чим сіньйорніший ти стаєш, тим менше потрібно аплаїв, щоб тебе взяли, але тільки з гарною підготовкою.І останнє, але не менш важливе: якщо шукаєте роботу, стукайте і говоріть про це! Про це мають знати всі, хто можуть Вам допомогти! 💪🏼Насправді вебінар був дуже обʼємний і ця вижимка - то крапля в морі! Але, хочу сказати, що дуже багато порад дійсно робочі, оскільки я сама нещодавно шукала роботу і багато з них використовувала! То ж, дуже раджу подивитись цей вебінар повністю! 🔥
👁 720 26-05-25 10:33
Всім продуктивного понеділка! Повертаюсь до Вас з останньою витримкою по курсу з експертності! 💻📚 9 заняття було присвячене налаштуванню реклами у Facebook та Instagram. Це заняття було для мене особливо корисним, оскільки поза робочим часом я допомагаю розвивати сімейний бізнес своїх батьків і налаштування реклами та таргету дуже актуальна тема! То ж, давайте дивитись про що ми говорили! 💡 Налаштовувати рекламу треба не руками, а головою. 💻 Підготовка до запуску: • Визначення мети і КРІ. • Готовність до досягнення мети (чи готові сторінки до досягнення визначеного КРІ). • Налаштований «піксель» при умові реклами на сайт. 💡 Обовʼязково необхідно перевірити чи наш контент не відноситься до заборонених товарів та послуг. 🏔️Реклама - це верхівка воронки. Якщо мета продажі - то потрібно побудувати шлях клієнта до покупки. 💡 Запускати рекламу краще з ПК. 💡Перші 2 тижні не запускаємо рекламу після створення кабінету. Також протягом цієї майже 3-х годинної сесії ми розглядали як налаштовувати піксель на свій сайт, розбирали як таргетувати аудиторію, розглядали рекламні креативи і ще багато чого цікавого.📚 На 10 занятті ми говорили про майбутнє експертного бізнесу. І ось інсайти, які я винесла! 💡Знання більше нічого не коштують, бо є АІ. 💡 Головна цінність: • Зрозуміти, що робити. • Вибрати з хаосу одне правильне рішення. • Отримати готову структуру. • Мати підтримку у впровадженні. • Відчувати, що експерт уже подумав за клієнта.💡 Клієнт платить не за інформацію, а за полегшення життя, ясність, фокус і рішення.💡 Люди втомлені і це означає, що продукт який виглядає як «ще одна велика система», може викликати не бажання, а опір.💡 Клієнт не хоче знати більше, він хоче легше діяти. Тому сильний продукт має не додавати навантаження, а знімати його.💡 Тренди: • На доказовість і прозорість результатів. • На етичний маркетинг. • На корпоративний експертний бізнес. • На гібрид «навчання + сервіс». • На нижчий поріг входу, але вищий поріг довіри. • На «антиуніверсальність».💻 Ну і в мене було доступне ще бонусне заняття, де ми говорили про архетипи в експертному бізнесі. Архетип допомагає побачити в чому ваша природна сила.Існує карта 12 архетипів, які можна розділити на 4 групи: • Авторитет і сила: архетипи Правитель, Мудрець, Герой. • Відмінність і видимість: архетипи Творець, Бунтар, Шут. • Довіра і близькість: архетипи Опікун, Славний малий, Простодушний. • Глибина, притягання і зміни: архетипи Маг, Естет, Першопроходець. 💡 Контент без архетипу часто буває корисним, але безликим( 💡Архетип додає інтонацію, кут подачі, спосіб пояснення, емоційну рекцію.Ось і все, мій шлях на цьому курсі завершився, у наступному дописі розкажу свій відгук, а також більше про програму та організаційні моменти! А поки, бажаю Вам гарного тижня! 🫶🏼
👁 695 26-05-22 12:22
Всіх вітаю з пʼятничкою! Я вже по троху наздоганяю всі заплановані події! І сьогодні мала змогу переглянути вівторковий вебінар з «Суворої QA комʼюніті» і слухали ми доповідь від iOS розробника з United Tech про колаборацію між Dev та QA! 👩🏼‍💻 Олександр Березовський: «Mission Possible: How to improve collaboration between Dev & QA»1.0. QA очима розробників. 💡 Розробники теж повинні розуміти різницю між QA -> QC -> Testing. Міф про тестувальників - «Тестувальник - це особистий помічник деяких ролей на проєкті». 💅🏼 Якщо DEV побачив можливість поліплшення якості продукту - він здатен самостійно завести задачу. Він не чекає QA! ⚠️ QA не має адмініструвати технічні рішення, інакше він перетворюється на операційного асистента. ❗️ Відкладене «потім заведу» = процесна втрата, адже ми не працюємо з превентивною якістю.🫶🏼 Коли розробник знайшов баг раніше тестувальника, то він заводить тікет і фіксить. Це має бути про кожного поважаючого себе розробника! 