Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Моє Яремче
Añadido 14 jul. 2024

Моє Яремче

@mojejaremcze
Número de suscriptores: 3 603
Fotos: 24,600
Videos: 8,940
Enlaces: 14,900
Descripción:
Телеграм-канал Фейсбуку спільноти "Моє Яремче".
Fuente

Моє Яремче | Іран, ймовірно, зберігає до половини своїх ракетних установок після мі...

Logotipo de la comunidad de telegram - Моє Яремче Моє Яремче @mojejaremcze
507 Vistas/Alcance 2026-04-04 08:53 Mensaje №33469
Іран, ймовірно, зберігає до половини своїх ракетних установок після місяця американо-ізраїльських обстрілів — CNN.За останніми оцінками американських розвідувальних служб, окрім приблизно половини ракетних установок в арсеналі Ірану залишаються тисячі одноразових ударних дронів. Значна частина озброєнь прихована, тому у США зараз залишилося не так багато цілей, по яких вони ще можуть наносити удари.Іран «як і раніше цілком здатний завдати величезної шкоди всьому регіону», сказало одне з джерел CNN. Розвідувальні дані, зібрані в останні дні, також показали, що значна частина крилатих ракет берегової оборони не пошкоджена, оскільки США мало бомблять прибережні військові об'єкти, хоча й завдавали ударів по кораблях. Ці ракети дозволяють Ірану загрожувати судноплавству в Ормузькій протоці.Здатність ховати установки для запуску ракет і дронів, а також самі боєприпаси під землею — основна причина того, що значну їх частину вдалося зберегти, пояснили два джерела CNN. Іран десятиліттями готувався до подібного конфлікту, тому побудував розгалужену мережу тунелів і печер, в яких ховає озброєння.Його військовим вдається успішно запускати ракети та переміщувати мобільні платформи, що ускладнює відстеження пускових установок. Тому США та Ізраїль стали все частіше завдавати ударів по входах у тунелі та техніці, що використовується для відновлення доступу до них, розповіла Анніка Ганзевельд, спеціалістка з Близького Сходу в проєкті «Критичні загрози» при Американському інституті підприємництва.Загальна оцінка розвідки США може включати пускові установки, до яких іранці зараз не можуть дістатися, наприклад, засипані в результаті бомбардувань, але при цьому не пошкоджені, кажуть джерела CNN.Ізраїльські військові оцінюють кількість збережених іранських пускових установок приблизно в 20-25%.Стратегічно важливі цілі, по яких Пентагон може завдати ударів в Ірані, закінчуються, і залишається мало варіантів для бомбардувань, необхідних для знищення запасів балістичних ракет, особливо з урахуванням того, що Трамп пообіцяв завершити війну через два-три тижні. Про це Politico повідомили два діючі чиновники Міністерства оборони США та колишній чиновник адміністрації Трампа.Через це, за їхніми словами, влада Ірану може відмовитися вести переговори щодо своєї ядерної програми, забезпечення регіональної безпеки та розблокування Ормузької протоки, оскільки вони ведуть "іншу війну, яка менше залежить від тактики".З огляду на те, скільки можливостей у Ірану залишається для продовження ударів, мета Трампа завершити війну за два-три тижні є нереалістичною, сказав CNN один із чиновників, обізнаних з оцінкою американських розвідслужб. «Ми можемо продовжувати їх мучити, в цьому я не сумніваюся, але тільки божевільний може думати, що це вдасться зробити за два тижні», — заявив він."Трамп не може просто так піти за жодних обставин. Якщо він піде, це буде приниженням; а якщо залишиться, ми там загрузнемо", — додав інший представник Пентагону. 🚀Підтримати🤝__🤝🚀Приєднатися до ZN.UA