Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Менщина
Añadido 06 ene. 2025

Менщина

@menshchyna
Número de suscriptores: 2 638
Fotos: 19,500
Videos: 274
Enlaces: 10,400
Descripción:
⚡ Відправ свою новину: https://t.me/mmedia_addnews_bot

👥 Número de suscriptores

2 638
Promedio/Día:: +3
Promedio/Tiempo:: -2
Promedio/Mes:: +66

👁️ Vistas promedio por mensaje

821
Promedio/Día:: 854
Promedio/Tiempo:: 782
ERR: 31.12%

📊 Mensajes por Día

6.7
Último día: 0
Promedio semanal: 8.6
Promedio por día: 6.7

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 700 25-06-07 16:10
📷 https://tinyurl.com/52bz2cjh👉👉👉👉👉👉👉👉👉👉👉МЕНЩИНА КРАЄЗНАВЧА. Садівництво у наших краяхЗ давніх-давен дослідники відзначали особливу любов українців до садівництва. Сади були оспівані в народних піснях, кожен господар у всі часи прагнув мати біля власного обійстя хоча б невеликий садок. Справа ця непроста, вимагає спеціальних знань, постійної уваги, наполегливості та значних капітальних вкладень.На межі позаминулого та минулого століть яблуневі сади колишніх великих панів-землевласників брали в оренду підприємці, які отримували з цього чималі гроші, продаючи до великих міст відбірні яблука, або виготовляючи з них різні харчові продукти та напої. Наприклад, в колишньому райцентрі Семенівці старше покоління ще й досі пам’ятає про «панський» сад Пугачова. А у Мені на початку XX століття виготовляли ягідні вина з плодів, вирощених в садах підприємців Солом'янників. У післявоєнні десятиліття сади були закладені на колгоспних землях практично в усіх великих селах Чернігівщини. Отриманий врожай яблук в радянські часи відправляли на перероблювання на консервні та виноробні заводи, але для переважної більшості колгоспів нашого краю цей напрям роботи все ж був другорядним після тваринництва та рослинництва. Одним із найбільших сільгосппідприємств, що спеціалізувалося виключно на садівництві, на Менщині був радгосп в селі Чапаївка, яке нині має назву Садове. На сотнях гектарів тут росли яблуневі сади, займалися в господарстві й вирощуванням полуниці. У 1970 – на початку 1990-х років на зборі врожаю яблук в радгоспі разом зі штатними співробітниками також працювало чимало студентської молоді, наймалися в сезон й жителі сусідніх населених пунктів. Знімали яблука з драбин-стрем’янок у спеціальні корзини, потім пакували плоди в ящики й відправляли залізницею замовникам в різні куточки країни. Частину врожаю, очевидно, переробляли на Менському консервному заводі, де, зокрема, виготовляли й відоме в ті часи вино «Золота осінь». Останню чверть століття у промислових масштабах садівництвом в наших краях фактично не займаються, за цей час зникли або стоять занедбаними більшість великих садів. Наприкінці 2010-х декілька місцевих аграріїв робили спроби відновити цю справу, були навіть висаджені невеличкі сади. Ці спроби важко назвати вдалими, хоча нині є величезна кількість сучасних сортів яблунь, груш, слив. Ба більше, жителі півночі Чернігівщини вже давно вирощують у власних садках навіть абрикоси та персики. Звісно, на врожайність дуже впливають погодні умови, наприклад, цьогорічна весна була дуже несприятливою для садівників.… Можливо, колись садівництво в наших краях і відродиться у промислових масштабах, проте в наші складні часи переважна більшість аграріїв все ж займаються культурами, більш рентабельними на ринку. На знімку: студенти Чернігівського педінституту під час збирання врожаю яблук в радгоспі села Чапаївка. Фото початку 1980-х років. Едуард Асмаковський, історик-краєзнавець спеціально для “Місцевих медіа”.#аудіо🔗 facebook | 📷 Instagram | 🌐 Сайт | ▶️ YouTube | 🎵 TikTok
👁 1,100 25-05-24 05:00