🪥 Dev відповідає за технічну гігієну: • Логування. • Рефакторинг. • Юніт тести. • Зменшення legacy. • Cleanup. • Стабільність білду. ❤️ Сильна команда працює так: • QA заводить тікети на функціональні дефекти, UX проблеми і тд. • Dev заводить тікети на технічний борг, архітектурні покращення, стабілізаційні задачі, інструментарії для тестування. ❗️ Обоє мають думати про якість, але на різних рівнях.QA на рівні якості продукту.Dev на рівні якості коду.2.0. Тестування в продукті / аутсорсі. ❗️Продукт - це не завжди хороші процеси та тестування. Продуктова модель не гарантує якість. Аутсорс не означає слабку якість. ⚠️ Вирішальне - це не модель компанії, а: • Чи залучений QA з самого початку? • Чи є спільна відповідальність?• Чи є DoD?• Чи проводяться ретроспективи?• Чи є культура «виправити причину, а не симптоми»?💡 Якість визначає те, як побудований процес і розповідна відповідальність QA & Dev. 3.0 Долучення QA до команди розробки. 🫶🏼 QA не просто тестує «після», а й впливає на структуру задачі. ❗️ Тестування перед релізом - повинне стати НЕ єдиною точкою контролю, бо якість фічі має готуватись з самого початку. 💡 Важливо після релізу не «хто пропустив», а «що потрібно покращити в процесі». 4.0. Що Dev винен QA. • CI/CD інтеграція. • Контроль зміни Feature Flags. • Логування (REST, Sockets, Internal errors, etc.). • Reset / Clear state. • Token injection. • Інтеграція сервісів за запитом QA. Хороший дебаг тулінг економить дуже багато часу тестерів та команди в цілому.5.0. Ідеальний тікет. 🫶🏼 Хороший баг - це вже половина фікса.💡 Dev повинен зрозуміти: • Що сталось? • Де сталось? • Як повторити?• Що очікувати?😍 Ідеальний тікет очима розробника: • Чіткий заголовок • Середовище • Кроки відтворення • Очікуваний результат з пруфами• Фактичний результат • Докази • Додатковий контекст (чи є workaround, чи впливає на інших користувачів, чи це регресія, чи стабільно відтворюється) • Бонус (креди, токени юзерів і тд.)А яка у Вас взаємодія з розробниками? 😍 - дуже класна та ефективна. ❤️ - нормальна, але хотілось би краще. 😭 - дуже важко з ними співпрацювати. 🤯 - гриземось як кішка з собакою.
👁 754 26-05-21 09:45
Всім привіт колеги! По троху намагаюсь повертатись в ритм, звикаючи до роботи і всіх інших справ 😄Пройшло декілька днів після DOU, я змогла порефлексувати і перетравити все, що там відбувалось! І сьогодні, як і обіцяла, хочу з Вами поділитись відгуком про DOU Day 2026! ⏱️ Тривалість: 2 дні + 1 день різноманітних івентів. 🎙️ Стейджі: Core, Engine, Growth, Future, Business, Podcast.📚 Більше 50 різних доповідей та дискусій. 🫱🏻‍🫲🏼 З точки зору нетворкінгу: це найкраще місце! Тут Ви знайдете багато компаній, багато цікавих людей, зможете розвіртуалізуватись з багатьма знайомими і тд. ☕️ З точки зору корисної та прикладної інформації: цьогоріч я не знайшла для себе нічого. І мабуть в цілому, знайти щось буде важко. Бо конференція загальноайтішна і зрозуміло, що доповіді будуть загальні, щоб охопити якомога більшу аудиторію. 👂Я прослухала десь 8-10 доповідей повністю і ще бігала між сценами, щоб почути про те, що там розповідають. І чесно кажучи в більшості доповідей я була розчарована( Ніякої прикладної користі, багато води, загальні поняття і занадто багато АІ.Я відчувала дуже великий геп між тим де я і що роблю і тим, що доносили на сценах. Складалось враження, що тут говорять про високі матерії, які простим «робочим коникам» ще не доступні)Цьогорічне DOU дуже нагадало мені IT Arena, яка теж, з моєї точки зору, корисна лише для партнерств, компаній, пошуку роботи, контактів, колег і тд.👩🏼‍💻 Якщо підсумувати, то конференцією я задоволена, бо їхала я туди, перш за все за нетворкінгом. Але якби їхала за знаннями, новою інформацією, унікальним досвідом спікерів - я б дуже розчарувалась….💻 Це вже третя конференція від DOU і я була на всіх з них! То ж, порівнюючи, можу сказати, що перша конференція, по наповненню інформацією та переліку тем, мені сподобалась найбільше! Дуже бракувало вузьконаправлених стейджів, таких як Testing, Development або принаймні Technical. Але, що можу сказати точно - це те, що організація, масштаби, координація, безпека та інші нюанси ВРАЖАЮТЬ! DOU вміє дослухатись до людей, до їхніх відгуків та робити висновки / покращення! Я дуже пишаюсь, що в Україні є конференція такого масштабу! І сподіваюсь, що наступні будуть кращі, цікавіші та досконаліші за своїм наповненням! ❤️А тепер діліться своїми враженнями після конференції - як Вам?
