Fuente
Замітки молодого акушер-гінеколога | Кейс 103: говоримо про чоловічі🥚🥚Хлопець 22 роки зі скаргами на болі у...
1 020 Vistas/Alcance
2025-02-27 21:04
Mensaje №180
Кейс 103: говоримо про чоловічі🥚🥚Хлопець 22 роки зі скаргами на болі у яєчку протягом години. Травму та сечокамʼяну хворобу заперечує, каже що попередньо «бавився з дівчиною», біль розвивався поступово. В анамнезі варикоцеле.При огляді калитка без змін (без збільшення, посиніння чи почервоніння). Ліве яєчко болюче, нижче правого. Біль полегшується в спокої але не зникає. Перепровірив ще симптом постукування - негативний.В першу чергу подумав про епідидиміт (раніше через меншу обізнаність я б підозрював виключно перекрут яєчка). Від перекруту відігнало те, що не було чіткого моменту коли зʼявився біль, зʼявився він поступово (зазвичай навпаки) та й яєчко при перекруті підтягується. Підглянув що ще одною диференційною ознакою може бути рефлекс Кремастер. Накидайте більше класних диференційних ознак якщо знаєте.В лікарні діагноз підтвердився (кайфую з таких моментів, хоча епідидиміт не є роботою для 103)——————————————————Раніше мав ще один такий випадок:Хлопчик 8 років з болями яєчка 8 годин.До приїзду 103 мама давала малому НПЗП, але це не давало вираженого ефекту. Як його оглядати я на той момент не знав. Глянув на калитку (калитка як калитка), пощупав яйце на бюлючість (болюче). З підозрою на перекрут яєчка завіз в МДКЛ.Всю дорогу молився за яйце малого, бо думав що йому кірдик за 8 годин очікування. Хірург в стаціонарі розрадив мене, що це «епідидиміт». Я вперше почув тоді цей діагноз, але з полегшенням був радий за малого і його яйце🥳.З диференційних діагнозів на болі в яєчку можу навести ще пахову килу, сечокамʼяну хворобу (іррадіація болю) або ж водянку яєчка. Часто лишитися подовше на приймальному все ж корисно.