Fuente
Моє Яремче | Кількість іранських запусків ракет продовжує зростати, незважаючи на з...
348 Vistas/Alcance
2026-03-20 08:58
Mensaje №33138
Кількість іранських запусків ракет продовжує зростати, незважаючи на заяви США та Ізраїлю про те, що вони знищили майже всі пускові установки, — ізраїльський експерт з геополітики, доктор філософії в області військової стратегії Шаєль Бен-Ефраїм.
"Я поспілкувався з двома ізраїльськими джерелами і ось, що вони сказали:🔹 Зниження обсягу на 90–95 %, про яке раніше цього місяця заявляв CENTCOM, ймовірно, було тимчасовим затишшям, оскільки Іран передислокував свої залишки пускових установок на укріплені позиції. Незалежний супутниковий аналіз свідчить, що значна частина тих «80% знищених» пускових установок, про які заявляє ЦАХАЛ, насправді були високоточними макетами.🔹 Незважаючи на зменшення кількості пускових установок, летальність кожного удару зросла. Перехід Ірану на касетні боєголовки дозволив одній ракеті вражати кілька цілей одночасно, компенсуючи зменшення кількості запусків.🔹 Іран успішно створив мобільні підземні підрозділи, здатні вести вогонь із постійною інтенсивністю. Іран використав цей спокійний період, щоб перемістити свої решту ~100–120 важких пускових установок у «суперукріплені» об’єкти.🔹 Іран використовує свої мобільні пускові установки «Зольфагар» і «Дезфул». Ці підрозділи переміщуються з укріплених тунелів до заздалегідь визначених місць запуску, ведуть вогонь і повертаються під землю менш ніж за 10 хвилин, часто до того, як безпілотники коаліції встигають перенацілитись на удар.🔹 Оскільки ці пускові установки децентралізовані, розвідці США та Ізраїлю дуже важко отримати про них інформацію. Ізраїль та США не мають відповіді на цю проблему. Саме тому вони замість цього вдаються до ескалації щодо джерел енергії. Але це працює проти них", — зазначає Бен-Ефраїм у дописі в X.
🚀Підтримати🤝_✅✅_🤝🚀Приєднатися до ZN.UA