Fuente
Моє Яремче | Франківець Вова Чернега підкорив Говерлу взимку — за шість годин і на ...
398 Vistas/Alcance
2026-02-27 06:10
Mensaje №32576
😧Франківець Вова Чернега підкорив Говерлу взимку — за шість годин і на одній нозіЧоловік, якому після підриву на протипіхотній міні встановили протез Genium X4, здійснив зимове сходження на Говерлу. Маршрут проліг через Заросляк і Малу Говерлу — так звану Говерлянку. "Якщо здорова людина долає підйом за три години, я піднімався шість — весь шлях вивозячи на єдиній лівій нозі, спираючись на протез лише для опори", - ділиться з "Галкою" Вова.
Найважчим виявився крутий підйом на Малу Говерлу — близько 30 градусів. Щоб не сковзати, чоловік здоровою ногою вибивав у снігу лунки й по одній піднімався вище. На Малій Говерлі він вже хотів повертатись назад — та друзі переконали йти далі. «Ти що, даремно сюди прийшов?» — і він пішов.На вершині панував густий туман, видимість — метрів тридцять. Коли крізь білу пелену проступив хрест, Вова видихнув. Спуск зайняв близько двох із половиною годин.«Я пишаюсь собою. Це був великий виклик для мене, і я радий, що я його зробив», — каже ветеран. - Галка Іф.