Прогноз погоди від баби Горпини. Менська громада. 24.05.2025:Ой, діточки, вставайте ясненько, бо сьогодні сонечко сходить о 04:46 🌅, неначе золотавий пташок з веселим щебетом. Заглядає в вікно, дарує тепло і світло, аж до 20:48 🌇. Згадайте ту пісеньку: "Сонечко сіяло, нам тепла дарувало...". От таке воно, наше чудове сонечко!Температура сьогодні, хто б міг подумати, підніметься до 26.3°C, як у липневі дні. Але не хвилюйтеся, вночі опуститься до свіжих 13.1°C, як звичайно в травні. А вітерець, діточки, він буде грати на своїх вітрових гармошках! Розіграється аж до 20.0 км/год із поривами до 46.4 км/год 💨. Неначе буря на морі, що шепоче про далекі краї. Не забудьте взяти з собою шарфики і кепки!А от дощ, дощику, дощик! Ймовірність дощу — 68%, а опади триватимуть близько 4.0 годин 🌧️. Не забувайте свої парасольки, бо як кажуть: "Хто не бере парасольку, той стає мокреньким курчатком"!Далі буде тільки краще, діточки, бо все в наших руках і серцях. З любов’ю, ваша баба Горпина❤️Слово дня з нашої говірки:- Мішка: Кормова суміш. А ви знали, що ми використовуємо це слово не тільки для ведмедя, а ще й для корму наших худобинок? Диво-дивне, правда?
👁 699 25-04-16 15:38
Нагадаємо нашим читачам, що мережа гіперлокальних видань «Місцеві медіа», до якого входить і «Менщина» оголосила два тижні тому про створення читацької спільноти, або іншими словами – клубу своїх симпатиків. За це період у нашій спільноті з’явилося вже 5 підписників. Хтось оформив щомісячну підписку, хтось разово задонатив на підтримку нашого видання. Щиро дякуємо всім. Ваша допомога – безцінна.Це поширена сучасна практика, коли читачі підтримують видання, яким довіряють і симпатизують. І це один із інструментів, який допомагає незалежним ЗМІ бути нейтральними, не брати участі у політичних ігрищах, не загравати з владою, а залишатися об’єктивними та неупередженими, а головне ефективно комунікувати зі своєю читацькою аудиторією.Пропонуємо і вам стати частиною спільноти «Місцевих медіа». Якщо, звісно, симпатизуєте та довіряєте нам і вважаєте «ММ» своїм добрим знайомим, чи навіть другом.Нам не потрібні якісь захмарні кошти від вас. Достатньо буде оформити підписку навіть на 50 або 100 гривень щомісяця. Це еквівалент 2-3 філіжанок кави. Ви ж пригощаєте своїх друзів або знайомих кавою?Нас можна пригостити тут:Моно База (monobank та інші банки) base.monobank.ua/79mUPdknD2LU8KКонверт Приват (Приватбанк та інші банки) https://www.privat24.ua/send/g5qnc Номер картки Конверта Приват – 5168752137795111«Місцеві медіа»/»Менщина»
👁 803 25-03-31 14:01
МІСЦЕВА ВЛАДАЮрій СТАЛЬНИЧЕНКО: «Так і напишіть: Стальниченко вірить у Менський індустріальний парк і він обов’язково в громаді буде» «Я тут, недалеко, в п’ятиповерхівці народився, виріс і живу», - говорить Юрій Валерійович. Він – місцевий. Ще в 5-му класі, коли в шкільній програмі з’явилася інформатика, він мріяв про роботу, що буде пов’язана з комп’ютерами. Чим глибше пірнав у інформаційні технології, тим частіше його навідувала думка, що неодмінно стане програмістом. Проте пішов на фізмат, звідки вийшов вчителем фізики та математики. На початках викладав її у Сосницькому аграрному ліцеї. Потім понад 9 років працював у службі зайнятості. А коли заступник мера пішов на пенсію, міський голова запропонував йому роботу. Тричі Стальниченко відмовлявся, але врешті аргументи та вмовляння взяли гору. Погодився.«На новому робочому місці перше, що мені сказали, це те, що існують не лише права, але й обов’язки, - усміхається Стальниченко. - А ще про інструкції, циркуляри, закони. Все було незвично. Якісь правила. І треба їх неодмінно дотримуватись… Зараз у мене інше бачення багатьох речей, на відміну від того часу, коли я вперше переступив поріг міської ради".Головний редактор "Місцевих медіа" Сергій Бондаренко спілкувався із секретарем Менської міської ради понад 3 години. Про що була їхня розмова - читайте за посиланням https://tinyurl.com/2p987s79Сергій Бондаренко, «Місцеві медіа»