👁 990 26-05-16 16:51
🏆 Досвід здачі ISTQB Advanced Level Test Management 3.0 🥇Обіцяла написати трішки більше деталей, то ж поїхали! ℹ️ General info: • Іспит здала з першого разу. • Іспит тривав ~ 2,5 години (я закінчила за 2). • Питання на іспиті сильно важчі, ніж на тренувальних мок тестах. 📖 Long story: Я готувалась до іспиту на курсі і підготовка зайняла ~ 3,5 місяці. Протягом курсу я отримала всі матеріали, інформацію та поради щодо здачі. Після закінчення курсу я на місяць забула про іспит, бо як раз втратила роботу і активно її шукала. Потім у мене були проблеми з купівлею і на їх вирішення пішло десь два тижні. ⚡️ Спойлер: проблема не вирішилась, але знайшовся воркераунд. І от - місяць після курсу я пішла здавати іспит не повторюючи абсолютно нічого, і вирішивши, що я мушу здати з того, що я дійсно вивчила… ну, а якщо вже не здам, то піду повторювати…⚙️ System check я пройшла без проблем і далі все як в тумані…З першими двома іспитами, я заходила -> бачила перше питання -> розуміла що все ок -> і на цьому офігенному настрої фігачила іспит! 🌚 Тут я зайшла на перше питання -> офігіла -> скіпнула -> пішла на друге -> офігіла -> пішла на 50 і почала проходити іспит знизу, бо втратила надію на «почати з меншого». ℹ️ Проте я всерівно якось підсвідомо починала з маленьких питань - читати страшні таблички мені було дуже важко, бо першу частину іспиту я розкачувалась! 📖 Коли прийшов час передивлятися питання я зрозуміла, що в жодному я не впевнена і в частині з них для мене мінімум 2 правильні відповіді! То ж, як і перші два іспити я нічого не перевіряла і не міняла - бо з мого досвіду, це призводить тільки до гіршого. ✔️ Якщо здаючи FL та ATA я була впевнена що мінімум наберу, то з TM я до кінця не знала чи складу взагалі. 🥳 Але склала, то ж оновлюю Вам свої лайфхаки по підготовці до іспиту! 1️⃣ Спочатку читаємо питання - тоді вже умову задачі і тд. 2️⃣ Починайте з візуально менших запитань (з мого досвіду так психологічно легше). 3️⃣ Перечитуйте питання перед вибором правильної відповіді (частки NOT, MOST important і тд. часто забуваються після прочитання всіх варіантів відповідей). 4️⃣ Не виправляйте після вибору відповіді (патерн: перша відповідь - правильна, дійсно працює)! 5️⃣ В задачах звертайте увагу на слова significant, important, crucial, critical і тд. (саме такими словами вони дають Вам підказку - що це дуже пріоритетно і відповідь потрібно шукати відштовхуючись, перш за все, від цієї інформації). 6️⃣ Якщо довго не можете обрати відповідь - позначайте питання і йдіть далі! Це дійсно дуже допоможе! 7️⃣ Не повторюйте нічого в день екзамену! Ви тільки забʼєте голову ще більше і вся інформація перетвориться в кашу. Пригадати щось буде в рази важче. 8️⃣ Обовʼязково беріть водичку з собою на стіл (від хвилювання Вам може пересохнути у горлі + водичка допомагає віднайти рівновагу). 9️⃣ Якщо відчуваєте, що важко сконцентруватися - помасажуйте пучки пальців, потріть руки, пощіпайте мочки вух, вдихніть та видихніть, закрийте очі на декілька секунд. Всі ці дії стимулюють Ваші нервові закінчення та допоможуть сконцентруватися. 1️⃣0️⃣ І останнє, але не менш важливе - підготуйте все заздалегідь. Облаштуйте місце здачі всім необхідним, створіть воркераунди для непередбачуваних ситуацій (зникнення інтернету, зарядка ноута і тд.). Ну і якщо потрібна підтримка та настанови - пишіть мені, мамка допоможе 😁🫶🏼 Доречі, раніше я писала таку статтю для підготовки до FL, багато порад там працюють і з іншими іспитами - то ж, залітайте читати ⬇️Лінк на статтю тутЯ сподіваюсь Вам було корисно, то ж чекаю на Ваші лайки, коментарі та поширення! 🫶🏼п.с. про DOU Day розкажу згодом!